Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
نحوه تدوین استراتژی بازاریابی برند و کسب و کار

در این مقاله از مدیرنو؛ به نحوه تدوین استراتژی بازاریابی برند و کسب و کار می‌پردازیم. در ادامه به 9 استراتژی بازاریابی الهام‌بخش در کسب و کار شما خواهیم پرداخت. ایجاد و حفظ یک کمپین بازاریابی که بتواند مخاطبان موردنظر کسب و کار شمارا جلب کند به تلاش فراوانی نیاز دارد. همه ما به دنبال راه‌هایی هستیم تا بتوانیم مزیت‌های رقابتی مهمی به‌دست آوریم، بااین‌وجود گاهی اوقات تمام تلاش‌های ما با مانع مواجه شده و به شکست می‌انجامد. اگر خودتان را در چنین وضعیتی دیدید، پس استراتژی های بازاریابی را که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم را امتحان کرده و بکار ببرید.

پیشنهاد مطالعه: چگونه بهترین استراتژی را برای رسیدن به اهداف انتخاب می کنید؟

 

نحوه تدوین استراتژی بازاریابی برند و کسب و کار

استراتژی بازاریابی 1- با متحدان خود شریک شوید.

مشارکت در بازاریابی مزایای فراوانی برای یک کمپین بازاریابی دارد. وقتی با فرد دیگر همکاری می‌کنید، معمولاً به نتایج بهتری می‌رسید. از همه مهم‌تر اینکه، ایجاد بازاریابی مشارکتی ارزان‌تر است. بیشتر و سریع‌تر به موفقیت رسیده و برند شمارا به مخاطبان جدید معرفی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: 10 نکته برای ارائه یک کمپین تبلیغاتی موثر

 

استراتژی بازاریابی 2 – همکاری با تأثیرگذاران

همکاری با تأثیرگذاران اصلی صنعتتان، روش دیگریست برای جذب مخاطبان جدید و گسترش آگاهی نسبت به برندتان. Lowe (فروشگاه وسایل خانگی) به طراحان برتر و وبلاگ نویسان اجازه داد تا از حساب اینستاگرامش برای چند روز استفاده کنند. Lowe به این تأثیرگذاران اجازه داد محتوای الهام‌بخش خود را به اشتراک گذاشته و به‌این‌ترتیب توانست مخاطبان جدیدی را جذب کند.

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی اثربخش

 

استراتژی بازاریابی 3 – به مشتریان کمک کنید مشکلی را حل کنند.

«شما تا زمانی در کسب و کارتان باقی می‌مانید که راه‌حلی برای ارائه داشته باشید.» برخی از روش‌هایی که با استفاده از آنها می‌توان مشکلات مشتریان را حل کرد عبارت‌اند از: تولید محتوا، ارائه کالایی ویژه برای راحت‌تر کردن زندگی، گوش دادن، پاسخ دادن به مشتریان، ایجاد برنامه‌ها یا ابزارهای جدید.

 

استراتژی بازاریابی 4 – بگذارید مشتریان باهم تعامل داشته باشند.

هرچقدر هم که کیفیت محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید خوب باشد بازهم مشتریان می‌خواهند با شرکت و یا حداقل با دیگر مشتریان در تعامل باشند. برای مثال امریکن اکسپرس صاحبان کسب و کارهای کوچک را از طریق یک انجمن به یکدیگر ارتباط داد.

 

استراتژی بازاریابی 5 – کمی از اپل یاد بگیرید.

اپل سزاوار اینست که مورداشاره قرار گیرد. زیرا برند آن به‌طورکلی بر اساس طرفداران همیشگی و مادام‌العمرش ایجادشده. آنها چگونه توانستند این کار را انجام دهند؟ زمانی که iPod معرفی شد را به خاطر دارید؟ استراتژی نمادین و جدید اپل شامل همدردی، تمرکز و تسخیر افرادی بود که از iPod لذت می‌بردند. شاید iPod بهترین MP3 پلیر موجود در بازار نبود، اما باعث شد برند اپل شناخته شود و این موضوع به تسلط آنها بر بازار کمک بسیار زیادی کرد.

در مقاله “بازاریابی اپل و ۱۰ درس کاربردی آن” به نکات جالب و خواندنی در خصوص شرکت اپل پرداخته‌ایم.

 

استراتژی بازاریابی 6 – کارمندان را درگیرکنید.

بگذارید کارمندان بزرگ‌ترین قهرمانان و طرفداران برند شما باشند. این همان اتفاقیست که وقتی Caterpillar کمپین «برای آن بساز» را ایجاد کرد، رخ داد. ویدئوهای آنها به‌دست وفاداران این برند افتاد، و آنها را تحریک کرد که این ویدئوها را با دوستان و اقوامتان به اشتراک بگذارند.

 

استراتژی بازاریابی 7 – مشتریان موجود را فراموش نکنید.

همه می‌دانیم که به‌دست آوردن مشتریان جدید برای رشد و پیشرفت شرکت بسیار ضروریست. اما مشتریان قدیمی‌ای که با شما همراه هستند را فراموش نکنید.  به مشتریان احساس منحصربه‌فرد بودن دهید. تا احساس کنند که ویژه و خاص هستند.

 

استراتژی بازاریابی 8 – جسارت کارهای جدید را داشته باشید.

شما هنوز هم می‌توانید کمی از بازاریابی آفلاین برای ایجاد یک همهمه و شایعه حول محصول یا خدمات خود استفاده کنید. مثلاً، می‌توانید برای جلب‌توجه مشتریان از دوچرخه‌سوارهایی استفاده کنید که با لوگو و یا نام شما در شهر بگردند.

ابزار تجزیه و تحلیل SWOT را می‌توانید برای تراز کردن کمپین بازاریابی و رشد بازاریابی کسب و کارتان بکار ببرید. که در مقاله ” استفاده از تجزیه‌وتحلیل SWOT برای رشد بازاریابی” از مدیران نواندیش، در مورد آن توضیح داده‌ایم.

 

استراتژی بازاریابی 9- خاطرات نوستالژیک را زنده کنید

کارآفرینان کشف جالبی از مجله تحقیقات مصرف‌کننده به اشتراک گذاشتند. این تحقیق نشان میدهد ، افرادی که از آنها خواسته‌شده بود به خاطرات گذشته فکر کنند نسبت به افرادی که از آنها خواسته‌شده بود به خاطرات جدید یا خاطرات آینده بیندیشند، حاضر بودند پول بیشتری برای خرید محصولات بپردازند؛ تحقیق دیگری نشان داده که افراد به‌طور فزاینده‌ای پس از به یادآوری رویدادی نوستالژیک حاضرند پول بیشتری به دیگران بپردازند.

شاید به همین دلیل است که برندهایی مانند کوکاکولا، کالوین کلین و اینترنت اکسپلورر کمپین‌هایی را تشکیل داده‌اند تا نسل امروزی را به دهه‌ی گذشته ببرند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی و مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

منبع: inc

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.