013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین

تست بلبین چیست

آیا میدانید تست بلبین چیست و تفسیر تست بلبین چگونه به شما کمک می‌کند؟ شما به‌وسیله نتیجه آزمون و تفسیر تست بلبین میتونید نقش تیمی و نقاط قوت و ضعفتون رو پیدا کنید و یاد بگیرید چه طور ازشون در محل کار استفاده کنید.
این تست علاوه بر ایجاد آگاهی فردی، اگر به صورت تیمی انجام بشه، میتونه اطلاعات خوبی از افراد حاضر در تیم ها به رهبرانشون ارائه کنه و این موضوع میتونه در موفقیت اهداف تیم تاثیر زیادی داشته باشه.

در انتها با پرداخت مبلغ ۲۹.۰۰۰ تومان تفسیر کامل تست را دریافت خواهید کرد.

کنترل حرفه خود را به دست بگیرید

آیا تابحال براتون اتفاق افتاده که احساس کنید در محیط کار به شما فرصتی داده نمی‌شه که پتانسیل واقعی خودتون رو نشون بدید؟ یا نقش‌هایی در تیم داده باشند که حس کنید اشتباهه؟ یا تغییر شغل دادید و می‌خواهید جایگاه واقعی خودتون رو به کارفرمای جدید نشون بدید؟

اگه جواب شما به هرکدوم از سؤالات بالا مثبت باشه، تست شخصیت تیمی بلبین میتونه بهتون کمک کنه. همونطور که گفته شد، تست بلبین میتونه بهتون کمک کنه نقاط قوت و ضعف و جایگاه خودتون رو شناخته و بهبود ببخشین.

شخصیت های تست بلبین

شخصیت های بلبین از ترکیب ۹ نقش تیمی تشکیل شدن. بلبین این نقش ها را در سه گروه دسته بندی کرد: (تفکر گرا، مردم گرا و عمل گرا).

تفکر گرا

ایده پرداز: فرد ایده پرداز، فرد مبتکر خلاقی است که با ایده ها و رویکردهای جدید می آید. اگر از آنها تمجید کنید رشد می کنند، اما...

ناظر، ارزیاب: افراد دارای شخصیت ارزیاب و ناظر در تجزیه و تحلیل و ارزیابی ایده هایی که افراد دیگر (اغلب ایده پردازها) به ذهنشان خطور ...

متخصص: افراد دارای شخصیت متخصص (SP) کسانی هستند که دانش تخصصی برای انجام کار را دارند. آنها به...

مردم گرا

هماهنگ کننده: هماهنگ کننده ها کسانی هستند که نقش سنتی رهبری تیم را بر عهده میگیرند و از آنها به عنوان "رئیس" نیز یاد میشود.

کارگر تیم: افراد دارای شخصیت کارگر تیم (TW) کسانی هستند که نقش حمایتی و پشتیبانی دارند. آنها مطمئن می‌شوند که...

محقق منابع: جستجوگران منابع یا پژوهشگران منابع، افرادی مبتکر و کنجکاو هستند. آنها گزینه های موجود را بررسی و روابط و مخاطبین را...

عمل گرا

موتور محرک: افراد دارای شخصیت موتور محرک هستند که تیم را برای پیشرفت به چالش می کشند. آنها افرادی پویا و معمولاً برونگرا هستند.

مجری: شخصیت مجری کسانی هستند که کارها را انجام می دهند. آنها ایده ها و مفاهیم تیم را به اقدامات و برنامه های عملی تبدیل ممی‌کنند.

تمام کننده: افراد دارای شخصیت تمام کننده کسانی هستند که پروژه ها را به طور کامل پایان یافته می‌بینند. آنها اطمینان می‌دهند که...

برای مشاهده و دریافت توضیحات کامل در مورد ویژگی های هر شخصیت تیمی، در آزمون بلبین شرکت کنید.

هر نقش تیمی با نقاط قوت رفتاری و روابط بین فردی مرتبط است. 

بلبین نقاط ضعف مشخصی که هر نقش تیمی داره رو تعریف کرده. او نقاط ضعف مشخصه نقش های تیمی رو نقاط ضعف «مجاز» نامید. مانند هر نقطه ضعف رفتاری، این نقاط ضعف مجاز نیز زمینه هایی هستن که باید از آنها آگاه بود و اونارو بهبود داد. دسته بندی ها و جایگاه شخصیت های بلبین در هر یک از آنها در ادامه مشخص شده.

