013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

ندارد

پادکست:

ندارد

در مقاله چگونه کاریزماتیک باشیم؟ می خوانید:

چگونه کاریزماتیک باشیم و یا کاریزمای بالایی داشته باشیم

در این مقاله از مدیرنو به اینکه چگونه کاریزماتیک باشیم و یا کاریزمای بالایی داشته باشیم می‌پردازیم. همه ما رهبران پیشرویی را دیده‌ایم، کسانی که دیگران را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این رهبران می‌توانند همزمان باعث خنده و گریه افراد شوند. یا باعث می‌شوند مخاطبین همواره با احساس‌هایی نظیر: چالش، الهام و انگیزه مواجه شوند. اگرچه رهبران کاریزماتیک ممکن است در زمینه‌های خود متخصص باشند، اما علت کاریزماتیک بودن آنها تخصص به‌تنهایی نیست.

به نظر می‌رسد برخی افراد با کاریزما متولد شده‌اند. اما آیا می‌توان کاریزما را آموخت؟ آیا می‌توان دوست داشتنی بودن را از طریق تمرین هدفمند توسعه داد؟ در این مقاله به‌صورت علمی به آینه چگونه در مورد کاریزما به می‌گوید. اینکه چگونه کاریزماتیک باشیم و یا کاریزمای بالایی داشته باشیم. و چگونه بتوانیم نسخه کاریزماتیک خودرا با الگوبرداری از مهارت‌های افراد قدرتمند بسازیم.

 

کاریزما چیست و چرا نباید آن را جعل کرد؟

محققان در دهه‌های مختلف اثرات کاریزما را مطالعه کرده‌اند. اما نتایج مطالعات کمی مشخص کردند که افراد وقتی می‌گویند فردی کاریزماتیک است، به چه ویژگی‌هایی اشاره می‌کنند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ آن را به دو ویژگی محدود کرد: تأثیرگذاری و مهربانی.

محققین در این مطالعه، مهربانی را به‌عنوان قابل‌دسترس بودن از نظر عاطفی تعریف کردند. افرادی که مهربان هستند اغلب لبخند می‌زنند، با طیف وسیعی از شخصیت‌ها کنار می‌آیند و دیگران با آنها احساس راحتی می‌کنند.

افراد مورد تحقیق گفتند که تأثیرگذاری نوعی مغناطیس بود، یعنی توانایی جلب‌توجه در یک جمع. یک فرد تأثیرگذار احتمالاً مسئولیت‌های رهبری را برعهده‌گرفته و مهارت بالایی در متقاعد کنندگی دارد.

پیشنهاد مطالعه: چگونه به رهبری اسطوره تبدیل شوید؟

افرادی که کاریزماتیک هستند معمولاً این ویژگی‌ها را دارند:

  • آنها گرمابخش بوده و حس شایستگی را منعکس می‌کنند.
  • آن‌ها مهارت‌های اجتماعی قوی دارند، هم به صورت کلامی و هم غیرکلامی به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند.
  • آنها اغلب رفتاری متفاوت (کمی غیرمتعارف) از خود نشان می‌دهند.
  • دوست داشتنی هستند.

خبر خوب اینست که: برای اینکه واقعاً کاریزماتیک باشیم، لازم نیست یک فرد برون گرا باشیم. شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه در تعاملات اجتماعی و حرفه‌ای خود کاریزماتیک رفتار کنیم، حتی اگر خودتان را فردی بی‌دست و پا، درونگرا یا خجالتی توصیف کنید.

 

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

کارشناسان علوم اجتماعی می‌گویند که یکی از کلیدها ممکن است این باشد که انواع ویژگی‌ها و شرایطی را که در آن راحت‌تر هستید، کشف کنید. همه نمی‌توانند گرم باشند و در مهمانی‌ها و دورهمی های شلوغ شرکت کنند. اگر بهتر می‌توانید در یک کلاس آموزشی یا کافه کتاب خود واقعیتان را بروز دهید، بهتر است چنین مکان‌هایی را برای گفتگو انتخاب کنید.

