Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

ویدئو:

پادکست:

ندارد
ده سوال مهم قبل از بستن قرارداد برای سئو مقاله ------ 10 نکته رهبری برای تازه واردها یادگیری در افراد موفق چگونه است؟ خلاقیت را با 4 ترفند تجربه کنید چه عواملی بر چابکی سازمان نقش دارند؟ چطور با افراد تیم تان هماهنگ می شوید؟ چگونه از اینستاگرام بیشترین استفاده را ببرید چگونه برای استارتاپ خود همکار پیدا می کنید؟ رقبایتان را خنثی کنید! چگونه یک تجزیه و تحلیل رقابتی را اجرا کنیم؟ 5 عادت بد کارآفرین ها در تصمیم گیری را بشناسید چه عباراتی مناسب کسب و کارتان نیستند؟

در بخش دوم مقاله آخرین و جدیدترین راهنما برای سئو از مدیرنو؛ به نحوه جستجوی کلیدواژه برای سئو می پردازیم. در بخش اول این مقاله به اهمیت و تاثیر تحقیق کلمات کلیدی در سئو  پرداختیم. در ادامه به نکاتی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی خواهیم پرداخت. همه اینها ممکن است کاملاً ساده به نظر برسد. اما ما می‌دانیم که نیاز به کار بسیار زیادی دارد و گفتنش آسان تر از انجام دادنش است. زمانی که وارد عمل شوید، ممکن است برخی از مسائل یا سؤالات رایج برایتان پیش بیاید. در اینجا ما چند نکته برای حل آنها ارائه خواهیم داد!

 

آخرین و جدیدترین راهنما برای سئو

لیست کلمات کلیدی خود را در اولویت قرار دهید

چند کلمه کلیدی باید داشته باشید؟ خوب ، ما نمی‌توانیم تعداد دقیق کلمات کلیدی که نیاز خواهید داشت را به شما بگوییم ، اما می‌توانیم بگوییم که به تعداد زیادی از آنها نیاز دارید. هر تعداد که فکرش را بکنید. هرچند، بیش از 1000 کلمه کلیدی احتمالاً بسیار زیاد است! حتی اگر یک تجارت کوچک باشید، احتمالاً با چند صد کلمه کلیدی مواجه خواهید شد.

اما نیازی به ایجاد صفحات مستقیم برای همه اینها نیست. می‌توانید ذره ذره محتوا اضافه کنید. به این فکر کنید که اکنون می‌خواهید چه کلمات کلیدی را رتبه بندی کنید. شاید کلمات طولانی و دم دراز یکی از این کلمات باشند؟ همچنین باید فکر کنیدکدام یک از آنها فوری و مهم نیستند. اولویت های خود را بشناسید و برای ایجاد محتوای خود برنامه ریزی کنید.

 

برای سئو عبارت کلیدی اصلی و مترادف آن، فقط به یک صفحه نیاز دارید

در گذشته ، برای سئو هر یک از کلمات کلیدی که می‌خواستید برای آنها در جستجو پیداشوید، صفحه فرود مخصوص به خود را باید ایجاد می‌کردید. امروزه موتورهای جستجو آنقدر هوشمند هستند که بیشتر از هدف جستجو استفاده می‌کنند تا بهترین پاسخ را به جستجوگران برای سوالات خود بدهند. صفحه ای که به بهترین وجه به این سؤالات پاسخ دهد، در بالا رتبه بندی خواهد شد. موتورهای جستجو همچنین تفاوت های ظریف بین کلمات کلیدی را درک می‌کنند، بنابراین شما مجبور نیستید برای همه تغییرات ظریف یک کلمه کلیدی ، مانند مترادف ، صفحات فرود ایجادکنید.

این بدان معنا نیست که شما نباید از مترادف استفاده کنید!

در واقع ، مترادف ها واقعاً می‌پردازیم خوانایی نسخه شما را بهبود ببخشند ، بنابراین حتماً از آنها استفاده کنید. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید پلاگین یوست به شما امکان می‌دهد محتوای خود را برای مترادف ها و عبارات کلیدی مرتبط بهینه کنید. می‌توانید کلمات مترادف را با کلمه خود در زیر برگه آنالیز سئو در نوار کناری Yoast SEO خود پر کنید. اگر می‌خواهید بیش از یک مورد را پر کنید ، می‌توانید آنها را با ویرگول از هم جدا کنید. وقتی نوبت به اضافه کردن عبارات کلیدی مرتبط به متن شما می‌رسد، Yoast یک ویژگی عالی دارد که می‌خواهیم درباره آن بیشتر بدانید. پس بیایید در مورد آن صحبت کنیم.

 

برای کمک به Google برای درک متن شما ، کلمات کلیدی مرتبط را اضافه کنید

عبارات کلیدی مرتبط کلمات و مفاهیمی هستند که درک عبارت کلیدی اصلی شما را تعمیق و گسترده می‌کنند. آنها حتی به گوگل کمک می‌کنند تا موضوعی که درباره آن صحبت می‌کنید را بهتر درک کند. با استفاده از امکان عبارات کلیدی مرتبط در یوست میتوانید در متن خود درکی کامل از کلمه کلیدی اصلی خود را در مقاله ای که می‌نویسید ایجاد کنید.

