Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
برای کسب موفقیت طرز فکر خود را اصلاح کنید

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به  اینکه برای کسب موفقیت طرز فکر خودرا اصلاح کنید می‌پردازیم. در میان افراد موفق ، دو تیپ شخصیتی و یا بهتر بگوییم دو نوع طرز فکر متمایز دیده می‌شود. گروه اول افرادی که از موفقیت های کوتاه مدت و نا پایدار لذت می‌برند و گروه دوم به دنبال موفقیت بزرگ و پایدار هستند که همه آنچه را از زندگی می‌خواهند تأمین کند. معمولاً طرز فکر آنهایی که به دنبال موفقیت‌های کوچک‌اند، این‌گونه است: من هرآنچه برای موفقیت نیاز باشد را دارم و می‌دانم. د

ر یک جمله آنها ذهنی بسته برای تغییر و یا رشد خوددارند. شاید این افراد به درجات بالایی دست یابند اما نمی‌توان موفقیت پایدار و همه‌جانبه آنها را تضمین کرد. برای کسب و یا دستیابی به موفقیت پایدار باید موفقیت را با میزان رشد و توسعه خود بسنجید و به این باور برسید که هرچه خود شما بیشتر توسعه یابید، فرصت‌های بیشتری برای موفقیت شما ایجاد خواهد شد.

آنچه در ادامه می‌خوانید 7 راهکار ذهنی است که می‌تواند کسب موفقیت پایدار را تضمین کند.

1- من همیشه به دنبال پیشرفت خودم هستم

کسب موفقیت بر روی توانایی شما برای یادگیری بنا می‌شود.
ذهن خود را این‌گونه تنظیم کنید که، محیط اطراف، همکاران، مشاوران و رئیس خود را به‌عنوان آموزگار ببینید و خود را یک یادگیرنده در نظر بگیرید.
وقتی خود را درگیر تعصب کنید و یا به دنبال تأیید دیگران و خودنمایی باشید درواقع پنجره یادگیری را می‌بندید و هرآنچه می‌تواند باعث پیشرفت شما شود را از خود دور می‌کنید. اگر در جایگاهی که هستید احساس راحتی کنید، شما تمایل به ماندن در همان‌جا را خواهید داشت. کسب موفقیت پایدار مبتنی بر توانایی یادگیری و توجه به آنچه نمی‌دانید است.

 

2- اشتباهات موجب بهبود من می‌شوند

کسب موفقیت یک اتفاق نیست بلکه یک فرایند است. ذهن خود را برای پذیرش اشتباهات آماده کنید و به اشتباهات خود به‌عنوان تجربیاتی ارزشمند بنگرید. هربار که اشتباه کنید یک مرحله خود را اصلاح‌کرده‌اید و دفعات بعدی مسیر اشتباه را نخواهید رفت. هرچه شکست‌های بزرگ‌تری تجربه کنید چیزهای بیشتری می‌آموزید. پذیرش اشتباهات بر قدرت تغییر و اعتماد به نفس شما می‌افزاید و اهدافتان را آشکارتر می‌کند، و همین‌طور شما را از ترس و افسوس می‌رهاند.

 

3- محدودیتی برای پیشرفت وجود ندارد

آیا برای ظرفیت‌های خود محدودیت قائل هستید؟ اگر فکر می‌کنید که با داشتن یک ویژگی پررنگ می‌توانید به موفقیت پایدار برسید در اشتباهید. ذهن خود را برای پیشرفت نامحدود و همه‌جانبه آماده کنید، همان‌طور که یادگیری را در خود تقویت می‌کنید خود را محدود به یک مسیر نکنید. فرصت‌های جانبی را ببینید و بشناسید و با مدیریت درست، توسعه خود را در اولویت قرار دهید.

 

4- چالش‌ها سکوی پرتاب هستند

هرچه چالش‌های بیشتری را تجربه کنید، توانایی‌های خود را بهتر می‌شناسید و نواقص خود را از بین می‌برید و توانایی انعطاف‌پذیری بیشتری در برابر چالش‌های بعدی خواهید داشت. هر چالش شمارا به سطوح بالاتر پرتاب می‌کند و هرآنچه درگذشته برای شما چالش بود حال یک مانع روتین و معمولی خواهد بود.

 

5- دیدگاه و تلاش من آینده‌ام را شکل می‌دهد

اول این ذهنیت را در خود نهادینه کنید که آینده را انتخاب‌ها و در کل دیدگاه‌های شما شکل می‌دهد. دوم تلاش شما برای انتخاب‌هایتان هست که شمارا به موفقیت می‌رساند. هر چه بیشتر در این مسیر کوشش به خرج دهید، در سطوح بالاتری قرار خواهید گرفت. سخت‌کوش‌ترین افراد همیشه جزء موفق‌ترین ها هستند. شاید کارهای شما در دیدگاه دیگران بی‌معنی و بیهوده باشد. اما ویژگی اصلی افراد تغییردهنده، دیدن آنچه است که دیگران نمی‌بینند.

 

6- دیگر افراد موفق کمک‌کننده هستند، نه دشمن

جمله‌ای معروف است که ” اولین قدم موفقیت، تحمل موفقیت دیگران است. ” با این طرز فکر جلو بروید که افراد موفق را کمک‌کننده خود ببینید و با آنها رقابت سالم داشته باشید و نه رابطه دشمنی. آنها می‌توانند اطلاعات و تجربیاتی را به شما درباره مسیری که پشت سر گذاشته‌اند بدهند و شما هم در مقابل می‌توانید به آنها کمک کنید و به این نکته توجه کنید که وجود رقیب موجب تلاش و پیشرفت بیشتر شما می‌شود. کوشش کنید نکات مثبت و خوب آنها را پیدا و در خود تقویت کنید و رابطه‌های مثبت با آنها برقرار کنید.

 

7- من هیچ‌وقت تسلیم نمی‌شوم

افراد دارای پشتکار هیچ‌وقت شرایط و موقعیت را بهانه نمی‌کنند. در سفر به‌سوی موفقیت هیچ ابزاری نمی‌تواند جایگزین پشتکار شود. پشتکار باعث ادامه مسیر شده و تسلیم شدن را بی‌معنی می‌کند. چه بسیار کارآفرینان بااستعداد و توانا که در نیمه‌راه مانده‌اند. چه بسیاری دیگر که قابلیت‌های نه چندان قوی داشته‌اند، اما لحظه‌ای در ادامه مسیر شک نکرده‌اند. پشتکار و استمرار در کار ، خود نیازمند امید، اطمینان و آرامش است.

وقتی ذهنی یادگیرنده داشته باشید، پیشرفت خواهید کرد. هیچ اشتباه و شکستی جلودار شما نخواهد بود. چالش‌ها و محدودیت‌ها را کنار بزنید تا آینده خود را شکل دهید. هم رقابتی را رابطه پیش‌فرض با دیگر افراد موفق قرار دهید. مسیر خود را با استمرار و اطمینان طی کنید تا به موفقیتی پایدار برسید.، موفقیتی که سزاوار شماست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.