013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله اشتباه در مورد ایده های خلاقانه می خوانید:

این دو اشتباه را در مورد ایده هایتان تکرار نکنید

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به‌ اشتباه نکردن در مورد ایده خلاقانه می‌پردازیم. کارآفرینی یکی از شیرین‌ترین واژه‌های دنیاست. فردی تصمیم می‌گیرد کسب و کار جدید راه‌اندازی کند و پس از طی مراحلی سخت و دشوار صاحب کسب و کار می‌شود. او می‌تواند ایده خلاقانه خود را اجرا کند و آن‌ها را به درآمد تبدیل کند. چنین شخصی بین اقوام و دوستان از احترام زیادی برخوردار است و دیگران او را به دید فردی خلاق می‌نگرند.

 

این دو اشتباه را در مورد ایده خلاقانه خودتان تکرار نکنید

 

حتماً شما هم درباره شروع کسب و کار جدید بر مبنای یک ایده خلاقانه شنیده‌اید یا مثال‌های واقعی آن را دیده‌اید. کارآفرینی بر مبنای ایده به‌طور خلاصه یعنی عملی کردن یک ایده قوی به صورت خلاقانه با نوآوری و شناخت درست از بازار.

تنها نکته مهم در این نوع از کسب و کار های جدید اینست که:

  • ایده خود را باید به خوبی عملی کنید
  • فرایندی را که طی کردید اصلاح و تقویت کنید
  • و دوباره آن را اجرا کنید.

اما همه کسب و کارهای جدید این‌چنینی موفق نمی‌شوند و مثل همیشه تعداد شکست‌ها بیشتر از موفقیت‌هاست. اگر کارآفرینی هستید که کارتان را بر اساس ایده‌ای نو راه‌اندازی کرده‌اید و یا به فکر تجاری‌سازی ایده خود هستید، اشتباهاتی را که در ادامه به آن می‌پردازیم و موجب شکست بسیاری از افراد شده را مرتکب نشوید.

بسیاری از افراد که در حال تجاری‌سازی ایده خود هستند می‌دانند که باید بر ایده اصلی خود تمرکز کنند. اما بعد از شروع، و کسب موفقیت اولیه و یا حتی شکستی کوچک به سراغ ایده‌های متفرقه دیگر می‌روند و این کار باعث شکست کامل آنها می‌شود. به‌جز مواردی که مشکل اصلی خود ایده است و پیش‌بینی‌های لازم به‌درستی انجام‌نشده است، می‌توان دو دلیل کلی برای این شکست‌ها بیان کرد.

 

اشتباه اول: با اولین شکست خود را میبازید

اشتباه اول در مورد ایده ها اینکه، این افراد برای عملی کردن ایده خود مجموعه‌ای را شامل نیروی انسانی، امکانات و … تشکیل داده‌اند و در مواجه‌شدن با اولین شکست به‌جای اصلاح و تقویت روش‌ها و فرایندهای طی شده، این‌طور فکر می‌کنند که ایده آنها به‌طورکلی شکست خورده است و قابل عملی سازی نیست و برای حفظ مجموعه شکل‌گرفته، سراغ ایده‌های دیگر و شاید نامربوط می‌روند.

در این موارد باید به دنبال دلایل شکست بود، یعنی آنچه که باعث شده ایده‌تان به‌درستی عملی نشود را شناسایی کرده و با رفع مشکلات و موانع دوباره ایده را اجرا کرد.

 

اشتباه دوم: با اولین موفقیت می خواهند بازار را گشترش دهد

دومین اشتباه  در مورد ایده ها که بسیار اتفاق می‌افتد اینست که، افراد با اولین موفقیت به‌سرعت می‌خواهند بازار و مجموعه خود را گسترش دهند. همانند یک شرکت بزرگ، چندین ایده را همزمان عملی کنند و راه صد ساله را به‌سرعت طی کنند. ازآنجایی‌که از توان کافی برخوردار نیستند هیچ‌کدام از ایده‌ها را به خوبی عرضه نمی‌کنند. و با شکست بزرگی مواجه می‌شوند. باید به فکر اجرای قوی‌تر و بهتر ایده موفق شده باشید نه رفتن به سراغ ایده‌های دیگر.

حتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ که امروزه در چندین حوزه به‌طور همزمان فعالیت دارند بر روی یک ایده شکل گرفتند اما آنها سال‌ها برای عملی کردن و تقویت ایده خود تلاش کردند و بعد از رسیدن به ثبات و پایداری کافی به سمت ایده‌ها و بازارهای جدید رفتند.

به‌طور خلاصه چه موفق شدید و چه شکست خوردید همان نکته مهم را باید در نظر داشته باشید؛ ایده خود را باید به خوبی عملی کنید، فرایندی را که طی کردید اصلاح و تقویت کنید و دوباره آن را اجرا کنید. از شکست خوردن نترسید و با هر شکست همه‌چیز را تغییر ندهید. فریب موفقیت‌های اولیه را نخورید و تا رسیدن به موفقیت‌های بزرگی که جایگاه شمارا ثابت کند صبر داشته باشید.

منبع: Entrepreneur

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.