013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله ۳ روش متقاعد سازی مشتریان در فروش می خوانید:

3 راهکار متقاعدسازی مشتریان در شرایط سخت اقتصادی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به ۳ روش متقاعد سازی مشتریان در فروش و شرایط سخت اقتصادی میپردازیم. در ادامه به روش های متقاعد سازی در فروش اشاره خواهیم کرد. کسب و کارها در شرایط سخت اقتصادی قرار دارن. از طرفی رقابت تنگاتنگ کالا و خدمات با رقبا در بازار، از طرف دیگه وضعیت سخت اقتصادی باعث شده خریدار و مصرف‌کننده با وسواس و دقت خاصی برای رفع نیازها و خواسته‌های خودشون اقدام کنن.

رفتار مصرف‌کننده ها و خریداران در شرایط فعلی تغییر پیداکرده. خریداران کسب و کارهایی رو برای تأمین نیازها و خواسته‌های خودشون انتخاب می‌کنن که از هر نظر بهشون سود و منفعت بیشتری برسونه.

 

روش های متقاعد سازی مشتریان

  1. راحتی دسترسی مشتریان به‌صورت شبانه‌روزی
  2. نمک‌گیر کردن مشتری به‌صورت حضوری و غیرحضوری
  3. تمرکز بر احساسات مشتری قبل از خرید، حین خرید و بعد از خرید

 

در مقابل، اکثر کسب و کارها و فروشندگان در متقاعد سازی مشتریان ، مشکلات عدیده‌ای دارن. نتیجه این مشکلات هم کاهش فروش هستش. در ادامه به ۳ روش کاربردی و مهم اشاره میکنیم که باعث میشه تا در شرایط سخت اقتصادی فعلی بتونیم مشتریان بیشتری رو جذب و به خرید بیشتر از خودمون متقاعد کنیم.

۱- راحتی دسترسی مشتریان به‌صورت شبانه روزی

مشتریان در شرایط سخت فعلی، تمایل به خریدهایی دارن که هزینه‌های اونها رو تا حدی کاهش بده. همچنین به روش‌های مختلف بتونن کالاها و خدمات موردنیاز خوشونو در کمترین زمان ممکن به‌دست بیارن. برای دستیابی به این هدف یک کسب و کار برای ایجاد دسترسی راحت مشتریان به کالاها، باید یک سیستم فروش و خدمات چندکاناله راه‌اندازی کنه.

این سیستم فروش می‌تونه شامل کانال‌هایی مثل فروش حضوری، تلفنی و آنلاین باشه. برای خدمات فروش هم میشه کانال‌هایی مثل پاسخگویی تلفنی ۲۴ ساعته، وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، پیام رسان‌های محبوب مثل تلگرام برای ایجاد دسترسی راحت و رضایت حداکثری مشتریان برای متقاعدشدن به خرید طراحی و اجرا بشه.

نکته مهم در استفاده از این راهکار، اطلاع‌رسانی این سیستم به مشتریان به روش‌های مختلفه. تا در ذهن مشتریان شما به‌عنوان یک کسب و کار پویا جایگاه ویژه‌ای رو به خودتون اختصاص بدین. چرا شبکه‌های اجتماعی در کسب و کارها اهمیت ویژه‌ای دارن؟ در مقاله ” ۱۳ ضرورت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک”  از مدیرنو در این مورد صحبت کردیم.

 

2- نمک گیر کردن مشتری به‌صورت حضوری و غیرحضوری

در این تکنیک متقاعد سازی مشتریان ، شما ابتدا از مخاطب و مشتری احتمالی یک درخواست کوچک می‌کنین. درازای این درخواست، یک کالا یا خدمت با ارزش به اونها ارائه میدین. درخواستی که تقاضای سختی نیست و مشتری حاضره اونو انجام و به شما جواب بله بده.

این درخواست کوچک می‌تونه آدرس ایمیل فرد، شماره تماس فرد یا ارائه یک هدیه کوچک به فرد درازای یک نظر، یک شماره تماس و یا ایمیل باشه. وقتی تعامل مشتری با شما بعد از چند دقیقه بیشتر شد، درخواست و تقاضای دوم خودتونو کمی بالاتر می‌برین. در مرحله سوم کالا یا خدمت نهایی خودتونو به مشتری ارائه می‌دین.

برای بهتر انجام دادن این تکنیک می‌تونین، از طریق وب‌سایت، فرآیند متقاعد سازی مشتریان را در ۳ مرحله به ترتیب انجام بدین. همچنین از طریق حضوری هم می‌تونین در ابتدا از کالاهای جانبی برای معرفی به مشتری شروع کنین. در مراحل بعدی کالای نهایی خودتونو به مشتری ارائه بدین.

۳- تمرکز بر احساسات مشتری قبل از خرید، حین خرید و بعد از خرید

سومین راهکار متقاعدسازی  مشتریان ، تمرکز بر احساسات مشتری برای خرید هست. برای تأثیرگذاری احساسی بر روی مشتری می‌تونین کارهای مختلفی رو انجام بدین.

یکی از این کارها به نحوه بسته‌بندی خدمات و کالاهاتون برمی‌گرده. می‌تونین با استفاده از رنگ‌های مختلف، اشکال هندسی و شکلک‌های جذاب متناسب با حوزه کسب و کارتون جذابیت‌های بصری و دیداری زیادی رو برای مشتریان به وجود بیارین.

همچنین می‌تونین از طریق شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت، با مشتریان خودتون ارتباطات مؤثر برقرار کنین. با تعامل با مشتری و رفع مشکل یا سؤالات احتمالی‌شون درباره یک کالا یا خدمت خاص، احساسات اونهارو جهت خرید از خودتان تحریک کنین.

به‌صورت کلی در این روش متقاعدسازی، هر اقدامی مبتنی بر حواس پنج‌گانه که باعث تحریک احساسات مشتری برای خرید بشه و مشتری تحت تأثیر حس خاص در اون لحظه، خرید خودشو نهایی کنه در اولویت قرار داره.

با توجه به مطالب گفته‌شده میشه نتیجه گرفت که کسب و کارها برای متقاعد سازی خریداران و مصرف‌کنندگان میتونن دسترسی مشتریان را به کسب و کارشون راحت کنن. میتونن مشتریان رو به‌صورت حضوری و غیرحضوری نمک‌گیر کنن. همچنین با تمرکز بر روی تأثیرگذاری بر مشتری، با استفاده از احساسات و حواس پنج‌گانه، مشتریان را متقاعد به خرید کنن.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط با مشتری به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:
هنر متقاعد کردن در فروش و آیا متقاعد کننده هستیم یا متقاعد شونده؟
هنگام مذاکره حرفه ای چه اقداماتی لازم است؟
۳ راهکار جهت افزایش فروش در شرایط قرمز اقتصادی
۳ وظیفه فروشندگان در شرایط سخت اقتصادی بازار

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.