Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
عادت خوب برای موفقیت

در این مقاله از مدیرنو؛ به 4 عادت خوب برای موفقیت می‌پردازیم. سالی 4 عادت موفق آمیز جدید ایجاد کنید. افرادی که می‌خواهند در کسب و کارشان به اوج برسند، باید قدر توانایی و قدرت عادت را بدانند. آنها باید سریعاً عادات نادرست را ترک کنند و به عاداتی بیندیشند که به آنها در رسیدن به موفقیت دلخواه کمک کنند. روانشناسان می‌گویند تا حدود 90 درصد رفتار ما ناشی از عادت است.

نود درصد! از صبح که از خواب بیدار می‌شوید تا وقتی‌که شب استراحت می‌کنید، صدها کار هست که هرروز به یک شیوه انجام می‌دهید. این شامل صبحانه خوردن، لباس پوشیدن، روزنامه خواندن، مسواک زدن و … می‌شود. طی سال‌ها مجموعه‌ای از عادات بسیار قوی کسب کرده‌اید که تعیین می‌کند هر بخش از زندگی‌تان چگونه کار می‌کند، از شغل و درآمدتان گرفته تا سلامتی و روابطتان.

 

ایجاد عادت های موفقیت آمیز جدید

خبر خوب درمورد عادت های موفقیت آمیز اینست که:

عادات کمک می‌کنند که ذهنتان آزاد شود، درحالی‌که بدنتان در حالت اتوماتیک است.

خبر بد درمورد عادت ها اینست که:

شما می‌توانید به‌طور ناخودآگاه در الگوهای رفتار بیهوده‌ای محبوس شوید که مانع رشد شما شده و موفقیتتان را محدود کند.

هرچند عاداتی که در حال حاضر کسب کرده‌اید شمارا به سطح نتایج فعلی‌تان رسانده است. چه‌بسا اگر بخواهید به سطوح بالاتر موفقیت برسید، باید بعضی از عادات خود را ترک کنید (بیدار ماندن تا دیروقت و تماشای تلویزیون، اظهار نظرهای طعنه آمیز، خرج کردن بیش از درآمد و…) و آن‌ها را با عادات خوب دیگر جایگزین کنید (روزی هشت ساعت خواب، هفته‌ای چهار بار ورزش، روزی یک ساعت مطالعه و…)

 

خوب یا بد، عادات همواره نتایجی به بار می‌آورند

عادات شما تعیین‌کننده پیامدهای شما هستند. افراد موفق همین‌طوری به اوج نمی‌رسند. رسیدن به آنجا مستلزم عمل هدفمند، نظم شخصی و صرف مقدار زیادی انرژی هرروزه است تا باعث وقوع امور شوید. عاداتی که از امروز به بعد کسب می‌کنید سرانجام تعیین خواهند کرد آینده‌تان چطور آشکار شود.

یکی از مشکلاتی که افراد دارای عادات ضعیف دارند، این است که نتایج عادات بد آن‌ها سال‌ها بعد در زندگی‌شان ظاهر می‌شود. وقتی‌که یک عادت بد مزمن پیدا کنید، سرانجام زندگی پیامدهای آن را به شما نشان خواهد داد. ممکن است از آن پیامدها خوشتان نیاید، لیکن زندگی بازهم آن را تحویل شما خواهد داد. حقیقت این است که اگر شما به انجام دادن امور زندگی خود به طریقی معین ادامه دهید، همواره نتیجه‌ای قابل پیش‌بینی دریافت خواهید کرد.

پیشنهاد مطالعه:

8 عادت رهبران بسیار موفق
8 عادت صبحگاهی افراد موفق

 

همین‌الان برای کسب عادت موفقیت بهتر اقدام کنید

برای عوض کردن عادات، دو مرحله‌ی عمل وجود دارد: مرحله‌ی اول اینست که فهرستی از عاداتی تهیه کنید که شمارا ناکارآمد نگه می‌دارد یا ممکن است اثر منفی بر آینده‌تان بگذارد. از دیگران بخواهید کمکتان کنند عاداتی را که به نظر آن‌ها محدودکننده هستند، واقع‌بینانه شناسایی کنید. دنبال الگوها بگردید. همچنین فهرست عادات ناموفق رایج زیر را بررسی کنید:

  • تعلل کردن
  • دیر رسیدن برای جلسات و قرار ملاقات‌ها
  • صحبت کردن در وسط صحبت دیگران، به‌جای گوش کردن.
  • تا دیروقت کار کردن

هنگامی‌که عادات بد خود را تشخیص دادید، مرحله دوم این است که یک عادت موفق بهتر و مفیدتر کسب کنید و سیستم‌هایی ایجاد کنید که در تأیید آن‌ها مؤثر خواهد بود. مثلاً اگر در کار فروش هستید، می‌توانید فهرستی از فعالیت‌ها تهیه کنید طوری که تمام مشتریان احتمالی مجموعه ارتباطات مشابهی دریافت کنند.

 

اگر سالی چهار عادت تازه در مسیر موفقیت کسب می‌کردید به چه چیزهایی می‌توانستید دست‌یابید؟

اگر برای کسب سالی فقط چهار عادت جدید موفقیت این راهبردها را به‌کار ببرید. از حالا تا پنج سال دیگر بیست عادت موفق جدید پیدا خواهید کرد که می‌توانند تمامی پولی که لازم دارید، روابط محبت‌آمیز شگفت‌انگیزی که آرزو دارید، بدنی سالم‌تر و پر انرژی تر را به شما برسانند.

با فهرست کردن چهار عادت جدید که دوست دارید در سال آینده برای دستیابی به موفقیت کسب کنید، شروع کنید. هر فصل روی یک عادت جدید موفقیت کارکنید. اگر هر سیزده هفته روی یک عادت جدید کارکنید، خودتان را با فهرستی واهی از تصمیم‌های سال جدید از توان نخواهید انداخت و تحقیقات نشان می‌دهند که اگر شما رفتاری را به مدت سیزده هفته تکرار کنید، آن رفتار به عادتی همیشگی تبدیل خواهد شد.

 

اگر به‌طور منظم هر بار یک رفتار جدید اضافه کنید، می‌توانید سبک زندگی خود را به‌طور چشمگیری بهبود بخشید.

تعهد خویش را به عادت جدید موفقیت تا آخر دنبال کنید. علامت‌هایی بگذارید تا به شما تذکر دهند رفتار جدید را ادامه دهید یا از دوستان یا همکارانتان برای پیگیری عادت جدیدتان کمک بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: کتاب 25 اصل موفقیت

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.