Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

عمومی

ویدئو:

پادکست:

چگونه مدیر خوب و موفق باشیم

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه چگونه مدیر خوب و موفق باشیم می پردازیم. شاید شما هم دوست داشته باشید یک مدیر یا سرپرست خوب و موفق باشید. اما مدیر و سرپرست شدن یه سری الزامات و یه سری بها داره که باید پرداخت کنیم. کم ترین بهایی که یک مدیر یا سرپرست بعد از رسیدن به این مقام باید پرداخت کنه سه هزینه یا بهاست.

 

اولین بهای مدیریت: واقعیت تلخه.

به این بها، بهای واقعیت هم میگن. این بها میگه چیز باارزش سخت به‌دست میاد. اگر شما قراره مدیر موفق و باارزش، مدیر باکیفیت و مدیر با خروجی خوب باشید، باید اینو تو ذهنت هک کنی که راه، راه سختیه. باید خیلی سختی بکشی پس این میشه بهای واقعیت.

دومین بهای مدیریت : الگو بودن.

بهای بعدی که یک مدیر یا یک سرپرست خوب و موفق باید پرداخت کنه، بهای الگو بودنه. فکر اینکه منه علی معبودی بشم سرپرست و کارم راحت تر بشه. یا منه علی معبودی بشم سرپرست، وایسم پایین تپه و به بقیه بگم برید بالا. نه این اتفاق نمی افته من باید الگو باشم. من باید قبل از همه تپه رو برم بالا. من باید خودم در یه سری پارامترها حداقل الگوی تیمم و بچه هام باشم و کارکنان ببینند این اتفاق براشون داره رقم میخوره که یک نفر قبل از اونا مسیر رو طی میکنه. پس بهای الگو بودن به نظر من سخت ترین بها در بین این سه هست. خیلی از سرپرست ها و مدیر ها نمی خوان قبول کنن، نمیخوان باور کنن سرپرستی یا مدیریت به معنی پیشگام بودنه. به معنی پیش رو بودنه به معنی الگو بودنه.

چند سوال ازتون میپرسم:

  • چقدر پرسنلتون دوست دارن شبیه شما بشن؟
  • چقدر شما برای پرسنلتون یک الگو یک پیشرو هستید؟

 

سومین بهای مدیریت: ثبات قدم

اما سومین بهایی که یک سرپرست یا یک مدیر خوب و موفق باید پرداخت کنه، بهای ثبات قدم مدیریت هست. شما به‌عنوان یک سرپرست یا مدیر خوب و موفق باید ثابت‌قدم باشید. باید بدونید که این مسیر به اون ترتیبی که فکر می‌کنید نیست. خیلی‌ها فکر میکنن خب باشهشش ماه، یک سال یک تلاشی می‌کنم بعدش دیگه تو یه جایگاه امن قرار می‌گیرم و میتونم مسیرم رو ادامه بدم. کم‌تر تلاش می‌کنم، کمتر می‌جنگم و از اون به بعد یه جورایی بخور و بخوابه.

نه این اتفاق نمی افته!

بهای ثبات قدم مدیریت، بهایی هست که باید این‌رو تو ذهنتون جا بندازین. پیشرو بودن، الگو بودن. کسی که میخواد واقعاً مدیر و سرپرست خوب و موفق باشه باید این‌رو تو ذهن خودش جا بندازه که باید همیشه در تلاش باشه. همیشه باید بهتر از تیمش باشه. همیشه باید پیش‌قدم تیمش باشه. همیشه باید برای تیمش مبارزه کنه و بجنگه. یه سری جاها هم باید اول مایه بذاره، اخرش خودش برداشت کنه. اما متاسفانه گاها مدیرها و سرپرست‌های ما وقتی توی تقسیم منافع و قناعم قرار میگیرن، اول سهم خودشون رو دوست دارن بردارن! این اشتباهه.

همچنین برای شناخت سبک مدیریت و رهبری خود می توانید به صفحه تست سبک رهبری مراجعه فرمایید.

نتیجه

ما برای مدیر و سرپرست شدن و برای این که بتونیم خروجی خوب به دست بیاریم، برای این که بتونیم جایگاه خوبی برای خودمون بسازیم، باید بهاش رو پرداخت کنیم. هیچوقت، هیچوقت نمیتونید قبل از این که تغییر نگرش، تغییر مهارت عملی و ذهنی رو توی خودتون پرورش بدین، تغییر سطح داشته باشید. پس باید قبل از ارتقاء به دنبال تغییر خود و تغییر سطح خودتون باشید.

پس هوشمندانه عمل کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه آموزش مدیران و مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه: 8 عادت رهبران بسیار موفق

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.