Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

ویدئو:

پادکست:

برنامه ثروتمند شدن

در این مقاله از مدیرنو؛ به برنامه ثروتمند شدن می‌پردازیم. برای ثروتمند شدن هرگز دیر نیست. ممکن است در مقاطع مختلف زندگی فکر کنید که دیگر برای پولدار شدن دیر شده است. مثلاً ممکن است بگویید: ” باید در دوران بیست سالگی به فکر پس انداز کردن می‌افتادم، اما حالا خیلی دیر شده است.” اما بدانید می‌توانیم آنچه را می‌خواهیم در زندگی تغییر بدهیم. هرگز برای ثروتمند شدن دیر نیست. همه می‌توانند کسب درآمد کنند. پول درآوردن با سن و سال شما رابطه‌ای ندارد. کافیست توجه خود را به پولدار شدن بدهید، آنچه را که می‌خواهید اتفاق می‌افتد.

 

داشتن برنامه برای ثروتمند شدن

مسلماً اگر خواهان بیش‌ازحدی که عالم هستی می‌خواهد به شما بدهد باشید، باید کارهای بیشتری انجام دهید. اما وقتی با تمام وجود به این موضوع فکر کنید شرایط به‌گونه‌ای رقم می‌خورند که شما به خواسته‌ی خود برسید. اما گاهی تنها توجه خود را به چیزی دادن کفایت نمی‌کند.

بدون توجه به اینکه چه مدت در مسیر ویژه‌ی (فقر، عدم موفقیت، یا هر چیز دیگر) حرکت کرده‌اید نیازی به یک اقدام اساسی و تحول برانگیز ندارید. می‌توانید بدون توجه به این‌که قبلاً تا چه اندازه از مسیر منحرف‌شده‌اید، به مسیری که می‌خواهید بازگردید.  در مقاله کارهایی که افراد موفق هرگز تکرار نمی کنند از مدیرنو؛ در این مورد بیشتر بدانید. چیزی به نام بیش‌ازحد دیر شدن وجود ندارد. شروع به سرمایه گذاری هم هرگز دیر نیست. می‌توانید درزمینه‌ها و مقولات مختلف سرمایه گذاری کنید.

راز کار در این است که هرگز به دیر شدن فکر نکنید. این‌گونه ممکن است به‌آسانی دست از فعالیت بکشید. اگر فکر می‌کنید مانعی پیش روی شما وجود دارد- سن و سال، جنسیت، نژاد و هر چیز دیگر- بدانید که در مسیر شکست حرکت می‌کنید. هیچ‌وقت برای شروع کردن دیر نیست. از همین حالا شروع کنید.

 

پیشنهاد مطالعه:

5 راه ساده برای جذب ثروت و ثروتمند شدن
5 نگرش فروشندگان میلیونر وثروتمند
3 گام برای به اجرا درآوردن رویاهایتان
موفقیت در کسب و کار و درآمد بیشتر

 

برنامه های ثروتمند شدن

پس انداز کردن را به فرزندان خود آموزش بدهید

بهتر است اهمیت پس انداز کردن را با فرزندانتان در میان بگذارید. البته نمی‌گوییم نباید خرج کنیم و آنچه را که داریم پس انداز کنیم. پس انداز چیزی است که باید به‌طور طبیعی به آن توجه نماییم. اگر پولی بیش‌ازحد نیازتان کنار بگذارید، آنچه باقی می‌ماند پس انداز است.

مثلاً 50 درصد از درآمدتان را پس انداز کنید. این روش ساده‌ای برای پس انداز کردن است که همیشه درصدی از حقوقتان را کنار بگذارید. این روش را به فرزندانتان هم آموزش بدهید. بسیاری از ثروتمندان می‌گویند که روش پولدار شدن را از کودک آموخته‌اند.

 

بر هنر فروش مسلط شوید

درست همان‌طور که معامله کردن فعالیتی حیاتی است، فروش هم یک مهارت مهم و اساسی به حساب می‌آید و این دو همیشه یکی نیستند. درواقع یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید بتوانید در زندگی بفروشید تا بر موفقیت خود بیفزایید، خودتان است.

هر کاری که برای موفقیت پولی بکنید، مستلزم فروش است. فروش مهارت‌ها، فروش اقلام، فروش عقاید و… . بدون فروش کردن نمی‌توانید کسب درآمد کنید. هر شخص ثروتمندی این حقیقت مهم را می‌داند.