مجبور کردن خود به حضور در موقعیت‌هایی که برایتان ذاتاً استرس‌زا هستند، احتمالاً کمکی به شما نمی‌کند. از طرفی امکان دارد با وانمود کردن به کاریزماتیک بودن در چنین فضاهایی، فردی غیرواقعی شناخته شوید.

 

چگونه کاریزمای بالایی داشته باشیم؟

برخی از دانشمندان علوم رفتاری معتقدند که به‌حساب آوردن کاریزما به‌عنوان یک ویژگی ذاتی تنها یک افسانه است. برای آینه کاریزمای بالایی داشته باشیم باید مهارت‌های اثرگذاری بیشتر، حس خوب قابل درک و دوست داشتنی بودن را در سبک ارتباطی خود بگنجانید.

 

1- بیشتر لبخند بزنید

چنین دستورالعملی می‌تواند خصوصاً برای خانم‌ها مشکل ساز باشد. اما تحقیقات علوم رفتاری ثابت کردن که: مردم لبخند را به‌عنوان دعوتی برای نزدیک شدن می‌خوانند.
بنابراین اگر می‌خواهید مردم احساس کنند که از طرف شما مورد استقبال قرارگرفته‌اند، برای برقراری تعامل بهتر صادقانه لبخند بزنید. لبخند واقعی و گرمی که تا چروک‌های نزدیک چشمان شما می‌رسد.

 

2- به چشمان زیبای مردم نگاه کنید

نگاه مستقیم نیز می‌تواند محدودیت‌هایی به همراه داشته باشد مثل: موقعیت‌هایی که در آن نگاه مستقیم می‌تواند به‌عنوان تهدید تلقی شود. برای مثال، تماس چشمی هنگامی‌که از کنار یک غریبه در یک کوچه تاریک عبور می‌کنید. درهرصورت، نگاه کردن در چشمان یک نفر در حین گفتگو این پیام واضح را ارسال می‌کند که شما به آن توجه می‌کنید.

محققان می‌گویند که؛ نگاه کردن به‌صورت مستقیم به کسی بخشی از مغز را فعال می‌کند که با پاداش‌ها و تعاملات اجتماعی مرتبط است. نگاه کردن به چشم‌های دیگران باعث می‌شود افراد امتیاز بیشتری به جذابیت، شایستگی و دوست‌داشتنی بودنتان دهند. اگر می‌خواهید کاریزمای بالایی داشته باشید و آن را تقویت کنید، نگاه مستقیم بازده بزرگی را برای سرمایه‌گذاری شما ارائه می‌کند.

 

3- از دست‌های خود برای کمک به صحبت کردن استفاده نمایید.

حرکات دست‌تنها شامل تکان دادن بی‌برنامه و هدف نیست. دست‌ها به‌خودی‌خود یک استراتژی ارتباطی بسیار مؤثر هستند. زمانی که برای برجسته کردن یا نشان دادن ایده‌هایی که در حال گفتگو درباره آنها هستید، استفاده از دست‌ها بسیار اثرگذارند.

حرکات دست از نظر بصری مجذوب‌کننده بوده و هنگامی‌که برای تأکید بر معنایی خاص استفاده می‌شوند، درک مخاطب را عمیق‌تر می‌کنند. در واقع، همان بخش‌هایی از مغز که گفتار را تفسیر می‌کنند، معنای حرکات دست را نیز پردازش می‌کنند. احتمالاً به این دلیل که انسان‌ها شاید مدت‌ها قبل از بیان ایده‌ها با کلمات، با دست‌ها و ایماواشاره ارتباط برقرار کرده‌اند.

بنابراین، هنگامی‌که در یک جلسه چه مجازی چه حضوری هستید، ایده خوبیست که دستان خودرا در فضایی باز یا روی میز نگه‌دارید. چنین کاری به‌طور نامحسوس سیگنالی به مخاطب می‌فرستد که شما قابل اعتماد و صادق هستید. و حتی بهتر اینست که اجازه دهید دستانتان هرچه بیشتر در مکالمات شما نقش داشته باشند.

 

4- صاحب اصطلاحات و سؤالات غیرمتعارف خود شوید.

