013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

ندارد

پادکست:

ندارد

در مقاله تفاوت بازاریابی و فروش تلفنی می خوانید:

بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی چه تفاوت هایی دارند؟

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به فرق و تفاوت بازاریابی و فروش تلفنی میپردازیم. اغلب مردم تفاوت و فرق بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی را نمی‌دانند. این یعنی آنها ارزش هر یک از روش‌ها را نمی‌دانند.

فرق بازاریابی و فروش تلفنی

کلمه‌های بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی هنوز به‌جای هم استفاده می‌شوند. این کار می‌تواند باعث تداخل شرح وظایف شود. بااین‌حال اگر می‌خواهید بیشترین بازدهی را از کمپین تلفنی خود داشته باشید، داشتن اطلاعات درباره فرق و تفاوت بازاریابی و فروش تلفنی و چگونگی استفاده مفید از آنها برای کمک به کسب و کارتان حیاتی است.

یکی از بزرگترین ابهامات، در تاریخچه استفاده از این مفاهیم وجود دارد. اینکه به‌طور سنتی، فروش تلفنی (یک مفهوم قدیمی‌تر) به‌عنوان فعالیتی مجزا استفاده می‌شد. در مقایسه، بازاریابی تلفنی یک مفهوم جدیدتر بوده و اغلب به‌عنوان یک مفهوم متغیر استفاده‌شده که یکی از مؤلفه‌های آن شامل فروش تلفنی نیز بود.

امروزه بسیاری از متخصصین صنایع، مفهوم بازاریابی تلفنی را برای یکی کردن تمام فعالیت‌های تلفنی برای ارتباط با مشتریان (بالقوه) به‌کار می‌برند. این کار شامل آگاه کردن مشتریان از محصول، خدمات، فرصت‌ها، نظرسنجی از مشتریان معین، ارائه اطلاعات، انجام تحقیقات بازاریابی و فروش محصولات و خدمات به مشتریان جدید می‌شود. بنابراین بازاریابی تلفنی تبدیل به مفهوم جامعی شد که شامل فروش تلفنی و سایر حوزه‌های مرتبط می‌شود.

 

تقاوت بازاریابی و فروش تلفنی

اجازه ندهید این موضوع فرق و تفاوت بازاریابی و فروش ، بیش از این شما را دستخوش تشویش سازد. بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی به‌وضوح فعالیت‌های متفاوتی هستند. زمانی که به دنبال استفاده از یک خدمت خاص برای کسب و کار خود هستید، تفاوت‌های کلیدی زیر باید در ذهن سپرده شوند:

فرق بازاریابی و فروش تلفنی در اینست که بازاریابی تلفنی خدمتی هست که از طریق تلفن باعث ایجاد سود، فرصت، اطلاعات، بازخورد مشتری و قرارهای ملاقات میشود. فروش تلفنی خدمتی هست که از طریق تلفن، محصول یا خدمت شما را مستقیماً می‌فروشد. بازاریابی تلفنی باعث ایجاد یک چشم‌انداز شده و از طریق آن به مشتریان اجازه می‌دهید درباره‌ی چیزهایی که برای ارائه کردن دارید اطلاعاتی داشته باشند و موقعیتی برای مشتریان و کسب و کارها ایجاد می‌کند. فروش تلفنی این موقعیت‌ها را برای کسب کار شما به تجارت تبدیل میکند.

اکنون‌که تفاوت و فرق اصلی بین بازاریابی و فروش ارائه‌شده را دریافتید، می‌توانید خدمتی را انتخاب کنید که به شکل بهتری نیاز شمارا برآورده می‌سازد. انتخاب‌های شما مستقیماً به نتایج موردنظرتان بستگی دارد.

 

بازاریابی تلفنی چه کاری برای شما انجام می‌دهد؟

 • بازاریابی تلفنی در یافتن مشتریان جدید یا ایجاد علاقه نسبت به برند، محصول یا خدمت از طریق ارائه مستقیم اطلاعات به مشتری، به شما کمک میکند.
 • بهترین مشتریان بالقوه را برای تیم فروش تلفنی مشخص می‌سازد.
 • به‌جای خرید اطلاعات، منابع معتبرتری برای تیم فروش تلفنی ایجاد میکند.
 • کمپین‌های بازاریابی تلفنی خوب، باعث ایجاد کمپین‌های عالی فروش تلفنی میشود.
 • بازاریابان تلفنی موفق، نیاز تماس‌های اولیه‌ی تیم فروش را مرتفع می‌سازد.
 • هزینه‌های آموزش را کاهش می‌دهد- کارکنان موفق فروش تلفنی همیشه بازاریابان تلفنی خوبی نیستند؛ تفاوت‌های مهارتی وجود داشته و نیازمند شیوه‌ای متفاوت میباشد.
 • به‌طور حرفه‌ای برند، محصول یا خدماتتان را به مشتریان بالقوه معرفی میکند.
 • تماس‌های وارده، موقعیتی ایجاد کرده که می‌تواند در آینده به فروش منجر شود.
 • تیم‌های بازاریابی تلفنی می‌توانند اطلاعات را جمع آوری کرده و درخواست‌های ساده را به فروش منجر کنند.
 • تماس‌ها باعث ایجاد فعالیت‌های تحقیقاتی شده که می‌تواند مشتریان بالقوه را ایجاد کنند.
 • بازاریابی تلفنی، می‌تواند اغلب به‌عنوان فعالیتی آسان ظاهر شود. مشتریانی وجود داشته که در حال حاضر آماده خرید یک محصول یا خدمت بوده و نیازمند به انگیزش خاصی نیستند.
 • ایجاد قرار ملاقات یک مهارت در روابط اجتماعی است. بازاریابان تلفنی باتجربه، ملاقات‌های قوی‌تری ایجاد می‌کنند.
 • بازاریابی، ملاقات با مشتریانی ایجاد می‌کند که دقیقاً به دنبال محصولات یا خدمات شما هستند.
 • بازاریابی باعث ایجاد رضایت شده و اغلب از نیازهای مشتریان فراتر می‌رود.

