ارزیابی عملکرد کارکنان

سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان به خدمت حرفه ای دیگه از مجموعه مدیرنو هست که برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی ارائه می‌شه. به‌وسیله سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان می‌تونین میزان پیشرفت یا پسرفت، دستاوردها، نقاط قوت و ضعف پرسنل خودتون رو بررسی کنین.

نتایج به‌دست آمده از ارزیابی عملکرد کارکنان به بهبود و رشد کارکنان و سازمان شما کمک می‌کنه. در ادمه توضیحاتی در مورد سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان مدیرنو دریافت خواهید کرد. همچنین درصورتی که نیاز به توضیحات بیشتر دارید، 

ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش
ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

هدف اصلی از ارزیابی عملکرد کارکنان

چیزی را که نتوانید اندازه بگیرید، نمی توانید مدیریت کنید!

هدف اصلی از ارزیابی عملکرد نیروی انسانی رسیدن به بالاترین سطح کیفی ست. شما با نتایجی که از ارزیابی‌های عملکرد به‌دست میارین، می‌تونین آنالیز دقیقی از عملکرد نیروی انسانی و پرسنل مجموعه خودتون داشته باشین.

حتی این امکان برای شما به وجود میاد که با تدوین سیستم کارانه و پاداش منطبق با نتایج ارزیابی عملکرد، به‌صورت ماهانه پرداختی‌هایی رو با توجه به صلاحیت و عملکرد پرسنل داشته باشید.

تکمیل سریع مشخصات

برای ارتباط بیشتر ترجیحا شماره واتس اپ خود را وارد نمایید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

چرا ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و پرسنل فروش ضرورت داره؟

همونطور که گفته شد، ارزیابی عملکرد باعث میشه کارکنان تلاش بیشتری برای بهبود کیفیت کارشون انجام بدن. درنتیجه خروجی بهتر عملکرد اونها، باعث بهبود بازخورد مشتریان و همکاران هم خواهد شد. چراکه با ارزیابی عملکرد کارکنان به‌طور مستمر و ماهانه، آنها ایرادها و کاستی‌های خودشون رو مشاهده و در جهت رفع اونها اقدام می‌کنن. بهبود عملکرد کارکنان باعث افزایش رضایت مشتریان میشه. رضایت مشتریان از سازمان برابر با افزایش فروش هست. قرار گرفتن در چرخه افزایش فروش، هدف اصلی هر سازمانی هستش.

ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش
ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

مزایای ارزیابی عملکرد کارکنان برای کسب و کار شما چیست؟

یکی از اصلی‌ترین مزایای این ارزیابی‌ها ایجاد انگیزه در کارکنانه. در چنین فرآیندی، پرسنل تلاش می‌کنن نسبت به ماه قبل و همکاران خود بهتر عمل کرده و نتیجه به‌دست‌آمده خودشون رو بهبود ببخشن. درنتیجه روحیه رقابتی مثبت، هرماه نسبت به ماه قبل در کارکنان تقویت می‌شه. نتایج مثبت این کار هم برای افراد و هم برای سازمان قابل‌مشاهده خواهد بود.

البته یه تصور اشتباه هم وجود داره که ایجاد روحیه رقابتی در کارکنان باعث از بین رفتن روابط دوستانه بین اونا می‌شه. که در صورت اجرای درست ارزیابی عملکرد این‌طور نیست! یکی از شاخص‌هایی که در پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان مورد ارزیابی قرار می‌گیره، میزان تعامل مستمر بین کارکنانه. پس افراد باید برای تعامل بهتر با همکاران و سرپرستان هم تلاش کنن.

از جمله مزایای کلی ارزیابی عمکلرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشبا ارزیابی عملکرد کارکنان میزان سودآوری مجموعه شما افزایش پیدا می‌کنه.

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشبا انجام ارزیابی، عملکرد کارکنان هر ماه نسبت به ماه قبل بهبود پیدا می‌کنه.

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشبا ارزیابی های مستمر، بهترین کارکنان از بین تمامی کارکنان شما مشخص می‌شن.‌

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشامکانات آموزشی برای کارکنانی که نیاز به آموزش بیشتر دارن، فراهم می‌شه.

