013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

تست هوش هیجانی بردبری و گریوز

تست هوش هیجانی بردبری و گریوز تصویر کاملی از هوش هیجانی شما را فراهم می آورد. تست هوش هیجانی آنلاین مدیرنو شامل ۲۸ سوال است. نتیجه تست هوش هیجانی با جواب کامل و همچنین برنامه و تمرین عملی برای بهبود هوش هیجانی به شما ارائه خواهد شد. اگر می خواهید بدانید تست هوش هیجانی چیست و دانستن نتیجه تست هوش هیجانی با جواب کامل چه کمکی به شما می کند، در ادامه با ما همراه باشید.

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست
نه تحصیلات، نه تجربه، نه معلومات و نه هوش، هیچ یک نمی تواند تعیین کند که چرا یک نفر موفق می شود و یک نفر دیگر موفق نمی شود. چیز دیگری وجود دارد که ظاهرا جامعه برای آن هیچ توضیحی ندارد.ما نمونه های این موضوع را هر روزی در محیط کار، خانه، مدرسه و در محله خود می بینیم. ما مردم باهوش و تحصیل کرده را می بینیم که موفق نیستند، در حالی که عده کمی بدون مهارتها یا خصوصیات بارز بسیار موفق هستند. ما از خودمان می پرسیم چرا؟

پاسخ این سؤال تقریبا همیشه به مفهومی به نام هوش هیجانی برمی گردد. با اینکه شناسایی و اندازه گیری هوش هیجانی (EQ) از هوش شناختی (IQ) یا تجربه فرد بسیار دشوارتر است، و نیز نمی توان آن را در سابقه کاری قید کرد، نمی توان قدرت آن را انکار کرد.در این رابطه نقش هوش هیجانی در موفقیت ما را مطالعه کنید.

تست هوش هیجانی مدیرنو، موارد زیر را شامل می شود:

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست
تست هوش هیجانی تصویری با جواب, تست هوش هیجانی با جواب, تست هوش هیجانی ۹۰ سوالی رایگان, تست رایگان هوش هیجانی, نتیجه تست هوش هیجانی, تست هوش هیجانی آنلاین, تست هوش هیجانی کودکان, تست هوش هیجانی pdf.

هوش هیجانی چیست

شاید ذهنتان درگیر این موضوع شده که هوش هیجانی چیست. هوش هیجانی یا EQ که مخفف Emotional Quotient است، مجموعه ای از مهارتهای قابل یادگیری است. مهارت های هوش هیجانی می توانند به شما کمک کنند تا علاوه بر مدیریت احساسات خود، احساسات دیگران را نیز مدیریت کنید.

به این فکر کنید که می توانستید درک کنید:
چرا افراد، رویدادهاو مسائل خاص شما را در محل کار آزار می دهند؟
چگونه می توانید کنترل ذهن و بدن را در شرایط سخت به دست بگیرید؟
چطور می توانید تصمیم های احساسی که کار دست تان می دهند را کنترل کنید؟

این موارد و همه موارد دیگر از این دست نشان می دهند که باید راه های تسلط بر هوش هیجانی تان را پیدا کرده و در آن ها مهارت یابید. در دنیای پیچیده امروز فقط داشتن دانش فنی کافی نیست. همه ما در زندگی شخصی و کاری استرس زیاد و روابط کاری سخت را تجربه می کنیم. همه ما می توانیم یاد بگیریم چطور سطح انرژی مان را کنترل کرده، روابط را مدیریت نموده و با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنیم.

چرا مردم اغلب احساسات خود را به حساب نمی آورند یا کاملا تحت تأثیر و کنترل آنها قرار می گیرند؟

اکثر اشتباهات مربوط به هوش هیجانی به علت سوء تفاهم ساده است. شما می توانید مهارتهای ویژه به دست آورید، مهارتهایی که قدرت استفاده از رفتار زیرکانه را در مقابله با مشکلات بیشتر می کنند. کنترل کردن نیروی هوش هیجانی در محیط کار و در خانه یک ضرورت است. برای اینکه در این عصر موفق باشید و به آرزوهایتان برسید، باید این مهارتها را تقویت کنید، زیرا کسانی که از منطق و احساسات خود ترکیب بهتری را به کار می گیرند، به بهترین نتایج می رسند.
تست هوش هیجانی تصویری با جواب, تست هوش هیجانی با جواب, تست هوش هیجانی ۹۰ سوالی رایگان, تست رایگان هوش هیجانی, نتیجه تست هوش هیجانی, تست هوش هیجانی آنلاین, تست هوش هیجانی کودکان, تست هوش هیجانی pdf.
تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

مهارت های چهارگانه هوش هیجانی چیست؟

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست
خود آگاهی
تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست
خود مدیریتی
تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست
آگاهی اجتماعی
تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست
مدیریت رابطه

کاربرد هوش هیجانی چیست

کسانی که هوش هیجانی خود را تقویت می کند و آن را به حد کمال می رسانند، یک توانایی منحصر به فرد به دست می آورند تا در شرایط و موقعیتهایی که دیگران در آنها گیر می کنند و رنج می کشند، به خوبی شکوفا شوند. هوش هیجانی “چیزی” در درون هر یک از ماست که تا حدی نامحسوس است. هوش هیجانی است که تعیین می کند چگونه رفتار خود را اداره کنیم، چگونه با مشکلات اجتماعی کنار بیاییم و چگونه تصمیماتی بگیریم که به نتایج مثبت ختم شوند.

