013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله استراتژی ورود به بازار استارتاپ می خوانید:

استراتژی‌ بازاریابی تهاجمی استارتاپ

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به استراتژی بازاریابی تهاجمی استارتاپ می‌پردازیم. مهم‌ترین مسئله برای یک استارتاپ ، بازاریابی و فروش است. باید بدانید حتی اگر محصول شما عالی نباشد، فروش یک محصول خوب بهتر از دیرتر فروختن یک محصولِ عالی است. علاوه بر این، به روزسانی یک خط محصول نیز می‌تواند یک فرصت بزرگ برای مقابله با کسب و کارهای رقبا باشد. همچنین عرضه محصول جدید، فرصت‌های خوبی برای ایجاد سروصدا و بیشتر در معرض دید قرار گرفتن در بازار فراهم می‌کند.

پس اگر شما یک محصول مناسب برای عرضه در بازار دارید، چگونه آن را در بازار ارائه می‌دهید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را به فروش رسانید؟
در این مقاله شمارا با چند استراتژی بازاریابی طراحی‌شده برای افزایش فروش استارتاپ آشنا می‌کنیم.

 

استراتژی‌ های بازاریابی تهاجمی استارتاپ

  1. با افراد تأثیرگذار ارتباط برقرار کنید
  2. بر اهمیت محصولاتتان تأکید کنید.
  3. همهمه (سروصدا) ایجاد کنید.
  4. احساسات مخاطب را نشانه بگیرید

۱. با افراد تأثیرگذار ارتباط برقرار کنید

مهم‌ترین افراد در بازار شما کسانی هستند که با مخاطبان هدفتان به‌صورت روزانه صحبت می‌کنند. به عبارت ساده، اگر مشتری هدف شما به آن‌ها توجه می‌کند، باید از وجود آن‌ها به نفع خود استفاده کنید. برای آن‌ها ایمیل بفرستید. تماس بگیرید. محصولات رایگان عرضه کنید و از همه مهم‌تر، با آن‌ها همانند بهترین مشتریان خود رفتار کنید. اشاره یک فرد تأثیرگذار می‌تواند باعث حرکت روبه‌جلوی استارتاپ شما شود.

برخی از استارتاپ‌ها مذاکرات موفقیت‌آمیزی در معاملات بازار با تأثیرگذاران داشته‌اند؛ مثلاً یک شرکت تولیدکننده کفش کتانی درازای پرداخت کمیسیون، در شبکه‌های اجتماعی شرکتی که از اعتبار خوبی در بین مشتریان برخوردار بود، معرفی شد و توانست فروش زیادی از این راه حاصل کند. خلاقانه عمل کنید و برای گسترش روابط خود با  افراد تأثیرگذار بر مشتریانتان، راه‌هایی پیدا کنید.

 

2. بر اهمیت محصولات خودتان تأکید کنید.

یک عنصر خاصی از ترس در هر کمپین تبلیغاتی وجود دارد. این ترس ممکن است به شما وانمود کند که به‌اندازه مدل آگهی جذاب نیستید، مگر اینکه عطر یا ادکلنی را بخرید که آنها استفاده می‌کنند. یا خانه شما به یک سیستم امنیتی نیاز دارد به دلیل اینکه هرسال مقدار زیادی سرقت از خانه‌ها در محله شما اتفاق می‌افتد.

امیدوارم شما به‌اندازه کافی به اخلاقیات پایبند باشید و بدانید که چگونه یک احساس نیاز ایجاد کنید بدون این‌که مخرب باشید. در راستای ارزشمند نشان دادن محصول عمده‌فروشان به‌صورت هفتگی حراج برگزار می‌کنند که یک حس فوریت در خریدار به وجود بیاورند. طبیعت انسانی به ما می‌گوید که وقتی چیزی کمتر و یا تنها برای مدت‌زمان کوتاهی در دسترس است، ما انگیزه بیشتری برای سریع خرید کردن داریم.

 

3. همهمه (سروصدا) ایجاد کنید.

در جهان رسانه‌های اجتماعی، چیزی به‌عنوان توجه منفی وجود ندارد. هنگامی‌که مصرف‌کنندگان بیشتر در مورد برند یا خدمات شما با دوستان خود یا به‌صورت آنلاین صحبت می‌کنند، شما تبلیغات رایگان بیشتری به‌دست می‌آورید. کسب و کارهای حال حاضر شروع به استفاده از انواع تاکتیک‌های بازاریابی در اینستاگرام و دیگر رسانه‌های اجتماعی کرده‌اند.
شروع به گرفتن عکس از دفتر خودنمایید. آنها را در مجموعه‌ای قرار دهید. داستان کوتاهی برای آنها تایپ کنید. شاید یکی از شرکای شما در این مورد که چگونه محصول شما ایجادشده است، داستانی داشته باشد. به او این قدرت را دهید تا داستان خود را به اشتراک بگذارد. شرکت شمارا در آن پست تگ کند. هنگامی‌که همهمه (Buzz) شروع می‌شود، فراموش نکنید که با آن تعامل داشته باشید. توجه داشته باشید به اینکه چه مطالب منتشرشده، بیشتر موردپسند بوده‌اند و دنبال شده‌اند. زمانی که شما مؤثرترین تاکتیک‌های موردعلاقه مخاطبان را شناسایی کردید، آنها را با توجهات بیشتری تکرار کنید.

 

4. احساسات مخاطب را نشانه بگیرید

با توجه به مطالعات انجام‌شده، تبلیغات احساسی مؤثرترین نوع هستند. در تبلیغاتی که محرک‌های منطقی با محرک‌های عاطفی ترکیب هستند تنها ۶۰% در مقایسه با تبلیغات صرفاً عاطفی مؤثر هستند. درحالی‌که تبلیغات منطقی بدترین نوع می‌باشند. بنابراین، اگر شما تا الآن به این موضوع توجه نکرده‌اید، بهتر است روشتان را عوض کنید.

خلاصه نکات گفته‌شده در استراتژی بازاریابی استارتاپ

هنگامی‌که در حال تدوین کمپین تبلیغاتی شرکت خود هستید، بر لحن احساسی که نقش مهمی در امید و آرزوی مخاطبان شما دارند، توجه ویژه بدهید. اگر شما از حمایت یک تأثیرگذار بهره‌مند باشید، به مشتریان بیشتری دست خواهید یافت. بر روی پیام خود تمرکز کنید. که چرا مشتریان باید هم‌اکنون به محصولات شما نیازمند باشند؟ با شفاف شدن هدفتان به مشتریانی دست خواهید یافت که برای باز کردن کیف پول خود برای شما عجله خواهند داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.