چگونه می‌توان عبارات کلیدی مرتبط را پیدا کرد که به رتبه بندی کلمه کلیدی اصلی شما کمک کند؟  شاید بتوانید به چند عبارت کلیدی مرتبط فکرکنید، اما ما فکر می‌کنیم امکان داده های کلمات کلیدی مرتبط، ایمن ترین شرط است.

از وردپرس استفاده می کنید؟

ابزار یوست در وردپرس با ابزار SEMrush یکپارچه سازی شد تا عبارات کلیدی مرتبط را پیشنهاد دهد. ابزار SEMrush حتی حجم و روند جستجو را برای هر عبارت کلیدی به شما نشان می‌دهد. از آنجا که SEMrush یکی از شرکت های پیشرو در زمینه جستجوگرها و نرم افزارهای بازاریابی در جهان است ، این امر به شما کمک می‌کند عبارات کلیدی مرتبط مناسب را برای محتوای خود پیدا کنید. این ویژگی را می‌توانید در نوار کناری و متا جعبه Yoast SEO پیدا کنید.

به سادگی به دکمه “دریافت عبارتهای کلیدی مرتبط ” در زیر قسمت “عبارت کلیدی اصلی” بروید و روی آن کلیک کنید. اولین باری که روی این کلیک می‌کنید، باید حساب SEMrush خود را متصل کنید یا یک حساب کاربری ایجادکنید. به Yoast SEO اجازه استفاده از آن را بدهید. بعد از اینکه حساب خود را متصل کردید ، می‌توانید روی دکمه “دریافت عبارتهای کلیدی مرتبط” کلیک کنید و عبارات کلیدی مرتبط را فوراً پیدا کنید:

ویژگی کلمه کالیدی مرتبط در SEMrush به صورت رایگان در دسترس است ، اما اگر از نسخه پرو (Premium) استفاده کنید مزایای استفاده از آن را در ویژگی عبارت کلیدی مرتبط خواهید داشت. این ویژگی به شما امکان می‌دهد عبارات کلیدی مرتبط و حتی مترادف را به فیلدی در نوار کناری یا متا جعبه Yoast SEO اضافه کنید. به این ترتیب می‌توانید به راحتی محتوای خود را برای چندین عبارت کلیدی و مترادف بهینه کنید.

 

نتایج کلمات کلیدی یک کلمه ای و منفرد و جمع را بررسی کنید

سئو کلمه کلیدی یک کلمه ای و تکی را هدف قرار دهیم یا کلمه کلیدی چندتایی و جمع؟

خوب ، این به پرس و جو در مرورگرها بستگی دارد. از آنجا که گوگل در مورد هدف جستجوی شما بیشتر می‌آموزد، می‌تواند آنچه را که می‌خواهید بهتر حدس بزند. به عنوان مثال ، اگر کلمه “کتاب” را جستجو می‌کنید، نتیجه ای متفاوت از جستجوی کلمه “کتاب ها ” خواهید داشت. ظاهراً گوگل فکر می‌کند که در حالت اول به دنبال تعریفی هستید ، در حالت دوم معتقد است که قصد خرید کتاب را دارید. بنابراین مطمئن شوید که می‌دانید چه چیزی در صفحه خود ارائه می‌دهید و آن کلمه یا کلمات، متناسب با پرس و جو و نتیجه ای باشد که گوگل با آن پرس و جو ارائه می‌دهد.

نسخه حرفه ای ابزار یوست (Yoast SEO Premium)

ابزار یوست در نسخه حرفه ای خود (Yoast SEO Premium) از شکل متفاوتی از کلمات کلیدی اصلی پشتیبانی می‌کند (با عنوان keyword stemming)، بنابراین به طور خودکار تمام اشکال مختلف عبارت کلیدی اصلی شما را در متن شناسایی می‌کند ( مثلا عبارت کلمه کلیدی مشاوره مدیریت به صورت مشاوره کسب و کار و سازمان در مدیریت هم پیدامی‌کند).

بنابراین ، دیگر لازم نیست پست خود را برای یک فرم کلمه خاص بهینه کنید. بهینه سازی پست شما به روندی کاملاً طبیعی تبدیل شده. با این حال ، دلایلی وجود دارد که شما هنوز هم می‌خواهید یک فرم کلمه ای خاص از یک کلمه کلیدی را بهینه کنید. در این حالت ، می‌توانید عبارت کلیدی اصلی خود را در نقل قول ها قرار دهید: “بهترین کتاب های موجود”. در این حالت یوست در هنگام بررسی محتوای شما ، فقط کلمه کلیدی اصلی دقیق را در نظر می‌گیرد.

