013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

برنامه عملی تقویت EQ

در این بخش برنامه عملی برای تقویت EQ در هر یک از مهارت های چهار گانه خود-آگاهی، خود-مدیریتی، آگاهی اجتماعی و مدیریت رابطه به شما ارائه خواهیم داد. بر اساس نتایج تست هوش هیجانی خود، هر یک از مهارت های چهار گانه خود-آگاهی، خود-مدیریتی، آگاهی اجتماعی و مدیریت رابطه را می توانید تقویت کنید. همچنین برای آموزش جامع تقویت EQ می توانید پکیج هوش هیجانی مدیرنو را تهیه کنید.
تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

افزایش EQ

اولین قدم برای افزایش EQ اینست که برای شروع، تنها یک مورد از چهار مهارت را در نظر بگیرید. پس از آنکه در انجام مراحل مورد اول استاد شدید، می توانید بقیه مهارت های هوش هیجانی را آغاز کنید. شاید نیاز به آموزش بیشتر داشته باشید.

تغییر معمولا دشوار است. آنچه می خواهید روی آن کار کنید، ممکن است گاهی خجالت آور یا دلسردکننده باشد.

برنامه و تمرین عملی مهارت های چهارگانه هوش هیجانی

برنامه خود آگاهی

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

برنامه خود مدیریتی

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

برنامه آگاهی اجتماعی

تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

برنامه مدیریت رابطه

برنامه عملی خود - آگاهی

برای افزایشی خوداگاهی، تمرین کنید تا بتوانید مثل یک عقاب هیجانهای خود را نظاره گر باشید. اگر نیاز به برنامه و آموزش بیشتر در این زمینه دارید، پیشنهاد می کنیم دوره هوش هیجانی را دریافت کنید.
خود آگاهی

برنامه عملی خود - مدیریتی

کنترل را به دست بگیرید و دیگر اجازه ندهید که هیجانها شما را هدایت کنند. همچنین از راهبردهایی کمک بگیرید که به شما اجازه می دهند تا واکنشهای خود در مقابل وضعیت های هیجان زا را کنترل کنید.

خود مدیریتی

این کارها را انجام دهید:

در گفتگوهای دشوار، همیشه اجازه دهید تا طرف مقابل حرفش را تمام کند، حتی اگر طول بکشد. این کار باعث می شود تا احتمال زود قضاوت کردن کمتر شود، طرف مقابل آرام بگیرد و شما نیز وقت کافی داشته باشید تا درباره کاری که باید انجام دهید فکر کنید.

وضعیت را در مغزتان طوری تجسم کند که تنها شما نیستید که در آن وضعیت قرار دارید، بلکه نفر دیگری است و شما در حال نگاه کردن به او و دیگران هستید، انگار که به فیلم سینمایی نگاه میکنید. در این حالت پیشنهاد می کنید که شخصیت اصلی فیلم (خود شما) چه کار باید بکند تا نتیجه خوبی بگیرد؟ نگاه بی طرفانه به موضوع باعث می شود که بتوانید با دید روشن و بهتر به آن نگاه کنید و احتمال اینکه هیجانها شما را هدایت کند کمتر شود.

وقتی همه چیز شکست می خورد، نفس بکشید. چه خوشحال باشید چه ناراحت، چه مضطرب و چه عصبانی. متمرکز کردن ذهن روی تنفس آرام، تدریجی و عمیق و مساوی، بدن را آرام و ذهن را روشن می کند. وقت ذهن شفاف است بیشتر توان پیدا می کنید که بینند و بهترین شیوه را در پیش بگیرید.

ابتدا وارد شوید

اگر قبلا عضو شده اید، شماره تان را وارد و روی ورود با رمز عبور یکبار مصرف کلیک نمایید.

ارسال مجدد رمز عبور یکبار مصرف (00:120)

برنامه عملی آگاهی اجتماعی

وقتی در حضور دیگران هستید، نقش انسان شناس را بازی کنید. همچنین وقتی در حضور و کنار دیگران هستید، بیشترین وقت را به مشاهده ، پرسش و گوش دادن صرف کنید. اگر نیاز به برنامه و آموزش بیشتر در این زمینه دارید، پیشنهاد می کنیم دوره هوش هیجانی را دریافت کنید.

آگاهی اجتماعی

برنامه عملی مدیریت رابطه

نقش هیجانها در زندگی روزمره را کشف کنید. کارهایی که در ادامه ذکر می شود را انجام دهید.

مدیریت رابطه

مرحله اول

مرحله دوم

ابتدا وارد شوید

اگر قبلا عضو شده اید، شماره تان را وارد و روی ورود با رمز عبور یکبار مصرف کلیک نمایید.

ارسال مجدد رمز عبور یکبار مصرف (00:120)
تست هوش هیجانی آنلاین با جواب کامل چیست

هوش هیجانی از نگاه علی معبودی

بیشتر افراد دوست دارن روابط خوبی داشته باشن، به اهدافشون برسن و رشد کنن ولی گاهی هیجان های مختلف اونا رو از هدفشون دور کرده و آسیب های زیادی بهشون میزنه. 

کافیه یه بار تصمیم بگیرین که این هیجانات و موارد ناخوشایند احساسی تون رو کنترل کنین تا بتونین کیفیت زندگی بهتری برای خودتون و اطرافیان تون رقم بزنین. اگر برای تقویت هوش هیجانی نیاز به آموزش دارید، ما دوره های آموزش هوش هیجانی را برای شما فراهم کردیم.

دوره هوش هیجانی

در این دوره یاد می گیرید که چطور چالشهای ارتباطی خود را مدیریت کرده و روابط شخصی و حرفه ای خود را بهبود بخشید. در دوره آموزش هوش هیجانی یاد می گیرین با هیجان هاتون بهتر ارتباط برقرار کنید و به جای اینکه این هیجانات علیه تون کار کنن، همسو با اهداف تون عمل کنن . با دوره هوش هیجانی یاد می گیرین با هیجان هاتون بهتر ارتباط برقار کرده و به جای اینکه این هیجانات علیه تون کار کنن، همسو با اهداف تون عمل کنن.

برخی از سرفصل های دوره هوش هیجانی

نظرات شرکت کنندگان در دوره های قبلی

شاید هنوز سوالی در ذهن شما باقی مانده باشد، با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در میان بگذارید.