تست هالند Holland test – شخصیت شناسی هالند – تست استعدادیابی هالند

تست هالند چیست – تست هالند آنلاین

تست شخصیت شناسی هالند آنلاین

تست استعدادیابی هالند

تست هالند که به آن تست شخصیت شناسی و استعدادیابی و رغبت سنج شغلی هالند هم گفته می‌شود. انجام تست شخصیت شناسی هالند رایگان است. درصورت تمایل به مشاهده نتایج می توانید در انتهای آزمون، با انتخاب گزینه “می خواهم نتایج را ببینم” مبلغ 30 هزار تومان پرداخت نموده و جزئیات کامل نتایج تست خود را مشاهده فرمایید.

برای شروع آزمون وارد سایت شوید.

می خواهید بدانید تست هالند چیست؟

تست شخصیت شناسی هالند یکی از بهترین و تأثیرگذارترین تست های شخصیت شناسی در حوزه استعدادیابی و رغبت سنج شغلی است. از تست استعدادیابی هالند می‌توانید برای مصاحبه شغلی و انتخاب شغل مناسب استفاده کنید.

تست شخصیت شناسی هالند سال‌هاست مورداستفاده مراکز روانشناسی و سازمان‌های خصوصی جهت هدایت هرچه بهتر افراد به سمت جایگاه شغلی مناسب مورد استفاده است.

تست هالند Holland test – شخصیت شناسی هالند – تست استعدادیابی هالند

نظریه شغلی هالند

به عقیده‌ی هالند شخصیت فرد نقش مهمی در انتخاب شغل (به‌طورکلی در زندگی او)دارد. او شش تیپ شخصیتی و شش مدل محیطی را در نظریه‌ی خود به‌کار گرفته و افراد و محیط‌ها را با توجه به این شش تیپ شخصیتی و شش مدل محیطی بررسی می‌نماید. همچنین هالند تأکید می‌کند که ناهمخوانی و ناهماهنگی بین محیط شغلی و تیپ شخصیتی فرد موجب نارضایتی، عدم پیشرفت و عدم کارایی فرد می‌شود.

تست شخصیت شناسی هالند چه کمکی به شما می‌کند؟

  • اولین اقدامی که تست شخصیت شناسی و شغلی هالند می‌کند اینست که پیشنهادهای عملی برای کمک به جوانان، میان‌سالان و حتی افراد مسن می‌دهد. تا در انتخاب شغل، تغییر شغل و کسب رضایت حرفه‌ای بتوانند درست عمل و اقدام کنند.
  • دومین اقدام تست شخصیت شناسی و شغلی هالند، شایستگی فردی، رفتار فرهنگی مخصوصاً رفتار اجتماعی و شخصیت هست که موردتوجه قرار می‌دهد.

تست شخصیت شناسی و استعدادیابی شغلی هالند می‌تواند برای شما مناسب و سودمند باشد.

اگر تا به حال شغل خودرا انتخاب نکرده‌اید.

اگر می‌خواهید بدانید چه شغلی مناسب شخصیت شماست.

اگر می‌خواهید بدانید چه کسی در چه شغلی موفقیت بیشتری دارد.

اگر در تصمیم‌گیری شغلی مرددید و یا نمی‌دانید چه شغلی را انتخاب کنید.

اگر راهنما و مشاور شغلی و حرفه‌ای دانش‌آموزان و دانشجویان هستید.

اگر مسئول مراکز استخدامی هستید.

اگر به شغل فعلی خود بی‌علاقه‌اید و می‌خواهید ان را تغییر دهید.

اگر در جستجوی رضایت شغلی و کارآمدی بهتری هستید.

انواع شخصیت در آزمون شخصیت شناسی و شغلی هالند

در آزمون و تست شخصیت شناسی شغلی هالند شخصیت افراد به شش دسته تقسیم میشود که عبارت اند از:

تشت شخصیت شناسی شغلی هالند

تیپ های شخصیتی هالند

نوع واقع گرا یا عملگرا Realistic

از خصوصیات افراد  واقع گرا و عملگرا در تست هالند ، میتوان جدیت در کار، واقع بینی در امور، مهارتهای مکانیکی، تفکر عملی، قدرت جسمانی، علاقه و هماهنگی در کارها را نام برد. فرد واقع گرا در صورت مواجهه با مشکلات، راه حل های عملی برای مشکلات جستجو می‌کند. افراد واقع گرا بیشتر به مشاغلی که به مهارتهای فنی نیازدارد مشغول می‌شوند.

