آزمون سبک رهبری – تست سبک رهبری هرسی بلانچارد

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام

تست سبک رهبری چیست؟

تست سبک رهبری نام دیگرش آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد است بهترین آزمون برای تعیین سبک رهبری شماست. این تست آنلاین کاملا شخصی‌سازی شده متعلق به تیم مدیران نواندیش می‌باشد. شما با پاسخ دادن به 12 سوال پرسشنامه سبک رهبری که در زیر آمده، اقدام به تعیین نوع سبک رهبری خود میکنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع آزمون تعیین سبک رهبری ، توضیحات کامل آن را مطالعه نموده، تا با اطلاعات بهتری آزمون تست سبک رهبری را انجام دهید.

چرا باید آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد را انجام دهید؟

آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل به تعیین سبک رهبری خودتان بپردازید و شیوه مدیریت خودتان در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید را بشناسید. در ادامه با استفاده از نتایج پرسشنامه سبک رهبری روش مناسب و درستی را در موقعیت‌های مختلف انتخاب نمایید.

در آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد پس از پاسخ به تست‌ها، نتایج سبک مدیریت خودتون را همراه با توضیحات کامل دریافت می‌نمایید. با استفاده از این نتایج نقاط قوت و ضعف شخصیتی و مدیریتی خودتان را متوجه می‌شوید. میتوانید با تقویت آنها به موفقیت بیشتری در کسب و کار و هدایت تیم خودتان برسید.

علاوه براین به تناسب پاسخی که بعد از پرکردن پرسشنامه تست سبک رهبری دریافت می‌کنید، می‌توانید با اعضای تیم‌تان در زمان و شرایطهای متفاوت به درستی برخورد کنید.

تست سبک رهبری

آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

زمانی که شما پرسشنامه تعیین سبک رهبری هرسی بلانچارد را تکمیل کنید، 4 دسته سبک رهبری به ترتیب از بیشترین امتیاز تا کمترین امتیازی که کسب کردید، نمایش داده می‌شود. بیشترین امتیاز نمایش داده شده، سبک رهبری غالب شما را نشان می‌دهد.

انواع سبک رهبری شامل:

  • سبک رهبری مستبدانه و دستوری
  • سبک رهبری دموکراتیک
  • سبک رهبری مقرراتی
  • سبک رهبری آزادی عمل

قبل از خواندن توضیحات آزمون، تاکید می‌کنیم که برای داشتن بهترین سبک و روش رهبری ، در هر موقعیت و شرایطی، تنها یک نوع سبک رهبری بکار می‌رود. پس شما به عنوان یک مدیر، بعد از انجام آزمون تعیین سبک رهبری ، از نوع مدیریت و شخصیت خودتان شناخت خوبی بدست می‌آورید. و باید بتوانید روش کار خودتان را متناسب با موقعیت و اعضای تیم‌تان انتخاب کنید. البته که راهکارهای این آزمون برای همه جنبه‌های زندگی شما صادق است و می‌توانید از آن بهره ببرید.

مدیریت موقعیتی

با توجه به توضیحات بالا، عمل کردن به سبک‌های ذکر شده در سطوح مدیریتی، مدیریت موقعیتی گفته می‌شود. این عنوان توسط پاول هرسی نویسنده‌ی کتاب رهبر موقعیتی و کن بلانچارد استاد علم مدیریت و نویسنده سری کتاب‌های “مدیر یک دقیقه‌ای” معرفی شد. این نویسندگان در اواخر دهه ۶۰ در کتابی باعنوان مدیریت رفتار سازمانی، این مدل را ابداع نمودند. در این کتاب نشان دادند که چطور باید نیازهای یک سازمان را تجزیه و تحلیل و سپس بهترین شیوهای مدیریتی را انتخاب کرد. آزمون سبک رهبری به دلیل ساده بودن و کاربرد فراوان، بسیار آزمون محبوبیست.

سبک رهبری هرسی بلانچارد

12 سوال و موقعیت در آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

در پرسشنامه سبک رهبری 12 موقعیت پیش روی شماست. با توجه به تصمیمی که ممکن است در هر موقعیت از بین گزینه‌های موجود بگیرید، باید محتمل‌ترین حالت ممکن را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید حتی اگه سوالی با موقعیت شما 100درصد هم همخوانی نداشت، خودتان را در آن وضعیت در نظر بگیرید. و نزدیک‌ترین حالت را به تصمیم‌تان انتخاب کنید.

در نهایت در تست سبک رهبری شما در 4 حالت: مستبدانه، دموکراتیک، مقرراتی، آزادی عمل سنجیده می‌شود. که نشان میدهد شما در عموم موقعیت‌ها چطور تصمیم‌گیری می‌کنید.

یک رهبر با چه سوالاتی مواجه می‌شود؟

  • چطور میتوانم برای دیگران سرمشق خوبی باشم؟
  • زمانی که شرایط غیر قابل پیش بینی و مبهم است، چطور آینده را پیش بینی کنم؟
  • چطور توانایی خودم را بهبود دهم تا بتوانم دیگران را برای رسیدن به هدفی مشترک تشویق کنم؟
  • چگونه نوآوری را در سازمانم رشد دهم؟
  • چطور تیمی یک دست و با انگیزه بسازم؟

اگر سوالات بالا، بخشی از ابهامات و دغدغه‎‌های ذهنی‌تان است، پیشنهاد میکنیم به پکیج مدیریت و رهبری اثربخش هم سری بزنید.

کلیدواژه ها: تست سبک رهبری – آزمون سبک رهبری – آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد – تست سبک رهبری هرسی بلانچارد – آزمون رهبری هرسی بلانچارد – تست رهبری هرسی بلانچارد – آزمون هرسی بلانچارد – تست هرسی بلانچارد – تست رهبری – آزمون رهبری – پرسشنامه سبک رهبری

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.