Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

ندارد

پادکست:

ندارد
افزایش هوش هیجانی - هوش هیجانی چیست و چه نقشی در موفقیت ما دارد؟

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه هوش هیجانی چیست می‌پردازیم. در ادامه به افزایش هوش هیجانی و اینکه هوش هیجانی چه نقشی در موفقیت ما دارد خواهیم پرداخت. هوش هیجانی چه نقشی در موفقیت ما دارد؟» وقتی‌که هوش عاطفی یا هیجانی (Emotional intelligence) برای اولین بار به مردم معرفی شد، به خاطر اهمیتش در موفقیت، آن را حلقه گمشده‌ی یک اکتشاف ویژه نامیدند! در زمینه عملکرد هوش هیجانی می‌توان گفت که در 70 درصد مواقع عملکرد افرادی که ضریب هوشی یا IQ متوسطی دارند، بهتر از عملکرد افرادی است که دارای ضریب هوشی بالایی‌اند. این ناهنجاری چالشی بزرگ پیش روی IQ یا همان ضریب هوشی گذاشت که در گذشته تنها منبع موفقیت به‌حساب می‌آمد.

 

هوش هیجانی چیست

هوش هیجانی چه نقشی در موفقیت ما دارد؟

سال‌ها تحقیق در مورد هوش هیجانی نشان داد که هوش هیجانی عامل مهمی برای تشخیص و تمایز قائل شدن بین افراد با عملکرد بسیار خوب از دیگران محسوب می‌شود. افزایش هوش هیجانی تاثیرزیادی بر موفقیت شما خواهد داشت. هوش هیجانی در درون همه ما وجود دارد و تا حدی نامشهود است. هوش عاطفی بر نحوه مدیریت رفتار ما تأثیر می‌گذارد، رهگشای مشکلات اجتماعی است، و باعث تصمیم‌گیری‌های شخصی‌ای می‌شود که نتایج مثبتی به همراه دارند. هوش عاطفی از چهار مهارت اصلی تشکیل‌شده که در دو نوع توانایی مختلف به نام‌های توانایی شخصی و توانایی اجتماعی دسته‌بندی‌شده‌اند.

 

روش افزایش هوش هیجانی

توانایی شخصی

توانایی شخصی شامل خودآگاهی و مهارت‌های خود مدیریتی می‌شود، و بیشتر بر خود شخص تمرکز دارد و نه روابط او با اشخاص دیگر. توانایی شخصی، توانایی شما در آگاهی از احساساتتان و مدیریت و کنترل رفتارها و تمایلات شماست.

  • خودآگاهی: توانایی درک دقیق احساسات خود و همچنین آگاه و هشیار ماندن نسبت به آن‌ها در هنگام رخ دادنشان است.
  • خود مدیریتی: توانایی شما در استفاده از این آگاهی نسبت به احساسات خود برای انعطاف‌پذیر باقی ماندن و هدایت مثبت و درست رفتارهایتان است.

توانایی اجتماعی

توانایی اجتماعی، آگاهی‌های اجتماعی شما و مهارت‌های مدیریت روابط شمارا شامل می‌شود؛ توانایی اجتماعی توانایی شما در درک حالات و احساسات، رفتار، و انگیزه‌های مردم است تا بتوانید به‌طور مؤثر به آن‌ها واکنش نشان داده و روابط خود را بهبود بخشید.

 

آگاهی اجتماعی

توانایی شما در درک دقیق احساسات دیگران و فهمیدن اینکه واقعاً چه اتفاقی در حال رخ دادن است را شامل می‌شود. مدیریت روابط: توانایی شما در استفاده بهینه از آگاهی شما از احساسات خودتان و احساسات دیگران به‌منظور مدیریت روابط موفق را در برمی‌گیرد.

 

فرق هوش هیجانی و IQ و شخصیت

هوش هیجانی و IQ و شخصیت سه موضوع کاملاً متفاوت هستند

هوش هیجانی بر عناصر اساسی و بنیادی رفتارهای انسان تأثیر می‌گذارد که مقوله‌ای جدا و متمایز از هوش است. هیچ‌گونه رابطه مشخص و شناخته‌شده‌ای بین IQ و هوش هیجانی وجود ندارد. شما نمی‌توانید فقط بر این اساس که فردی باهوش است، هوش هیجانی او را بسنجید.

هوش توانایی شما در یادگیری است. و هوش شما چه زمانی که 15 ساله هستید و چه زمانی که 50 سال دارید یکسان است و تغییر نمی‌کند. برعکس آن، هوش هیجانی مجموعه‌ای انعطاف‌پذیر از مهارت‌هاست. که می‌توان با تمرین کردن آن‌ها را به‌دست آورده و بهبود بخشید. اگرچه به‌طور طبیعی بعضی افراد نسبت به دیگران هوش هیجانی بیشتری دارند. اما حتی درصورتی‌که در هنگام تولد هوش هیجانی بالایی هم نداشته باشید می‌توانید آن را رشد داده و بهبود دهید و با تمرین‌های مداوم به هوش هیجانی بالایی دست‌یابید.

