در این مقاله از مدیران نواندیش به اینکه تعریف مدیریت منابع انسانی چیست می پردازیم. سپش در ادامه به شرح وظایف مدیر و کارشناس منابع انسانی و چگونگی توسعه منابع انسانی خواهیم پرداخت. اکثر مطالعات و مقالات مربوط به مدیریت منابع انسانی در حوزه سازمانها و کسب و کارهای متوسط و بزرگ است.

مدیریت منابع انسانی در هر سازمانی که بیش از یک نفر عضو داشته باشه، معنا داره. معمولا در شرکت کوچک، سمتی به عنوان مدیر منابع انسانی وجود نداره، اما به هر حال،‌ مدیریت منابع انسانی بخشی از وظیفه مدیر اجرایی یا مدیرعامل سازمان هست.

در سازمان بزرگ‌تر، این نقش به یک واحد مستقل به نام واحد مدیریت منابع انسانی یا Human Resource Management سپرده می‌شه و موقعیتی رسمی برای مدیر منابع انسانی در سازمان تعریف می‌شود.

 

تعریف مدیریت منابع انسانی

از نظر ویکی پدیا؛ مدیریت منابع انسانی (یا به اختصار منابع انسانی) (به انگلیسی: Human resource management)، عبارت است از فرایند کار کردن با افراد، به‌طوری‌که این افراد و سازمان‌شان به توانمندی کاملی دست یابند. حتی زمانی که تغییر، نیاز به کسب مهارت‌های جدید، تقبل مسئولیت‌های جدید و شکل جدیدی از روابط را ملزم باشد.

در واقع مدیریت منابع انسانی استفاده از نیروی انسانی در جهت اهداف سازمان است و شامل فعالیت‌هایی نظیر کارمندیابی ، آموزش، حقوق و دستمزد و روابط سازمانی می‌شود.

به عبارتی دیگر مدیریت منابع انسانی تابعی در سازمان است که عملکرد کارکنان را در خدمت‌رسانی به اهداف استراتژیک کارفرما، به حد اعلا می رساند. مدیریت منابع انسانی به دنبال یافتن چگونگی مدیریت افراد در سازمان‌ها، با تمرکز بر سیاست‌ها و سیستم‌ها می‌باشد.

واحدها و بخش‌های مدیریت منابع انسانی، خصوصاً مسئول عده‌ای از فعالیت‌ها، از جمله استخدام، آموزش و توسعه، ارزیابی عملکرد و پاداش و جزا (برای مثال مدیریت سیستم حقوق و مزایا) می‌باشد. همچنین مدیریت منابع انسانی به روابط صنعتی توجه دارد، که همان تعادل در اعمال سازمانی با قوانین ناشی از بحث‌های بین کارکنان و مدیران و قوانین دولتی می‌باشد.

دوره مدیریت منابع انسانی

در دوره مدیریت منابع انسانی به شما آموزش میدهیم به بهترین نحو کارکنان و پرسنل سازمان خودرا مدیریت کنید. همچنین لیستی از دوره های برگزار شده را به صورت پکیج برای شما ارائه کردیم که از طریق لینک پکیج های آموزشی می توانید به آنها دسترسی داشته باشد.

وظایف منابع انسانی

مدیریت وظایف منابع انسانی یکی از مهمترین بخش های سازمان است. تمام دستورالعمل‌ها و توصیه‌ها و فرایندها و مکانیزم‌ها و بخش‌نامه‌ها و استخدام و اخراج و اعطای پاداش و ارزیابی زیر چتر مدیریت منابع انسانی مطرح می‌شه. در دوره های مدیریت منابع انسانی به شما کمک میکنیم تا بدونید وظایف منابع انسانی چیست.

توسعه منابع انسانی

برای توسعه منابع انسانی نیاز هست که مدیران و کارشناسان مجموعه ها و سازمان ها آموزش های لازم را ببینند. ما

کارشناس منابع انسانی

ما در بخش آموزش مدیران و پرسنل مدیران نواندیش به شما آموزش میدهیم که چگونه در زمینه مدیریت منابع انسانی کارشناس شوید. کارشناس منابع انسانی باید نحوه رفتار و مدیریت پرسنل و کارمندان مجموعه و سازمان را مشخص کند.

دانش و مهارت مورد نیاز کارشناس و مدیر منابع انسانی

مقاله مدیریت منابع انسانی

در پایین همین صفحه می توانید مقاله های مدیریت منابع انسانی را مشاهده کنید. همچنین از طریق لینک مدیریت منابع انسانی به کلیه مقاله های مدیریت منابع انسانی مدیران نواندیش دست خواهید یافت.

pdf مدیریت منابع انسانی

نمیتوانید به صورت حضوری در دوره ها شرکت کنید؟. ما برای شما پکیج ارائه کرده ایم. این پکیج شامل فایل های ویدئویی و pdf مدیریت منابع انسانی است. از طریق لینک پکیج جامع آنلاین مدیریت و رهبری اثربخش و پکیج های مدیریت می توانید فایل های مربوطه را دریافت کنید.