نوع جستجوگر یا تحلیلگر Investigative

از خصوصیات افراد جستجوگر و تحلیلگر در تست استعدادیابی هالند میتوان تفکر، سازمان دهی و قدرت استدلال را نام برد. آنها روابط اجتماعی را زیاد دوست ندارند، کمتر به تغییر رشته ی تحصیلی در دانشگاه میپردازند.

گاهی به رویا پردازی در مورد پیشرفتهای آینده خود مشغول هستند و از انجام مشاغل پیچیده که نیاز به تفکر دارد لذت میبرند. این افراد خلاق، مستقل، پیشرونده، کمرو و محتاط میباشند.

نوع اجتماعی یا کمک کننده Social

افراد اجتماعی علاقه‌مندی زیادی به هر نوع جمعی دارند و نقش معلمی یا روان درمانگری را ترجیح می‌دهند. افراد نوع اجتماعی انسان‌هایی مسئول و بشردوست هستند و قراردادهای اجتماعی را می‌پذیرند. افراد در این تیپ شخصیتی تست هالند به ایجاد روابط انسانی مهارت دارند. در عین حال از حل عقلانی مسائل گریزانند و از کارهای بدنی و فعالیت‌های سازمان یافته خوششان نمی‌آید.

نوع قراردادی یا قاعده‌مند Conventional

این عده احترام خاصی برای حفظ قوانین و مقررات قائل‌اند و به خوبی کنترل امورشان را در دست می‌گیرند. دوستدار نظم و ترتیب هستند، از موقعیت‌های پیچیده گریزانند و به فعالیت‌های جسمانی و اجتماعی علاقه‌ای ندارند.

نوع متهور یا جسور Enterprising

افراد نوع متهور یا جسور در تفسیر تست هالند ، در گویایی بسیار مهارت دارند. ماجراجو و اجتماعی هستند، و در فعالیت‌هایشان نقش مدیر را برعهده می‌گیرند. آنها در جستجوی قدرت و موقعیت هستند و تلاش می‌کنند تا رهبر شوند و در امور مالی و تجاری و نظایر آن‌ها مهارت کسب کنند.

تست هالند Holland test – شخصیت شناسی هالند – تست استعدادیابی هالند

نوع هنری یا هنرمند Artistic

افراد هنری و هنرمند در تست شخصیت شناسی هالند ، در شناسایی و بیان خصوصیات خود مهارت دارند. روابط خوبی با دیگران برقرار می‌کنند، از نظم و ترتیب فراری هستند، روی روابط خود با دیگران حساسند. کمتر به کنترل خود می‌پردازند، و به‌سادگی در مورد عواطف و احساسات خود صحبت و گفتگو می‌کنند.

این افراد به صفات زنانه بیش از صفات مردانه گرایش دارند و به مبارزه با مشکلات محیطی از طریق ارائه آثار هنری اقدام می‌کنند. در تست شخصیت شناسی شغلی یا استعدادیابی هالند با توجه به شش نوع شخصیت مختلف، شش نوع محیط شغلی نیز وجوددارد.

به گفته‌ی معروف «کبوتر با کبوتر باز با باز کند هم‌جنس با هم‌جنس پرواز» هرکدام از انواع شخصیت به محیطی نیازدارد که موافق و سازگار با خصوصیات آن باشد و نهایت امکان رشد را برای آن نوع شخصیت فراهم آورد. به‌عبارت‌دیگر، هرکسی در جستجوی محیطی هست که بتواند از مهارت‌ها و توانایی‌های خود حداکثر استفاده را کرده و به موفقیت و نیز رضایت شغلی موردنظرش برسد.

