Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
5 میانبر برای ارتقا شغلی و موفقیت و پیشرفت در کسب و کار

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به 5 میانبر برای ارتقا شغلی می‌پردازیم. برای رشد و پیشرفت در کسب و کارتان نیازی نیست که حتماً مورد تشویق و تمجید دیگران قرار بگیرید تا احساس موفقیت کنید، بلکه باید خودتان شروع به حرکت کنید و به هدف‌هایتان جامه عمل بپوشانید. اگر شما به‌تازگی کاری را شروع کرده‌اید، شاید فکر کنیدکه باید راه زیادی تا رسیدن به موفقیت طی کنید. کاملاً حق با شماست، چون هیچ موفقیتی یک شبه اتفاق نمی‌افتد ولی راه‌های میانبری که سرعت شمارا بالا می‌برند را فراموش نکنید.

میانبرهای ارتقا شغلی و موفقیت در کسب و کار

  1. کارتان را همیشه درست انجام دهید
  2. قدرت مشاوره را فراموش نکنید
  3. مهارت هایتان را افزایش دهید
  4. خودتان را ارتقا دهید
  5. شبکه سازی را در نظر داشته باشید

برای اینکه در زمان کوتاه‌تری در کسب و کار خود پیشرفت کنیدو امور را به نحو احسن مدیریت کنید، نکاتی که در ادامه برایتان شرح می‌دهیم را به‌دقت به خاطر بسپارید:

1- کارتان را همیشه درست انجام دهید

شاید کاری که امروز انجام می‌دهیم مرتبط با تحصیلات دانشگاهی ما نباشد! یا حتی با ویژگی‌های شخصیتی و توانایی‌های ما هماهنگی کمی دارد. اینها اهمیت زیادی ندارند ولی تنها نکته‌ای که مهم میباشد، انجام درست و اصولی کارهایمان هست. مطمئن باشید سخت کوشی و پشتکارشما علاوه بر این که باعث قدرتمند شدنتان می‌شود بلکه همیشه در ذهن کارفرمایتان هم می‌ماند و نتیجه مثبتی برایتان دارد. حتی اگر زمانی به دنبال تغییر شغل بودید اولین سؤالی که رئیس جدیدتان به دنبال یافتن آن خواهد بود همین نکته است.

5 میانبر برای ارتقا شغلی و موفقیت و پیشرفت در کسب و کار

2- قدرت مشاوره را فراموش نکنید

خیلی از مردم به مشاوره گرفتن از دیگران اهمیتی نمی‌دهند. آنها تمایلی ندارند از کسی کمک بگیرند، درصورتی‌که چنین کاری درست نیست. همیشه یک راهنما و مشاور می‌تواند افق دید جدیدی را در اختیار ما بگذارد. چون خارج از مسائل و محیط ما قرار دارد می‌تواند با نگاهی منتقدانه و بی‌طرف به حل سریع‌تر مشکلات ما کمک کند.
در داخل شرکت یا سازمانتان هم می‌توانید از کسی که نظرات و عقایدش موردقبول شماست و ازنظر حرفه‌ای برای او احترام قائلید، کمک بخواهید. قطعاً این کمک خواستن نه تنها به ضررتان نیست بلکه منافع زیادی می‌تواند داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه:

3- مهارت‌های خودتان را افزایش دهید

همان‌طور که همه‌ی ما می‌دانیم در دنیای پیچیده کسب و کار امروز، مهارت داشتن حرف اول را می‌زند. چه فعالیت‌هایی در کارتان هستند که قادر به انجامشان نیستید؟ چه اموری را اگر یاد می‌گرفتید کارآیی تان بالا می‌رفت؟ در چه حوزه‌هایی نیاز به آموزش دارید؟ حتماً در پاسخ به این سؤالات به یادگیری مهارت‌هایی فکر کرده‌اید که تأثیر به سزایی در ارتقا شغلی دارند. نیازی نیست وقت و هزینه‌تان را صرف گذراندن دوره‌های آکادمیک و دانشگاهی کنید بلکه اگر دوره‌های کاربردی مرتبط با شغلتان را بگذرانید حتماً نتایج خوبی می‌گیرید.

بد نیست دوره‌هایی را که می‌گذرانید یا حتی مباحثی که خودتان مطالعه می‌کنید را در رزومه کاری‌تان ذکرکنید. این نشان‌دهنده‌ی ابتکار و انگیزه بالای شماست. کدام کارفرما این ویژگی‌ها را دوست ندارد؟

 

4- برای پیشرفت در کسب و کار، خودتان را ارتقا دهید

اغلب مدیران کل به دلیل مشغله‌های زیاد کمتر به‌صورت مستقیم از شما حمایت می‌کنند. بهتر هست منتظر تحسین و ستایش دیگران نباشید. خودتان نتایج کارتان را نشان دهید. مثلاً می‌توانید با رئیس هماهنگ کنید که در مورد جزئیات کارتان در جلسه صحبت کند و مواردی که موردنیاز هستند تا موفقیت بیشتری داشته باشید را عنوان کند.

 

5- شبکه سازی را در نظر داشته باشید

یکی از میانبرهای ارتقا شغلی شبکه سازی است. این گزینه شاید مهم‌ترین میانبر ارتقا شغلی باشد که برای شما مزایای زیادی دارد. شبکه سازی و برقراری ارتباط با افراد درون و بیرون سازمانتان را یاد بگیرید. هر ارتباط جدید دری به‌سوی فرصت‌های نو است. باکسانی که همکارتان هستند، یا در بخش‌هایی فعالیت دارند که موردعلاقه شما هستند، بیشتر گفتگوکنید و از نظراتشان آگاه شوید.

قبل از صحبت با افراد حتماً 4 یا 5 سؤال اساسی را که پاسخشان را می‌خواهید بدانید، در نظر بگیرید. حتی وقتی درجایی مشغول به‌کارید ارتباط خودتان را با افراد بیرون از سازمان قطع نکنید. کسانی که در حوزه کاریشان به اطلاعات بیشتری نیاز دارید و یا می‌خواهید در آینده با آن‌ها همکاری داشته باشید، را ملاقات کنیدو یا گاهی ارتباط تلفنی برقرارکنید.

امیدواریم این نکات برایتان مفید بوده باشند. اگر میانبر دیگری برای پیشرفت کسب و کار در زمان کوتاه می‌شناسید، نظرتان را با ما در میان بگذارید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه ارزیابی عملکرد کارکنان مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: aol

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.