۵ راه ساده برای جذب ثروت و ثروتمند شدن

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram
جذب ثروت و ثروتمند شدن

در این مقاله مدیران نواندیش قصد داریم، ۵ راه ساده برای جذب ثروت و ثروتمند شدن را بیان کنیم. همه ما دوست داریم پولدار و ثروتمند باشیم. همه ما تحسین‌کننده کسانی هستیم که قبلاً به ثروت دست یافته‌اند. اما آنها چگونه جذب ثروت کرده‌اند. ثروتمند ها کارهایی انجام می‌دهند که سایرین به آن توجهی ندارند. درواقع طرز فکر افراد درباره‌ی پول می‌تواند آنها را به ثروت و ثروتمند شدن نزدیک و یا از آن دور کند. پول درآوردن به ورزش کردن شباهت دارد، هرچه بیشتر تمرین کنیم قوی‌تر می‌شویم. در این مقاله به چند نکته مهم در این خصوص پرداخته‌ایم.

روشهای جذب ثروت

۱-برای پول‌هایتان برنامه‌ریزی داشته باشید!

اگر برای پول‌هایتان برنامه‌ریزی نداشته باشید به‌سرعت آنها را از دست خواهید داد. به‌جای اینکه آنها را سرمایه‌گذاری کرده، آنها را خرج می‌کنید. اگر شغل خوب و درآمد خوبی دارید پس یک گام جلو هستید. اما اگر کارتان به روحیه‌تان آسیب می‌زند و از آن بدتر شمارا در حیطه‌ی فقر نگه می‌دارد، هرچه زودتر از آن خارج شوید.

rohn_keystobecomingwealthy

۲– اگر به کسی اطمینان ندارید با او تجارت نکنید!

با افراد و سازمان‌هایی که به آنها اعتماد ندارید، معامله نکنید. گاهی اوقات چیزی در درونمان می‌گوید که به بعضی افراد اعتماد نکنیم. در مواقعی نشانه‌های ملموس و واقعی وجود دارند اما در بسیاری از مواقع این نشانه‌ها وجود ندارند. ذهن نیمه هشیار شما، نشانه‌ها و سرنخ‌ها را سریع درک می‌کند. اگر این نشانه‌ها را نادیده بگیرید روزی متأسف خواهید شد! می‌توانید این قانون را در زمینه‌های دیگر نیز بکار ببرید. مثلاً: “اگر به رئیست اعتماد نداری برایش کار نکن”. ” اگر با مشاور مالی‌ات راحت نیستی، از مشاور دیگری استفاده کن”.

در مقاله “موفق‌ترین کارآفرینان جهان در چه سنی ثروتمند شدند؟” به معرفی کارآفرینان مشهور و سنی که ثروتمند شدند پرداخته‌ایم.

۳-برای ثروتمند شدن هرگز دیر نیست.

ممکن است در مقاطع مختلف زندگی فکر کنید که دیگر برای پولدار و ثروتمند شدن دیر شده است. مثلاً ممکن است بگویید ” باید در دوران بیست سالگی به فکر پس‌انداز کردن می‌افتادم، اما حالا خیلی دیر شده است”. اما بدانید که هر زمان که بخواهیم می‌توانیم هر تغییری را در زندگی ایجاد کنیم. پول درآوردن باسن و سال شما ارتباطی ندارد. کافیست که توجه خود را به پولدار و ثروتمند شدن بدهید، آنچه را که می‌خواهید اتفاق می‌افتد.
بدون توجه به اینکه چه مدت در مسیر فقر، عدم موفقیت و یا هر چیز دیگری حرکت کرده‌اید، می‌توانید حرکت جدیدی انجام دهید. می‌توانید بدون توجه به اینکه قبلاً تا چه اندازه از مسیر منحرف‌شده‌اید، به مسیری که می‌خواهید بازگردید. چیزی به نام بیش‌ازحد دیرشدن وجود ندارد.

maxresdefault

۴– هنر مذاکره کردن را بیاموزید.

اگر قصد معامله و تجارت دارید، هنر مذاکره کردن را بیاموزید. برای اینکه به خواسته خود برسید باید به‌طرف مقابل خود این احساس را بدهید که آنها هم به‌اندازه شما منفعت می‌برند. هنر مذاکره در موقعیت‌های مختلف شمارا در شرایط مطلوب نگه می‌دارد. اگر این هنر را بیاموزید، همه‌چیز ساده و روان به‌دست می‌آید و به خواسته‌ی خود می‌رسید. آنها هم به خواسته‌ی خود می‌رسند.

درباره‌ی مذاکره اصول زیر را رعایت کنید:
– همیشه بدانید چه می‌خواهید.
– همیشه از روش برنده-برنده پیروی کنید.
– آماده‌باشید که برای به‌دست آوردن بعضی از چیزها، چیزهای دیگری را از دست بدهید.
– دقیقاً از خواسته‌ی طرف مقابل اطلاع یابید.
– صبور و خونسرد باقی بمانید.
– کمتر از درآمدتان خرج کنید.

اشخاص زیادی وجود دارند که این قانون مهم را رعایت نمی‌کنند. در حد امکانات خود زندگی و مخارجتان را کنترل کنید. کمی پس‌انداز داشته باشید و به کمک آن به درآمد خود بیافزائیدبزرگ‌ترین اشتباه اینست که ندانید چه می‌کنید، در چه شرایط مالی‌ای قرار دارید و در آینده در چه وضعی قرار خواهید داشت. باید بدانید که در هر هفته و ساعت چه مبلغی درآمد دارید، چه مبلغی پول خرج می‌کنید و به چه میزان پس‌انداز می‌کنید.

۵– به مهارتی مجهز شوید که بارها و بارها به شما درآمد بدهد.

اگر بتوانید کاری انجام دهید که هیچ شخص دیگری از عهده آن برنیاید. یا تنها تعداد معدودی از اشخاص از آن اطلاع داشته باشند می‌توانید درآمد خوبی به‌دست بیاورید. نیازی نیست این مهارت خیلی دشوار باشد فقط کافیست مهارتی باشد که دیگران آن را دوست بدارند و درازای آن پول پرداخت کنند.

پیشنهاد مطالعه: برای ثروتمند شدن هرگز دیر نیست

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x