مصاحبه استخدامی فنی و تخصصی

انجام مصاحبه استخدامی فنی و تخصصی برای شرکت ها و سازمان ها

مصاحبه استخدامی فنی و تخصصی یکی از انواع خدمات ارائه‌شده توسط مجموعه مدیرنو است. انجام مصاحبه استخدامی با هدف انتخاب بهترین فرد برای جایگاه شغلی مورد نظر صورت میگیره.

درصورتی‌که می‌خواهید برای سازمان خود نیرو جذب کنید اما وقت یا مهارت لازم برای انجام مصاحبه استخدامی را ندارید، می‌توانید از تیم مصاحبه تخصصی ما کمک بگیرید. مصاحبه استخدامی تخصصی مدیرنو، برای جذب نیرو در مجموعه‌های تحت مشاوره و دیگر سازمان‌ها (در صورت درخواست) می‌باشد. 

مصاحبه های استخدامی شغلی و کاری فنی و تخصصی برای سازمان ها شرکت ها کارخانه ها کارخانجات موسسه ها مجموعه ها کسب و کار

مصاحبه استخدامی تخصصی و فنی چیست؟

مصاحبه شغلی فنی و تخصصی فرآیندی رایج است که در بیش‌تر سازمان ها و شرکت ها در بدو ورود افراد به مجموعه، انجام می‌گیره. در عموم موارد روند مصاحبه شغلی و کاری به صورت تکراری و با پرسشهایی درباره میزان سابقه کار، بررسی توانایی مربوط به انجام کار و نهایتا تست‌های هوش انجام می‌شه. البته نمی‌توان اهمیت چنین پرسشها و تستهایی را نادیده گرفت. چون این موارد جهت درک سطح تخصص و سابقه افراد پرسیده می‌شود. اما اغلب سؤالات مصاحبه استخدامی آن‌قدر تکراری اند که افراد می‌توانند با تکرار چند مصاحبه جوابهایی را برای آن‌ها آماده کنند و در جلسه مصاحبه با آمادگی کافی حضور پیدا کنند. برای انتخاب بهترین گزینه علاوه بر سنجش موارد تخصصی نیاز به سنجش جنبه های شخصیتی و مهارت های به اصطلاح “نرم” نیز هست.

مصاحبه استخدامی , سوالات مصاحبه استخدامی pdf ,  در مصاحبه استخدامی چه بگوییم ,  در مصاحبه استخدامی چه بپرسیم؟ , سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی , سوالات مصاحبه استخدامی اموزش پرورش , سوالات مصاحبه استخدامی ارتش , خاطرات مصاحبه استخدامی , کتاب مصاحبه استخدامی , سوالات مصاحبه مدیریت , بهترین سوالات برای مصاحبه استخدامی , سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی ,

انواع مهارت های نرم

در کنار مهارت‌های تخصصی، ضروریست در مصاحبه استخدامی ، مهارت‌های نرم افراد نیز سنجیده شود. چراکه همین مهارت های نرم هستند که تأثیر مستقیمی روی فرهنگ سازمانی و خصوصا دیگر افراد حاضر در سازمان خواهند داشت.

قطعاً به‌عنوان مدیر تمایل ندارید شخصی با تخصص بالا اما با اخلاق نامناسب و یا بی‌انگیزه و یا با تفاوتهای فرهنگی زیاد وارد سازمان شما شود. چنین فردی به‌راحتی می‌تواند حداقل انگیزه همکاران نزدیک خود را تحت تأثیر قرار دهد. جمله معروفی که قطعا شما هم شنیدید و مصداق بارز همین مثاله: “یه سیب گندیده می‌تونه یه سبد میوه رو خراب کنه”.

در صورتیکه مصاحبه استخدامی به‌صورت تخصصی انجام شود، مهارت‌های “نرم” متقاضیان نیز بررسی می‌شود. این توجه و تمرکز سبب می‌شود افراد به‌درستی انتخاب و وارد سازمان شوند تا در نتیجه نرخ خروج افراد از سازمان نیز کاهش یابد.

مصاحبه یعنی چه , بهترین سوالات برای مصاحبه مصاحبه به چه معناست , مصاحبه با , تعریف مصاحبه , سوالات مصاحبه , مصاحبه کاری , مصاحبه فنی چیست

چرا مصاحبه استخدامی از اهمیت خاصی برخوردار است؟

یکی از شاخص‌های اصلی سنجش عملکرد مطلوب هر سازمان، نرخ خروج افراد از سازمان می‌باشد. چراکه تمام افراد حاضر در سازمان از منابع مختلف (مالی، زمانی و دانشی) آن سازمان استفاده می‌کنند. استفاده درست از منابع در سازمان‌های خصوصی که منابع محدودی در اختیار دارند از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است. گاهی یک ماه تاخیر می‌تواند جایگاه شمارا در بازار تغییر داده و به حیات کسب و کارتان صدمه بزند.