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشرضایت شغلی افراد و تعامل بین سرپرستان و کارکنان افزایش پیدا می‌کنه.

شاخص های ارزیابی عملکرد کارکنان

بخشی از شاخص هایی که در ارزیابی عملکرد کارکنان مورد بررسی قرار می گیرن عبارتند از:

دانش تخصصی

در این شاخص ارزیابی عملکرد کارکنان ، مهارت های مرتبط با سمت و جایگاه هر شخص (در واقع همان مهارت های تخصصی مرتبط به آنها) مشخص و بررسی میشه.

مسئولیت پذیری

این شاخص نشون میده که آیا پرسنل با تمام وظایف محوله شون به طور کامل آشنایی دارن یا اینکه بدون شناخت و آگاهی، وظایفشونو فقط به علت اجبار انجام می‌دهد.

مهارت های ارتباطی

این شاخص در ارزیابی عملکرد کارکنان نشان می دهد که آیا پرسنل کسب و کار شما روابط کاری خوب و مناسبی با سرپرستان، همکاران و مشتریان سازمان دارند یا خیر.

توانایی رفع چالش‌های کاری

اینکه آیا کارمندان سازمان شما در مواقع پُر تنش و استرس زا توانایی کنترل خودشون رو دارن. یا در اینگونه مواقع دچار دست پاچگی شده و نمی‌تونن امور رو مدیریت کنن.

تکمیل سریع مشخصات

برای ارتباط بیشتر ترجیحا شماره واتس اپ خود را وارد نمایید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

انواع خدمات مدیرنو

تیم ما به عنوان مشاور تخصصی کسب و کار انواع خدمات مشاوره مدیریت، آموزش درون سازمانی، آموزش بازاریابی و فروش، تست های روانشناسی سازمانی برای مدیران و کارکنان و مصاحبه های فنی و تخصصی برای سازمان ها را ارائه می دهد. پس از ثبت درخواست سازمان‌ها مبنی بر اجرای ارزیابی ماهیانه، تیم ما اقدام به کسب اطلاعات و شاخص‌های موردنیاز ارزیابی عملکرد کارکنان از مدیریت مجموعه موردنظر می‌نمایند.

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

فرآیند تهیه فرم و پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان چگونه است؟

در گام اول، با توجه به شرح وظایف و نوع سازمان، پرسشنامه‌ها تهیه و شاخص هایی تعیین میشه. در گام بعد این پرسشنامه ها برای تایید در اختیار مدیران سازمان قرار می گیره.
درنهایت پس از تأیید مدیران سازمان، فرم های ارزیابی عملکرد کارکنان در پلتفرم آنلاین بارگذاری و در اختیار مدیران و سرپرستان سازمان قرار میگیره. با استفاده از این پرسشنامه ها کارکنان به‌صورت ماهیانه مورد ارزیابی قرار میگیرن.

نحوه اجرای ارزیابی عملکرد کارکنان

تیم مدیرنو چگونه ارزیابی عملکرد کارکنان را برای سازمان شما انجام می‌دهد؟

بعد از پیاده سازی فرم‌ها و پرسشنامه سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان، لینک ارزیابی‌ها به‌صورت به‌روز شده برای مدیران و سرپرستان مجموعه‌ها ارسال می‌شه. هر مدیر و سرپرست فقط امکان مشاهده فرم مربوط به بخش خود را خواهد داشت. ارزیابی عملکرد کارکنان هر ماه توسط مدیران و سرپرستان مربوطه انجام میشه. نتایج مقایسه ای همراه با جداول و نمودارها به صورت ماهانه و فصلی در اختیار شما قرار میگیره. 
ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

ارزیابی ماهانه

مدیران و سرپرستان با توجه به عملکرد یک ماه اخیر کارکنان بخش خود، به صورت ماهانه فرم های ارزیابی عمکلرد پرسنل و نیروی انسانی سازمان خودشون  رو تکمیل میکنن و به هر شخص امتیازات لازم را میدن.

