013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

ویدئو:

پادکست:

در مقاله آموزش زبان تجاری (درس ششم) می خوانید:

ه فرآیندی که در طی آن موقعیت ها و شرایط دارای ریسک شناسایی، تحلیل و ارزیابی شده و نسبت به کاهش یا حذف آن ها اقدام می شود. یک شرکت ممکن است از استراتژی های حفظ ریسک، انتقال ریسک، اجتناب از ریسک و یا هر استراتژی دیگری بسته به موقعیت و شرایط سازمان استفاده نماید.
تعریف و معنی و مثال business و organizational culture و management

در درس ششم آموزش زبان تجاری از مدیرنو؛ به شرح عبارت و معنی risk management و benchmarking و manager می‌پردازیم. تعریف و معنی و مثال risk management و benchmarking و manager چیست. در ادامه با ما همراه باشید…

 

 ۱) معنی risk management  (مدیریت ریسک)

تعریف risk management

risk management یا مدیریت ریسک به فرآیندی که در طی آن موقعیت ها و شرایط دارای ریسک شناسایی، تحلیل و ارزیابی می‌شود. پس از ارزیابی نسبت به کاهش یا حذف آن ها اقدام می‌شود. یک شرکت ممکن است از استراتژی های حفظ ریسک، انتقال ریسک، اجتناب از ریسک و یا هر استراتژی دیگری بسته به موقعیت و شرایط سازمان استفاده نماید.

مثال risk management

1-The company couldn’t afford any more losses like the ones they had suffered in the previous quarter, so they sought out the best and brightest risk management experts.

1- شرکت نمی‌توانست ضررهای بیشتری مانند آنچه در سه ماه گذشته به آن دچارشده بود را تحمل کند. بنابراین به دنبال بهترین کارشناسان مدیریت ریسک می‌گشت.

۲- I like to invest my funds wisely, but I want to leave the details and headaches of investing and risk management to a professional.

2- من می‌خواهم سرمایه گذاری عاقلانه ای انجام دهم. اما می‌خواهم جزئیات و دردسرهای سرمایه گذاری و مدیریت ریسک را با یک فرد حرفه ای در میان بگذارم.

 

3) معنی manager (مدیر)

تعریف manager

مدیر فردی که مسئولیت بخش مشخصی از وظایف و مسئولیت ها و یا زیرمجموعه ای از شرکت را بر عهده دارد. هر مدیر معمولاً کارکنانی را تحت اختیار دارد که به او گزارش می‌دهند. بعضی از دپارتمان های یک شرکت مدیران صف برای شرکت تعیین می‌کنند. بعضی دیگر مدیران ستادی و نوع مدیر بر اساس عملکرد آن قسمت تعیین می‌شود.

 مثال manager

1- I asked my manager about the process because he knows a lot about our company and this project in particular.

1- من در مورد روند انجام کار از مدیرم سوال پرسیدم چون او اطلاعات زیادی درباره شرکت ما و مخصوصاً این پروژه خاص دارد.

۲- When I needed to ask for unexpected time off I immediately went to my manager to explain the situation and find out if it was possible.

2- زمانی که به  مرخصی غیرمنتظره ای نیاز دارم، بلافاصله شرایط را به مدیرم توضیح می‌دهم تا امکانش را بررسی کند.

۳- If you are dissatisfied with customer service or product quality at a business, it may be necessary to ask to speak to a manager at a higher level for resolution of the problem.

3-اگر شما از خدمات مشتری یا کیفیت محصولات در کسب و کاری ناراضی هستید، لازم است که با مدیر سطح بالاتری ر خصوص حل مشکل صحبت کنید.

 

3) معنی benchmarking ( ارزیابی مقایسه ای )

تعریف benchmarking

بنچمارکینگ به ارزیابی کیفیتِ سیاست ها، محصولات، برنامه ها و استراتژی های یک سازمان و مقایسه آن با مقیاس های استاندارد بنچمارکینگ گفته می‌شود. اهداف بنچمارکینگ به شرح زیرند:

  • چه قسمت هایی نیاز به پیشرفت دارند.
  • تحلیل اینکه چطور سازمان های دیگر به سطوح بالای عملکرد رسیده اند.
  • استفاده از اطلاعات بدست آمده برای پیشرفت در عملکرد

مثال benchmarking

1- What I like to do is not reinvent the wheel. I prefer to rip and iterate or engage in benchmarking.

1-کاری که من دوست دارم انجام دهم این نیست که چرخ را دوباره اختراع کنم. من ترجیح می‌دهم از بنچمارکینگ استفاده کنم.

۲- Sometimes companies will use benchmarking to set their new standards of excellence.

2-بعضی اوقات شرکت ها از بنچمارکینگ استفاده می‌کنند تا استاندارد های جدیدشان را به بهترین شکل قرار دهند.

 

ادامه: آموزش زبان تجاری (درس هفتم)

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.