هزینه هایی که انتخاب نیروی اشتباه به بیزینس شما تحمیل می‌کند

اگر نیروی نامناسبی وارد سازمان شود، نتیجه‌ای جز زیان برای سازمان در بر نخواهد داشت.

مصاحبه های استخدامی شغلی و کاری فنی و تخصصی برای سازمان ها شرکت ها کارخانه ها کارخانجات موسسه ها مجموعه ها کسب و کار

هزینه‌های مالی

سازمان برای شخص تازه‌وارد حقوق و مزایایی را در نظر می‌گیرد. اما آن شخص با توجه به اینکه توانمندی‌های لازم را برای شغل مربوطه ندارد، توانایی برگشت هزینه‌های صرف شده سازمان را نیز نخواهد داشت.
مصاحبه های استخدامی شغلی و کاری فنی و تخصصی برای سازمان ها شرکت ها کارخانه ها کارخانجات موسسه ها مجموعه ها کسب و کار

هزینه‌های زمانی

سازمان در یک تا چند ماه اول اقدام به آموزش شخص تازه واردی می‌کند که متناسب با جایگاه شغلی نیست. که پس از خروج فرد از سازمان تمام هزینه‌ها و زمان‌های صرف شده از دست خواهند رفت.

مصاحبه های استخدامی شغلی و کاری فنی و تخصصی برای سازمان ها شرکت ها کارخانه ها کارخانجات موسسه ها مجموعه ها کسب و کار

هزینه‌های دانشی

شخص واردشده به سازمان در زمان حضور خود در سازمان کسب دانش خواهد کرد. و در این مدت تجربه‌هایی به دست خواهد آورد که می‌تواند برای سازمان مفید باشد، که با خروج فرد از سازمان این دانش نیز خارج خواهد شد. علاوه بر این هر شخصی که از سازمان شما خروج پیدا می‌کند اطلاعات زیادی در مورد شما، نحوه عملکرد و فعالیت شما خواهد داشت.

نمونه مصاحبه شغلی , سوالات پرتکرار مصاحبه با جواب , کلید موفقیت در مصاحبه شغلی , تحقیق در مورد مصاحبه شغلی , مصاحبه شغلی چیست , مصاحبه شغلی به انگلیسی , مراحل مصاحبه شغلی , لباس مصاحبه شغلی , مصاحبه شغلی و کاری

فرآیند مصاحبه استخدامی برای شرکت ها و سازمان ها

درصورتی‌که متقاضی انجام مصاحبه تخصصی توسط ما برای سازمان و شرکت خود هستید

پیشنهاد میکنیم مصاحبه کاری اولیه با افراد متقاضی، توسط خود شما انجام شود. تا در مصاحبه اول مهارت‌های فنی و تخصصی افراد توسط مجموعه شما بررسی گردد. چرا که در وهله اول شخص باید از نظر تخصصی مورد تأیید شما و مناسب جایگاهی که درخواست کرده باشد. پس از آن مناسب‌ترین افراد که دارای تأییدیه از جانب شما هستند، برای مصاحبه تخصصی به مجموعه مدیران نواندیش معرفی می‌شوند. در این مرحله هماهنگی‌های لازم توسط تیم مدیران نواندیش صورت می‌گیرد.

مصاحبه های استخدامی شغلی و کاری فنی و تخصصی برای سازمان ها شرکت ها کارخانه ها کارخانجات موسسه ها مجموعه ها کسب و کار

مجموعه مدیرنو به شما کمک می کند

تا نیروی انسانی کارآمد جذب کنید

پس از انجام هماهنگی‌های لازم، در طی یک جلسه به‌صورت حضوری و یا آنلاین، مصاحبه استخدامی تخصصی توسط کارشناسان مجموعه مدیرنو انجام می‌شود. در مصاحبه های سازمانی ملاک اصلی، میزان اطلاعات افراد نیست. همچنین فرد صرفاً از نظر تخصصی و دانشی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد، بلکه شخصیت و روحیات آن‌ها نیز با توجه به جایگاه شغلی موردنظر سنجیده می‌شود.

