Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
7 عادت کلیدی فروشندگان برای فروش بیشتر

در این مقاله از مدیرنو؛ به چگونگی موفقیت در فروش و فروش بیشتر و 7 عادت کلیدی فروشندگان برای فروش بیشتر می‌پردازیم. 7 عادت کلیدی فروش وجود دارد که باید به‌عنوان یک کارشناس فروش در خود پرورش دهید. آن‌ها جستجو، برقراری ارتباط، شناسایی نیازها، ارائه راه‌حل، پاسخگو بودن به شکایات، تمام کردن فروش، فروش مجدد و ارجاع از طریق معرفی‌شدن است. به‌طور معمول، فکر کردن در مورد هریک از این 7 عنصر فرآیند فروش و چگونگی توسعه آن‌ها، کلید افزایش فروش، درآمد و سودآوری کسب کار شماست.

 

عادت های فروشندگان برای فروش بیشتر

1- پیدا کردن مشتریان ایده آل

برای موفقیت در فروش و فروش بیشتر ، باید زمان بیشتری را با افرادی که چشم‌اندازهای بهتری دارند، صرف کنید. برای جستجو و پیداکردن مشتری جدید باید 80% زمان خود را صرف کنید. شما باید صبح، ظهر و شب تلاش کنید. هرگز جستجو و تلاش‌های خود را متوقف نکنید تا زمانی که تعداد مشتریان به حدی برسد که زمان کافی برای فروش نداشته باشید و نتوانید تمام افرادی که می‌خواهند از شما خرید کنند را راضی نگه‌دارید.

پیشنهاد مطالعه: روش های تبلیغات و بازاریابی برند – 1

7 عادت کلیدی فروشندگان برای فروش بیشتر

2-  تمرکز بر روی روابط

دومین عادت برای دستیابی به موفقیت در فروش بیشتر ، تمرکز بر روابط، قبل از هرچیز دیگری است. شما باید بر ایجاد ارتباط، اعتماد و اعتبار در اولین برخورد تمرکز کنید. موفق‌ترین فروشندگان زمان زیادی را برای ایجاد اعتماد در مشتری صرف می‌کنند. آن‌ها سؤالات خوب و مناسبی می‌پرسند و به پاسخ‌ها با دقت گوش می‌دهند. آن‌ها موقعیت و نیازهای مشتری را قبل از صحبت کردن، در مورد محصول یا خدمات جستجو می‌کنند.

قانون اینست: اگر مشتری به شما اعتماد کند، جزئیات، تأثیری در فروش بیشتر شما نخواهند داشت. بااین‌وجود اگر برداشت آن‌ها از شما خنثی یا حتی بدتر از آن منفی است، جزئیات در هر مرحله از فروش مانع شما خواهند شد.

 

3- شناسایی نیازهای واقعی

سومین عادت فروشندگان، پرسیدن سؤالات و شناسایی نیازهای واقعی مشتریان است. اکثر مشتریان وقتی برای اولین بار شما را ملاقات می‌کنند آگاه نیستند که می‌توانند زندگی یا وضعیت کاری خود را بهبود بخشند. به همین دلیل هست که اغلب می‌گویند من به این علاقه‌ای ندارم، من از عهده آن بر نمی‌آیم، ما از وضعیت حاضر یا تأمین‌کننده موجود راضی هستیم. هر چه بیشتر با موقعیت و وضعیت مشتری آشنا شوید، بهتر خواهید توانست محصول خود را به آن نیازها پیوند دهید، مشتری بیشتر با محصول یا خدمات شما آشنا خواهد شد و در نهایت آن را می‌خرد.

 

4- ارائه متقاعد کننده فروشندگان

چهارمین عامل، عادت به ارائه سخنرانی‌های عالی، منطقی و خوب از مزایا و ویژگی‌های محصول است. اگر شما یک مشتری دارید که می‌دانید از طریق فروش به او به سود خواهید رسید. یک سطح از اعتماد و آرامش را ایجادکنید. نیازها را به‌وضوح برای او مشخص کنید. معرفی اینست که به مشتری نشان دهید که با عمل کردن به توصیه‌های شما به چه چیزی دست خواهد یافت.

 

5- پاسخ دادن به اعتراضات به شکل مؤثر

مرحله پنجم برای دستیابی به فروش عالی، عادت پاسخ دادن به اعتراضات و حل مشکلات با اعتمادبه‌نفس و به شیوه درست است. به تمام اعتراض‌هایی که امکان دارد دریافت کنید فکرکنید، سپس پاسخ منطقی و کامل به هریک از این اعتراضات بدهید. درنتیجه، اگر زمانی با این اعتراضات مواجه شوید، آماده هستید. بهترین متخصصان فروش، جواب‌های کامل و بی‌نقصی از قبل آماده دارند. که در زمان مواجه با آن‌ها، سریعاً واکنش نشان می‌دهند. در مقاله 5 راهکار کلیدی جهت مدیریت اعتراضات مشتریان از مدیرنو؛ راهکارهایی را برای مدیریت اعتراضات مشتریان ذکر کردیم.

 

6- درخواست فروشنده برای تصمیم گیری

بخش ششم فروش، عادت به درخواست از مشتری برای تصمیم‌گیری خرید است. مهم نیست که چقدر ارائه شما خوب باشد یا چه میزان اعتماد بین شما و مشتری وجود دارد، همیشه یک لحظه استرس یا تنش‌زا در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید وجود دارد. شغل شما اینست که سریع و حرفه‌ای در آن لحظه پراسترس از طریق درخواست برای سفارش، به یک روش حرفه‌ای و مطمئن برای تمام کردن و فروش بیشتر اقدام کنید.

فروشندگان حرفه‌ای بسته‌های پیشنهادی خود را دارند. آن‌ها منتظر دریافت سیگنال‌های خرید از مشتری هستند. سؤال می‌پرسند تا مطمئن شوند که هیچ‌گونه اعتراضی وجود نداشته باشد. سپس به‌روشنی و مستقیم برای جذب مشتری اقدام می‌کنند.

 

7- اقدام برای فروش مجدد و معرفی

درنهایت، فروشندگان حرفه‌ای عادت به درخواست فروش مجدد، ارجاع و معرفی از طرف مشتری دارند. آن‌ها می‌دانند با هر فردی که صحبت می‌کنند حداقل 300 نفر دیگر را می‌شناسد. به همین دلیل آن‌ها خدمات خوبی به مشتریان خود ارائه می‌دهند. از آن‌ها درخواست معرفی و ارجاع به دیگران می‌کنند. این عادات، کلید درآمد و سودآوری بالاست. موفق‌ترین فروشندگان و شرکت‌ها دارای سطوح بالای تکرار از طرف مشتری‌های قدیمی و جریان مداوم مشتری‌های جدید از طرف مشتریان راضی هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.