پاسخ های آزمون همراه با تفسیر تست هالند آنلاین

پاسخ آزمون شخصیت شناسی هالند به همراه تفسیر تست هالند به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می گیرد. تفسیر تست هالند به 6 نوع کلی و حدود ۷۲۰ الگوی مختلف شخصیتی تقسیم بندی میشود. با بررسی تاریخچه ی زندگی و مشاهده رفتار انسانها، پی می­بریم که یکی از این انواع شخصیتی بر سایر آنها غلبه می­کند و تاثیر آن پر رنگتر می­باشد.

شاید در عده ای از افراد هم ترکیبی از هر شش نوع ویژگی شخصیتی وجود داشته باشد. اما هالند میگوید که در هرصورت با مشاهده دقیقتر رفتار انسان می­توان دریافت که یکی از این شش نوع ویژگی شخصیتی نسبت به سایر انواع آن غلبه بیشتری دارد.

فرضیات مورد تأیید تست شخصیت شناسی شغلی هالند

حالا در تست شخصیت شناسی و شغلی هالند چهار فرضیه کارآمد، هسته اصلی و قلب این نظریه را شامل می‌شود. این فرضیه‌ها ماهیت تیپ‌های شخصیتی و مدل‌های محیطی را توضیح داده و نشان می‌دهند. که چگونه پدیده‌های شغلی، آموزشی و اجتماعی در اثر تعامل با همین تیپ‌ها و مدل‌ها ایجاد می‌شوند.

1- فرضیه اول در تست شخصیت شناسی و شغلی هالند

در هر فرهنگی می‌توان غالب افراد را در یکی از شش تیپ واقع‌گرا، جستجوگر، هنری، متهور، اجتماعی و قراردادی طبقه‌بندی کرد.

توصیف و شرح هر تیپ خلاصه‌ای از دانسته‌های ما درباره افراد یک گروه شغلی و نیز راهی خاص برای درک این نکته هست که آیا فرد مورد مطالعه یک تیپ نظری یا آرمانی است.

یک تیپ مدلی می باشد که به‌وسیله آن می‌توانیم شخص واقعی را ارزیابی نماییم. هر تیپ محصول تعامل خاصی بین چندین نیروی فرهنگی و شخصی مانند گروه همسالان، عوامل ارثی و ژنتیکی، والدین، طبقه اجتماعی، فرهنگ و محیط فیزیکی میباشد. خارج از این تجربه، شخص ابتدا یاد می‌گیرد که بعضی فعالیت‌ها را بر بعضی دیگر ترجیح دهد.

بعدها این فعالیت‌ها به علائق قوی و نیرومندی تبدیل می‌شود که او را به‌سوی دسته خاصی از صلاحیت‌ها سوق می‌دهد. سرانجام علائق و صلاحیت‌های یک فرد برای او وضعیت و موقعیت فردی ویژه‌ای فراهم می‌آورد. این موقعیت سبب می‌شود به‌گونه‌ای خاص بیندیشد، درک کند و عمل نماید.

2- فرضیه دوم در تست شخصیت شناسی و شغلی هالند

شش مدل محیطی وجود دارد: واقع‌گرا، هنری، اجتماعی، متهوّر، جستجوگر، قراردادی

هر محیط تحت تسلط یک تیپ شخصیتی قرار دارد. هر محیط نمونه‌ای از وضع فیزیکی خاص میباشد که دارای مسائل و امکانات مخصوص به خود می باشد. برای مثال، محیط‌های واقع‌گرا تحت تسلط افرادی واقع‌بین قرار دارد. یعنی بیشترین درصد از جمعیت محیط واقع‌گرا به تیپ شخصیتی واقع‌گرا شباهت دارد. یک محیط قراردادی هم تحت تسلط افرادی از تیپ قراردادی است.

تست هالند Holland test – شخصیت شناسی هالند – تست استعدادیابی هالند

ازآنجاکه تیپ‌های مختلف ذکر شده در تست شخصیت شناسی هالند دارای علایق، صلاحیت‌ها و حالات مزاجی متفاوتی هستند، مایل‌اند که خود را با افراد و موضوعات مخصوصی احاطه کنند. در جستجوی مسائلی هستند که با علائق، صلاحیت‌ها و طرز تفکرشان نسبت به جهان اطراف متجانس باشد.
بنابراین هرجایی که مردم اجتماع کنند، محیطی را می‌آفرینند که منعکس کننده تیپ شخصیتی آنهاست. این امکان وجوددارد که محیط را به همان نحو ارزیابی کنیم که افراد را ارزیابی می‌کنیم.