 

شخصیت آخرین قطعه این پازل است.

شخصیت یک حالت ثابت است و تعریف‌کننده هر یک از ماست. شخصیت هر فرد نسبت به دیگری متفاوت است. درواقع شخصیت نتیجه‌ی اولویت‌ها و سلیقه‌های مختلف ما مانند تمایل به درون‌گرایی یا برونگرایی است. اما همانند IQ، نمی‌توان از شخصیت برای پیش‌بینی هوش هیجانی استفاده کرد. همانند IQ، شخصیت نیز در طول عمر شخص ثابت بوده و تغییری نمی‌کند. IQ، هوش هیجانی، و شخصیت، هرکدام زمینه‌ای خاص را در وجود انسان تحت پوشش قرار می‌دهند و به تعریف وجود یک فرد و خصوصیات او کمک می‌کنند.

 

هوش هیجانی می‌توان عملکرد افراد را پیش‌بینی کند

هوش هیجانی تا چه حد بر موفقیت‌های شخصی شما تأثیر دارد؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت: خیلی زیاد!

هوش هیجانی روشی بسیار مفید و قدرتمند است تا بتوانید تمام انرژی و حواس خود را در یک مسیر متمرکز کرده و به نتیجه ه­ای فوق‌العاده دست‌یابید. در یک بررسی هوش هیجانی همراه با 33 مهارت مهم دیگر در محیط کاری بررسی شد. نتایج نشان داد که هوش هیجانی بهترین و قوی‌ترین پیش‌بینی کننده‌ی عملکرد افراد است که در 58% از مواقع در تمام انواع شغل‌های موجود موفق بوده است.

هوش هیجانی شما پایه و اساس مهارت‌های اصلی شماست. تقریباً بر تمام کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید و حرف‌هایی که می‌زنید تأثیر می‌گذارد.

در بررسی‌های انجام‌گرفته در محیط‌های کاری، مشخص شد که 90% کسانی که عملکرد بسیار خوبی دارند از هوش هیجانی بالایی نیز برخوردار هستند. و تنها 20 درصد از کسانی که عملکرد ضعیفی هستند دارای هوش هیجانی بالا می‌باشند. شما بدون داشتن هوش هیجانی بالا نیز می‌توانید عملکرد بسیار خوبی داشته باشید. اما احتمال وقوع آن بسیارکم است.

طبیعتاً افرادی که از هوش هیجانی بالایی برخوردار هستند درآمد بیشتری نیز به‌دست می‌آورند. درآمد سالانه آن‌ها از کسانی که هوش هیجانی پایینی دارند بیشتر است. این یافته‌ها در مورد تمام افرادی شاغل در صنایع، در تمام سطوح، و در هر منطقه‌ای از جهان که هستند صادق است. ما هنوز نتوانسته‌ایم شغلی پیداکنیم که در آن عملکرد کاری و درآمد رابطه مستقیمی باهوش هیجانی نداشته باشند.

پیشنهاد می‌کنیم در تست های روانشناسی ما شرکت کنید

افزایش هوش هیجانی

شما می‌توانید به افزایش هوش هیجانی خود بپردازید. ارتباط بین هوش عاطفی و منطقی در مغز رخ می‌دهد. مسیر هوش هیجانی از مغز، و از طناب نخایی آغاز می‌گردد. حواس اولیه شما به این نقطه واردشده و به سمت جلوی مغز حرکت می‌کند. تمام این‌ها قبل از تفکر منطقی شما در مورد تجربیاتتان رخ می‌دهد. اما این حواس ابتدا باید از جایی که احساسات جمع‌آوری و تولید می‌شوند، انتقال پیدا کند. بنابراین ما قبل از اینکه ذهن منطقی قادر به تعامل باشد. نیز نوعی واکنش منطقی از خود نشان می‌دهیم. برای افزایش هوش هیجانی و داشتن هوش هیجانی خوب ضروریست که رابطه مؤثری بین مراکز منطقی و عاطفی مغز برقرار شود.

همان‌طور که شما مغز خود را با استفاده از تمرین‌های مداوم رفتارهای هوش هیجانی جدید آموزش می‌دهید، مغز شما مسیرهایی برای تبدیل این رفتارها به عادات روزانه ایجادمی‌کند. پس از مدتی، شما به محیط اطراف خود با استفاده از هوش هیجانی خود واکنش نشان می‌دهید. بدون اینکه نیاز داشته باشید در مورد آن فکرکنید. همان‌طور که مغز شما برای پذیرش رفتارهای جدید تقویت می‌شود، ارتباط‌هایی که رفتارهای قدیمی و مخرب را پشتیبانی می‌کردند با یادگیری محدود کردن استفاده از آن‌ها از بین خواهند رفت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.