استفاده از تست بلبین برای تیم سازی چگونه است؟

تیم های بزرگ از تست بلبین برای تیم سازی استفاده می‌کنند. مدل بلبین بهتون توصیه می‌کنه که چه طور از نقاط قوت و ضعف خود در محل کار استفاده کنید. شخصیت های مدل بلبین یک زبان برای درک تیم‌ها است. این زبان به تیم‌ها امکان میده تا بدون تقابل منفی و به روش سازنده بتونن در مورد نقاط قوت و ضعف رفتاری خودشون صحبت کنن.

افراد باید بتونن بیان کنن که ترجیح میدن چه طور کار کنن. این باعث افزایش مشارکت شده و باعث میشه مدیران بتونن کارها رو بهتر و مؤثر تر به اونها تخصیص بدن. همچنین روابط کاری سودمند دو طرفه با افراد هم ایجاد خواهد شد. ۹۹ درصد مشتریان با این امر موافق‌اند که استفاده از تست بلبین برای تیم سازی و اداره آن، به تیم‌ها کمک می‌کند که مؤثرتر کار کنند.

تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین

بلبین می گوید:

“من فکر می‌کنم انسان‌ها همیشه دنبال راهی بودند که کمک کنند تا افراد بتوانند باهم کار کنند. وقتی افراد در ترکیب‌های درست و مناسب باهم کار می‌کنند نتایجی به‌مراتب بهتر از زمانی که تنها کار می‌کنند به‌دست می‌آورند. اما برای انجام این کار احتیاج به یک زبان مشترک داریم. زبانی که بتواند افراد را قادر سازد که باهم ارتباط برقرار کنند.”

چرا باید از تست بلبین استفاده کنیم؟

شخصیت های بلبین برای شناسایی نقاط قوت و ضعف رفتاری در محل کار استفاده می‌شن. همچنین از شخصیت های تست بلبین میشه برای تیم سازی استفاده کرد. چه در حال توسعه افراد، چه حل تعارض یا تنظیم دقیق عملکرد افراد باشین، تفسیر شخصیت های تست بلبین زبانی رو ارائه میده تا اطمینان حاصل بشه که افراد و تیم‌ها با درک بیشتری باهم ارتباط برقرار کرده و کار می‌کنند.

شخصیت های مدل بلبین فقط یک نظریه نیست. تست بلبین ابزاری عملی است که به افراد، تیم‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کنه تا برای دستیابی به اهداف تجاری مؤثرتر کار کنند. تنها راه برای پیدا کردن نقاط قوت و ضعف شخصیت های بلبین، تکمیل پرسشنامه بلبین و دریافت گزارش فردی و تفسیر تست بلبین که کاملاً تحقیق‌شده و پر از مشاوره و راهنمایی ست می‌باشد. هنگامی‌که نتیجه و تفسیر تست بلبین رو ببینید، مکالمات و تغییرات می‌توانند شروع بشن.

تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین

استفاده از مدل تست بلبین برای تیم سازی به شما امکانات زیادی میده. از جمله:

هدف از تشکیل تیم چیست

تیم‌ها تنوع به وجود میارن. تیم‌ها فرصت‌های یادگیری رو ارتقا می‌دن. به مشکلات پیچیده‌تر رسیدگی می‌کنن و انعطاف‌پذیری دارن. همچنین تیم‌ها نتایج سریع‌تری ارائه می‌دن و می‌تونن ارزش‌های سازمانی رو منعکس کنن. تیم‌ها فقط از ما کارکنان بهتری نمی‌سازن، بلکه از ما افراد بهتری می‌سازن. ۹۹ درصد مشتریان با این امر موافق‌اند که تست بلبین به تیم‌ها کمک می‌کنه که مؤثرتر کار کنن.
تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین

آزمون بلبین در موراد زیر کمک کننده است:

نقش آزمون و تست بلبین در مدیریت مؤثر چیست؟

تست بلبین برای مدیریت مؤثر در همه سطوح کاربرد دارد. از مدیران جوانی که به دنبال ایجاد بینش در مورد تیم خودشون هستن، تا تیم‌های مدیریت اجرایی و ارشد (SMT) یکپارچه. درک و استفاده از استعدادها و انگیزه‌های طبیعی کارکنان کلید مدیریت عالی است. تست بلبین دقیقا در همین راستا کمک کننده خواهد بود.

نتیجه و تفسیر تست بلبین بینشی غنی از نقاط قوت رفتاری و ترجیحات افراد تیم رو به مدیران ارائه داده. و به آن‌ها اجازه میده تا بهترین‌ خروجی ها رو از هر فرد دریافت کنن.

