ورود
برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان خدمت حرفه ای دیگه از مجموعه مدیرنو هست که برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی ارائه می‌شه. ارزیابی عملکرد کارکنان و منابع انسانی میزان پیشرفت یا پسرفت، دستاوردها، نقاط قوت و ضعف پرسنل رو مشخص میکنه. 

نتایج به‌دست آمده از ارزیابی‌ها به بهبود و رشد کارکنان و سازمان شما کمک می‌کنه. در ادمه توضیحاتی در مورد سیستم ارزیابی عملکرد نیروی انسانی مدیرنو دریافت خواهید کرد. یا ما همراه باشید…

ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش
ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

هدف ارزیابی عملکرد کارکنان

چیزی را که نتوانید اندازه بگیرید، نمی توانید مدیریت کنید!

هدف اصلی از ارزیابی عملکرد کارکنان و منابع انسانی رسیدن به بالاترین سطح کیفی ست. شما با نتایجی که از ارزیابی‌های عملکرد به‌دست میارین، می‌تونین آنالیز دقیقی از عملکرد نیروی انسانی و پرسنل مجموعه خودتون داشته باشین.

حتی این امکان برای شما به وجود میاد که با تدوین سیستم کارانه و پاداش منطبق با نتایج ارزیابی عملکرد، به‌صورت ماهانه پرداختی‌هایی رو با توجه به صلاحیت و عملکرد پرسنل داشته باشید.

تکمیل سریع مشخصات

برای ارتباط بیشتر ترجیحا شماره واتس اپ خود را وارد نمایید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

چرا ارزیابی عملکرد کارکنان و منابع انسانی و پرسنل فروش ضرورت داره؟

همونطور که گفته شد، ارزیابی عملکرد باعث میشه کارکنان تلاش بیشتری برای بهبود کیفیت کارشون انجام بدن. درنتیجه خروجی بهتر عملکرد اونها، باعث بهبود بازخورد مشتریان و همکاران هم خواهد شد. چراکه با ارزیابی مستمر و ماهانه، آنها ایرادها و کاستی‌های خودشون رو مشاهده و در جهت رفع اونها اقدام می‌کنن. این سبب بهبود عملکرد کارکنان و درنتیجه باعث افزایش رضایت مشتریان خواهد شد. رضایت مشتریان از سازمان برابر با افزایش فروش هست. قرار گرفتن در چرخه افزایش فروش، هدف اصلی هر سازمانی هستش.

ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش
ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

مزایای ارزیابی عملکرد منابع انسانی برای کسب و کار چیست؟

یکی از اصلی‌ترین مزایای این ارزیابی‌ها ایجاد انگیزه در کارکنانه. در چنین فرآیندی، پرسنل تلاش می‌کنن نسبت به ماه قبل و همکاران خود بهتر عمل کرده و نتیجه به‌دست‌آمده خودشون رو بهبود ببخشن. درنتیجه روحیه رقابتی مثبت، هرماه نسبت به ماه قبل در کارکنان تقویت می‌شه. نتایج مثبت این کار هم برای افراد و هم برای سازمان قابل‌مشاهده خواهد بود.

البته یه تصور اشتباه هم وجود داره که ایجاد روحیه رقابتی در کارکنان باعث از بین رفتن روابط دوستانه بین اونا می‌شه. که در صورت اجرای درست ارزیابی عملکرد این‌طور نیست! یکی از شاخص‌هایی که در پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان مورد ارزیابی قرار می‌گیره، میزان تعامل مستمر بین کارکنانه. پس افراد باید برای تعامل بهتر با همکاران و سرپرستان هم تلاش کنن.

از جمله مزایای کلی ارزیابی‌ها:

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشارزیابی عملکرد کارکنان میزان سودآوری مجموعه شما افزایش پیدا می‌کنه.

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشبا انجام ارزیابی‌ها، عملکرد کارکنان هر ماه نسبت به ماه قبل بهبود پیدا می‌کنه.

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشارزیابی های مستمر، بهترین کارکنان از بین تمامی کارکنان شما مشخص می‌شن.‌

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشامکانات آموزشی برای کارکنانی که نیاز به آموزش بیشتر دارن، فراهم می‌شه.

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروشرضایت شغلی افراد و تعامل بین سرپرستان و کارکنان افزایش پیدا می‌کنه.

سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان, شاخص های ارزیابی عملکرد نیروی انسانی, بهترین روش ارزیابی کارکنان, فرم ارزیابی عملکرد کارکنان شرکت خصوصی, تست ارزیابی عملکرد کارکنان.

شاخص های ارزیابی عملکرد کارکنان

بخشی از شاخص هایی که در ارزیابی عملکرد کارکنان مورد بررسی قرار می گیرن عبارتند از:

دانش تخصصی

در این شاخص ارزیابی عملکرد کارکنان ، مهارت های مرتبط با سمت و جایگاه هر شخص (در واقع همان مهارت های تخصصی مرتبط به آنها) مشخص و بررسی میشه.

