تست mbti تست شناخت شخصیت فردی و روانشناسی و شخصیت شناسی mbti

تست MBTI – تست شخصیت شناسی شغلی MBTI

تست شخصیت شناسی شغلی و انیمه MBTI مایرز بریگز

 تست MBTI یک تست پرسش و پاسخ است که در آن فرد به سوالات روان‌سنجی پاسخ می‌دهد. با شرکت در آزمون شخصیت شناسی MBTI مدیرنو، نوع شخصیت، نقاط قوت و ضعف و همچنین اولویت‌های شخصی مشخص می‌شوند.

آزمون و تست رغبت سنج تحصیلی و شغلی MBTI

 آزمون و تست رغبت سنج تحصیلی و شغلی MBTI یک تست پرسش و پاسخ است که در آن فرد به سوالات روان‌سنجی پاسخ می‌دهد. با شرکت در آزمون شخصیت شناسی MBTI مدیرنو، نوع شخصیت، نقاط قوت و ضعف و همچنین اولویت‌های شخصی وشغلی مشخص می‌شوند.

تیپ شخصیتی شما چیست؟

آیا میدانید چه شغلی مناسب شماست؟

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که تیپ شخصیتی شما چگونه است و با دیگر افراد چه تفاوت‌هایی دارید؟ و یا اینکه چه مشاغلی برای تیپ شخصیتی شما مناسب هستند؟

افراد علاوه بر اینکه از دید فیزیکی متفاوت‌اند، از دید روانشناختی نیز متفاوت هستند. این تفاوت‌های روانشناختی بر اینکه ما چگونه دنیا را می‌بینیم، تأثیر می‌گذارد. ما برای اینکه بدانیم چه کسی هستیم، چه‌کاری باید انجام دهیم، چگونه زندگی کنیم و هویتمان را مشخص کنیم نیاز داریم که خودمان و ویژگی‌های شخصیتی‌مان را بهتر بشناسیم. درک بهتر ما از خود می‌تواند به ما کمک کند تا مناسب‌ترین نقش ممکن را در تئاتر زندگی انتخاب کنیم.

شرکت در آزمون و زدن تست روانشناسی شناخت شخصیت فردی و شغلی MBTI مایرز بریگز به ما کمک می کند به این درک برسیم.

برای شروع آزمون ابتدا وارد شوید.
تست شخصیت شناسی شغلی MBTI

چرا از آزمون‌های شخصیت شناسی استفاده می‌کنیم؟

استفاده از آزمون‌های شخصیت شناسی دلایل متنوعی دارد، به‌عنوان‌مثال برای تشخیص اثربخشی درمان‌های روانی، تشخیص مشکلات روانی اشخاص، پی بردن به تغییرات شخصیتی، مشاوره شغلی، مشاوره روابط و همچنین برای ارزیابی و غربالگری متقاضیان کار و استخدام از این تست‌ها بهره گرفته می‌شود.

چرا شما به آزمون‌های شخصیت شناسی نیاز دارید؟

آزمون‌های شخصیت شناسی می‌توانند به پیشرفت حرفه‌ای شما کمک کنند، این آزمون‌ها به شما کمک می‌کنند تا بینش لازم را برای انتخاب یک شغل مناسب داشته باشید و در هنگام مصاحبه‌های شغلی با داشتن اطلاعات کامل‌تری از خودتان، آمادگی بیشتری برای ارائه اطلاعاتتان به مصاحبه کننده داشته باشید. همچنین امروزه بسیاری از سازمان‌ها قبل از ورود اشخاص به سازمانشان حتماً از تست‌های شخصیت شناسی استفاده می‌کنند بنابراین اگر ما خودمان اطلاعات کاملی از ویژگی‌های شخصیتی‌مان داشته باشیم، بهتر می‌توانیم عمل کنیم. آزمون‌های شخصیتی به این دلیل که نقاط قوت و ضعف ما را مشخص می‌کنند می‌توانند به متخصصان کمک کنند تا از استعدادهای ما به نحو احسن استفاده کنند.