استفاده از شخصیت های تست بلبین برای تیم سازی می‌تونه:

تست بلبین چیست و چه کاربردی دارد؟

اولین قدم برای کشف نقاط قوت و ضعف اینه که افراد پرسشنامه بلبین که پرسشنامه “ادراک از خود” نامیده می‌شه رو تکمیل کنند. همچنین در صورت امکان از همکاران و مدیران بازخورد بگیرن. بعد از ایجاد گزارش‌های فردی بلبین و مشاهده تفسیر تست بلبین ، مکالمات بهینه سازی می‌تونه شروع بشه…

کاربرد مدل بلبین برای توسعه رهبری

راب گوفی، استاد رفتار سازمانی در مدرسه بازرگانی لندن میگه، “رهبرانی که می‌توان به آنها اعتماد کرد، خودآگاه هستند و می‌دانند چه چیزی آنها را از همکارانشان متمایز می‌کند. آنها از آشکار کردن نقاط ضعف خود نمی‌ترسند و می‌دانند چگونه سبک خود را با موقعیت‌های مختلف تطبیق دهند.”

چنین تفکری می‌تونه سخت باشه. اما برای رهبران ضروریه که میزان ارتباط مؤثر با کارکنانشون رو بسنجن. همچنین با روش‌های مختلف به‌طور مستقیم آنها را تشویق کنن.

پرسشنامه تست بلبین ابزاری در دسترس، غنی و کارآمد است

به رهبران کمک می‌کنه تا نقاط قوت و کاستی‌های خودشون رو ارزیابی کنن. و با داشتن درک درستی از رفتارهاشون، می‌تونن یاد بگیرن که چطور به بهترین نحو سبک رهبری خودشون رو با محیط کاری تطبیق بدن. تا از تأثیر مثبت بر افرادی که رهبری می‌کنن اطمینان حاصل کنند.

نقش مدل بلبین در توسعه شغلی (ارتقا )

داشتن روحیه تیمی در فضای کاری میتونه پراهمیت و توضیح چراییش دشوار باشه. دو نفری که  روی کاغذ (از نظر سابقه) شبیه هم هستن، چرا در عمل، یک نفر موفق‌تر از اون یکیه؟ زبان مدل بلبین زبان درک نقش‌های تیمیه.

نقش تست بلبین در استخدام

تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام افراد رو استخدام کنید یا ارتقا بدید.

تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین

ارائه اطلاعات مورد نیاز برای برداشتن گام بعدی در مسیر شغلی خود.

تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین

تلاش برای شناسایی شکاف‌های تیم‌هایی که نیاز به پر کردن دارن!

نقش آزمون بلبین در مدیریت تعارض ها و چالش ها

تعارض معمولاً از سوءتفاهم یا عدم توانایی مهارت ارتباطی ناشی می‌شه. تعارض می‌تونه خودش رو به روش‌های بی‌شماری ازجمله کاهش روحیه، کاهش بهره وری و افزایش غیبت نشون بده. نقش‌های تیمی و شخصیت های تست بلبین می‌تونه سوءتفاهم‌ها را از بین برده و بر کنترل رفتارهایی که می‌تونه باعث تشدید درگیری‌ها بشه تمرکز کنه.

نقش تست بلبین در مشارکت کارکنان

هر فرد نقاط قوتی مانند استعدادها، دانش و مهارت‌هایی داره که می‌توان از آنها برای استفاده در کار بکار برد. تحقیقات نشون میده کسانی که از نقاط قوت خود استفاده می‌کنن، شش برابر بیشتر درگیر شغلشون هستند و مشارکت بیشتری دارن. استفاده از پرسشنامه تست بلبین به‌عنوان بخشی از برنامه تعامل کارکنان می‌تونه:

۷۰% از کسانی که از بیلبین استفاده کردن بیان کردن که بلبین مشارکت کارکنان رو افزایش داده.

برای توسعه شخصی و مربیگری

اغلب افراد حرفه‌ای بر اساس عملکردشون در نقش فعلی خود ارتقاء پیدا می‌کنن. افراد زمانی که وارد شغل جدید می‌شن، به خاطر عدم داشتن مهارت‌های موردنیاز دچار استرس می‌شن. چراکه نقش جدید ممکنه سطح مسئولیتی داشته باشه که نیازمند رفتار و مهارت‌های خاصی باشه و اغلب با شخصیت بلبین فرد مطابقت نداره.

تست بلبین چیست و تفسیر آزمون شخصیت های آزمون مدل بلبین
این اصل به اصل پیتر معروفه: “در محیط‌های سازمانی، برای ارتقاء انسان‌ها به یک موقعیت جدید، به‌جای اینکه توانمندی‌ها و شایستگی‌های آنها برای فعالیت در موقعیت جدید سنجیده شود، به توانمندی‌ها و دستاوردهای آنها در موقعیت قبلی توجه می‌شود.”