 

یکی از راه‌های بازاریابی مستقیم، بازاریابی تلفنی است. که بهره گیری صحیح از تلفن علاوه بر نکات گفته‌شده در راستای مدیریت زمان نیز به بازاریابان کمک می‌کند. در مقاله “تاکتیک‌های مؤثر در بازاریابی تلفنی” به بازاریابی تلفنی و مهارت‌های لازم برای نیل به موفقیت در مذاکرات تلفنی پرداخته‌شده.

 

فروش تلفنی چه کاری برای شما انجام می دهد؟

 • اگر در حال حاضر اطلاعات مشتریان را دارید نیازمند شخصی می‌باشید که مصرانه و پیگیرانه آن مشتریان بالقوه را به خریدار تبدیل کند.
 • یک تیم فروش تلفنی آموزش دیده نرخ تبدیل یا conversion rate شمارا افزایش داده درحالی‌که هزینه هر فروش را کاهش می‌دهد.
 • از یک تیم تخصصی فروش تلفنی انتظار می‌رود مشتریان بالقوه‌ی سرسخت را به خریدار تبدیل کنند.
 • کمپین ‌های فروش که خوب طراحی شده‌اند، به اطلاعات دقیق مشتریانی واکنش نشان می‌دهند که توسط کمپین‌های بازاریابی تلفنی خوب سازماندهی شده، ایجادشده باشند.
 • فروش تلفنی موفق نیازمند تخصص خاصی می‌باشد. برون سپاری این تخصص هزینه‌ها را ذخیره کرده و میزان برآوردن نیازهای فعلی مشتریان را از طریق تیم فروش افزایش می‌دهد.
 • اندازه کمپین فروش تلفنی شمارا با بودجه‌تان متناسب می‌سازد.
 • اولین تماس باید به‌صورت ویژه باشد، ایجاد مزاحمت برای مشتریان بالقوه را از طریق به‌کارگیری کسانی که در برقراری تماس اول ماهر هستند کاهش می‌دهد. این افراد حساس اما بسیار پیگیر هستند.
 • مخارج رفت و آمد از طریق تیم فروش تلفنی کاهش می‌یابد.
 • یک تأثیر حرفه‌ای از شرکت بر روی مشتریان بر جای می‌گذارد.
 • اگر در صحبت با مشتری درباره محصولات و خدماتتان خوب عمل می‌کنید اما ارتباط و دلبستگی کمی بین شما وجود دارد باید از بازاریاب تلفنی کمک بگیرید.
 • اگر در جذب مشتریان بالقوه عالی عمل می‌کنید اما تبدیل آن مشتریان بالقوه به تجارت برای شما سخت هست، نیازمند فروشنده تلفنی هستید.

 

ترکیب خدمات

تفاوت های بازاریابی و فروش تلفنی مانع از کار آنها با یکدیگر نیست. خدمات بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی میتواند ترکیب شده و از طریق یک شرکت انجام شود. از آنها به‌عنوان یک تیم مشترک برای فعالیت‌های استراتژیک استفاده کرد. یک خدمت میتواند اطلاعاتی درباره مشتریان بالقوه ایجاد کند. خدمت دیگر آن مشتریان بالقوه را به خریدار تبدیل سازد. بازاریابان تلفنی قرار ملاقات تنظیم می‌کنند و کارکنان فروش تلفنی به معامله پایان می‌دهند. فرق و تفاوت بازاریابی و فروش تلفنی مانع دستیابی به اهداف نیست. زمانی که بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی با یکدیگر فعالیت می‌کنند، برنامه ریزی، هماهنگی و متناسب کردن رویکردهای آنها، نتایج شگرفی ایجاد می‌کند.

 

مزیت داشتن تیم بازاریابی

مزیت اصلی استفاده از یک تیم برای داشتن جریان ثابتی از مشتریان بالقوه و تیم دیگر برای تبدیل آن مشتریان بالقوه، منجر به کیفیت ارتباطات و تعاملاتی می‌شود. که هر دو تیم را مطمئن می‌سازد که به یک هدف و مشتری خدمات می‌دهند. دستیابی به موفقیت به ‌عنوان یک فروشنده‌ تلفنی به نوع مکالمات و عبارات مورد استفاده‌تان بستگی دارد. گوش دادن به حرف‌های مشتری اغلب منجر به کشف اطلاعاتی کلیدی می‌شود که به شما در فروش کمک می ‌کند. در مقاله “حذف عبارات نادرست در فروش تلفنی” از مدیرنو، اطلاعات مهمی در این خصوص ارائه‌شده.

بااین‌حال، همه شرکت‌ها نمی‌توانند طیف وسیعی از بازاریابی و فروش تلفنی را ارائه دهند. همیشه ارائه دهنده‌ای را انتخاب کنید که بتواند کاملاً احتیاجات بازاریابی و فروش شمارا پوشش دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع : virtual-sales

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.