Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

عمومی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
چگونه فروشنده حرفه ای و موفق شویم 5 نگرش فروشندگان میلیونر و ثروتمند

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه چگونه فروشنده حرفه ای و موفق شویم می پردازیم. در ادامه به 5 نگرش فروشندگان میلیونر و ثروتمند اشاره خواهیم کرد. با توجه به اولویت‌های فروشندگان ثروتمند می‌توانید بر رقبای خود تسلط یابید. اگر شما فروشنده خوبی هستید که برای دریافت پورسانت کار می‌کنید، احتمالاً می‌توانید در بازار دوام بیاورید. اما اگر یکی از بهترین‌ها هستید، مطمئناً ثروتمند می‌شوید.

 

چگونه فروشنده حرفه ای و موفق شویم

ثروتمندترین فروشندگان در صنایع مختلف، چند عادت کلیدی و مشترک دارند. این 5 کار عجیب و فوق‌العاده‌ای را که فروشندگان میلیونر انجام می‌دهند را یاد بگیرید، تا بتوانید بر رقبای خود مسلط شوید:

 

1- برای آنها کیفیت مهم‌تر از کمیت است.

بسیاری فکر می‌کنند که فقط فروشندگان میلیونر و ثروتمند می‌دانند چطور فروش بیشتری داشته باشند، اما این تمام واقعیت نیست. بهترین فروشندگان در تمام صنایع تمرکز خود را بر روی کیفیت می‌گذارند و نه کمیت. به‌عبارت‌دیگر، آنها روش‌های کوچک و متوسط بسیار زیادی ندارند. در عوض محصولاتشان را  به شرکت‌های عظیم می‌فروشند.

فرایند فروش و میزان کار فروش‌های عظیم و فروش‌های کوچک تقریباً یکسان است، اما پرداخت در فروش‌های عظیم بسیار بزرگ‌تر است. اگر شما می‌خواهید یک فروشنده ثروتمند باشید، کمتر به تعداد فروش‌های خود فکر کنید و بیشتر به این فکر باشید که محصولات را به چه کسانی می‌فروشید.

پیشنهاد مطالعه: فروش برندهای بزرگ

 

2- آنها فقط به بهترین‌ها می‌فروشند.

ویژگی مشترک دیگر تمام فروشنده‌های ثروتمند این است که آنها فقط بر مدیران ارشد و دیگر پست‌ها و مقامات سطح بالا کار می‌کنند. آنها به خوبی می‌دانند که مقامات سطح پایین قدرت تصمیم‌گیری ندارند – یا بودجه کافی برای تأمین هزینه خریدها را ندارند –  به همین دلیل آنها وقت خودشان را با جلسات بی‌فایده هدر نمی‌دهند.

به‌این‌ترتیب، فروشندگان موفق به‌طور متوسط صدها دلار در هر ساعت می‌فروشند. فروشندگانی که بر روی مدیران سطح متوسطی که قدرت تصمیم گیری ندارند، وقت صرف می‌کنند، فقط پول از دست می‌دهند. برای پیشرفت در صنعت خود و رسیدن به بالاترین سطح ممکن نباید وقت خود را با کسانی که قدرت تصمیم گیری ندارند هدر دهید.

به‌طور معمول، فکر کردن در مورد هر یک از “7 عادت کلیدی فروشندگان برای فروش بیشتر“، کلید افزایش فروش، درآمد و سودآوری کسب  کار شماست.

 

3- بر کارهای غیر پول ساز تمرکز کمتری دارند.

شما هرروز دو نوع کار را انجام می‌دهید: کارهایی که پول‌ساز هستند و کارهایی که پول‌ساز نیستند. پر کردن سفارش‌ها، تکمیل کارهای اداری و کاغذبازی‌ها، و اداره خدمات مشتریان شمارا ثروتمندتر نمی‌کند. بررسی، تنظیم جلسات فروش، و رسیدگی به جلسات مشتریان کلیدی  شمارا به پول می‌رساند.

فروشندگان موفق بر روی کارهایی متمرکز می‌شوند که پول بیشتری برای آنها به ارمغان می‌آورد، آنها چیزهای غیر مهم را کنار می‌گذارند. اگرچه کنار گذاشتن آن کارها ممکن است برای شما هزینه‌هایی در پی داشته باشند، اما در بلند مدت با متمرکز کردن وقت و انرژی خود بر کارهایی که پول بیشتر در بردارند، خواهید دید که پول بیشتری به‌دست می‌آورید.

پیشنهاد مطالعه: 5 راه ساده برای جذب ثروت و ثروتمند شدن

4- تفاوت بین نتایج و کارهایی که باید انجام شوند را درک می‌کنند.

امسال به کدام اهدافتان می‌رسید؟ امروز برای انجام چه‌کارهایی برنامه ریزی کرده‌اید؟ اینها کارهایی هستند که باید انجام شوند. حال نگاهی دقیق‌تر به لیست کارهایی که باید انجام گیرند، بیندازید. فروشندگان ثروتمند این موضوع را می‌دانند، و همیشه نتایج برای آنها مهم‌تر از کارهایی است که باید انجام گیرد. بجای اینکه بگذارند چیزهای کوچک آنها را از اهدافشان منحرف کنند، تلاش می‌کنند اولویت خود را بر مسائل مهم‌تر قرار دهند. این استراتژی را تمرین کنید تا به‌زودی خودتان فروش‌های بهتری داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه: برنامه ثروتمند شدن

 

5- آنها هر فروش را به اهرمی برای فروش‌های بیشتر تبدیل می‌کنند.

فروشندگان ثروتمند وقتی‌که یک فروش بزرگ انجام می‌دهند خودشان را تشویق نمی‌کنند. در عوض آنها از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا یک فروش را نقطه شروع فروشی دیگر قرار دهند. به‌عبارت‌دیگر، فروشندگان موفق به‌شدت به وجود روابط وابسته هستند تا از طریق روابط موجود خود به خریداری دیگر معرفی شوند.

بسیاری از خریداران به‌طور شخصی یا به طور حرفه‌ای به یکدیگر مرتبط هستند، مخصوصاً در درون یک صنعت. وقتی فروشی را به انجام رساندید فرصت را از دست ندهید و از مشتری تقاضا کنید شمارا به خریداری دیگری که محصولات و خدمات شما برای او نیز مفید است معرفی کند. این کلید ملاقات با خریداران ارزشمند و فروش‌های بزرگ است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی و آموزش بازاریابی و فروش مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

منبع: inc

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.