به عنوان بخشی از فرآیند بلبین:

۹۹% استفاده‌کنندگان از تست بلبین بیان کردن که به سطح بالایی از شناخت خود و رشد فردی دست پیدا کردن.

نقش تست بلبین در مدیریت تغییر

در واقعیت نمیشه تغییرات مدیریتی رو با پاک کردن تخته و از نو نوشتن پیاده‌سازی کرد. نقش‌های تیمی بلبین به افراد کمک می‌کنه تا با برجسته کردن نقاط قوت جمعی و به حداقل رساندن نقاط ضعف، خودشون رو با تغییرات در حال اتفاق وقف بدن. این کار به تیم‌ها کمک می‌کنه در محیط‌های قابل‌تغییر منسجم‌تر عمل کرده و سازگارتر باشن.

واکنش به تغییر ممکنه در افراد مختلف متفاوت باشه. ممکنه برخی افراد تغییرات رو بپذیرن و در راستای پیاده‌سازی و ترویج اون تلاش کنند. اما برخی دیگه ممکنه تلاش کنن که وضعیت موجود رو حفظ کرده و از تغییر جلوگیری کنن. شخصیت‌های تست بلبین می‌تونه به سازمان‌ها در مورد این‌گونه رفتارها راهنمایی خوبی ارائه کنه.

شخصیت های تست بلبین کمک میکنه زمانی که در حال انجام تغییرات هستید، افراد مناسبی رو انتخاب کنید.

خیلی از مواقع تیم‌ها به علت سو تفاهم‌ها زمان زیادی را ازدست‌ میدن و از کار اصلی خودشون باز میمونن. آزمون بلبین کمک می‌کنه افراد به‌جای تمرکز بر گذشته، به آینده توجه کنن و تعامل و مالکیت رو بینشون افزایش می‌ده.

اولین قدم اینه که هر فرد در تیم برای مشخص شدن جایگاه خودش، تست فردی بلبین رو انجام بده.

تفسیر تست بلبین چه چیزی رو ارائه میده؟

تفسیر تست بلبین جایگاه یک فرد در تیم رو بر حسب ۹ نقش تیمی بلبین تجزیه‌وتحلیل می‌کنه. این ۹ نقش شخصیت های بلبین نام داره. و با پر کردن پرسشنامه و دریافت تفسیر تست بلبین ، امتیاز شما در هر یک از شخصیت های بلبین به صورت مجزا ارائه میشه.

در هر یک از شخصیت های بلبین که بیشترین امتیاز رو کسب کنین، شخصیت غالب شما در اون دسته بندی رو نشون میده. در تفسیر تست بلبین توصیه‌ها و راهنمایی‌هایی در مورد اینکه چگونه افراد ممکنه بهترین کار رو انجام بدن، ترجیحاتشون رو به دیگران اعلام کنن و استعدادهای نهفته رو پرورش بدن، ارائه می‌شه. شما در انتهای آزمون با پرداخت مبلغ ۲۹.۰۰۰ تومان تفسیر کامل تست بلبین رو دریافت خواهید کرد.

چرا شناسایی سبک‌های رفتاری مهمه؟

شناسایی سبک‌های رفتاری، اولین قدم برای افزایش شناخت از خود و ایجاد شیوه‌های کاری مؤثره. هر فردی باید بدونه توی چه نقشی عملکرد بهتری داره و کدوم رفتارهای کلیدیش نیاز به توسعه داره.

بررسی نتیجه و تفسیر تست بلبین در گروه‌ها باعث افزایش مشارکت کارکنان شده.همچنین به مدیران اجازه میده کار رو به‌طور مؤثرتری به افراد تخصیص بدن و روابط کاری سودمند دوجانبه با همکاران ایجاد کنن.

نتیجه و تفسیر تست بلبین شامل چیست؟

نتیجه و تفسیر تست بلبین مشاوره و راهنمایی شخصی و عمیق ارائه می‌کنه. این مشاوره‌ها برای کمک به افراد طراحی‌شده. نتایج بلبین به شما به‌عنوان مدیر کمک می‌کنه تا:

شاید هنوز سوالی در ذهن شما باقی مانده باشد. با ما از طریق راه های ارتباطی زیر در میان بگذارید.

هزینه تست بلبین: ۲۹.۰۰۰ تومان

برای شروع آزمون وارد شوید​!

درصورتیکه تاکنون در سایت ثبت نام نکردین، برای شروع آزمون با کلیک روی دکمه زیر، ثبت نام سریع انجام بدین.