 

در برنامه ریزی برای ثروتمند شدن ، باید فروش خودرا هدف گذاری کنید:

  • این‌که دیگران برایتان فروش کنند.
  • چیزهایی که تولیدشان بسیار ارزان تمام می‌شود اما فروششان سود قابل ملاحظه‌ای به شما می‌دهد.
  • اشیایی که به 99 درصد خانه‌ها نفوذ می‌کنند.
  • اشیایی که به‌راحتی حمل و نقل و انبار می‌شوند.
  • کالا یا خدمتی برای فروش عرضه کنید که خواهان داشته باشد.

 

بازی “چه می‌شود اگر؟” را بیاموزید

وقتی برنامه ثروتمند شدن را ریختید و تصمیم گرفتید چه مبلغی درآمد داشته باشید و چه مبلغی را به سرمایه گذاری اختصاص دهید، باید سؤالات متعددی از خود بپرسید:

  • “چه می‌شود اگر کسادی دیگری از راه برسد؟”
  • “چه می‌شود اگر قیمت این سهام کاهش یابد؟”
  • “چه می‌شود اگر قیمت طلا تغییر کند؟”
  • “چه می‌شود اگر همه مشتریان من به سراغ فروشندگان دیگر بروند؟”

بازی “چه می‌شود اگر” را همه ما می‌توانیم بازی کنیم. همه ما و همین حالا می‌توانیم بپرسیم “چه می‌شود اگر؟” هرگاه درآمد قابل ملاحظه‌ای کسب نماییم، تصور کنیم که ممکن است اتفاق غیر منتظره‌ای بیفتد و در آمدمان قطع شود.

 

مثال:

یکی از مثال‌های مناسب، فوتبالیست‌هایی هستند که در دوران بیست سالگی مجبور به بازنشستگی شده‌اند. در یک دقیقه میلیون‌ها دلار درآمد دارند و در دقیقه‌ای بعد به خاطر آسیبی که به قوزک پایشان وارد می‌شود باید برای همیشه دست از بازی بردارند. آنها برای انجام دادن کار دیگری آموزش ندیده‌اند زیرا هرگز به فکرشان هم نرسیده که ممکن است اتفاقی برایشان بیفتد.

وقتی بیش از یک کانال درآمد داشته باشید، وقتی در زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری کنید، هر نوع اتفاقی که رخ دهد، شما نقشی مطمئن و قطعی بازی خواهید کرد.

 

باید به‌اندازه کافی کارکنید تا ثروتمند شوید

اغلب ثروتمندان فعالیتشان را صبح زود شروع می‌کنند تا پاسی از شب گذشته کار می‌کنند. ازخودگذشتگی فراوان می‌کنند. وقتشان را تلف نمی‌کنند. اگر شما هم برای ثروتمند شدن جدی باشید، باید کار آنها را بکنید. باید آن‌قدر کارکنید تا ثروتمند شوید و دیگر مجبور نباشید زیاد کارکنید. اما درهرصورت باید کار کردن را شروع کنید.

تا چه اندازه مصمم و متعهد به کار کردن هستید؟ شما حتماً آدم متعهدی هستید. اگر آمادگی آن را داشته باشید که ساعت‌های طولانی کارکنید و راه درست را انتخاب کنید، موفق می‌شوید. شاید بلافاصله موفق نشوید. ممکن است نخست ایده شما مؤثر واقع نشود، اما بالاخره جواب می‌دهد. باید به‌گونه‌ای کارکنید که متفاوت از قبلتان باشد. طوری کار کنید که انگار رئیسی ندارید، انگار زندگی‌تان وابسته به این کار است. همین‌طور باید از کارتان لذت ببرید. اگر خسته‌کننده باشد، این کار را نخواهید کرد.

حتی اگر ایده مهمی برای کار کردن داشته باشید، حتی اگر پول کافی داشته باشید تنها در صورتی بازدهی خود را به حداکثر می‌رسانید که واقعاً پرتلاش ظاهر شوید و پولتان را عاقلانه سرمایه گذاری کنید. برای اینکه به سود و پول و ثروت برسید باید تلاش کنید.

منبع: کتاب قوانین ثروت

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.