Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
3 کار ممنوع بعد از یک مصاحبه استخدامی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به 3 کار ممنوع بعد از یک مصاحبه استخدامی می پردازیم. بعد از مصاحبه استخدامی چه کار باید انجام دهم؟ شاید سوال خیلی ها باشد. بسیاری از داوطلبان معتقدند که سخت‌ترین و مهم‌ترین قسمت از فرایند درخواست کار، مصاحبه می‌باشد. اما اینکه چطور بعد از مصاحبه استخدامی پیگیر شوید نیز به همان میزان مهم است.

اشتباهات مهم اما قابل‌اجتنابی وجود دارد که اغلب متقاضیانی که در یک مصاحبه استخدامی شرکت می‌کنند، مرتکب آنها می‌شوند. متخصصان بخش استخدام برخی از رایج‌ترین اشتباهات و شیوه بهبود آنها را مشخص کرده‌اند.

 

3 کار ممنوع بعد از مصاحبه

 

1- پیگیری بیش از حد بعد از مصاحبه

این کاملاً درست و قابل‌انتظار است که شما بعداز مصاحبه نتیجه را پیگیری کنید. اما مراقب باشید با پیام دادن و تماس گرفتن‌های مکرر، کارفرمای احتمالی آینده‌تان را دستپاچه نکنید. اگر پی‌درپی تماس بگیرید کارفرما را دل‌زده خواهید کرد. اگر مصاحبه‌کننده شما تقاضای ارتباط از طریق ایمیل را داشت به همان اکتفا کرده و پیگیر گرفتن شماره تماس نباشید. همچنین پیگیری‌های شما متناسب با مرحله‌های فرایند مصاحبه، متفاوت است.

در طی مصاحبه استخدامی از مصاحبه‌کننده بپرسید که چه زمانی انتظار جواب را از طرف آن‌ها داشته باشید. و اینکه چه زمانی اگر خودشان اطلاع ندادند، می‌توانید تماس بگیرید. درست نیست با افرادی که به شما اجازه نداده‌اند تماس بگیرید. با ادامه مقاله از مدیرنو همراه باشید.

 

2- صمیمی شدن بیش‌ازحد با مصاحبه ‌کننده

شما ممکن است سریعاً با مصاحبه‌ کننده احساس نزدیکی کنید. اما به خاطر داشته باشیدکه در طول فرایند مصاحبه باید حرفه‌ای و موجه به نظر برسید. مؤدب باشید و زیادی صمیمی نشوید. بسیاری از افراد به‌قصد ایجاد رابطه خوب با مصاحبه‌ کننده سریع گرم می‌گیرند. اما این کار شاید نتیجه عکس داشته و فرد مصاحبه‌کننده را دلسرد کند.

این نکته برای شبکه‌های اجتماعی نیز صدق می‌کند. بااینکه وسیله بسیار خوبی برای بازاریابی و نشان دادن شخصیتتان می‌باشد اما وسیله خوبی برای صمیمی شدن با یک کارفرمای بالقوه نیست.

بارها و بارها شنیده‌اید که می‌گویند برای ایجاد تأثیر مثبت اولیه فقط یک بار فرصت دارید. مقاله “در مصاحبه استخدام ستاره شوید ” نکات مهمی در این خصوص به شما ارائه می‌کند.

 

3- تغییر دادن توقعات از حقوق

مایک آسترینگر بنیان‌گذار و مشاور در شرکت مشاوران سرمایه انسانی، عنوان می‌کند که مصاحبه متقاضیان برای جذب نیروی انسانی متخصص، تا حدودی بر پایه توقعات اولیه آن‌ها درباره حقوقشان می‌باشد.

ما باید بدانیم که آیا آنها به‌طورکلی با توجه به محدوده‌ای که برای حقوق درنظرگرفته ایم، مناسب هستند یا نه. او می‌گوید، اکثر متقاضیان در هنگام مصاحبه ناگهان مصمم می‌شوند که توقعات دستمزدشان را به طرز چشمگیری افزایش دهند.

متقاضیان باید از افزایش حقوق پیشنهادی‌شان در ساعات انتهایی مصاحبه استخدامی بپرهیزند. آسترینگر افزود این کار وجهه متقاضی را خراب کرده و فقط زمان همه افراد را هدر می‌دهد.

 

چه اتفاقی می‌افتد اگر این اشتباهات را تکرارکنید؟

انجام هریک از این اشتباهات در مصاحبه استخدامی ، می‌تواند شانس شما برای استخدام را به‌طورکلی از بین ببرد. سعی کنید این اشتباهات را مدیریت نمایید. تا بهترین نتیجه را از مصاحبه‌تان بدست آید. شاید شما آن پست را به‌دست نیاورید. اما همیشه یک پیگیری مناسب برای مدیران استخدام بفرستید و آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهید. این کار می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای داشته و زمینه‌ساز موفقیت در فرصت‌های آینده شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مصاحبه سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

سؤال های مدیران در مصاحبه ‌شغلی
سؤالات عجیب شرکت های بزرگ در مصاحبه های استخدامی
استخدام بهترین ها – چگونه بهترین ها را استخدام کنیم؟

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.