در عصر کپی‌های پرتکرار و مشابه، خاص بودن با طراوت است. اگر در محیطی هستید که به‌راحتی از صحبت‌های کوچک قابل پیش بینی و ایمن استفاده می‌کنند، اصطلاحاتی به کار ببرید یا سؤالاتی بپرسید که افراد را شگفت زده کند. ونسا ون ادواردز، دانشمند علوم اجتماعی، در کتاب خود “اسیر کردن”، سؤالاتی مانند این را برای ایجاد مکالمات جالب توصیه می‌کند:

  • در حال حاضر روی چه پروژه جالبی کار می‌کنید؟
  • نکته مهم روزتون چه بود؟
  • آیا چیز هیجان انگیزی توی زندگیتون دارید؟

محققان دریافته‌اند که وقتی افراد انتظار یک الگوی قابل پیش‌بینی را دارند، ظهور ناگهانی این غیرعادی ها، مراکز یادگیری و حافظه در مغز را تکان می‌دهند. دوپامین مغز با احساس خوب آزاد می‌شود و دو عمل به دنبال دارد: مغز تجربه جدید را رمزگذاری می‌کند تا در حافظه ذخیره شود و مراکز پاداش آن شما را وادار می‌کند که بیشتر به دنبال همان حس باشید.

اگر می‌خواهید مردم شما را به خاطر بسپارند، ایده خوبیست که با جذاب کردن خودشان و زندگی آنها شروع کنید.

 

5- آسیب پذیری را در آغوش بگیرید.

ابراز آسیب پذیری مثل داشتن یک نگرانی پنهان، شاید باعث شود افراد تمایل بیشتری به برقراری ارتباط با شما داشته باشند. آسیب پذیر ساختن خود به این معنا نیست که تمام نقاط ضعف خودرا فاش کنید. این بدان معنیست که شما آماده به اشتراک گذاشتن جزئیاتی در مورد خود هستید که انسانیت شما را آشکار می‌کند.
محققان دریافته‌اند که وقتی رهبران نقص‌های خودرا تصدیق کنند، ارتباط و شفقت را در کل گروه تقویت کرده و مردم چنین رهبرانی را کاریزماتیک می‌بینند.

 

6- با تمام وجود گوش کنید.

مردم اغلب کاریزما را به‌عنوان یک توانایی استثنایی برای انتقال یک هدف یا چشم انداز الهام بخش به گروهی از افراد توصیف می‌کنند. اما جذابیت روزمره لزوماً ارتباط یک طرفه و از بالا به پایین نیست. این توصیه در مورد حضور کامل در مکالمه و پاسخگو بودن در حین ارتباط دو نفره است.

اگر می‌خواهید مردم شما را به خاطر بسپارند، به آنها گوش دهید. اما باید بدون اینکه حرفشان را قطع کنید، تلفنتان را بررسی و یا مکالمه را به سمت خودتان هدایت کرده و واقعاً به آنها گوش کنید.

مخاطب شما، چه در یک قرار ملاقات دوستانه چه در یک جلسه کاملاً رسمی با سهامداران، با زبان بدن، حالات چهره، لحن صدا و کلمات صحبت می‌کند. و شما به‌عنوان شنونده باید در مورد آنچه می‌گویند کنجکاو باشید و سؤال بپرسید. علاقه واقعی به افراد دیگر ارتباط ساز است. محققان دریافته‌اند که گوش دادن با توجه کامل و بدون قضاوت باعث می‌شود افراد احساس کنند که موردتوجه، ارزش و احترام هستند.

پیشنهاد مطالعه: مهارت نرم چیست و چگونه آن را بهبود ببخشیم

 

7- در حین ارتباط اسمشان را نام ببرید.

دیل کارنگی نویسنده، در یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های خود، «چگونه دوستانی پیدا کنیم و بر مردم تأثیر بگذاریم» به خوانندگانش یادآوری کرد که مردم دوست دارند نام خودشان را بشنوند. و عصب شناسی هم ادعای کارنگی را تأیید می‌کند.

هنگامی‌که محققان از تصویربرداری‌های تخصصی عصبی برای ردیابی پاسخ‌ها استفاده کردند، دریافتند که با شنیدن نام افراد، چندین قسمت از مغز روشن می‌شود.