 برای بررسی این عوامل در سازمان خود، می توانید از سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان و ارزیابی سازمانی استفاده کنید.

چرا هوش هیجانی (EQ) مهم تر از هوش فکری (IQ) است

همه ما می دانیم که هوش فکری (IQ) چیست. IQ می تواند گمراه کننده باشد چون به خوبی نشان نمی دهد که فرد چگونه کار ، زندگی و حتی احساساتش را مدیریت می کند. الزاما افراد باهوش توانایی کنترل احساسات و مدیریت مطلوب خودشان را ندارند. مثلا در روابط اجتماعی خوب عمل نمی کنند. یا حتی در برقراری ارتباط مشکل دارند. همین امر نشان دهنده ضعف IQ در حوزه ارتباطات است.

بین IQ و EQ هیچ رابطه شناخته شده ای وجود ندارد.

مفهوم هوش هیجانی نشان می دهد که چرا دو نفر با IQ یکسان، ممکن است به درجات بسیار متفاوتی از موفقیت در زندگی دست یابند. هوش هیجانی یک عنصر بنیادین از رفتار انسان است که جدا و متفاوت از هوش شناختی (عقل) عمل می کند.شما اصلا نمی توانید از روی هوش شناختی یک نفر، هوش هیجانی او را حدس بزنید. این یک خبر خوب است، زیرا هوشی شناختی یا IQ، انعطاف پذیر نیست. IQ از همان لحظه تولد ثابت است یا دست کم ثبات نسبی دارد. مگر اینکه یک تصادف، مثلا آسیب مغزی، آن را تغییر بدهد. هیچ کس با یادگیری واقعیتهای جدید یا فراگرفتن اطلاعات عمومی بیشتر باهوش تر نمی شود.هوش شناختی یعنی توانایی یادگیری. این هوش در پانزده سالگی همان است که در پنجاه سالگی. اما برعکس، هوش هیجانی ، مهارتی انعطاف په پر است که به آسانی آموخته می شود. با اینکه بعضی مردم، نسبت به دیگران، به طور طبیعی هوش هیجانی بالاتری دارند، کسی که حتی بدون هوش هیجانی به دنیا آمده است، باز هم می تواند در خود، EQ بالا به وجود آورد.

برآورد کلی شخص

سه ویژگی هوش شناختی (IQ)، شخصیت و هوش هیجانی (EQ) ویژگیهایی متمایزی هستند که همه ما آنها را داریم. مجموع این سه ویژگی تعیین کننده چگونگی تفکر و عمل ماست. امکان ندارد بتوانیم بر اساس یکی از آنها دیگری را حدس بزنیم.

مردم می توانند باهوش باشند. افراد با شخصیتهای متفاوت، می توانند از لحاظ هوش شناختی یا هوش هیجانی یا هر دوی آنها در سطح بالایی باشند. اما از بین این سه ویژگی، هوش هیجانی موردی است که انعطاف پذیر و قابل تغییر است.

برای شناخت بهتر شخصیت خود در شرایط مختلف، می توانید از تست های روانشناسی مدیرنو استفاده کنید.

آزمون آنلاین هوش هیجانی

تست هوش هیجانی به شما کمک می کند تا EQ تان را شناخته و یاد بگیرید که آن را بهبود بدهید. بدون درک دقیق EQ و تأثیر آن بر روابط شخصی و حرفه ای، یکی از بهترین راه هایی که می توانید در تعاملات ارتباطی خودتان را اثبات کرده و از دیگران متمایز کنید را از دست خواهید داد. با انجام تست هوش هیجانی و شناخت و بهبود فعالانه آن نشان می دهید که برای رشد بیشتر آماده اید.

تقویت و رشد هوش هیجانی

هوش هیجانی با هوش فکری تفاوتهای زیادی دارد. هوش هیجانی این مفهوم را دارد که در کل، شما به همان اندازه “باهوش خواهید بود که الان هستید. برخلاف ضریب هوشی (IQ)، هوش هیجانی (EQ) شما مدام در حال تغییر است. با شرکت در آزمون و تست هوش هیجانی می توانید از نقاط قوت و ضعف خود مطلع شوید. با تقویت مهارت های چهارگانه، هوش هیجانی خود را افزایش دهید. مردم، اطلاعات و واقعیتهای جدید را می آموزند.