3- فرضیه سوم در تست استعدادیابی هالند

مردم به دنبال محیطی هستند که بتوانند مهارت‌ها و توانایی‌های خود را بکار اندازند، نگرش‌ها و ارزش‌های خود را نشان دهند و مسائل قابل قبول و نقش‌های مطابق با آن را به عهده بگیرند. تیپ‌های واقع‌گرا به دنبال محیط‌های واقع‌گرا و تیپ‌های اجتماعی به دنبال محیط‌های اجتماعی هستند و بقیه حالت‌ها هم الی آخر…

4- فرضیه چهارم در تست شخصیت شناسی هالند

رفتار به‌وسیله تعامل بین شخصیت و محیط تعیین می‌گردد. اگر ما الگوی شخصیتی یک فرد و الگوی محیطی او را بدانیم، در اصل با به‌کارگیری دانسته‌هایمان در مورد تیپ‌های شخصیتی و مدل‌های محیطی به پیش‌بینی برخی از نتایج بپردازیم. این‌گونه نتایج شامل انتخاب شغل، تغییرات کاری، موفقیت شغلی، صلاحیت فردی و رفتار تربیتی و اجتماعی می‌گردد.

نکته: رفتار انسان‌ها به شخصیت و محیطی که در آن زندگی می‌کند، بستگی دارد.

ارتباط تست شخصیت شناسی هالند و استعدادیابی هالند با انتخاب شغل

سازش و هماهنگی بین نوع شخصیت و نوع محیط، باعث سازگاری بیشتر با شغل و حرفه می‌گردد که به‌نوبه خود به رضایت شغلی منجر می‌شود. به گفته هالند چنین سازشی باعث انتخاب شغل مناسب‌تر و پیشرفت شغلی مقبول‌تر، ثبات عاطفی و روانی بیشتر، فعالیت و خلاقیت بیشتر و رشد خصوصیات فردی می‌شود.

از سوی دیگر، عدم سازگاری بین محیط و نوع شخصیت موجب نارضایتی، تغییر شغل، عدم موفقیت و بی‌ثباتی عاطفی و روانی خواهد شد. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه داشت ارتباط ۶ تیپ شخصیتی با ۴ موضوع اصلی اطلاعات، مردم، ایده و اشیاست که در شکل روبه‌رو مشاهده می‌کنید.

تست هالند Holland test – شخصیت شناسی هالند – تست استعدادیابی هالند

هالند چه مواردی را مهم می داند؟

هالند تجربیات زمان خردسالی و نحوه تربیت کودک و فشارهای اجتماعی را نیز در تعیین ترجیحات و نوع شخصیت و خودشناسی فرد مهم می‌داند.

انتخاب مناسب به سن نیز بستگی دارد. با افزایش سن معمولاً یادگیری بیشتر می‌شود. همچنین دریافت اطلاعات بهتر و عمیق‌تر انجام می‌گیرد. درنتیجه انتخاب شغل با افزایش سن به‌طور دقیق‌تر و مناسب‌تری انجام می‌شود. در نظریه جان هالند درباره تناسب شغل با شخصیت این موضوع به بهترین طریق بیان و بر این تصور قرار دارد که رغبت با علاقه‌ی فرد با محیط کارش متناسب میباشد.

این محقق ۶ نوع شخصیت ارائه می‌کند. پیشنهاد می‌کند که رضایت شغلی و میل به ترک شغل به درجه‌ای بستگی دارد که فرد می‌تواند به‌صورتی موفقیت آمیز شخصیت خودرا با یک محیط شغلی وفق دهد.

