Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

ویدئو:

پادکست:

تعریف و معنی و مثال stakeholder و leadership و teamwork

در درس سوم آموزش زبان تجاری از مدیرنو؛ به شرح عبارت و معنی stakeholder و leadership و teamwork می‌پردازیم. تعریف و معنی و مثال stakeholder و leadership و teamwork چیست. در ادامه با ما همراه باشید…

 

7) معنی stakeholder (ذینفع)

تعریف stakeholder

stakeholder (ذینفع) یک فرد، گروه یا سازمانی که از سازمانی دیگر سود می‌برد. ذینفعان ممکن است تاثیرگذار باشند. یا از اقدامات سازمان های دیگر، اهداف و سیاست های آنها تاثیر بگیرند. بستانکاران، مدیران، کارمندان، دولت، سهامداران، تامین کننده ها نمونه هایی از ذینفعان هستند.

مثال stakeholder

1-Working in public relations we tend to focus our efforts to protect our client who is an important stakeholder to our company.

با استفاده از روابط عمومی، ما به حمایت از یکی از مشتریان که از مهم ترین ذینفعان محسوب می‌شد، متمرکز بودیم.

2- The corporate social responsibility concept recognizes that firms, apart from their responsibility to produce profit for their shareholders, have responsibility to their stakeholders.

مفهوم مسئولیت اجتماعی شرکتی این موضوع را تصدیق می‌کند که شرکت ها، علاوه بر مسئولیت سودآوری برای سهام داران، در قبال ذینفعان خود نیز مسئولند.

 

8) معنی leadership ( رهبری )

تعریف leadership

افرادی که در سازمانی به عنوان رهبران آن مجموعه شناخته می‌شوند. رهبری درواقع به هدایت یک گروه از افراد، سازمان یا داشتن توانایی انجام این کار را گویند. برای اینکه مدل رهبری خود را بدانید؛ از تست سبک رهبری مدیران نواندیش استفاده کنید.

رهبری شامل:

  • ایجاد یک چشم انداز واضح برای مجموعه
  • به اشتراک گذاری یک چشم انداز با دیگران که آنها با اشتیاق دنباله رو آن چشم انداز شوند.
  • فراهم کردن اطلاعات، دانش و روش هایی برای درک آن چشم انداز
  • برقراری هماهنگی و توازن بین همه اعضای گروه و ذینفعان

یک رهبر به انتقادها پاسخ می‌دهد. رهبر قادر به تفکر و تصمیم گیری در موقعیت های دشوار است. بر خلاف مدیریت، رهبری به طور کامل قابل آموزش نیست. اما ممکن است از طریق آموزش یا مشاوره تا حدودی بهبود یابد. به طور مثال بیل گیتس از مهارت های رهبری بالایی برخوردار است. او توانست بر سختی ها غلبه کرده و با استفاده از نوآوری، مایکروسافت را به موفقیت برساند.

مثال leadership

1-When Tanya got promoted to manager, she had trouble entering a role of leadership, and felt that her employees did not show her enough respect.

وقتی تانیا به عنوان مدیر معرفی شد، برای رهبری دچار مشکل بود و احساس می‌کرد که کارمندانش به اندازه کافی به او احترام نمی‌گذارند.

2-When I was younger, my teachers told me I held leadership skills, today I own a successful business with employees thanks to this quality.

وقتی جوانتر بودم، معلم ها می‌گفتند که مهارت های رهبری را دارم، امروز کسب و کار موفقی را اداره می‌کنم و کارمندانم از این ویژگی ام راضی اند.

3-The man who took charge was respected by all, because he had a lot of good traits, primary among them is a strong sense of leadership.

مردی که مدیریت امور را  برعهده داشت، مورد احترام همه بود چون ویژگی های خوبی از جمله توانایی رهبری را دارا بود.

 

9) معنی teamwork (کار تیمی)

تعریف teamwork

فرآیند همکاری با گروهی از افراد به رسیدن به هدفی مشخص. teamwork یا کار تیمی‌ بخشی حیاتی از هر کسب و کار است. کار تیمی منجر به همکاری بیشتر کارمندان و تلاش بیشتر می‌شود. کار تیمی‌به این معناست که افراد برای همکاری با هم تلاش می‌کنند. آنها با استفاده از مهارت های فردی شان و ارائه بازخوردهای سازنده هر گونه تعارض را از بین می‌برند.

مثال teamwork

1- I was talking to my business partner and we collaborated so brilliantly that we concluded that teamwork makes the dream work.

من و شریکم به صورت فوق العاده ای با هم در حال همکاری بودیم و به این نتیجه رسیدیم که کار تیمی‌دستیابی به کاری رویایی را ممکن می‌سازد.

2-It is always good to use teamwork when working on a project to get as many ideas bounced around as possible.

همیشه استفاده از کارتیمی‌برای کارکردن در یک پروژه موثر است چون می‌توان به بیشترین ایده های ممکن دست پیدا کرد.

3- After the coach saw his players work together to score five goals and win the game, he bought them pizza as a reward for their teamwork.

بعد از اینکه مربی بازیکنانش را دید که چطور برای بردن بازی و گرفتن 5 امتیاز، با هم کار می‌کنند به عنوان جایزه برای این کار تیمی‌شان، برای آنها پیتزا خرید.

ادامه: آموزش زبان تجاری (درس چهارم)

پیشنهاد مطالعه:

  1. آموزش زبان تجاری (درس اول)
  2. آموزش زبان تجاری (درس دوم)

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.