013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار

سیستم سازی کسب و کار

مشاوره سیستم سازی کسب و کار و  سازمان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مدیرنو ارائه میشه. برای بسیاری از افراد این سوال مطرحه که سیستم سازی سازمان و کسب و کار چیست و چه کاربردی داره؟

سیستم سازی کسب و کار چیست

 

سیستم سازی شامل تمام کارهاییست که برای خودکارسازی کسب و کار انجام می‌شه. تا با کمترین نظارت و دخالت مدیر، امور کاری به خوبی پیش بره.

در پاسخ به این سؤال که سیستم سازی کسب و کار چیست باید بگیم که علم سیستم سازی به مدیران کسب و کارها و سازمان ها کمک می‌کنه وابستگی کار به خودشون رو کاهش بدن. تا وقتی در محل کار نیستن، تمامی کارها به خوبی پیش بره.

سیستم سازی چه کاربردی داره؟

وجود سیستم سازی در کسب و کار و سازمان های کوچک و متوسط واقعاً گره‌گشا و تأثیرگذاره. سیستم سازی سازمانی ، یکی از نکاتی هست که امروزه باید در هر کسب و کار به آن توجه بشه. اگر سیستم کسب و کار شما با مشکل مواجه بشه و از روی قاعده و اصولی مشخص پیش نره، به‌زودی با شکست مواجه خواهید شد. 

سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار
سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار

سیستم سازی کسب و کار و سازمان چه ضرورتی دارد؟

اگر صاحب کسب و کار هستید حتماً ادامه این مطلب مدیران نواندیش را دنبال کنید.

دانلود رایگان سیستم سازی کسب و کار, نرم افزار سیستم سازی کسب و کار, کتاب سیستم سازی کسب و کار, سیستم سازی کسب و کارهای کوچک, چک لیست سیستم سازی, دوره سیستم سازی کسب و کار.

در حالت ایده آل تصور کنین شما صاحب یک کسب و کار سود آور و در حال رشد هستین. علاوه براین یه تیم قابل‌اعتماد هم دارین که تمام اعضا مثل خود شما به محل کار و کاری که انجام می‌دن متعهد و علاقه‌مندن. در کنار این موارد یک فرهنگ سازمانی مثبت هم ایجاد کردین.

وقتی شما در مجموعه حضور دارین، سازمان مثل یک ماشین روغن‌کاری شده به بهترین حالت ممکن در حال کاره. کارمندان شما دقیقاً می‌دونن که شما چه انتظاری ازشون دارین و باید تحت چه استانداردی و با چه کیفیتی کار خودشان رو انجام بدن. اما!

سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار

وقتی شما از مجموعه دور هستید، روندهای سازمان چطور پیش میرن؟!

چالش اصلی همینجاست. قطعاً اوضاع و شرایط و عملکرد پرسنل فرق خواهد کرد (حداقل در بیشتر سازمانها). فاکتورها درست ثبت نمی‌شه. به خواسته‌های مشتری آنچنان اهمیت داده نمی‌شه. سفارش‌ها به‌موقع به مشتری نمی‌رسه و … . در وهله اول اجازه بدید یک موضوع را روشن کنیم. مشکل از کارمندان شما نیست. همانطور که در بالا گفتیم فرض بر اینه که اونا به‌اندازه شما به اهداف شرکت متعهدند. پس؟

سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار

پس مشکل کجاست؟

مشکل اینجاست که شما سیستم‌های کاری مشخص ندارین. یا اگه دارین، درست چیدمان نشدن. یعنی چی؟ یعنی روش‌های عملیاتی مدون که دقیقاً توضیح بدن چه کاری، چه موقع، چگونه و توسط چه کسی باید انجام بشه ندارین.

حالا تصور کنین کارها در سازمانتون بدون حضور شما به بهترین شکل انجام بشه. تصور چنین شرایطی واقعاً زیبا و دلچسبه. مگه نه؟ خیلی از مدیرا فکر میکنن که رسیدن به چنین شرایطی محاله! درصورتیکه هستن مدیرانی که باشهامت و تعهد به اجرای تغییرات لازم، به سیستم سازی کسب و کار رسیدن و زندگی خودشان رو تغییر دادن.

پس مهم‌ترین ترین قدم اینست که تصمیم بگیرید و بخواهید این کار را انجام دهید.

معنی سیستم سازی چیست؟

سیستم سازی به این معنی نیست که یه ماشین داشته باشید که شما رو تحت تسلط خودش قرار بده. بلکه به معنی ایجاد یک ماشین خودکاره که شما بر آن مسلط باشید. تا بتوانید برای ارتقا کسب و کار خودتون ازش استفاده کنین.
سیستم سازی واقعی، یعنی ایجاد روش و عملکردی پایدار، انعطاف پذیر و مستند. برای اینکه چه‌کاری با چه منابعی و به چه روش و کیفیتی توسط چه کسی باید انجام بشه. تا در زمان مشخص‌شده تحویل داده بشه.

