Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
14 استراتژی برای انواع افزایش فروش محصول

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به انواع روش های فروش محصول می‌پردازیم. 14 استراتژی برای افزایش فروش محصول را به شما توضیح خواهیم داد. بخش جدیدی از فرایند خرید، پیدا کردن مشتریان جدیدی برای فروش محصولات یا خدمات است. آیا شما محصول بسیار عالی در اختیار دارید اما مشتریان مناسبی برای خرید آنها وجود ندارند؟ آیا نمی‌دانید چطور باید به مشتریان نزدیک شوید یا اینکه پیام تبلیغاتی‌تان گیج کننده و مبهم بوده که منجر به افزایش فروش نمی‌شود؟

 

روش های فروش محصول

از 14 استراتژی زیر برای افزایش فروش به مشتریانی که تمایل به خرید محصولات شما دارند، استفاده کنید.

1) مردم چیزهایی را می‌خرند که فایده و منفعت داشته باشد.

مردم محصولات را نمی‌خرند، بلکه آنها نتایجی که محصولات شما به همراه دارند را خریداری می‌کنند. لیستی از تمام فواید و منفعت‌هایی که محصولات شما برای مشتریان به ارمغان می‌آورد تهیه‌کرده و به‌این‌ترتیب فرایند شناسایی مشتریان ایده آل خود را آغاز کنید.

 

2) تعریف مشتریان خودتان، به‌وضوح و به‌طور کامل

چه کسانی به‌احتمال‌زیاد محصولات شمارا فوراً خریداری می‌کنند؟ این مشتریان را شناسایی کرده و به آنها توجه داشته باشید. این از مهم‌ترین استراتژی‌های افزایش فروش شما محسوب می‌شود.

به سؤالات زیر فکر کنید:

 1. 1- مشتریان چند سالشان است؟
 2. 2- مشتریان مذکر هستند یا مؤنث؟
 3. 3- آیا مشتریان فرزند دارند؟
 4. 4- درآمد آنها چقدر است؟
 5. 5- آیا تحصیلات دانشگاهی دارند؟

 

3) شناسایی مشکلات مشتریان

یکی از انواع روش های فروش محصول شناسایی مشکلات مشتریان و رفع آنهاست. مشتریان شما چه مشکلاتی دارند که شما قادر به رفع آنها هستید؟ اگر شما بتوانید مشتریان خود را به‌درستی شناسایی کنید، آنگاه این افراد برای برطرف شدن مشکلشان به شما پول پرداخت کرده و محصولاتتان به فروش خواهند رفت.

 • گاهی اوقات مشکلات واضح و روشن هستند.
 • گاهی اوقات مشکلات واضح نبوده و یا نامعلوم‌اند.
 • در برخی مواقع مشتری مشکلی ندارد. اگر مشکلی وجود نداشته باشد، آنگاه مشتری محصول شمارا نمی‌خرد.

 

4) ایجاد مزایای رقابتی برای مشتریان جهت افزایش فروش

باید مزایای رقابی خود را تعیین کنید، دلیل خرید محصول یا خدمات شما چیست، محصول شما چه مزایا، نتایج یا پیامدهایی در بر دارد که باعث می‌شود مشتریان از خرید محصول یا خدمات شما لذت ببرند یا اینکه باعث می‌شود آنها از خرید محصولات یا خدمات رقبای شما لذت کافی را نبرند. بر روی مزایا و فوایدی متمرکز شوید که باعث می‌شود محصول شما بهتر از بقیه باشد.

 

5) استفاده از از بازاریابی محتوایی و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به نفع خود

روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آنها محصول خود را به مشتریان معرفی کنید. به نظر شما بهترین بخش این روش‌ها چیست؟ اینکه همه آنها رایگان هستند. شما می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و حتی وبلاگ شخصی خود استفاده کنید. اگر از این کانال‌ها برای ایجاد ارتباط با مشتریانتان استفاده کنید می‌توانید به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید.

برخی از مزایای استفاده از بازاریابی محتوایی عبارت‌اند از:

 • دسترسی بیشتر به روش‌های باکیفیت
 • کانال‌های بیشتر برای فروش محصولتان
 • هزینه کمتر برای جذب مشتری

 

6) گاهی اوقات مجبور به برقراری تماس‌های تبلیغاتی هستید.

برقراری تماس‌های تبلیغاتی می‌تواند ناراحت‌کننده و سخت باشد. چه این کار را رو در روی فرد انجام دهید یا از طریق تلفن، وظیفه شما این است که مشتری بالقوه خود را متقاعد کرده و او را جذب نمایید. مخصوصاً اگر محصول شما جدید است، ممکن است مجبور شوید با برقراری تماس با مشتریان توجه آنها را جلب نموده و خدمات یا محصولات خود را به آنها بفروشید.

 

7) برای افزایش فروش سعی کنید از روش 100 تماس استفاده کنید.