ارزیابی فصلی

ارزیابی فصلی شامل سوالات جدید در مورد عملکرد سه ماهه اخیر کارمندان سازمان شماست. در ماه شوم، علاوه بر نتایج ماهانه، نتایج ارزیابی پرسنل به‌صورت فصلی و تجمیعی هم در اختیار مدیران قرار میگیره. تا نقاط قوت و ضعف کارکنان رو در صورت پیشرفت یا پسرفت مداوم به آن‌ها یادآوری کنن.

تکمیل سریع مشخصات

برای ارتباط بیشتر ترجیحا شماره واتس اپ خود را وارد نمایید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مدت ارزیابی عملکرد کارکنان

حداقل زمان پیاده سازی سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان یکساله است و تعرفه آن به صورت یکساله محاسبه خواهد شد.

هزینه ارزیابی عملکرد کارکنان

از ماهانه 590 هزار تومان

چگونه درخواست ارزیابی عملکرد بدهم؟

اگر تمایل به راه اندازی سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و پرسنل به‌صورت ماهانه در سازمان خودتون رو دارین، می‌تونین از طریق راه های ارتباطی و یا فرم زیر درخواستتون رو برای ما ارسال کنین.

فرم درخواست ارزیابی عملکرد کارکنان

 تیم پشتیبانی سامانه و سیستم ارزیابی مدیران نواندیش به صورت رایگان پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

نوید اسبلانی
نوید اسبلانیمدیریت مجموعه بوکا
Read More
همه روزه در تلاش هستیم تا پیشرفت همه جانبه در تمام زمینه ها بخصوص منابع انسانی را در اولویت قرار دهیم. یکی از ابزارهای مهمی که به ما کمک بسیار شایانی کرده، سیستم ارزیابی عملکرد مدیرنو است که به صورت مستمر و ماهانه کلیه کارمندان رصد شده و در راستای بهره وری و رشد آنها پیشرفت میکنیم. از این همکاری خرسندیم و هر روز بیش از پیش به تاثیرات مثبت در بهره وری همه جانبه بوکا وافق هستیم.
جناب علیپور
جناب علیپورمدیریت مجموعه کیانمهر
Read More
ما به تازگی فعالیت خودمان را با مدیران نواندیش شروع کردیم که در همین مدت تغییرات و رشد بسیاری را شاهد بودیم و البته بعد از مدتها رصد و مشاهده فعالیت های اثرگذار این تیم تصمیم به همکاری مشترک گرفتیم. سیستم ارزیابی عملکرد تا اینجای فعالیتمان نتایج قابل قبول و جالبی را ارائه کرده که برای من به شخصه بسیار مفید و جالب توجه بوده.
امید عرب
امید عربمدیریت مجموعه قندانه
Read More
با تشکر از جناب آقای معبودی و تیم بسیار حرفه ایشون چه در بخش مشاوره و چه در بخش پشتیبانی خدماتشون. ما علاوه بر سیستم ارزیابی عملکرد در کلیه بخش های مشاوره از خدمات مجموعه مدیران نواندیش در حال استفاده هستیم که بعد از 3 سال همکاری همچنان به بودن و همکاری با این تیم افتخار میکنیم.
فرهاد گلبند
فرهاد گلبندمدیریت مجموعه گلبند
Read More
از جناب معبودی و تیم ایشون بسیار ممنون هستیم که موجب تغییرات بسیار زیادی شدند که بخش کارکنان و استفاده از سیستم ارزیابی عملکرد یکی از آنها بود. به امید موفقیت های بیشتر برای شما و تیم موثر و اخلاق مدارتان.
علیرضا ساجدی
علیرضا ساجدیمدیریت مجموعه ساجدی
Read More
سیستم ارزیابی عملکرد سیستمی است که تا قبل از استفاده آن به مدت حداقل سه ماه نمی شود نظر داد. این سیستم به ما در جهت مشاهده بهتر عملکرد پرسنل و همچنین مدیریت عمللکرد پرسنل کمک کرده که با راهنمایی ها و مشورتهای مدیران نواندیش به مدیریت آقای معبودی به اهداف و خواسته های خودمون رسیدیم و در حال رسیدن به باقی آنها هستیم.