مهم‌ترین ترین قدم در سیستم سازی کسب و کار و سازمان اینه که بخواهید و اقدام کنید.

سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار

چرا باید سیستم سازی کنید؟

با سیستم سازی سازمانی همه افراد در سازمان می‌دونن که دقیقاً چه‌کاری رو چگونه و در چه زمانی باید انجام بدن. هیچ جلسه‌ای بدون نتیجه‌گیری برگزار نمی‌شه و سیاست پیچیده‌ای برای انجام کارها وجود نداره. هیچ زمانی تلف نمی‌شه. تمام این کارها در این راستا انجام می‌شه که چرخ سازمان به بهترین شکل ممکن بچرخه.

با اجرای سیستم سازی در کسب و کار ، هر زمان که یک مشکل یا چالش ایجاد بشه، جواب مشخص خواهد بود. ” یک سیستم برای رفع آن چالش وجود داره”.

اجرای واقعی سیستم سازی در کسب و کار ، شما رو آزاد می‌کنه. درحالی‌که نبود اون می‌تونه یک سری کارهای بی‌پایان ایجاد کنه که جلوی موفقیت شما و کسب و کارتون رو بگیره.

 

مزایای سیستم سازی کسب و کار چیست؟

تنها راه گارانتی کیفیت خدمات و محصولات، ایجاد سیستم تضمین کیفیته که عملکرد هر بخش رو به‌درستی بررسی کنه. وقتی سیستم سازی کسب و کار به معنای واقعی انجام بشه، باعث آزاد شدن وقت مدیران ارشد و مالکین برای کار کردن روی جنبه‌های مهم‌تری در کسب و کار خواهد شد.

تمرکز روی حوزه هایی مثل استراتژی‌های بنیادی سازمان و یا حتی خلق محصول جدید و اجرای تغییرات لازم در زمان مناسب باعث میشه تا بتونین در راستای اهداف استراتژیک سازمان گام بردارین.

برخی از مزایای دیگر سیستم سازی کسب و کار چیست؟

سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار
کاهش هزینه‌ها
سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار
بهبود و افزایش کارایی
سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار
عدم وابستگی مجموعه به فرد
سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار
مشخص شدن ضرب العجل ها
سیستم‌ سازی یا اصول سیستم‌ سازی کسب و کار
آزاد شدن وقت مدیران

چرا مدیران سیستم سازی نمی‌کنند؟

خیلی از مدیران وقتی کلمه سیستم سازی کسب و کار یا سیستم سازی سازمان به گوششون میرسه، این تصور براشون بوجود میاد که قراره با تعداد زیادی جلسه پشت‌هم، کاغذبازی و کلی موارد برای انجام روبرو بشن. که عموماً هم تا جلسه بعد انجام نمی‌شه و فقط موارد بیشتری اضافه می‌شه.

درمجموع عموم مدیران فکر می‌کنن که سیستم سازی سازمانی فقط یک روند درهم‌وبرهم و پیچیده ست که قراره اداره امور رو سخت‌تر کنه. اما برعکس؛ سیستم سازی سازمانی به این معنی نیست که شما باید خیلی درگیر سازمان بشین. یا در همه کارها و رویه‌ها حضورداشته باشین. یا زمانتون انقدر پر بشه که نتوانید هیچ کار مفید دیگه ای رو انجام بدین!.

اصلی ترین مزیت سیستم سازی در کسب و کار " آزادی زمان مدیران " است.

از طرفی، باید در نظر داشته باشین که این سیستم‌ها باید به‌طور مداوم بررسی‌ بشن. حتی در شرایط خاص، دوباره تدوین و بهینه سازی بشن. موفقیت در اجرای مداوم و منظم است. سیستم سازی رو در کسب و کار و سازمان خودتون به بهترین شکل ممکن انجام بدین تا موفقیتتون تضمین بشه. بعدازاینکه تصمیم به این کار گرفتین، تمام پل‌های پشت سرتون رو خراب کنین. که هیچ‌وقت هیچ‌کس نتونه به روند قبلی برگرده.

مطمئن باشین این راهی که قراره برین ارزشمند بوده و قطعاً در این راه مخالفت‌هایی در پیش خواهید داشت. اما امیدتونو از دست ندین. خیلی از کسب و کارهای کوچک با تعهد به این روش تونستن به اهداف تجاری خودشون دست پیدا کنن و رشد فوق‌العاده‌ای رو برای خودشون رقم بزنن.

برای سیستم سازی باید تحت هر شرایطی روی هدفتون که همون "سیستم سازی" هست، متمرکز باشین. مهم نیست چه اتفاقی میفته، شما باید به رویای خودتون دست پیدا کنین. رؤیای آزادی زمان برای انجام تمام کارهایی که تا الآن وقت انجام دادنش رو نداشتید.

