Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
رویاهاتو به واقعیت تبدیل کن - 3 گام برای به اجرا درآوردن رویاها

رویاهاتو به واقعیت تبدیل کن. در این مقاله از مدیرنو؛ به 3 گام برای به اجرا درآوردن رویاها خواهیم پرداخت. آیا رویاها به واقعیت تبدیل می‌شوند؟ خیلی از ماها هیچ‌وقت فکرشم نمی‌کردیم که به اینجایی که الآن هستیم برسیم. همیشه به این فکر می‌کنیم که‌ ای کاش میتوانستیم از کارمان دست بکشیم. و با جرئت بتوانیم برویم سراغ کاری که خودمان دوستش داریم و انجامش بدیم. چون یا از کار کردن برای دیگران خسته شدیم. یا اصلاً آن کار با روحیاتمان سازگار نیست. قطعاً زندگی ماها آن‌قدری کوتاه هست که بخواهیم آن را، صرف نگرانی کنیم. هیچ کار و حرکتی هم بابتش انجام ندهیم، مخصوصاً در مورد بخصوصی مثل شغل.

رویاهاتو به واقعیت تبدیل کن

نمیدانم تا حالا با افرادی که در دهه 50 یا 60 سالگی از زندگی‌شان هستند، هم‌کلام شدید؟ تا حالا از آنها پرسیدید که به چیزهایی که از زندگی‌شان می‌خواستند، رسیدند؟
به جرئت میتوانم بگویم که از هر 10 نفر، 9 نفر اظهار پشیمانی می‌کنند و خواهند گفت که به آن‌ها نرسیدند. پس اجازه ندهید که این اتفاق برای شما هم بیافتد.
تا حالا چند بار شنیدید که بعضی‌ها که اظهار میکنند که بالاخره روزی آن کاری که خودم دوست دارم را شروع می‌کنم، شروع کرده باشند؟ قطعاً هیچ‌وقت. چون منطقشان هم اینست که هنوز وقت نکردند و یا پول‌ندارند

حالا برعکسش هم شاید دیده باشید. کسانی که بدون ذره‌ای اتلاف وقت فوراً از کارشان جدا میشوند. میروند سراغ ایده‌های خودشان و آرزوهایشان. به گذشته تان نگاه کنید. ببینید تا حالا شده که فکر تغییر شغل به ذهنتان خطور کرده باشد؟ اگر جواب شما بله هست، پس تعلل نکنید.

 

چطوری میتونی رویاها رو به واقعیت تبدیل کنی؟

اما زمانی که با هیجان به این کار فکر می‌کنید و می‌خواهید تصمیم بگیرید که کار جدیدتان رو شروع کنید، باید در نظر بگیرید که وقتی خودتان صاحب کسب و کاری باشید، باید زمان بیشتری رو برای کار اختصاص بدهید. اگر الآن کارمند هستید و روزی 8 ساعت کار می‌کنید، باید احتمال کار کردن با روزی 10 ساعت هم بدهید. این مستلزم انرژی بیشتری است که باید قدرت بازیابی آنرا هم داشته باشید.

حالا چطور می‌توانیم ایده هامون رو به مرحله اجرا برسانیم؟ از کجا و چطوری باید شروع کنیم؟ و دقیقاً آن چیزی هست که می‌خواهیم در اینجا به آن اشاره‌کنیم، سه گام برای اینکه بتوانیم به مراحل اجرایی کار و کسبمان برسیم:

 

3 گام برای به واقعیت تبدیل کردن و به اجرا درآوردن رویاها

1) از خودتون بپرسید: «چرا؟»

استفاده از کلمه «چرا؟» پایه و اساس تمام فعالیت‌های ماست. چرا ما آب می‌خوریم، چرا ما نفس می‌کشیم، چرا ما کار می‌کنیم و …
با پرسیدن کلمه چرا قبل از اقدام و یا در حین انجام کاری باعث می‌شود تا ما به هدف و ادامه آن فعالیت بیشتر فکر کنیم و آگاه بشویم که اصلاً چرا باید آن کار را انجام بدهیم؟
واقعاً کمی به این موضوع فکر کنیم که اصلاً چرا ما به دنیا آمدیم؟ چرا داریم زندگی می‌کنیم؟ چرا ازدواج می‌کنیم؟ چرا کار می‌کنیم؟ چرا ورزش می‌کنیم؟ با پاسخ دادن به این‌جور سؤالات، می‌توانیم مسیرمان رو راحت‌تر پیدا کنیم. فقط کافیه همیشه از خودمان برای هر کاری بپرسیم چرا؟

 

2) از خودتان بپرسید: «چگونه؟»

بعدازاینکه مجاب شدید که چرا باید یک کاری رو انجام بدید، باید بریم سراغ این سؤال که چگونه باید آن کار را انجام دهیم؟ از چه راه‌هایی و از چه طریقی می‌توانیم به اهدافمان برسیم؟ همیشه سعی کنید در انتخاب مسیرتان شفاف‌سازی کنید و تمام‌مسیرها رو با تمام شرایطتان بسنجید. اگر مسیری را انتخاب کردید، معایب و مزایای آن رو هم مشخص کنید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: گاهی باید تسلیم شد، اما چه زمانی؟

3) برنامه ریزی کنید

بعدازآن که به چرایی و چگونگی انجام کارتون مطمئن شدید، حالا نوبت برنامه ریزی برای کارها و رؤیا هاست. اینکه چطور برنامه ریزی کنیم و چه‌کاری رو توی چه زمانی بخواهیم انجام بدیم خیلی مهمه. هیچ کاری بدون برنامه ریزی به سرانجام نخواهد رسید. اگر ما برای هر کارمان برنامه ریزی داشته باشیم، قطعاً هیچ‌وقت با کمبود زمان مواجه نخواهیم شد.

پیشنهاد مطالعه: برنامه ثروتمند شدن

قطعاً برنامه ریزی برای رویاها و کاری که هنوز شروع نکردید و هیچ اطلاعاتی در آن زمینه ندارید، میتونه کار سختی باشه. پس در همین راستا باید زمانی هم برای مطالعه و جمع‌آوری اطلاعات اختصاص بدید. یا اگر احساس می‌کنید که خیلی کار زمان‌بری هست، حتماً با یک نفر که آن مسیر را قبلاً طی کرده مشورت کنید. یا اگر کسی رو توی آن زمینه پیدا نکردید، می‌توانید با یک مشاور مشورت کنید.

به این ایمان برسید که هیچ موفقیتی یک شبه اتفاق نیفتاده، قطعاً همه افرادی که به موفقیت رسیدند، این مسیر را طی کردند.

پس از همین حالا شروع کنید.

موفق باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.