013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

ارزیابی عملکرد سازمان

ارزیابی سازمان یکی از بایدهای موردنیاز جهت بررسی عملکرد فعلی هر سازمانی است. نقاط قوت و ضعف مدیران و سرپرستان مجموعه‌ها به هیچ طرقی مشخص نمی‌شود مگر اینکه سیستم ارزیابی عملکرد سازمان در مجموعه‌ اجرا شود.

ارزیابی سازمانی, ارزیابی سازمان, شاخص های ارزیابی عملکرد سازمان های دولتی, مدل های ارزیابی عملکرد سازمانی ppt, فرایند ارزیابی عملکرد سازمان, مقاله ارزیابی عملکرد سازمان, ارزیابی عملکرد با کارت امتیازی متوازن, ارزیابی عملکرد سازمان+pdf, مقایسه روشهای ارزیابی عملکرد سازمان.

ارزیابی سازمانی سازمان برای شرکت ها و مجموعه ها و کارخانجات و کارخانه ها و موسسه ها

چرا به ارزیابی سازمانی نیاز داریم

هیچ سازمانی وجود ندارد که به‌طور مطلق از تمامی جنبه‌ها سرآمد باشد. شناخت هرچه سریع‌تر چالش‌ها و کاستی‌ها در سیستم با کمک ارزیابی عملکرد سازمان و اقدام در جهت رفع آنها قبل از اینکه تبدیل به بحران شوند، می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده شود.

رفع مشکلات و چالش‌ها زمانی که کوچک هستند به‌مراتب راحت‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود. هرچه مشکلات و چالش‌ها عمیق‌تر باشند، اقدامات پرهزینه‌تر و سخت‌تری نیاز خواهند داشت. رفع چالش‌های درون سازمانی درنهایت باعث افزایش راندمان و کارایی بیشتر و بهتر سازمان میشود.

ارزیابی عملکرد سازمان چه کاربردی دارد؟

وقتی اقدام به موشکافی مشکلات سازمانی می‌کنیم، به درک عمیق‌تری از سازمان خودمان دست می‌یابیم. این درک عمیق همیشه و در تمامی امور برای ما چاره‌ساز خواهد بود. چراکه اگر مدیران ارشد سازمان، محیط کار و پرسنل خود را درک کنند، راه برای پیشرفت‌های فردی و سازمانی هموارتر خواهد بود.

ارزیابی سازمان - ارزیابی عملکرد سازمان - سیستم و سامانه نظارت و ارزیابی عملکرد سازمان

اهداف ارزیابی عملکرد سازمان

برای یافتن مشکلات درون سیستمی که حتی گاها قادر به ادراک عمق آن‌ها نیستیم، نیاز به ارزیابی سازمان داریم. تا مجموعه ما را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار دهد. برای مثال از نگاه درون سازمانی، کارکنان را آنالیز و از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار دهد. نتایج به دست آمده را به خوبی نقد و تحلیل کند و کمبودها و نقص‌ها را به‌طور کامل به ما نشان دهد.

با انجام ارزیابی متوجه چه مواردی می شوید

وقتی شما کارکنان خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهید، متوجه می‌شوید چه‌کارهای دیگری در بعضی از حوزه‌ها باید صورت گیرد. یا اصلاً باید جلوی چه‌کارهایی گرفته شود تا شرایط موجود نسبت به قبل بهتر شود.

همچنین شما متوجه می‌شوید که مجموعه‌تان در چه مرحله‌ای از رشد قرار دارد. میزان بهره‌وری و تعهد کارکنان خود را می‌سنجید و می‌توانید برای بهبود آن‌ها اقدامات مناسب را انجام دهید.

مدیران در چه موردی چالش دارند؟

یکی از چالش‌های مدیران در سازمان‌ها، انجام ارزیابی سازمان با استفاده از ابزارهای درست و شناخت مشکلات درون سازمانی است. این امر می‌تواند علت‌های متعددی داشته باشد.  ازجمله زمان‌گیر بودن پروسه ارزیابی عملکرد سازمان ، ترس از بیان مشکلات و سانسور آنها، چالش‌های سلسله مراتبی سازمان و موارد دیگر.