مسئولیت پذیری

شاخص مسئولیت پذیری نشون میده که آیا پرسنل با تمام وظایف محوله شون به طور کامل آشنایی دارن یا اینکه بدون شناخت و آگاهی، وظایفشونو فقط به علت اجبار انجام می‌دهد.

مهارت های ارتباطی

این شاخص در ارزیابی عملکرد کارکنان نشان می دهد که آیا پرسنل کسب و کار شما روابط کاری خوب و مناسبی با سرپرستان، همکاران و مشتریان سازمان دارند یا خیر.

توانایی رفع چالش‌های کاری

اینکه آیا کارمندان سازمان شما در مواقع پُر تنش و استرس زا توانایی کنترل خودشون رو دارن. یا در اینگونه مواقع دچار دست پاچگی شده و نمی‌تونن امور رو مدیریت کنن.

تکمیل سریع مشخصات

برای ارتباط بیشتر ترجیحا شماره واتس اپ خود را وارد نمایید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

انواع خدمات مدیرنو

تیم ما به عنوان مشاور تخصصی کسب و کار انواع خدمات مشاوره مدیریت، آموزش درون سازمانی، آموزش بازاریابی و فروش، تست های روانشناسی سازمانی برای مدیران و کارکنان و مصاحبه های فنی و تخصصی برای سازمان ها را ارائه می دهد. پس از ثبت درخواست سازمان‌ها مبنی بر اجرای ارزیابی ماهیانه، تیم ما اقدام به کسب اطلاعات و شاخص‌های موردنیاز ارزیابی عملکرد کارکنان از مدیریت مجموعه موردنظر می‌نمایند.

انواع خدمات مدیران نواندیش

برای دریافت سریع فایل و مشاهده انواع خدمات مدیران نواندیش لطفا مشخصات خود را وارد کنید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

فرآیند تهیه فرم و پرسشنامه ارزیابی عملکرد کارکنان چگونه است؟

در گام اول، با توجه به شرح وظایف و نوع سازمان، پرسشنامه‌ها تهیه و شاخص هایی تعیین میشه. در گام بعد این پرسشنامه ها برای تایید در اختیار مدیران سازمان قرار می گیره.
درنهایت پس از تأیید مدیران سازمان، فرم های ارزیابی عملکرد کارکنان در پلتفرم آنلاین بارگذاری و در اختیار مدیران و سرپرستان سازمان قرار میگیره. با استفاده از این پرسشنامه ها کارکنان به‌صورت ماهیانه مورد ارزیابی قرار میگیرن.

نحوه اجرای ارزیابی عملکرد کارکنان

تیم مدیرنو چگونه ارزیابی‌ها را برای سازمان شما انجام می‌دهد؟

بعد از پیاده سازی فرم‌ها و پرسشنامه سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان ، لینک ارزیابی‌ها به‌صورت به‌روز شده برای مدیران و سرپرستان مجموعه‌ها ارسال می‌شه. هر مدیر و سرپرست فقط امکان مشاهده فرم مربوط به بخش خود را خواهد داشت. ارزیابی عملکرد منابع انسانی هر ماه توسط مدیران و سرپرستان مربوطه انجام میشه. نتایج مقایسه ای همراه با جداول و نمودارها به صورت ماهانه و فصلی در اختیار شما قرار میگیره. 

ارزیابی عملکرد کارکنان - سامانه و سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و نیروی انسانی و فروش

ارزیابی ماهانه

مدیران و سرپرستان با توجه به عملکرد یک ماه اخیر کارکنان بخش خود، به صورت ماهانه فرم های ارزیابی عمکلرد پرسنل و نیروی انسانی سازمان خودشون  رو تکمیل میکنن و به هر شخص امتیازات لازم را میدن.

ارزیابی فصلی

ارزیابی فصلی شامل سوالات جدید در مورد عملکرد سه ماهه اخیر کارمندان سازمان شماست. در ماه شوم، علاوه بر نتایج ماهانه، نتایج ارزیابی پرسنل به‌صورت فصلی و تجمیعی هم در اختیار مدیران قرار میگیره. تا نقاط قوت و ضعف کارکنان رو در صورت پیشرفت یا پسرفت مداوم به آن‌ها یادآوری کنن.

تکمیل سریع مشخصات

برای ارتباط بیشتر ترجیحا شماره واتس اپ خود را وارد نمایید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مدت ارزیابی عملکرد کارکنان

حداقل زمان همکاری با سازمان ها برای ارزیابی‌ها یکساله است. تعرفه و هزینه ارزیابی عملکرد کارکنان نیز به صورت یکساله محاسبه خواهد شد.

چگونه درخواست ارزیابی عملکرد بدهم؟

اگر تمایل به راه اندازی سیستم ارزیابی عملکرد نیروی انسانی و پرسنل به‌صورت ماهانه در سازمان خودتون رو دارین، می‌تونین از طریق راه های ارتباطی و یا فرم زیر درخواستتون رو برای ما ارسال کنین.

فرم درخواست ارزیابی

* فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .