مشاوره مدیریت – خدمات مشاوره مدیریت چیست

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام

مشاوره مدیریت از اصلی ترین فعالیت های مدیران نواندیش برای توانمندسازی مدیران کسب و کارها و سازمان ها در ایران برای رقابت در بازار است. با این رویکرد، گروه مدیران نواندیش بهترین مشاوره مدیریت را به عنوان راهکاری برای توانمندسازی شرکت‌های ایرانی و افزایش قابلیت‌ها و رقابت‌پذیری آنها می‌داند.

ما تلاش می‌کنیم تا با ارائه مشاوره‌های تخصصی، شناخت دقیق و ارزیابی نیاز و مسائل و مشکلات سازمان، این امر را تحقق بخشیم. گروه مشاوره مدیریت مدیران نواندیش به مدیریت جناب علی معبودی، فعالیت تخصصی خود در حوزه مشاوره مدیریت را بر استراتژی متمرکز ساخته.

 

مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت (انگلیسی: Management consulting‎) نوعی از خدمات مشاوره است که با هدف بهبود عملکرد مدیریتی، مورد استفاده سازمان‌ها قرار می‌گیرد. مشاور مدیریت اغلب راه‌های بهبود کارایی سازمان را بررسی میکند. مشاور بهترین گزینه و راه حل را به مدیران ارشد پیشنهاد می‌کند. مشاور به مدیران در حوزه‌های مختلفی چون افزایش سودآوری، کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد، آنالیز فرایند، توسعه فناوری، مدیریت تغییر، تدوین استراتژی، توسعه محصولات یا روش استخدام و آموزش نیروی انسانی، مشاوره می‌دهد.

 

مشاوره مدیریت چیست ؟

در جواب سوال «مشاوره مدیریت چیست؟» باید گفت که خدمات مشاوره مدیریت (management consultant) مجموعه اقداماتی است که براساس آن پیشنهادهای کاربردی و عملیاتی برای بالا بردن بهره وری کسب و کار در زمینه‌های مختلف ارائه و در بسیاری از مواقع اجرا می‌شود.

این خدمات در نهایت منجر به افزایش سودآوری سازمان، کاهش هزینه‌ها، بهبود فرایندها یا مجموعی از این اهداف می‌شود. مشاوران مدیریت معمولا با نظر مدیران ارشد کسب و کار ورود پیدا می‌کنند و معمولا دارای اختیارات بالا هستند.

 

خدمات مشاوره مدیریت

ما در بخش مشاوره به ارائه خدماتی از قبیل برنامه‌ریزی استراتژیک و پیاده‌سازی استراتژی، توسعه استراتژی و طراحی ساختار برای شرکت‌ها و هلدینگ ها، طراحی سازمان و ساختار و مدیریت فرایند می‌پردازیم.

در بسیاری از مواقع سازمان‌ و کسب و کارها از خدمات شرکت مشاوره جهت حل چالش‌ها و مسائل و مشکلات پیچیده خودشان استفاده می‌کنند. مسائلی که حل آنها تنها از طریق بکارگیری یک تیم باتجربه و حرفه‌ای امکان پذیر میباشد.

 

گروه مشاوره مدیریت

مشاورهای مدیریت در زمینه‌های مختلفی می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند. آنها صرفا به یک یا چند حوزه خاص محدود نمی‌شود. معمولا اقدامات مشاوره کسب و کار اصلاح و بهبود فرایندهای انجام کار هست. صدها شرکت و فرد در ایران وجود دارند که ادعای مشاوره سازمانی دارند. اما باید به رزومه و تیم شرکت ها توجه ویژه کرد. مدیران نواندیش ( درباره ما ) یک تیم و گروه خلاق و باتجربه به سرپرستی مشاور ارشد علی معبودی میباشد که در همه مسائل سازمان به شما یاری میرساند.

مشاوران مدیریت باید همواره در زمینه‌ای که کار می‌کنند، دانش خود را به روز کنند. صرف داشتن علم مدیریت کافی نیست. ضروریست که قوانین و مقررات و فضای کسب و کار حوزه تخصصی که در آن کار می‌کنند را یاد بگیرند و تغییرات آن را دنبال کنند.

ضمن آنکه نباید فراموش کنیم که مشاوره یک مهارت هست. ما به کارمان عشق می ورزیم.

 

حوزه‌های مشاوره مدیریت به چه صورت است؟

برای بسیاری از افراد جای سوال است که حوزه‌های مشاوره در چه زمینه‌هایی بوده و مشاوران مدیریت در چه حوزه‌هایی می‌توانند به آنها خدمات ارائه دهند. یک شرکت مشاوره در بسیاری از حوزه‌های می‌تواند مشاوره‌های تخصصی ارائه دهد از جمله:

حوزه منابع انسانی

این حوزه  شامل طراحی سیستم حقوق و دستمزد، جذب و استخدام نیروی انسانی، برگزاری و طراحی دوره های آموزشی، اجرای برنامه‌های تحول سازمانی، ایجاد سیستم پادش و انگیزش

بازاریابی و فروش

این حوزه یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های مشاوره است که هدف آن افزایش فروش، بهبود فرایندهای فروش، آموزش کارکنان فروش و تنوع روش‌های بازاربایی است.

طراحی ساختار

ایجاد و طراحی ساختار یکی از فعالیت‌های تخصصی است که معمولا مشاوران با سابقه از انجام آن برمی‌آیند.

بهبود فرایندها:

بهبود فرایندهای انجام کار یکی دیگر از حوزه‌های مشاوره بوده که انجام آن نقش زیادی در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری دارد.

مسائل مالی و حسابداری

بهبود فرایندهای حسابداری کمک شایانی به کاهش هزینه‌ها می‌کند. انجام این کار با استفاده از خدمات مشاوره مدیریت امکان‌پذیر است.
طراحی و ایجاد سیستم‌های اطلاعاتی: طراحی و ایجاد یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه و به کار بردن نرم‌افزاهای مرتبط، یکی دیگر از حوزه‌های فعالیت مشاوران این حوزه است.

پیاده‌سازی سیستم crm

طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های ارتباط با مشتری نیاز به تجربه بالایی داشته که مشاوران مدیریت از عهده انجام آن برمی‌آیند.
حوزه‌های مشاوره صرفا به چند حوزه فوق محدود نمی‌شود. بسته به اینکه مشکلات و چالش‌های شما در چه زمینه‌هایی باشد، معمولا می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند.

معرفی بهترین شرکت مشاوره مدیریت

بهترین شرکت مشاوره شرکتی است که به وسیله آنها مدیران ارشد سازمان ها بتوانند بهترین استراتژی را برای کسب سود و درآمد بیشتر از آنها دریافت کنند. مدیران با استفاده از راهنمایی های مشاوران مدیریت میتوانند در راستای کاهش هزینه قدم بردارند.

مشاوران مدیریت معمولا دارای تجربه بالایی در حوزه مدیریت کسب و کار هستند. آنها در حرفه خود از آگاهی و علم بالایی بر خوردار هستند. در نتیجه اگر یک پروژه بسیار بزرگ باشد مدیران آن پروژه نیازمند مشاوران مختلف با تخصص های متفاوت برای انجام پروژه هستند. اولین شرکت مشاوره در جهان توسط آرتورد لیتل در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد. اما امروزه سه شرکت بسیار بزرگ هستند که به ۲۰۰ کشور دنیا در حال ارائه خدمات میباشند.

این سه شرکت عبارتند از:

مجموع کل در آمد این شرکت ها در سال حدود 25 میلیارد دلار است. همچنین حجم کلی این بازار بیش از 300  میلیارد دلار میباشد. 

 

شرکت برتر مشاوره مدیریت در ایران

با توجه به دانش بالای متخصصین، کارشناسان و مشاوران ایرانی در حوزه مدیریت کسب و کار میتوان آینده روشنی برای این حوزه تصور کرد. هم چنین شرکت های برتر مشاوره مدیریت در ایران وجود دارند.

گروه مشاوره مدیران نواندیش در تمام ایران به ارائه خدمات میپردازد. ما هم اکنون در اکثر استانهای بزرگ و فعال ایران به ارائه خدمات مشاوره میپردازیم. درحال حاضر مدیران نواندیش به مشاوره مدیریت در تهران و اصفهان و گیلان و کرمان و مشهد و سایر استانهای بزرگ می پردازد.

بسیاری از شرکت های بزرگ و فعال تحت مشاوره مدیریت ما در تهران و اصفهان و کرمان و مشهد و گیلان هستند.

هم اکنون ما در این شهرها و استانها به ارائه خدمات می پردازیم.

  • مشاوره مدیریت در تهران و اصفهان و مشهد و کرمان و گیلان

شما نیز در هر جای ایران که هستید میتوانید به ما و مجموعه های تحت مشاوره ما بپیوندید.