Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
5 ویژگی شخصیتی مثبت برای موفقیت

در این مقاله از مدیرنو؛ به انواع ویژگی‌های شخصیتی افراد با شخصیت می‌پردازیم. در ادامه به 5 ویژگی شخصیتی مثبت برای موفقیت اشاره خواهیم کرد. شما همه‌چیز برای داشتن زندگی بهتر و رسیدن به موفقیت را در وجود خود دارید و نکته مهم این است که همه موفقیت‌ها قابل یادگیری‌اند. شما می‌توانید صفات و ویژگی شخصیتی مختلفی را بیاموزید تا فردی موفق شوید.

راه‌های مختلفی وجود دارد که شما بتوانید موفق شوید و معانی مختلفی برای کلمه موفقیت وجود دارد. در اینجا 5 ویژگی مهم شخصیتی برای دستیابی به موفقیت و زندگی بهتر را برایتان آورده‌ایم.

 

ویژگی های شخصیتی افراد برای موفقیت

1. حس مشترک داشته باشید.

اولین و مهم‌ترین ویژگی شخصی موردنیاز برای موفقیت، داشتن حس مشترک (Common Sense) است. به نظر می‌رسد که حس مشترک چیزی است که یک فرد بر اثر تجربه در طولانی‌مدت می‌اندوزد.

حس مشترک به‌عنوان ” توانایی پی بردن به ریشه اصلی یک موضوع، شناخت و سروکار داشتن با عناصر ضروری یک مشکل ” تعریف‌شده. تعریف دیگر حس مشترک توانایی یادگیری از تجربه و سپس به‌کارگیری درس‌های یاد گرفته شده در تجربه‌های بعدی است. حس مشترک به‌عنوان هسته تمام ویژگی های شخصیتی تعریف می‌شود که فرد را قادر می‌سازد تا در طول زمان به‌طور فزاینده‌ای مؤثر باشد.

 

2) در آنچه که انجام می‌دهید، ماهر باشید.

دومین ویژگی شخصیتی موردنیاز برای موفقیت، تخصص است. اغلب افراد موفق در آنچه که انجام می‌دهند بسیار ماهر هستند. آنها آموخته‌اند، تمرین کرده، تأمل کرده و بهتر و بهتر شده تا زمانی که توسط همسالان یا دوستان خود به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در زمینه کاری خود شناخته‌شده‌اند. احساس بهترین بودن پیش‌نیازی برای دستیابی به زندگی بهتر بوده و با اعتمادبه‌نفس بالا شروع می‌شود.

 

3) به خودتان متکی باشید.

یکی از ویژگی های شخصیتی افراد موفق اینست که به خودشان متکی‌اند. مردان و زنانی که مورد اعتماد دیگران هستند، عمدتاً برای پاسخ به پرسش‌ها و راه‌حل مشکلاتشان به خودشان رجوع می‌کنند. آنها بسیار مسئولیت‌پذیر هستند، دیگران را سرزنش نمی‌کنند و وقتی‌که کارها اشتباه پیش می‌رود، بهانه نمی‌گیرند و مسئولیت کارها را به دوش می‌گیرند. آنها خود را به‌عنوان نیروهای اصلی و تأثیرگذار در زندگی‌شان می‌دانند. آنها برای مأموریت های سخت داوطلب شده و به انجام کارها می‌پردازند.

 

4) به آگاهی بیشتر از سطح هوش (IQ) اهمیت دهید.

به نظر می‌رسد آگاهی یک الزام کلیدی برای موفقیت در هر زمینه‌ای است. هرچند آگاهی لزوماً مانند IQ اندازه گیری نمی‌شود. بسیاری از زنان و مردان برجسته امروز در مدرسه ضعیف بودند. آنها نمرات پایین داشتند. بسیاری از آنها دانشگاه و یا حتی دبیرستان را تمام نکردند. پس اجازه ندهید چیزی مانند IQ، شمارا عقب بیاندازد. بدانید که چیزی وجود ندارد که نتوانید آن را با دانش یاد بگیرید.

معمولاً طرز فکر آنهایی که به دنبال موفقیت‌های کوچک‌اند، این‌گونه است: من هر آنچه برای موفقیت نیاز باشد را دارم و می‌دانم. در یک جمله آنها ذهنی بسته برای تغییر و یا رشد خود دارند. شاید این افراد به درجات بالایی دست یابند. اما نمی‌توان موفقیت پایدار و همه‌جانبه آنها را تضمین کرد. در مقاله “برای کسب موفقیت طرز فکرتان را اصلاح کنید ” از مدیرنو؛ به 7 راهکار ذهنی برای کسب موفقیت پرداخته‌ایم.

 

5) نتیجه گرا شوید.

این یعنی شما می‌دانید که قادر به دستیابی به نتایجی هستید که مسئولیت آنها را به عهده‌دارید. ویژگی شخصیتی بسیاری از زنان و مردان موفق، اینست که همه کارها را به خوبی انجام می‌دهند. آنها همواره افرادی قاطع و نتیجه گرا هستند.

آنها به این دلیل نتیجه گرا هستند که نسبت به انجام کار و حس فوریت کارها تعصب‌دارند. آنها خود را آموزش داده تا هر کاری که موردنیاز است را به خوبی انجام دهند و همیشه کارهای بزرگ‌تر، بهتر و مسئولیت‌های بیشتر به سمت آنها جریان می‌یابد. جهان تمایل دارد که راه را برای کسانی که می‌دانند به کجا می‌روند، باز کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: briantracy

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.