تست روانشناسی در مصاحبه سازمانی

سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی جهت رفتار شناسی و شخصیت شناسی برای جذب نیرو

برای سنجش بهتر افراد، با استفاده از سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی و تست های رفتار شناسی و شخصیت شناسی متنوعی با توجه به اهمیت جایگاه شغلی و سمت و نوع کار افراد از آنها گرفته می‌شود. این سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی شامل؛ تست شخصیت شناسی شغلی هالند، تست نئو کامل (۳۰ عاملی)، تست هوش هیجانی و آزمون رفتار شناسی و رفتار سنجی دیسک می‌باشند. با توجه به کارکرد و جایگاه هر شغل امکان دارد که نیاز باشد هر چهار تست توسط شخص متقاضی انجام گیرد و یا اینکه یک تست کفایت کند. در نظر داشته باشید تست و سوالات روانشناسی در مصاحبه استخدامی تنها می‌تواند بخشی از شخصیت افراد را نمایان کند و هر تستی احتمال خطا دارد. به همین دلیل پس از دریافت تست‌ها، صحت نتایج به دست آمده در مصاحبه حضوری سنجیده می‌شود.

پارامترهایی که در مصاحبه های تخصصی سازمان ها موردبررسی قرار می‌گیرند

زبان بدن

مهارتی که برای درک احساسات و رفتار افرادی که در کنار ما هستند استفاده میشود.

مهارت ارتباطی

قابلیتی است که ما در هنگام ارسال و دریافت انواع پیامها به کار می‌بریم.

شیوایی و قدرت بیان

توانایی استفاده از قدرت کلامی برای رسیدن به بهترین هدف و مقصود است.

سوالات پرتکرار مصاحبه با جواب , داشتن مصاحبه کاری موفق , جملات تاثیر گذار در مصاحبه کاری , راه های موفقیت در مصاحبه کاری , مصاحبه کاری چیست , سوالات خلاقانه مصاحبه , اولین مصاحبه کاری , در مصاحبه کاری چه بگوییم , مصاحبه کاری استخدامی

معایب مصاحبه های شغلی رایج در سازمان ها و شرکت ها

تعریف مصاحبه فنی , مصاحبه فنی را تعریف کنید , مفهوم مصاحبه فنی , مصاحبه فنی استخدامی , مصاحبه فنی شغلی , مصاحبه تخصصی , سوالات مصاحبه تخصصی , مصاحبه تخصصی استخدامی

مزایای مصاحبه استخدامی تخصصی برای سازمان و شرکت شما

آموزش مدیران آموزش مدیریت انواع سبک های مدیریتی دوره های آموزشی مدیران بهترین روش آموزش مدیران

اگر متقاضیان کار بدانند که شخص مصاحبه کننده در این زمینه متخصص است، امکان این‌که نسبت به توانمندی‌های خود اغراق کنند خیلی کمتر از زمانی است که با شخص غیرمتخصص مواجه میشوند.

آموزش مدیران آموزش مدیریت انواع سبک های مدیریتی دوره های آموزشی مدیران بهترین روش آموزش مدیران

مصاحبه تخصصی این فرصت را مهیا میکندکه متقاضیان بهترین خود را به نمایش گذاشته و جایگاه شغلی موردعلاقه‌شان بدست آورند.

آموزش مدیران آموزش مدیریت انواع سبک های مدیریتی دوره های آموزشی مدیران بهترین روش آموزش مدیران

در مصاحبه استخدامی تخصصی امکان کشف لایه‌های درونی افراد بیشتر است. شخص مصاحبه‌کننده می‌تواند متوجه عدم تطابق گفته‌ها و رفتار متقاضیان شود.

آموزش مدیران آموزش مدیریت انواع سبک های مدیریتی دوره های آموزشی مدیران بهترین روش آموزش مدیران

هزینه‌های چندباره سازمان‌ها کاهش یافته و بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را استخدام خواهند کرد.

بیشتر بدانید

اگر خواستار مصاحبه سازمانی و اجرای مصاحبه استخدامی فنی و تخصصی برای سازمان، شرکت و مجموعه‌تان هستید کافی است درخواست خود را از طریق لینک های زیر برای ما ارسال کنید. همچنین برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد فرآیند انجام مصاحبه تخصصی در مدیران نواندیش با ما تماس بگیرید.

