013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

تست سبک رهبری هرسی بلانچارد

آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد یا همان تست سبک رهبری ، بهترین آزمون برای تعیین سبک رهبری شماست. این تست آنلاین کاملا شخصی‌سازی شده و متعلق به تیم مدیرنو می‌باشد.

شما با پاسخ دادن به ۱۲ سوال پرسشنامه سبک رهبری که در زیر آمده، اقدام به تعیین نوع سبک رهبری خود میکنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع آزمون تعیین سبک رهبری ، توضیحات کامل آن را مطالعه نموده، تا با اطلاعات بهتری آزمون تست سبک رهبری را انجام دهید.

چرا باید آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد را انجام دهید؟

پاسخ به پرسشنامه تست سبک رهبری هرسی بلانچارد به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل به تعیین سبک رهبری خودتان بپردازید. همچنین  شیوه مدیریت خودتان در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید را بشناسید. با پاسخ دقیق به سوالات پرسشنامه سبک رهبری و با استفاده از نتایج آزمون سبک رهبری روش مناسب و درستی را در موقعیت‌های مختلف انتخاب نمایید.

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

نتایج تست به چه صورت است؟

در آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد زمانی که شما پرسشنامه تعیین سبک رهبری هرسی بلانچارد را تکمیل کنید، ۴ دسته سبک رهبری به ترتیب از بیشترین امتیاز تا کمترین امتیازی که کسب کردید، نمایش داده می‌شود. بیشترین امتیاز نمایش داده شده، سبک رهبری غالب شما را نشان می‌دهد. نتایج سبک مدیریت خودتون را همراه با توضیحات کامل دریافت می‌نمایید.

نتایج پرسشنامه سبک رهبری چه کاربردی دارد؟

با استفاده از نتایج پرسشنامه سبک رهبری، نقاط قوت و ضعف شخصیتی و مدیریتی خودتان را متوجه می‌شوید. با شناخت این موارد شما میتوانید با تقویت آنها به موفقیت بیشتری در کسب و کار و هدایت تیم خودتان برسید.

علاوه براین به تناسب پاسخی که بعد از پرکردن پرسشنامه تست سبک رهبری دریافت می‌کنید، می‌توانید با اعضای تیم‌تان در زمان و شرایطهای متفاوت به درستی برخورد کنید.

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

انواع سبک رهبری

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

سبک رهبری مستبدانه و دستوری

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

سبک رهبری آزادی عمل

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

سبک رهبری دموکراتیک

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

سبک رهبری مقرراتی

بهترین سبک رهبری کدام است؟

قبل از دریافت و خواندن نتایج آزمون، تاکید می‌کنیم که برای داشتن بهترین سبک و روش رهبری ، در هر موقعیت و شرایطی، تنها یک نوع سبک رهبری بکار می‌رود. پس شما به عنوان یک مدیر، بعد از انجام آزمون تعیین سبک رهبری ، از نوع مدیریت و شخصیت خودتان شناخت خوبی بدست می‌آورید. و باید بتوانید روش کار خودتان را متناسب با موقعیت و اعضای تیم‌تان انتخاب کنید. البته که راهکارهای این آزمون برای همه جنبه‌های زندگی شما صادق است و می‌توانید از آن بهره ببرید.

مدیریت موقعیتی چیست؟

عمل کردن به سبک های رهبری ذکر شده در سطوح مدیریتی، مدیریت موقعیتی گفته می‌شود. این عنوان توسط پاول هرسی نویسنده‌ی کتاب رهبر موقعیتی و کن بلانچارد استاد علم مدیریت و نویسنده سری کتاب‌های “مدیر یک دقیقه‌ای” معرفی شد.

این نویسندگان در اواخر دهه ۶۰ در کتابی باعنوان مدیریت رفتار سازمانی، این مدل را ابداع نمودند. در این کتاب نشان دادند که چطور باید نیازهای یک سازمان را تجزیه و تحلیل و سپس بهترین شیوهای مدیریتی را انتخاب کرد. آزمون سبک رهبری به دلیل ساده بودن و کاربرد فراوان، بسیار آزمون محبوبیست.

۱۲ سوال و موقعیت در آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

در پرسشنامه سبک رهبری ۱۲ موقعیت پیش روی شماست. با توجه به تصمیمی که ممکن است در هر موقعیت از بین گزینه‌های موجود بگیرید، باید محتمل‌ترین حالت ممکن را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید حتی اگه سوالی با موقعیت شما ۱۰۰درصد هم همخوانی نداشت، خودتان را در آن وضعیت در نظر بگیرید. و نزدیک‌ترین حالت را به تصمیم‌تان انتخاب کنید.

در نهایت در تست سبک رهبری شما در ۴ حالت: مستبدانه، دموکراتیک، مقرراتی، آزادی عمل سنجیده می‌شود. که نشان میدهد شما در عموم موقعیت‌ها چطور تصمیم‌گیری می‌کنید.

یک رهبر با چه سوالاتی مواجه می‌شود؟

تست پرسشنامه آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد

اگر سوالات بالا، بخشی از ابهامات و دغدغه‎‌های ذهنی‌تان است، پیشنهاد میکنیم به پکیج مدیریت و رهبری اثربخش هم سری بزنید.

کلیدواژه ها: تست سبک رهبری – آزمون سبک رهبری – آزمون سبک رهبری هرسی بلانچارد – تست سبک رهبری هرسی بلانچارد – آزمون رهبری هرسی بلانچارد – تست رهبری هرسی بلانچارد – آزمون هرسی بلانچارد – تست هرسی بلانچارد – تست رهبری – آزمون رهبری – پرسشنامه سبک رهبری.

برای شروع آزمون وارد شوید

درصورتیکه تاکنون وارد سایت نشده اید، ابتدا از طریق دکمه زیر، ثبت نام سریع انجام دهید.