وجود یک عامل بیرونی که بتواند با افراد ارتباط مناسب گرفته و ازنظر علمی و با ابزارهای استاندارد و به‌طور غیرمستقیم این موارد را شناسایی کند می‌تواند برای سازمان‌ها بسیار کمک‌کننده باشد.

مزایای ارزیابی سازمان

فرآیند ارزیابی عملکرد تیم ما در مدیرنو چگونه است؟

ارزیابی سازمان یکی دیگر از خدمات مجموعه مدیرنو است. این خدمت در صورت درخواست، به شما ارائه خواهد شد. فرایند ارزیابی عملکرد سازمان به این‌گونه است که ابتدا برای این ارزیابی‌ها جلساتی هماهنگ می‌شود.

ارزیابی ها به‌صورت درون سازمانی صورت می‌گیرند.

در ادامه فرایند ارزیابی عملکرد سازمان عواملی که بر بهره وری و تعهد پرسنل مجموعه تأثیر گذار خواهند بود، بررسی خواهند شد.

همچنین؛ در فرایند ارزیابی سازمان شما، کانال‌های ارتباطی دیجیتال مجموعه، شامل سایت و اینستاگرام نیز به‌وسیله کارشناسان ما آنالیز میشود. با اینکار نقاط قوت و ضعف هر یک از این کانال‌های ارتباطی مشخص خواهند شد.

علاوه بر این؛ مدیرنو مجری حرفه ای سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان نیز می باشد.

ارزیابی عملکرد سازمان شما در ارتباط با مشتری

مشتریان سازمان شما نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا مجموعه شما از جنبه بیرونی نیز بررسی شود. میزان رضایت مشتری‌ها از کالاها و خدمات ارائه‌شده سنجیده می‌شود.

دقت کنید؛

در زمان هایی خود مجموعه‌ها از مشتریان خود درخواست می‌کنند تا میزان رضایت خود را بیان کنند. در این زمان ها احتمال این‌که آن‌ها جواب‌های کامل و درستی ارائه دهند خیلی کم‌تر از زمانی است که یک تیم متخصص و خارج از سازمان این ارزیابی‌ها را انجام دهند.

ارزیابی های سازمانی به‌صورت کاملاً کارآمد می‌باشند. زیرا تمام نواقص پیدا و پنهان مجموعه‌ها، ریزبه‌ریز موردبررسی قرار می‌گیرد. پس از دریافت نتیجه ارزیابی عملکرد، مدیران ارشد سازمان‌ها می‌توانند تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.

شاخص های ارزیابی عملکرد سازمان

شاخص های متنوعی در ارزیابی عملکرد سازمان مورد بررسی قرار می گیرند. بعضی از آن ها شامل:

ارزیابی سازمان - ارزیابی عملکرد سازمان - سیستم و سامانه نظارت و ارزیابی عملکرد سازمان

جو محیط کار

این شاخص در ارزیابی عملکرد سازمان برای بررسی جو محیط کار است. نشان می‌دهد که آیا محیط کاری افراد برای آن‌ها آرامش‌بخش و راحت هست یا خیر. یا اینکه جو کاری سازمان برای آنها بسیار پرتَنِش می‌باشد.

ارزیابی سازمان - ارزیابی عملکرد سازمان - سیستم و سامانه نظارت و ارزیابی عملکرد سازمان

رضایت شغلی

این شاخص در ارزیابی عملکرد سازمان بیان می‌کند که آیا افراد از کار خود راضی هستند و از آن لذت می‌برند. یا این که فقط برای این دلیل که درآمدی داشته باشند آن را انجام می‌دهند. یا حتی از کار خود متنفر هستند.

میزان تعهد کاری

این شاخص ارزیابی عملکرد، میزان تعهد کاری پرسنل را بررسی می‌کند. این شاخص ارزیابی عملکرد سازمانی نشان می‌دهد که آیا افراد نسبت به کاری که انجام می‌دهند مسئولیت پذیری و یا علاقه دارند یا خیر.