درخواست مصاحبه سازمانی

* فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
مهرداد میرزایی
مهرداد میرزایی مدیرعامل شرکت نگین پخش لاهیج نماینده انحصاری محصولات نادری
Read More
برای به روز شدن و توسعه سازمانمون، نیاز به مشاوره در ما دیده شد. با توجه به بررسی هایی که قبل از عقد قرارداد انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم که سطح مجموعه مدیران نواندیش نسبت به سایر مشاور های کسب و کار که در حال فعالیت هستن، بالاتر است. مدیران نواندیش دارای تیم مشاوره هستن و این مزیت محسوب میشه. از انتخابم راضی هستم.
نوید اسبلانی
نوید اسبلانیمدیریت مجموعه بوکا
Read More
در دنیای امروز که همه عرصه‌ها در معرض تغییرات سریع و روزافزون قرار دارند، همه روزه در تلاش هستیم تا پیشرفت همه جانبه در تمام زمینه ها بخصوص منابع انسانی را در اولویت امورمون قرار دهیم. یکی از ابزارهای مهمی که به ما در راستا کمک بسیار شایانی کرده، سیستم ارزیابی عملکرد مدیران نواندیش است که به صورت مستمر و ماهانه کلیه کارمندان رصد شده و در راستای بهره وری و رشد آنها پیشرفت میکنیم. از این همکاری خرسندیم و هر روز بیش از پیش به تاثیرات مثبت این مجموعه ی تخصصی مدیریتی در بهره وری همه جانبه ی بوکا وافق هستیم.
جناب علیپور
جناب علیپورمدیریت مجموعه کیانمهر
Read More
ما به تازگی فعالیت خودمان را با مدیران نواندیش شروع کردیم که در همین مدت تغییرات و رشد بسیاری را شاهد بودیم و البته بعد از مدتها رصد و مشاهده فعالیت های اثرگذار این تیم تصمیم به همکاری مشترک گرفتیم. سیستم ارزیابی عملکرد تا اینجای فعالیتمان نتایج قابل قبول و جالبی را ارائه کرده که برای من به شخصه بسیار مفید و جالب توجه بوده.
امید عرب
امید عربمدیریت مجموعه قندانه
Read More
با تشکر از جناب آقای معبودی و تیم بسیار حرفه ایشون چه در بخش مشاوره و چه در بخش پشتیبانی خدماتشون. ما علاوه بر سیستم ارزیابی عملکرد در کلیه بخش های مشاوره از خدمات مجموعه مدیران نواندیش در حال استفاده هستیم که بعد از ۳ سال همکاری همچنان به بودن و همکاری با این تیم تفتخار میکنیم.
فرهاد گلبند
فرهاد گلبندمدیریت مجموعه گلبند
Read More
از جناب معبودی و تیم ایشون بسیار ممنون هستیم که موجب تغییرات بسیار زیادی شدند که بخش کارکنان و استفاده از سیستم ارزیابی عملکرد یکی از آنها بود. به امید موفقیت های بیشتر برای شما و تیم موثر و اخلاق مدارتان.
علیرضا ساجدی
علیرضا ساجدیمدیریت مجموعه ساجدی
Read More
سیستم ارزیابی عملکرد سیستمی است که تا قبل از استفاده آن به مدت حداقل سه ماه نمی شود نظر داد. این سیستم به ما در جهت مشاهده بهتر عملکرد پرسنل و همچنین مدیریت عمللکرد پرسنل کمک کرده که با راهنمایی ها و مشورتهای مدیران نواندیش به مدیریت آقای معبودی به اهداف و خواسته های خودمون رسیدیم و در حال رسیدن به باقی آنها هستیم.
محمدرضا پاک نژادی
محمدرضا پاک نژادیمدیریت شرکت پاک سما شمال
Read More
تصمیم گرفتم از افرادی استفاده کنم که از بیرون به مجموعه من نگاه کنن. خداروشکر هم خود آقای معبودی و هم تیمی که دور هم جمع کردن خیلی حرفه ای و خوب هستن. هرکسی بخواد تغییری در سازمان ایجاد کنه در وهله اول باید طرز تفکر مدیر اون مجموعه را تحت تاثیر بذاره. این امر با گفتگوهایی که در این مسیر با جناب آقای معبودی...
میرنوید اسبلانی
میرنوید اسبلانیمدیریت مجموعه بوکا
Read More
از آنجایی که افرادی که دارای مهارت و تخصص هستند موفق ترند، مدیریت مجموعه بوکا هماره معتقد است تا از متخصصان صاحب نظر و موفق برای ارتقا و پیشرفت همه جانبه در زمینه های مدیریتی، فروش، مشتری مداری، اهمیت به منابع انسانی در بهره وری سازمان و ایجاد انگیزه در ایشان جهت رشد و ارتقا شغلی بهره مند گردد. به طور رسمی سه سال از انتخاب مدیران نواندیش...