 

فقط یکبار از کلمه کلیدی استفاده کنید

مراقب باشید ، نباید بیش از یک بار دقیقا از کلمه کلیدی اصلی خود استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید ، ممکن است رتبه بندی شما از کاهش رتبه کلمات کلیدی رنج ببرد. گوگل به سختی می‌تواند بین محتوایی که بسیار شبیه به هم هستند تمیز دهد. بنابراین ممکن است پست ها یا صفحات بسیار مشابه را در رتبه پایین تری قرار دهد.
ابزار یوست همچنین ، اگر دو بار از یک کلمه کلیدی استفاده کنید ، در بخش توضیحات همان کلمه، به شما هشدار می‌دهد.

آیا فهمیدید قبلاً از کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی مشابه یا بسیار مشابه در پست ها و صفحات مختلف استفاده کرده اید؟ بنابراین ، احتمالاً منطقی است که محتوای خود را بررسی کنید و شاید برخی از آنها را ادغام / حذف / هدایت کنید.

 

امتحان کنید ، ارزیابی کنید و دوباره امتحان کنید

هنگامی که شما تجزیه و تحلیل دقیق شانس خود را برای رتبه بندی برای سئو کلمه کلیدی خاص انجام دادید، مرحله بعدی نوشتن یک مقاله شگفت انگیز و بهینه سازی آنست. دکمه انتشار را بفشارید و آن را منتشر کنید و در رسانه های اجتماعی و خبرنامه خود به اشتراک بگذارید. اطمینان حاصل کنید که بک لینک های (backlinks) خوبی را جذب خواهید کرد. و کمی صبر کنید.

رتبه بندی خود را بررسی کنید. آیا مقاله شما ظاهر می‌شود؟ آیا به صفحه اول SERP های Google وارد شد؟ یا اینکه در صفحه 2 یا 3 پنهان شده است؟ حتماً مقالات خود را در SERP ها ارزیابی کنید. اصطلاحاتی را که برای آن مقالات خود را بهینه کرده اید ، در گوگل جستجو کنید. بررسی کنید که آیا تلاش شما جواب می‌دهد یا نه!

اگر قادر به رتبه بندی در صفحه اول نیستید ، سعی کنید مقاله دیگری بنویسید که روی یک کلمه کلیدی (حتی) دم بلندتر متمرکز باشد. آن را کمی خاص تر ، جمع بندی کنید. و ببینید چطور پیش می‌رود. دوباره ارزیابی کنید. این روند را ادامه دهید تا زمانی که به صفحه اول SERP ها بروید!

 

تحقیق سریع کلید واژه

در یک دنیای ایده آل ، شما می‌توانید برای سئو کلمات کلیدی خود تحقیق کنید، یک جدول اکسل زیبا بسازید و صفحات فرود را برای هر یک ایجاد کنید. ساختار سایت شما بی عیب و نقص است و شما هر روز مطالب و مقالات وبلاگ می‌نویسید و می‌نویسید و باعث می‌شوید رتبه سایت شما در گوگل بالاتر و بالاتر برود.

اما ، ما در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم.

تحقیقات کلمات کلیدی شما همیشه به این گستردگی نخواهد بود. برخی از پست ها یا مقالات شما در سایت با یک استراتژی عالی نوشته نشده اند. این پست ها فقط به این دلیل که در آن زمان موضوع اخبار بودند یا شما از چیزی برای نوشتن آن الهام گرفتید، در سایت گذاشتید. البته این نوع مقالات مشکلی ندارند.

اگر چیزی می‌نویسید که دقیقاً متناسب با استراتژی سئو کلمات کلیدی شما نیست ، این بدان معنا نیست که  آن محتوا را رتبه بندی نکنید. می‌توانید از آن مطلب و مقاله برای رتبه بندی در مورد چیزی که مربوط به اصطلاحات موجود در لیست استراتژی کلمات کلیدی خودتان است، استفاده کنید. از ابزارهای ذکر شده در مرحله 3 و گوگل ترند ( Google Trends ) برای بررسی سریع کلمه کلیدی که می‌خواهید برای آن رتبه بندی شوید استفاده کنید. حداقل ، کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که چگونه مقاله یا وبلاگ خود را با استراتژی کسب و کار خود متناسب کنید. بعد از همه این چیزها ، اگر شما در حال نوشتن محتوای ارزشمند هستید ، باید آن را رتبه بندی کنید!

 

آماده اید؟ شروع به نوشتن کنید!

تحقیقات کلمات کلیدی باید شروع هر استراتژی سئو پایدار باشد. نتیجه یک لیست طولانی از کلمات کلیدی است که دوست دارید برای آنها در جستجو پیدا شوید. اما سخت ترین قسمت هنوز در پیش است: نوشتن تمام آن مطالب. شما باید مقاله ها و پست های وبلاگ را برای هر کلمه کلیدی مورد نظر خود که دوست دارید برای آن پیدا شوید، بنویسید. این کاملا یک چالش است.

پیشنهاد مطالعه: 

منبع: yoast

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.