برای غلبه بر ترس خود از طرد شدن در فروش می‌توانید از روش 100 تماس استفاده کنید. در اسرع وقت به 100 مشتری رجوع کنید. لازم نیست به نتیجه فروش خود توجه داشته باشید، فقط به تعداد افرادی که با آنها تماس گرفتید توجه کنید. این کار باعث می‌شود در هنگام فروش محصول خود نترس باشید.

 

8) انتخاب قیمت مناسب برای برای افزایش فروش

درباره بازار رقبای خود تحقیق کرده و قیمتی مناسب را برای محصول خود تعیین کنید. اگر محصولی گران‌قیمت در اختیار دارید، باید محصولتان از کیفیت بالاتری هم برخوردار باشد. قیمت را می‌توان با استفاده از «ارزش درک شده» تعیین کرد. اگر بتوانید کاری کنید که محصول شما بالاتر و بهتر از محصولات رقبا به نظر بیاید، آن‌وقت می‌توانید قیمت بالاتری برای آن مطالبه کنید.

 

9) یادگیری تکنیک های مذاکره مؤثر و مناسب

مذاکره کنندگان حرفه‌ای معمولاً بسیار نگران پیدا کردن راه‌حل یا ترتیبی هستند که بتواند هر دو طرف را راضی کند. آنها به دنبال یک معامله «برد – برد» بوده، که در آن هر دو طرف معامله از نتایج مذاکره خوشحال و راضی هستند.

بهترین مذاکره کنندگان دارای سه ویژگی زیر هستند:

 1. آنها سؤال های خوبی می‌پرسند تا بفهمند شما واقعاً نیاز به چه چیزی دارید.
 2. آنها صبور هستند.
 3. آنها کاملاً آماده هستند.

مذاکره یک هنر محسوب شده و اگر فروشندگان با این موضوع آشنایی نداشته باشند نمی‌توانند محصولات خود را به‌درستی ارائه کنند. در مقاله ” هنگام مذاکره حرفه‌ای چه اقداماتی لازم است؟” به توضیح این موضوع پرداخته‌ایم.

 

10) داشتن برنامه مؤثر و کارآمد برای افزایش فروش

در فروش ایجاد برنامه فروشی قانع‌کننده و خلاق، از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

11) سعی کنید مشتری خود را برای همیشه در کنار خود نگه‌دارید.

فردی که یک بار مشتری شد، می‌تواند برای همیشه مشتری ثابت باشد. وقتی یک مشتری محصول شمارا خریداری کرد، این نباید پایان رابطه شما با آنها باشد. سعی کنید رابطه قوی‌ای با مشتریان خود داشته باشید. این کار باعث شده اعتماد بیشتری به شما داشته و ارزش محصول شمارا بالاتر می‌برد.

 

12) ارائه چیزی بسیار عالی و رایگان به مشتریان بالقوه برای افزایش فروش

اگر شما نمونه‌ای از آن را در اختیارشان بگذارید تا امتحان کنند، مشتریان ایده آل شما احتمالاً راحت‌تر و بهتر محصول شمارا خریداری می‌کنند. از محصول خود ویدئویی تهیه‌کرده و بخشی باکیفیت از آن را به رایگان در اختیار مشتری قرار دهید تا آنها را هیجان‌زده کنید.

 

13) ارائه اطلاعات خود در اختیار مشتریان

اگر می‌خواهید به‌زودی محصولی را به فروش برسانید، مشتریان خود را در مورد آن مطلع کنید. آنها از شنیدن این موضوع خوشحال خواهند شد و این کار باعث ایجاد اعتماد در آنها شده و حتی باعث می‌شود بیشتر خرید کنند.

همان‌طور که همه ما می‌دانیم، نقش فروشندگان و یا حتی ماهیت فروش در حال تغییر است. در گذشته، فروشندگان اغلب اولین گام در فرآیند خرید بوده و به‌طور قابل‌ملاحظه می‌توانستند با داشتن اطلاعات درباره قیمت، مزیت رقابتی و … مشتری را تحت تأثیر قرار دهند. اما در عصر حاضر که اطلاعات همه‌جا در دسترس است، مشتریان قبل از اقدام به خرید، درباره خریدشان جستجوهای لازم را انجام داده و در بیشتر مواقع خودشان تصمیم خرید را می‌گیرند و حتی در بیشتر مواقع فروشندگان را به چالش می‌کشند! در مقاله “ فروشندگان بهترین برندها چگونه می‌فروشند؟ “، 7 قانون بسیار مهم، که بزرگ‌ترین برندها از آنها پیروی می‌کنند را برایتان ذکر می‌کنیم.

 

14) پیام فروش شما باید واضح باشد.

یک یا دو مورد از مزایا و فواید محصول خود را انتخاب کنید و آنها را به‌طور واضح و روشن در تبلیغات خود قرار دهید. به مشتریانتان نشان دهید که این محصول دقیقاً چه‌کاری برای آنها انجام می‌دهد. دقیق و واضح باشید. اگر محصول شما چندین مزیت و فایده مختلف دارد، پیام تبلیغاتی خود را برای مشتریان مختلف ایجاد کنید تا بتوانند با این پیام‌ها ارتباط برقرار کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: briantracy

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.