تجارب مشاوره ای

مجموعه مدیران نواندیش پس از سال‌ها تجربه درزمینه مشاوره کسب و کار و مشاوره مدیریت و انجام بیش از هزاران مصاحبه استخدامی، تأثیر مستقیم تست روانشناسی در کنار مصاحبه‌های درست و اصولی استخدامی را بسیار زیاد می داند. ما به همه شما عزیزانی که در زمینه انتخاب شغل و یا حتی سنین پایین‌تر انتخاب رشته تحصیلی دچار شک و تردید هستید و ماهیتاً نمی‌دانید به دنبال چه شغلی بگردید، پیشنهاد می‌کنیم تا تست استعدادیابی و شخصیت شناسی شغلی هالند (تست استعدادیابی هالند) را حتماً انجام دهید.

تست هالند رایگان است؟

تستی که در اینجا می‌بینید بارها و بارها توسط تیم مدیران نواندیش بررسی‌شده. در تفسیر تست هالند آنلاین مدیرنو ، دقیق‌ترین پاسخ و تحلیلی که از تست شخصیت شناسی و استعدادیابی هالند انتظار دارید را با تمام جزئیات بخش‌های مختلف شخصیتی، دریافت خواهید نمود.

انجام تست شخصیت شناسی هالند رایگان است. درصورت تمایل به مشاهده نتایج می توانید با پرداخت مبلغ 30 هزار تومان، جزئیات کامل نتایج تست خود را مشاهده فرمایید.

در تفسیر تست هالند آنلاین مدیرنو پاسخ های کامل تحلیلی با جزئیات دریافت خواهید کرد. برای دریافت پاسخ شما می توانید از گزینه خرید تست هالند استفاده کنید. هزینه‌ای که بابت خرید تست هالند آنلاین پرداخت می‌کنید در مقابل تردیدها و برداشت‌های اشتباهی که از پاسخ‌ها و یا تفسیر های اشتباه در سایر تست های هالند که شاید شمارا به بیراهه و یا راهی غیر از مسیر واقعی در زندگی هدایت کند، مبلغ ناچیزیست. و این دقیقا همان هدف ما از ارائه تست شخصیت شناسی و شغلی هالند می‌باشد. قطعاً در آینده خوشحال خواهید که با خرید تست هالند راهنمایی خوبی دریافت نمودید.

تست هالند Holland test – شخصیت شناسی هالند – تست استعدادیابی هالند

آیا از آزمون شخصیت شناسی شغلی هالند می‌توانم برای انتخاب شغل استفاده کنم؟

بله شما می‌توانید از تست استعدادیابی هالند علاوه بر اینکه در جایگاه فعلی خود که قرار دارید، بلکه برای انتخاب شغل خود استفاده نمایید.

آیا امکان دارد من تست شخصیت شناسی شغلی هالند را قبلاً زده باشم و با الآن جواب متفاوتی به من بدهد؟

بله چون آزمون شخصیت شناسی و استعدادیابی هالند بخشی از آن با توجه به تجاربی میباشد که شما تا به الآن کسب نمودید که شاید بعد از گذشت مدت زمانی پاسخ متفاوتی دریافت نمایید.

آیا به‌محض شرکت در آزمون شخصیت شناسی شغلی هالند پاسخ تفسیر تست هالند آنلاین را دریافت می‌نمایم؟

بله به‌محض پاسخگویی می‌توانید پاسخ و تفسیر تست هالند را به صورت آنلاین دریافت نمایید.

آیا آزمون شخصیت شناسی شغلی هالند برای انتخاب رشته مناسب هست؟

بله شما می‌توانید از تست استعدادیابی هالند برای آگاهی بیشتر به‌عنوان آزمونی برای تعیین رشته استفاده نمایید.

برای شروع آزمون وارد شوید

کلیدواژه ها: خرید تست استعدادیابی هالند برای انتخاب شغل, استعدادیابی و سنجش تمایلات شغلی, آزمون رغبت سنج شغلی هالند, تست رغبت سنج شغلی, تست رغبت شغلی, تست استعدادیابی, استعدادیابی هالند, خرید هالند, هالند ورد, دانلود رایگان آزمون رغبت سنج شغل. دانلود هالند, تست رایگان شخصیت, هالند برای انتخاب رشته, تست شخصیت شناسی, هالند چیست, تفسیر هالند, هالند رایگان , هالند آنلاین

لطفا ابتدا وارد شوید