اگر تمایل به سیستم سازی در کسب و کار خودتون رو دارید، می‌توانید از طریق فرم زیر درخواستتون رو برای ما ارسال کنین. یا با مجموعه مدیران نواندیش تماس بگیرین. سؤالات خودتون رو مطرح و راهنمایی‌های لازم رو دریافت کنین. تیم پشتیبانی سامانه و سیستم ارزیابی مدیران نواندیش پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

درخواست سیستم سازی

* فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه فرمایید. همچنین برای دریافت راهنمایی‌ و هماهنگی بیشتر می‌تونین از طریق راه‌های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشین.

نظرات مشتریان

مهرداد میرزایی
مهرداد میرزایی مدیرعامل شرکت نگین پخش لاهیج نماینده انحصاری محصولات نادری
Read More
برای به روز شدن و توسعه سازمانمون، نیاز به مشاوره در ما دیده شد. با توجه به بررسی هایی که قبل از عقد قرارداد انجام...
نوید اسبلانی
نوید اسبلانیمدیریت مجموعه بوکا
Read More
در دنیای امروز که همه عرصه‌ها در معرض تغییرات سریع و روزافزون قرار دارند، همه روزه در تلاش هستیم تا پیشرفت ...
جناب علیپور
جناب علیپورمدیریت مجموعه کیانمهر
Read More
ما به تازگی فعالیت خودمان را با مدیران نواندیش شروع کردیم که در همین مدت تغییرات و رشد بسیاری را شاهد بودیم و البته بعد از ...
امید عرب
امید عربمدیریت مجموعه قندانه
Read More
با تشکر از جناب آقای معبودی و تیم بسیار حرفه ایشون چه در بخش مشاوره و چه در بخش پشتیبانی خدماتشون. ما علاوه بر...
فرهاد گلبند
فرهاد گلبندمدیریت مجموعه گلبند
Read More
از جناب معبودی و تیم ایشون بسیار ممنون هستیم که موجب تغییرات بسیار زیادی شدند که بخش کارکنان و استفاده از سیستم ارزیابی عملکرد یکی...
علیرضا ساجدی
علیرضا ساجدیمدیریت مجموعه ساجدی
Read More
سیستم ارزیابی عملکرد سیستمی است که تا قبل از استفاده آن به مدت حداقل سه ماه نمی شود نظر داد. این سیستم به ما در جهت مشاهده ...
محمدرضا پاک نژادی
محمدرضا پاک نژادیمدیریت شرکت پاک سما شمال
Read More
تصمیم گرفتم از افرادی استفاده کنم که از بیرون به مجموعه من نگاه کنن. خداروشکر هم خود آقای معبودی و هم تیمی که دور هم ...
میرنوید اسبلانی
میرنوید اسبلانیمدیریت مجموعه بوکا
Read More
از آنجایی که افرادی که دارای مهارت و تخصص هستند موفق ترند، مدیریت مجموعه بوکا هماره معتقد است تا از متخصصان صاحب نظر ...
مجید اسماعیل زاده
مجید اسماعیل زادهمدیریت مجموعه پادرا
Read More
برای من حضور در همایشهای مجموعه مدیران نواندیش تجربه فوق العاده بود. بنده علم آکادمیک مدیریت و بازاریابی و مارکتینگ را...
امیر فرد کاظمی
امیر فرد کاظمیمدیریت مجموعه فروشگاه های دکتر موبایل
Read More
تشکر میکنم از مدیریت و تیم خوب مدیران نواندیش، از همایش مدیریت بازاریابی و فروش و هوش اقتصادی که در شهریور ماه ۹۸ ...
اشکان احمدی
اشکان احمدیمدیریت مرکز لگوی آموزشی گیلان
Read More
هشتمین همایش مدیران نواندیش با محوریت بازاریابی فروش و هوش اقتصادی، فضای دوستانه برای مدیران حال و آینده ...
ساناز صادق پور
ساناز صادق پور مدیریت سالن زیبایی لبنا
Read More
ضمن تشکر از مدیریت و تیم مدیران نواندیش، افتخار شرکت در همایش ۷و۸ شهریور ما سال ۹۸ داشتم. باید عرض کنم همایشی به این...
رسا اسکندری
رسا اسکندریمدیریت مجموعه دکتر بیمه
Read More
تشکر میکنم از علی معبودی عزیز و تیم حرفه ای شون که با همایش، دوره، کارگاه و سمینارهای آموزشی شون که به مدیرها خیلی ...
یحیا آباده
یحیا آبادهمدیرعامل مجموعه بازرگانی آباده
Read More
من قبلا با مشاور دیگری کار کرده بودم. ذهنیت و رضایت خوبی نسبت به مشاور نداشتم. مدیران و پرسنل داخل مجموعه هم ...
حامد محسنی توکلی
حامد محسنی توکلیمدیریت شرکت رادین پخش توکل
Read More
مجموعه مدیران نواندیش یک تیم فوق العاده پر انرژی است. برای من با توجه به مشغله زیادی که دارم، شرکت در ایونتهای این چنینی...
Previous
Next
1 +

مجموعه تحت مشاوره

۱۰۰ +

مشاوره حضوری و ساعتی

% ۱ +

سال مشاوره کسب و کار