به همین دلیل است که توصیه می‌شود وقتی در حال مکالمه هستید، حتماً چند بار از نام طرف مقابل استفاده کنید، مخصوصاً در زمان خداحافظی. همچنین در حین معرفی، نام فرد را بگویید و یکی از دستاوردها یا خصوصیات بارزش را ذکرکنید، مانند: «ایشون آقای ناصحی هستن، یکی از سازنده‌های به نام تهران.”

 

8- وجوه مشترک را کشف نمایید.

کاریزما به همان اندازه که به اثرگذاری مربوط می‌شود، به ارتباط نیز مربوط است. همان‌طور که با مردم در تعامل هستید، مراقب تجربیات، ایده‌ها و روابط مشترک با آنها باشید. شاید شما ماشینی مشابه با مخاطب دارید، یا تیم مورد علاقه‌تان یکی ست، یا حتی فوبیایی مشترک دارید. وقتی چیزی مشترک پیدا کردید، از پرسیدن سؤال یا عمیق‌تر کردن نترسید. ساختن یک ارتباط واقعی کار یک لحظه نیست.

ایجاد ارتباط با شخصی دیگر، یک اقدام جسورانه و خارج از چهارچوب است و بدنتان برای برداشتن چنین اقدامی شجاعانه به شما پاداش می‌دهد. مواد شیمیایی عصبی قدرتمندی که بدنتان در قبال این کار شجاعانه ترشح می‌کند شامل: دوپامین، سروتونین و اکسی توسین می‌باشند.

 

آیا کاریزما جنبه منفی یا تاریکی هم دارد؟

کوتاه‌ترین پاسخ: بله. تاریخ بشر پر از رهبران کاریزماتیکی بوده و هست که مردم را به بیراهه کشانده‌اند. کاریزما به‌سادگی مجموعه‌ای از مهارت‌هاست که می‌توان از آنها برای دوست‌یابی، اتحاد، پول و یا برای دستیابی به اهداف استفاده کرد، خواه این اهداف اصیل خواه شیطانی باشند.

پیشنهاد مطالعه: ۵ عادت بد کارآفرین ها در تصمیم گیری را بشناسید

 

غذای آماده

شاید کاریزما از نظر خیلی‌ها یک هدیه یا یک ویژگی شخصیتی ذاتی باشد، اما بسیاری از دانشمندان علوم رفتاری معتقدند که می‌توان کاریزما را آموخت. برخی از محققان می‌گویند کاریزما به میزان دوستی شما (قابلیت نزدیک شدن عاطفی) و تأثیر شما (توانایی شما برای حرکت یا ایجاد انگیزه در دیگران) بستگی دارد.

اگر اغلب لبخند بزنید، به چشمان آنها نگاه کنید، با دستان خودتان ارتباط برقرارکنید و نام آنها را مرتباً بگویید، دیگران احتمالاً شما را کاریزماتیک می‌بینند. همچنین اگر با گوش دادن دقیق با مردم ارتباط برقرارکنید، ویژگی‌ها و آسیب‌پذیری‌های خودرا داشته باشید و به دنبال اشتراکات با آنها باشید، شما را دوست‌داشتنی‌تر می‌دانند.

همان‌طور که کاریزما را پرورش می‌دهید، مهم است که خود واقعیتان باشید. حتی اگر نتیجه چنین انتخابی به این معنی باشد که از رویدادهای عمومی استرس‌زا صرف‌نظر کنید و مجالس کوچک‌تر و صمیمی‌تر را انتخاب کنید تا بتوانید به‌طور مؤثر ارتباط برقرارکنید. کاریزما بدون اصالت، بدون کنجکاوی و علاقه واقعی به افراد دیگر نمی‌تواند شکوفا شود.

در این مقاله به سؤالات شما که چگونه کاریزماتیک باشیم و یا کاریزمای بالایی داشته باشیم پاسخ دادیم. امیدواریم مباحث ذکرشده در این مطلب به افزایش مهارت‌های شما در زندگی و شغلتان کمک کند. هوشمندانه رفتارکنید…

منبع: healthline

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.