Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

ویدئو:

پادکست:

داشته هام - چگونه قدر داشته هایمان را بدانیم داشته ها را دوست بدارید نه خواسته ها را

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه چگونه قدر داشته هایمان را بدانیم می‌پردازیم. داشته ها را دوست بدارید نه خواسته ها را. آیا عاشق زندگی خود هستید؟ یا گاهی احساس نارضایتی می‌کنید؟ بررسی کنید که اگر یک خانه بزرگ تر، روابط بهتر، پول بیشتر، فعالیت های هیجان انگیز در اوقات بیکاری، احترام متقابل و … داشتید خوشحال تر بودید یا نه.

داشته هام – چگونه قدر داشته هایمان را بدانیم

داشته ها را دوست بدارید نه خواسته ها را

اغلب ما، خود را قانع می‌کنیم که با بازی کامپیوتری جدید، افزایش حقوق و مسافرت به خوشحالی نزدیک تر می‌شویم. بسیاری از ما شادی را برابر موفقیت و موفقیت را برابر پول می‌دانیم. اما بسیاری از پول داران خوشحال نیستند.

کسانی با درآمد های بالاتر زمان بیشتری برای کار، نگرانی، خرید، توجه به کودکان و آموزش صرف می‌کنند در حالی که برای استراحت با خواندن کتاب یا یک داستان مسرت بخش وقت کمتری می‌گذارند.

از سوی دیگر، افرادی را می‌بینید که در برابر تمام فرصت ها خوشحال، بشاش و مثبت به نظر می‌رسند. شاید برای مدت طولانی از مشکل سلامتی رنج می‌بردند، یا ذخیره ی پول کمی‌برای لوازم غیر ضروری دارند، یا زندگی به آنها ضربه هایی زده است… اما همیشه در حال لبخند زدن و شادی هستند.

بنابراین چگونه می‌توانید از داشته های خود لذت ببرید به جای اینکه خود را در راه خواسته هایتان آشفته کنید؟

تفکر “چمن سبزتر “: “اغلب وقتی چمن سبز تر است، که مصنوعی باشد”

معمولاً اینطور تصور می‌کنیم که دیگران چیز بهتری دارند – یا شرایط فعلی ما به خوبی گذشته نیست.

 

آیا شما هم به این جمله ها فکر کرده اید؟

  • ای کاش شغل قبلی ام را حفظ می‌کردم، چون در آن کار راحت تر بود (با اینکه کمتر پرداخت می‌کردند).
  • ای کاش همچنان کارمند بودم به جای اینکه کار آزاد داشته باشم، دلم برای حقوق گرفتن تنگ شده (با اینکه دلم برای ارتباطات و جلسات کسل کننده تنگ نشده).
  • ای کاش یک شریک داشتم، الان تنها هستم (با اینکه وقت بیشتری برای خودم دارم).

بدانید اغلب چمن از جهتی دیگر سبزتر به نظر می‌آید. به جای تمرکز به دلتنگی بر شرایط گذشته یا بر چیزی که دوست یا همکارتان دارد و شما ندارید، به داشته هایتان فکر کنید…

 

یک لیست تهیه کنید

یک روش عالی برای تمرکز بر روی تمام چیزهای خوب در زندگی شما یادداشت کردن آنها است. تکه ای کاغذ بردارید (یا اگر کاغذ و خودکار ندارید در ایمیل بنویسید و برای خود ارسال کنید). 5 چیز را که در زندگی خود عاشق آن هستید بنویسید. این ها می‌توانند کوچک یا بزرگ باشند.

روش دیگر برای انجام این کار، یادداشت اتفاقات خوبی است که در چند روز یا چند هفته ی اخیر پیش آمده است. احتمالاً یک گفتگوی عالی با یک دوست داشته اید و یا یک فیلم فوق العاده در سینما دیده اید. ممکن است برای خواندن یک رمان وقت داشته اید. شاید در کار خود برای تکمیل موفقیت آمیز یک پروژه پاداش گرفته اید.

وقتی که شما برخی چیزهای عالی در زندگی فعلی خود را برشمردید، برای تکرار آن در آینده بارها تلاش کنید.

 

خرید کالاهای اضافی را متوقف کنید

اغلب ما کالاهای فیزیکی زیادی داریم. تولید کنندگان کالاها و رسانه ها (کسانی که با تبلیغ کالاها برای شرکت ها ایجاد درآمد می‌کنند) علاقه شدیدی در متقاعد کردن ما به خرید، خرید و خرید دارند.

 

لطفاً بصورت جدی این تفکر را در نظر بگیرید

هر چند وقت یکبار خرید کردن شما را خوشحال می‌کند؟ باید لذت واضحی را در شما ایجادکند. اما آیا واقعاً تغییر واقعی در خرسندی شما از زندگی ایجاد می‌کند؟ آیا یک لباس جدید، بازی کامپیوتری، کتری یا مبل جدید واقعاً زندگی شما را بهبود می‌دهد؟

اگر شما کالاهای زیادی دارید که فقط در قفسه یا کمد هستند (مثل اغلب افراد) برخی از آن ها را خالی کنید. اگر استفاده نمی‌کنید، از شر آن خلاص شوید. اگر می‌توانید آن را ببخشید. یا آن را بازیافت کنید.

اگر با چیزهایی محاصره شده اید که از آنها استفاده درست نمی‌کنید، حال خوب شما کم می‌شود. به جای خرید اضافی سراغ چیزهای محبوب قدیمی‌بروید که فراموش شده اند.

در اینجا چند ایده ذکر شده:

  • کتاب آشپزی خود را گردگیری کنید و غذاهای جدید برای تست کردن پیدا کنید.
  • کمد خود را کاوش کنید و لباس هایی را پیدا کنید کنید که مدت ها استفاده نکردید.
  • بازی های کامپیوتری قدیمی‌بازی کنید و از نوستالژی آن لذت ببرید.
  • کتابخانه خود را بررسی کنید و کتاب هایی را پیدا کنید که در گذشته خریدید اما نخواندید و قبل از خرید کتاب جدید خواند آن را تمام کنید.
  • بگذارید دوباره بپرسم: آیا زندگی خود را دوست دارید؟

منبع: thechangeblog

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.