Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
بررسی روش زندگی و رفتار افراد موفق و کارهایی که افراد موفق انجام نمی دهند

در این مقاله از مدیرنو؛ به کارهایی که افراد موفق انجام نمی‌دهند می‌پردازیم. در ادامه به بررسی روش زندگی و رفتار افراد موفق خواهیم پرداخت. ” هرگز به عقب برنگردید”، این عبارت به چه معناست؟ وقتی افراد آگاه می‌شوند که کاری را اشتباه انجام داده اند دیگر هرگز به روش قبلی انجام کارهای خود باز نمی‌گردند. پس آن ها دیگر مثل قبل نیستند و به نوعی درس عبرت می‌گیرند. همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم اما افرادی که از اشتباهات خود درس می‌گیرند انسان‌های موفقی هستند.
ثابت شده که افراد موفق اشتباهات زیر را هرگز تکرار نمی‌کنند :

1. بازگشت به کاری که نتیجه‌ی خوبی به همراه نداشته است

خواه در مورد یک شغل ، یا قطع رابطه‌ای که به یک دلیل منطقی بوده، اگر هیچ چیز فرق نکرده باشد، ما هرگز با این امید که این بار  نتیجه‌ی متفاوتی می‌گیریم به عقب باز نمی‌گردیم.

2. کاری را انجام نمی‌دهند که آن‌ها را مجبور کند به فردی تبدیل شوند که در واقعیت نیستند

در هر کاری که ما انجام می‌دهیم، باید از خودمان بپرسیم ” چرا دارم این کار را انجام می‌دهم؟ آیا برای آن مطالعه کرده‌ام؟ آیا این کار مناسب من است؟ اگر جواب همه‌ی این سوالات منفی است، بهتر است دلیل بسیار خوبی برای انجام آن کار پیدا کنید.

3. تلاش نمی‌کنند تا فرد مقابل را تغییر دهند

وقتی که تشخیص می‌دهید نمی‌توانید فردی را مجبور به انجام کاری کنید، به او آزادی دهید و اجازه ‌دهید که فرد ، پیامد‌های این آزادی را تجربه کند. در صورت انجام چنین کاری، آزادی خود را نیز خواهید یافت.

4. اعتقاد ندارند که می‌توانند همه را خشنود سازند

وقتی که متوجه می‌شوید نمی‌توانید همه را خشنود سازید و راضی نگه دارید و این کار غیر ممکن است، زندگی به صورت هدفمند را شروع کرده و تلاش می‌نمایید تا افراد درست را خشنود سازید.

5. هرگز راحتی کوتاه مدت را به سود بلند مدت ترجیح نمی‌دهند

وقتی افراد موفق می‌دانند خواستار چیزی هستند که نیازمند یک گام دشوار است، نگران برداشتن قدم‌های دشوار نیستند زیرا این گام‌ها آن‌ها را به سمت سود بلند مدت سوق می‌دهد. رعایت کردن این اصل یکی از اساسی ترین تفاوت‌ها بین رفتار افراد موفق و ناموفق هم در زندگی و هم در کار می‌باشد.

6. به فرد یا چیزی که بی عیب به نظر می‌رسد اعتماد نمی‌کنند

برای ما امری طبیعی است که به چیزها و افرادی که شگفت آور به نظر می‌آیند تکیه کنیم. ما عاشق فضیلت و کمال هستیم و باید همیشه به دنبال آن باشیم.
ما باید از افرادی پیروی کنیم که در کار خود عالی هستند برای مثال از کارمندانی که عملکرد بسیار بالایی دارند استفاده کنیم با افرادی قرار بگذاریم که استثنایی هستند، دوستانی داشته باشیم که شخصیت اعجاب آوری دارند و شرکت هایی که برتری دارند.
اما وقتی که فردی یا چیزی خیلی خوب و قابل اعتماد به نظر می‌رسد آیا آن فرد واقعا همین گونه است. این عبارت کامل نیست. هیچ کس یا هیچ چیز بدون نقص نیست. در شناخت اطرافیانتان صبر داشته باشید.

7. چشم خود را بر روی تصاویر بزرگ نمی‌بندند

وقتی که ما بتوانیم تصاویر و هدف های بزرگ را ببینیم از لحاظ عاطفی در زندگی خود بهتر عمل می‌کنیم. برنده ها هر روز و هر ساعت هدفشان را به خاطر می‌آورند.

8. از خودشان می‌پرسند که چرا در موقعیت فعلی قرار دارند.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها بین رفتار افراد موفق و دیگران آن است که این افراد در زندگی ، در روابط و در تجارت، همیشه از خود می‌پرسند نقش من در اینجایی که ایستاده ام چیست؟ به عبارت دیگر آن ها خود را تنها به عنوان قربانی نمی‌بینند حتی اگر واقعا این گونه باشد.

9. فراموش نمی‌کنند که زندگی درونی شان تعیین کننده‌ی موقعیت بیرونی شان است

بعضی وقت‌ها زندگی خوب ارتباط اندکی با وقایع بیرونی دارد. ما خوشحالیم و اغلب با آن چه که در درون خودمان هستیم زندگی می‌کنیم. تحقیقات به این امر اعتبار می‌بخشند. و حیات درونی ما عمدتا به ایجاد بسیاری از وقایع بیرونی در زندگی‌مان کمک می‌نماید.

و عکس این امر هم صحیح است . افرادی که هنوز تلاش می‌کنند تا موفقیت را در حوزه‌های مختلف زندگی پیدا کنند می‌توانند تقریبا همیشه به یک یا چند مورد از این الگوها به عنوان علتی برای آن که اشتباهات یکسان را تکرار می‌کنند اشاره نمایند.

همه اشتباه می‌کنند… حتی موفق ترین افراد از این قاعده مستثنی نیستند. اما آن چه که افراد موفق از دیگران بهتر انجامش می‌دهند تشخیص الگوهایی است که سبب ایجاد آن اشتباه می‌شود و هرگز آن را تکرار نمی‌کنند . به طور خلاصه آن ها از اشتباهات خود و دیگران درس می‌گیرند.

یک مطلب خوب که باید به خاطر سپرد این است که درد و رنج در زندگی اجتناب ناپذیر است اما تکرار یک رنج و اشتباه در صورتی که می‌توانیم از اشتباهات درس بگیریم و راه دیگری را امتحان کنیم عمدتا قابل اجتناب است. نیازی نیست که روش‌های جدید را انتخاب کنیم و در آن شکست بخوریم، بلکه وظیفه‌ی ما این است که در کار و زندگی به روش قبلی نگاه کنیم و هرگز اشتباهات خود را تکرار نکنیم همین کافی است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

منبع: Success

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.