چرا کارفرمایان به آزمون‌های شخصیت نیاز دارند؟

شما به‌عنوان یک کارفرما، می‌توانید با استفاده از آزمون‌های شخصیت، ویژگی‌ها و نقش‌های کارمندان خود در سازمان را بهتر درک کنید. آزمون‌های شخصیت می‌تواند برای همه کارفرمایان در بسیاری از صنایع و سازمان‌های مختلف بسیار ارزشمند باشد. برای مثال شما می‌توانید یک شخص که دارای ویژگی دقیق بودن و توجه به جزئیات است را به‌عنوان محقق پروژه‌های خود انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید افرادی را که دارای روحیه تیمی قوی هستند برای کارهای گروهی انتخاب کنید و اثرات مثبت آن را مشاهده کنید. وقتی‌که هر شخص با توجه به ویژگی‌های شخصیتی‌اش در مکان مناسب خود قرار می‌گیرد می‌توان متوجه شد که چقدر کارها بهتر و با سرعت بیشتری صورت می‌گیرند، هزینه‌های صرف شده کاهش پیدا می‌کنند و رضایت کارکنان روزبه‌روز بیشتر و بیشتر می‌شود.

تست‌های روانشناختی تیپ‌های شخصیتی یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای رسیدن به شناخت بهتر از خود و یافتن مسیر زندگی و شغلی مناسب با ویژگی‌های فردی است. آزمون شخصیت شناسی مایرز-بریگز که به‌اختصار MBTI خوانده می‌شود، یکی از بهترین تکنیک‌های شناخت ویژگی‌های فردی است. این تکنیک توسط کاتارین سی بریگز و دخترش ایزابل بریگز – مایرز در طول جنگ جهانی دوم برای کمک به انتصاب شخص در یک شغل و بالعکس ساخته شد. آزمون MBTI در طول جنگ جهانی دوم مفید واقع شد و از آن زمان تاکنون همچنان محبوب بوده است.

آزمون MBTI چیست و چگونه تیپ شخصیتی هر فرد را مشخص می‌کند؟

این آزمون شامل پاسخگویی به یک پرسشنامه است که می‌تواند صفات شخص را بر اساس چهار نوع دوگانه تقسیم کند:
برونگرا (E) در مقابل درونگرا (I)
تفکری (T) در مقابل احساسی (F)
حسی (S) در مقابل بصری (N)
قضاوتی (J) در مقابل ادراکی (P)

هر شخص در هر دسته، ویژگی‌های یکی از این دو قطب را دارد، بنابراین به هر شخص یک عبارت 4 حرفی که مشخص‌کننده تیپ شخصیتی اوست، عرضه می‌شود. 16 گروه شخصیتی متفاوت وجود دارد. تیپ‌های شخصیتی برای تطبیق فرد با یک شغل مفید هستند.

تست شخصیت شناسی شغلی MBTI

شخصیت های انیمه MBTI

تیپ شخصیتی کاراکتر های انیمه ای

انواع تیپ های شخصیتی MBTI به همراه تفسیر و لیست افراد مشهور متناسب با تیپ شخصیتی. اگر میخواهید تیپ شخصیتی خود را بدانید، همین حالا شروع کنید.

شخصیت چیره دست ISTPچیره دست
شخصیت چیره‌دست ISTP
شخصیت کارآفرین ESTP
شخصیت کارآفرین ESTP
شخصیت ماجراجو ISFP
شخصیت ماجراجو ISFP
شخصیت سرگرم کننده ESFP
شخصیت سرگرم‌ کننده ESFP
INTP شخصیت منطق دان
شخصیت منطق دان INTP
ENTJ شخصیت فرمانده
شخصیت فرمانده ENTJ
INTJ شخصیت معمار
شخصیت معمار INTJ
entp شخصیت مجادله گر مارک تواین
شخصیت مجادله گر ENTP
شخصیت مجری estj
شخصیت مجری ESTJ
شخصیت تدارکاتچی istj
شخصیت تدارکاتچی ISTJ
شخصیت مدافع ISFJ
شخصیت مدافع ISFJ
شخصیت سفیر ESFJ
شخصیت سفیر ESFJ
ENFP شخصیت پیکارگر
شخصیت پیکارگر ENFP
ENFJ شخصیت قهرمان
شخصیت قهرمان ENFJ
INFJ شخصیت حامی
شخصیت حامی INFJ
INFP شخصیت میانجی
شخصیت میانجی INFP
برونگرا

برونگرایی

Extroversion

شخصیتشان متمرکز بر جهان خارج است، انگیزه خود را از تعامل با دیگران و با انجام کارهایی به‌دست می‌آورند. ویژگی‌ افراد برونگرا را با زدن تست ببینید.

درون گرا

درون گرایی

Introversion

شخصیتشان متمرکز بر دنیای درونی است، انگیزه خود را از اندیشه، اطلاعات، ایده‌ها و مفاهیم می‌گیرند. بعد از پاسخ به تست ویژگی این افراد را خواهید دید.

