013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

سیاهه کمال گرایی هیل

در این تست ما به بررسی میزان کمال گرایی شما با توجه به ۸ بعد متفاوت می‌پردازیم، طبق روال تمامی آزمون‌ها، اول از همه درباره این‌که کمال گرایی چیست توضیحاتی را ارائه می‌دهیم و سپس به شرح این که تست کمال گرایی هیل چیست می‌پردازیم.

لطفا تمامی جملات را با دقت بخوانید و یکی از ۵ گزینه را که به بهترین وجه ممکن با خصوصیات شخصیتی شما هماهنگی دارد، انتخاب کنید.

سیاهه کمال گرایی هیل

کمال گرایی چیست؟

کمال گرایی در اکثر فرهنگ‌ها حرکت به‌سوی رشد و کمال و یک فضیلت انسانی محسوب گردیده است. درحالی‌که در روانشناسی به‌عنوان یک رگه شخصیت شناسی که عمدتاً مخل جدی سلامت روانی، سلامت جسمانی و ارتباطات انسان‌ها است، شناخته می‌شود. تا حدی که بعضی از روانشناسان باور دارند کمال گرایی در شکل افراطی آن، یک اختلال روانی به‌حساب می‌آید.

شخص کمال گرا تمامی کارها را به شکلی وسواسی به‌طور کامل و عالی انجام می‌دهد و غیرازآن را قبول ندارد. حتی امکان دارد از انجام بعضی از گاهاً اجتناب کند چون فکر می‌کند نمی‌تواند آن کار را به‌طور تمام و کمال انجام دهد همچنین افراد کمال گرا، فشاری دائمی برای حرکت به سمت هدف‌های غیرقابل دستیابی در درون خود احساس می‌کنند. آن‌ها ارزش خودشان را با کارایی خودشان و دستاوردهایشان می‌سنجند.

مواردی که نشان می دهند شما کمال گرا هستید:

سیاهه کمال گرایی هیل

هیچ کاری را انجام نمی‌دهید مگر این‌که مطمئن شوید می‌توانید آن را به نحو عالی انجام دهید.

سیاهه کمال گرایی هیل

محصول نهایی هر عمل و کار را، مهم‌ترین بخش آن عمل یا کار می‌دانند، به همین دلیل امکان دارد توجه زیادی به روند کار و یادگیری در مسیر انجام آن، نداشته باشند.

سیاهه کمال گرایی هیل

هیچ کاری را تمام‌شده نمی‌بینید مگر این‌که نتیجه‌ای مطابق با استانداردهایتان به‌دست آید.

سیاهه کمال گرایی هیل

تمایل به شروع هیچ کاری ندارید و آن‌ها را به تعویق می‌اندازید مگر این‌که مطمئن باشید می‌توانید آن‌ها را به نحو احسن انجام می‌دهید.

سیاهه کمال گرایی هیل

برای کارهایی که دیگران زمانی کمی را صرف می‌کنند، زمان خیلی زیادی را صرف می‌کنید.

سیاهه کمال گرایی هیل

سیاهه کمال گرایی هیل چیست؟

این آزمون ۵۹ گویه ای توسط هیل و همکارانش در سال ۲۰۰۴ طراحی‌شده است. در این آزمون به بررسی میزان کمال گرایی شما از ۸ بعد متفاوت می‌پردازیم و دو بعد کمال گرایی مثبت و کمال گرایی منفی به خوبی قابل تفکیک شدن هستند. نحوه اجرای این تست به‌صورت خود گزارشی ست و شما با توجه به روحیات و شخصیت خود به سؤالات پاسخ می‌دهید. مدت‌زمانی که شما برای انجام این آزمون باید صرف کنید تنها ۱۵ دقیقه است. اگر برای شروع آزمون آماده‌اید، کلیک کنید.

برای شروع آزمون، وارد سایت شوید

درصورتیکه تاکنون در سایت ثبت نام نکرده اید، از طریق دکمه زیر، ثبت نام سریع انجام دهید.