نتیجه تست هوش هیجانی با جواب

نتیجه تست هوش هیجانی مدیرنو با جواب کامل است. پس از انجام آزمون، نتیجه تست هوش هیجانی خود را با جواب کامل دریافت خواهید. نتیجه تست هوش هیجانی شامل نمره کل هوش هیجانی و نمرات هر یک از مهارت های چهارگانه به تفکیک است. در نتیجه تست هوش هیجانی راهکار و برنامه عملی برای بهبود و تقویت هر یک از مهارت های چهارگانه با جزئیات شرح داده شده. چند پیشنهاد و اعمال ویژه پیشنهاد می شود که با آنها می توانید هوش هیجانی خود را تقویت کنید.

هزینه تست هوش هیجانی

هزینه تست هوش هیجانی به مبلغ ۲۹.۰۰۰ تومان است. شما می توانید در انتهای آزمون هزینه تست هوش هیجانی را پرداخت کنید.

هوش هیجانی در سازمان, هوش هیجانی تست, هوش هیجانی pdf, آموزش هوش هیجانی, هوش هیجانی گلمن, مقاله هوش هیجانی, انواع هوش هیجانی, کاربرد هوش هیجانی.

افزایش هوش هیجانی

اولین قدم برای افزایش هوش هیجانی چیست

شاید این سوال که اولین قدم برای افزایش هوش هیجانی چیست ذهنتان را درگیر کرده باشد. اولین قدم برای افزایش هوش هیجانی اینست که برای شروع، تنها یک مورد از چهار مهارت را در نظر بگیرید. پس از آنکه در انجام مراحل مورد اول استاد شدید، می توانید بقیه مهارت های هوش هیجانی را آغاز کنید. شاید نیاز به آموزش هوش هیجانی داشته باشید.

تغییر معمولا دشوار است. آنچه می خواهید روی آن کار کنید، ممکن است گاهی خجالت آور یا دلسردکننده باشد.

آموزش هوش هیجانی, هوش هیجانی گلمن, مقاله هوش هیجانی. هوش هیجانی در سازمان, هوش هیجانی تست, هوش هیجانی pdf. انواع هوش هیجانی, کاربرد هوش هیجانی.

آموزش هوش هیجانی

هوش هیجانی به همان شیوه‌ای که اطلاعات یا وقایع را درک می‌کنید آموخته نمی‌شود. در طول سالیان، پژوهش‌ها نشان داده که افراد زمانی به آموزش هوش هیجانی روی می‌آورند و مهارت های هوش هیجانی را خوب یاد می‌گیرند که در شرایط زیر حضور داشته باشد:

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

انواع هوش هیجانی, آموزش هوش هیجانی, مقاله هوش هیجانی. هوش هیجانی گلمن, هوش هیجانی در سازمان, هوش هیجانی, تست هوش هیجانی pdf. کاربرد هوش هیجانی.

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

هوش هیجانی از نگاه علی معبودی

بیشتر افراد دوست دارند روابط خوبی داشته باشن، به اهدافشون برسن و رشد کنن ولی گاهی هیجان های مختلف اونا رو از هدفشون دور کرده و آسیب های زیادی بهشون میزنه. 

کافیه یه بار تصمیم بگیرین که این هیجانات و موارد ناخوشایند احساسی تون رو کنترل کنین تا بتونین کیفیت زندگی بهتری برای خودتون و اطرافیان تون رقم بزنین. اگر برای تقویت هوش هیجانی نیاز به آموزش دارید، ما دوره های آموزش هوش هیجانی را برای شما فراهم کردیم.

کاربرد هوش هیجانی, آموزش هوش هیجانی, مقاله هوش هیجانی. هوش هیجانی گلمن, هوش هیجانی در سازمان, هوش هیجانی تست, هوش هیجانی pdf. انواع هوش هیجانی, 

دوره هوش هیجانی

در این دوره یاد می گیرید که چطور چالشهای ارتباطی خود را مدیریت کرده و روابط شخصی و حرفه ای خود را بهبود بخشید. در دوره آموزش هوش هیجانی یاد می گیرین با هیجان هاتون بهتر ارتباط برقرار کنید و به جای اینکه این هیجانات علیه تون کار کنن، همسو با اهداف تون عمل کنن . با دوره هوش هیجانی یاد می گیرین با هیجان هاتون بهتر ارتباط برقار کرده و به جای اینکه این هیجانات علیه تون کار کنن، همسو با اهداف تون عمل کنن.

برخی از سرفصل های دوره هوش هیجانی

در دوره هوش هیجانی چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

دوره آموزش هوش هیجانی برای چه کسانی مفید است؟

نظرات شرکت کنندگان در دوره های قبلی

برای شروع آزمون وارد شوید

درصورتیکه تاکنون در سایت ثبت نام نکرده اید، برای شروع آزمون با کلیک روی دکمه زیر، ثبت نام سریع انجام دهید.