گزارش ارزیابی عملکرد سازمان

چیزی را که نمی توانید اندازه بگیرید، نمی توانید مدیریت کنید!

در انتها، آنالیز دقیقی از کارکنان، کانال‌های ارتباطی و مشتریان مجموعه به‌صورت یک گزارش تهیه می‌شود . نتایج این آنالیز در اختیار مدیر مجموعه قرار می‌گیرد. این گزارش در یک جلسه مشاوره بین جناب آقای علی معبودی و مدیریت مجموعه توضیح داده‌ خواهد شد.

مدیران سازمان از مشکلات درونی آگاه می‌شوند و می‌توانند در جهت رفع آن‌ها اقدام کنند.

لازم به ذکر است؛ پیشنهاد ما برای ارزیابی سازمانی اولیه، ارزیابی سازمان در تمام بخش‌های ذکرشده. اما در صورت درخواست مدیران سازمان‌ها، هرکدام از بخش‌ها قابل‌حذف می‌باشد.

برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر و هماهنگی جلسات ارزیابی برای مجموعه‌تان می‌توانید از طریق راه‌های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انواع خدمات مدیران نواندیش

برای دریافت سریع فایل و مشاهده انواع خدمات مدیران نواندیش لطفا مشخصات خود را وارد کنید.
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
نوید اسبلانی
نوید اسبلانیمدیریت مجموعه بوکا
Read More
یکی از ابزارهای مهمی که در تمام زمینه ها بخصوص منابع انسانی کمک بسیار شایانی کرده، سیستم ارزیابی عملکرد مدیرنو است. به صورت مستمر و ماهانه کلیه کارمندان رصد شده و در راستای بهره وری و رشد آنها پیشرفت میکنیم. هر روز به تاثیرات مثبت مجموعه مدیرنو رو در بهره وری همه جانبه بوکا وافق هستیم.
جناب علیپور
جناب علیپورمدیریت مجموعه کیانمهر
Read More
در مدت فعالیتمون در کنار مدیرنو، تغییرات و رشد بسیاری را شاهد بودیم. البته بعد از مدتها رصد و مشاهده فعالیت های اثرگذار این تیم تصمیم به همکاری مشترک گرفتیم. سیستم ارزیابی عملکرد تا اینجای فعالیتمان نتایج قابل قبول و جالبی را ارائه کرده که برای من به شخصه بسیار مفید و جالب توجه بوده.
امید عرب
امید عربمدیریت مجموعه قندانه
Read More
با تشکر از جناب آقای معبودی و تیم بسیار حرفه ایشون چه در بخش مشاوره و چه در بخش پشتیبانی خدماتشون. ما علاوه بر سیستم ارزیابی عملکرد در کلیه بخش های مشاوره از خدمات مجموعه مدیران نواندیش در حال استفاده هستیم که بعد از ۳ سال همکاری همچنان به بودن و همکاری با این تیم تفتخار میکنیم.
فرهاد گلبند
فرهاد گلبندمدیریت مجموعه گلبند
Read More
از جناب معبودی و تیم ایشون بسیار ممنون هستیم که موجب تغییرات بسیار زیادی شدند که بخش کارکنان و استفاده از سیستم ارزیابی عملکرد یکی از آنها بود. به امید موفقیت های بیشتر برای شما و تیم موثر و اخلاق مدارتان.
علیرضا ساجدی
علیرضا ساجدیمدیریت مجموعه ساجدی
Read More
سیستم ارزیابی عملکرد سیستمی است که تا قبل از استفاده آن به مدت حداقل سه ماه نمی شود نظر داد. این سیستم به ما در جهت مشاهده بهتر عملکرد پرسنل و همچنین مدیریت عمللکرد پرسنل کمک کرده. با راهنمایی ها و مشورتهای مدیرنو به اهداف و خواسته های خودمون رسیدیم و در حال رسیدن به باقی آنها هستیم.
Previous
Next