تست مهارت های مذاکره پیره

تست مهارت مذاکره پیره به ما کمک می‌کند تا نقطه قوت و ضعف و سبک مذاکره خودمان را بشناسیم و درصدد تقویت آن برآییم. همچنین تست مهارت مذاکره پیره اطلاعات دقیقی از سبک مذاکره کنونی ما و قوی یا ضعیف بودنمان به ما می‌دهد.

بسیاری از افراد از واژه مذاکره وحشت دارند اما نمی دانند هر روزه در حال مذاکرات منظم با اشخاص مختلف هستند. دلیل این ترس و وحشت چیست؟ ما برای داشتن یک مذاکره نتیجه بخش به چه توانمندی های نیاز داریم؟ سبک مذاکره ما چیست؟

برای بدست آوردن این اطلاعات در ابتدا باید بدانیم مذاکره به طور کلی چیست؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

همچنین برای شروع آزمون می توانید از طریق گزینه زیر، ثبت نام سریع انجام دهید.

پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره

مذاکره چیست؟

مذاکره یک بحث استراتژیک بین دو طرف برای حل مسئله است که مسئله موجود را به‌طوری حل می‌کند که برای هر دو طرف قابل قبول و نتیجه‌بخش باشد. در فرآیند مذاکره، همه طرف‌ها سعی در جلب رضایت و موافقت طرف مقابل دارند و با ترغیب دیگران سعی می‌کنند که دیدگاه خود را نسبت به دیدگاه دیگران برتر جلوه بدهند اما هیچ‌گونه مشاجره و درگیری صورت نگیرد و سازش برقرار باشد.

همه ما در طول زندگی شخصی خود با مذاکرات رسمی و غیر رسمی روبرو هستیم، امکان دارد برای استخدام در شغلی مذاکره‌ای رسمی با کارفرمای خود داشته باشیم و یا برای فروش محصولات خود به دیگران با مذاکراتی سعی در قانع کردن افراد برای خرید کنیم. در سطح غیر رسمی نیز ممکن است برای ترغیب کردن فرزند کوچکمان به نوشیدن شیر، با مذاکره سعی در قانع کردن او برای انجام این کارکنیم.

چرا هنگام مذاکره ترس و وحشت بر ما غلبه می کنند؟

دلایلی که باعث می‌شوند ما در مذاکره دچار ترس و وحشت شویم،

شامل موارد زیر می‌باشند:

پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره
پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره

شناخت مهارت و سبک های کاربردی مذاکره

پرسشنامه مهارت های مذاکره پیره راهی برای شناخت مهارت و سبک های کاربردی مذاکره توسط مدیران و دیگر افراد است. این تست توسط پیره و طی یک پژوهش معتبر در سال ۱۹۸۱ انجام‌گرفته. پرسشنامه مهارت مذاکره پیره دارای ۸۰ سؤال ۵ گزینه‌ای طیفی است. در اثر پاسخگویی به تست های مهارت مذاکره پیره ، نتایج مربوط به ۴ سبک را دریافت خواهید کرد. با توجه به اینکه در کدام سبک امتیاز بیشتری گرفته‌اید، سبک مذاکره‌ای شما مشخص می‌شود. این ۴ سبک شامل موارد زیر می‌باشد:

این ۴ سبک شامل موارد زیر می باشد:

سبک شهودی پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره

سبک شهودی

سبک هنجاری پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره

سبک هنجاری

سبک تحلیلی پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره

سبک واقع گرایی

سبک واقع گرایی پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره

سبک تحلیلی

تست مهارت های مذاکره پیره چه کمکی به ما می کند؟

همانطور که پیش تر عرض شد؛ انجام تست مهارت مذاکره پیره به ما کمک می‌کند تا نقطه قوت و سبک خود در مذاکره را بشناسیم و درصدد تقویت آن برآییم. همچنین اطلاعات دقیقی از سبک مذاکره کنونی ما و قوی یا ضعیف بودنمان به ما می‌دهد.

۶ سوال اساسی که شما باید از خودتان بپرسید و با پاسخ به آن ها مهارت های مذاکره خود را بهتر کنید:

۱. بدن شما به شما چه می گوید؟ 

نفس بکشید، به احساسات بدن خود توجه کنید و با تامل شروع به آغاز مذاکره کنید. اگر خسته، گرسنه و عصبانی هستید از مذاکره خودداری کنید. در ساعاتی از روز که دربهترین حالت خود هستید با دیگران مذاکره کنید.

۲. چه کسی تحت تأثیر نتایج مذاکره قرار میگیرد و چگونه؟ 

اینکه در نظر بگیرید بر دیگران تاثیر می گذارید شما را مجاب می کند تا بیشتر تمرکز کنید، لیستی از افرادی که بر شما تاثیر می گذارند تهیه کنید و در آن تامل کنید.

۳. چه داده ها و اطلاعاتی دارید؟ 

حقایق می توانند در تصمیم گیری آگاهانه به شما کمک کنند. ذهن منطقی خود را با تمرکز بر اطلاعات مشخص درگیر مذاکره کنید.

۴. چگونه می توانم خودم را در کفش های طرف مقابل خود قرار دهم؟ 

غالباً، آنقدر در ادراک خود سرمایه گذاری می کنیم که به دیدگاه شخص مقابل ارزش کمتری می دهیم. باید خود را جای شخص مقابل قرار دهیم و صحبت های خود را از جانب او گوش کنیم تا مطمئن شویم منطقی سخن می گوییم یا نه.

۵. به چه منابعی نیاز دارم؟ 

تشخیص اینکه همه چیز را نمی دانید و درخواست کمک نشانه قدرت است. ارزیابی برخی از پیشنهادها دشوار است زیرا داده یا تجربه کافی ندارید. یک فرد خارجی معتبر ممکن است اطلاعات یا تجربه ای را داشته باشد که شما کم دارید.

۶. چه چیزی می توانم از تجربه های گذشته یاد بگیرم؟ 

به سابقه مذاکره خود نگاهی بیندازید و بپرسید آیا قبلاً در چنین وضعیتی بوده ام؟ چه شباهت ها یا تفاوت هایی وجود دارد؟ چه زمانی موفق بوده اید؟

پاسخ به این آزمون تنها ۱۵ دقیقه زمان می‌برد اما نتایج آن برای مدیران، فروشندگان و تمامی افراد مؤثر می‌باشد، زیرا همان‌طور که گفته شد همه ما هرروز و به‌طور منظم بدون اینکه خودمان بدانیم در حال انجام مذاکرات کوچک و بزرگ هستیم.

پرسشنامه و تست مهارت های مذاکره پیره

سایر تست های روانشناسی

برای مشاهده سایر تست های روانشناسی به صفحه تست های روانشناسی سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای شروع آزمون وارد شوید

درصورتیکه تاکنون ثبت نام نکرده اید، ثبت نام سریع انجام دهید