مجید اسماعیل زاده
مجید اسماعیل زادهمدیریت مجموعه پادرا
Read More
برای من حضور در همایشهای مجموعه مدیران نواندیش تجربه فوق العاده بود. بنده علم آکادمیک مدیریت و بازاریابی و مارکتینگ را نداشتم و بعد از چند سال حضور در بازار، مسیرهای کسب و کار بازاریابی و فروش را از طریق تجربه و آزمون و خطا طی مینمودم. حضور در همایشهای مدیریت و بازاریابی و فروش مدیران نواندیش کمک بزرگی به من نمود و مانند نوری در مسیر تاریکی که ...
امیر فرد کاظمی
امیر فرد کاظمیمدیریت مجموعه فروشگاه های دکتر موبایل
Read More
تشکر میکنم از مدیریت و تیم خوب مدیران نواندیش، از همایش مدیریت بازاریابی و فروش و هوش اقتصادی که در شهریور ماه ۹۸ که با حضور آقای دکتر ابیاک و دکتر کنعانی برگزار کردید بسیار خرسندم. همایش بسیار خوبی بود ما در این همایش توانستیم هم روابط جدیدی بدست بیاریم. هم دیدگاهامون رو در مورد بازارهای جهانی و آینده شون تغییر بدیم، اطلاعات ...
اشکان احمدی
اشکان احمدیمدیریت مرکز لگوی آموزشی گیلان
Read More
هشتمین همایش مدیران نواندیش با محوریت بازاریابی فروش و هوش اقتصادی، فضای دوستانه برای مدیران حال و آینده فرآهم نمود.در این همایش راهکارهایی جهت رشد سازمانی در ایران و مدیریت بهتر کسب و کار ارائه شد. بنده به نوبه خودم از مجموعه مدیران نواندیش بابت فراهم نمودن این فضای دوستانه و کاربردی کمال تشکر را دارم.
ساناز صادق پور
ساناز صادق پور مدیریت سالن زیبایی لبنا
Read More
ضمن تشکر از مدیریت و تیم مدیران نواندیش، افتخار شرکت در همایش ۷و۸ شهریور ما سال ۹۸ داشتم. باید عرض کنم همایشی به این سطح کیفی رو فقط در تهران تجربه کرده بودم و بسیار خوشحالم که در شهر بی نظیر رشت، اساتید گرانقدری داریم که همایشهای با این درجه کیفی برگزار می کنند. نظم مشهود، زمان بندی دقیق و کیفیت مطالب ارائه شده از طرف اساتید...
رسا اسکندری
رسا اسکندریمدیریت مجموعه دکتر بیمه
Read More
تشکر میکنم از علی معبودی عزیز و تیم حرفه ای شون که با همایش، دوره، کارگاه و سمینارهای آموزشی شون که به مدیرها خیلی کمک میکنند. امیدوارم همیشه موفق باشند. شاید یک جمله تجارتتان را متحول کند! واقعا این اتفاق برای من هم افتاد. از همایش ها و سمینارهای خوب این گروه خیلی لذت بردم. بابت همه چیز ازتون تشکر میکنم. مرسی.
یحیا آباده
یحیا آبادهمدیرعامل مجموعه بازرگانی آباده
Read More
من قبلا با مشاور دیگری کار کرده بودم. ذهنیت و رضایت خوبی نسبت به مشاور نداشتم. مدیران و پرسنل داخل مجموعه هم به خاطر تجربه بدی که داشتیم، نسبت به مشاور گارد داشتن. اما اینبار با تحقیق مشاور انتخاب کردم. خداروشکر که به درصد بسیار زیادی از خواسته هامون رسیدیم...
حامد محسنی توکلی
حامد محسنی توکلیمدیریت شرکت رادین پخش توکل
Read More
مجموعه مدیران نواندیش یک تیم فوق العاده پر انرژی است. برای من با توجه به مشغله زیادی که دارم، شرکت در ایونتهای این چنینی که سخنران قبل از حضور در همایش مطالعات بسیار زیادی داشته، باعث می شود که خلاصه و چکیده آن مواردی که نیاز دارم را دریافت کنم. خیلی ممنونم از نظم و فوق العاده بودن این همایش...
Previous
Next
1 +

آموزش ملی و بین المللی

۱۰۰ +

آموزش مدیران ارشد، میانی و سازمانی

% ۱ +

رضایتمندی مخاطبین

مصاحبه یعنی چه , بهترین سوالات برای مصاحبه , مصاحبه به چه معناست , سوالات مصاحبه , تعریف مصاحبه , مصاحبه فنی چیست , مصاحبه کاری