فکری

تفکری

Thinking

شخص با منطق و تحلیل بی‌طرفانه و علت و معلولی تصمیم می‌گیرد. سعی می‌کنند در تصمیماتشان بدون درگیر کردن احساسات عینی باشند. مشاهده ویژگی ها با زدن تست.

احساسی

احساسی

Feeling

تأکیدبر تأثیر موردانتظار بر احساسات دیگران. خود تصمیم می‌گیرد. این تصمیم شاید بر اساس احساس درونی باشد. سعی در هماهنگی و رضایت دیگران دارد. 

حسی

حسی

Sensing

شخص بر اساس حقایق تصمیم می‌گیرد و به واقعیت‌ها، ارقام و جزئیات قابل‌لمس فعلی اعتماد می‌کند. بعد از پاسخ به تست ویژگی این افراد را خواهید دید.

شهودی

شهودی

Intuition

افراد شهودی ترجیح می دهند اطلاعات را براساس شهود خود کسب کنند. شخص بر اساس شهود قابل‌فهم و حدس و گمان تصمیم می‌گیرد.

قضاوتی

قضاوتی

Judging

شخص سریع قضاوت می‌کند و طرف شخص را گرفته و یا تصمیم می‌گیرد. می‌خواهد بخشی از بازی باشد نه یک تماشاگر. بیشتر سازمان یافته است تا بی‌اختیار.

ادراکی

ادراکی

Perceiving

افراد ادراکی بیشتر سعی می‌کند تماشاگر باشند و تا زمانی که ممکن است همه گزینه‌ها را برای خود باز بگذارد. قضاوت کردنشان خیلی خیلی کم است. 

این آزمون چگونه به ما کمک می‌کند؟

تست MBTI در سطح فردی به شما کمک می کند تا:

  • از ترجیحات، نقاط قوت و مشکلات احتمالی خودآگاه شوید.
  • روی این تمرکز می‌کند که چگونه به ارتباط شما با دیگران کمک کند یا از آن کم کنند.
شخصیت شناسی یونگ و مایر بریگز mbti
شخصیت شناسی یونگ و مایر بریگز mbti

تست MBTI در سطح بین فردی به شما کمک می کند تا:

  • در افکار و احساسات دیگران تأمل‌کنید.
  • برای یافتن سرنخ درباره ترجیحاتشان، به پاسخ‌های آنها گوش دهید.
  • دیدگاه آنها را تصدیق کنید و همدل‌تر باشید.
  • بعد از شنیدن دیدگاه دیگران، از دیدگاه خود صحبت کنید.

تست MBTI در هر دو سطح به شما کمک می کند تا:

  • گفتگو را بر روی یک هدف کلی برای یک وضعیت یا رفتار خاص متمرکز کنید. نه بر روی یک شخص!
شخصیت شناسی یونگ و مایر بریگز mbti

 تست شخصیت شناسی MBTI در سایت مدیران نواندیش با تفسیر کامل می باشد. با تفسیر آزمون و تست روانشناختی تیپ شخصیتی و رغبت سنج شغلی مدیرنو؛ اطلاعات دقیق و باورنکردنی از خود و نحوه رفتارتان با محیط اطراف بدست بیاورید.

در بخشی از تفسیر این تست می‌توانید“نقاط قوت و ضعف”، “ویژگی هایتان در روابط عاشقانه” و “نحوه ابراز استرس و اضطراب ” و پیشنهاد هایی برای کسب موفقیت خودتان را ببینید. لطفا پس از انجام تست با دقت تفسیرتان را مطالعه کنید.

نتایج تست شخصیت شناسی MBTI

در انتهای تست و آزمون شخصیت شناسی MBTI ما نقاط قوت و ضعف تیپ شخصیتی شمارا مشخص می‌کنیم. به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب موفقیت باید چگونه عمل کنید. لیستی از مشاغلی که برای شما مناسب هستند، در اختیارتان قرار می‌گیرد. همچنین در تست MBTI نحوه ابراز استرس در تیپ‌های شخصیتی مختلف به شما نشان داده می‌شود. علاوه بر این‌ها ما به شما رابطه بین تایپ‌های شخصیتی مدیران پروژه‌ای و موفقیت آنها را نیز نشان می‌دهیم.

آزمون شناخت شخصیت فردی و شغلی MBTI مدیرنو؛ شامل 87 سؤال دو گزینه‌ای جواب کوتاه است که فقط 15 دقیقه باید برای آن زمان صرف کنید. نتایج به‌دست آمده چه در حوزه فردی و چه در حوزه شغلی بسیار کاربردی خواهد بود.