Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
7 راهکار برای تشکیل تیم منعطف

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به 7 راهکار برای تشکیل تیم منعطف می‌پردازیم. انعطاف و برگشت پذیری فردی یا سازمانی عامل مهمی در پیشرفت افراد و سازمان‌ها است. شرکت‌های بزرگ مقدار زیادی از زمان و هزینه خود را صرف تلاش برای ایجاد یک تیم قوی می‌کنند.

اما اگر تیم ایجادشده بعد از هر اتفاق بدی از هم بپاشد، درواقع این تلاش شکست‌خورده است. آنچه بیش از همه در تشکیل تیم منعطف مهم است و باید در نظر داشت، روابط درون تیمی و محیط داخلی تیم است. هرچه تیم قدرت درونی بیشتری داشته باشد مسلماً راحت‌تر بر مشکلات تحمیل‌شده از بیرون غلبه می‌کند.

 

7 راهکار برای تشکیل تیم منعطف

1- تیم باید یک محیط امن روانشناختی داشته باشد.
2- آنها اهدافشان را به اشتراک می‌گذارند.
3- تغییر اعضا در تیم منعطف کمتر است.
4- رهبران تیم منعطف، باتدبیر رفتار و عمل می‌کنند.
5- از مشکلات فرار نمی‌کنند.
6- آنها در مقابل چالش‌ها تغییر می‌کنند.
7- اعضای تیم، مهارت‌های خود را تقویت می‌کنند.

 

اکثر موانع و مشکلات بیرونی تیم‌های کاری براثر تغییرات بیرونی به وجود می‌آیند و برای جلوگیری از تأثیر مشکلات بر تیم و از هم پاشیدن تیم پس از هر اتفاق ناخوشایند، باید تیمی با قابلیت انعطاف و برگشت پذیر تشکیل داد که با هر تندباد کوچکی نلرزد و از بین نرود.

1- تیم باید یک محیط امن روانشناختی داشته باشد.

اگر اعضای تیم از ابراز خود و نظراتشان بترسند یا اجازه اشتباه به آنها داده نشود نمی‌توان انتظار داشت تیم خوبی تشکیل شود. برای ایجاد محیطی مناسب و امن برای اعضا باید به آنها اجازه اشتباه کردن داد و همین‌طور باید بتوانند بدون در نظر گرفتن پیامدهایی احتمالی نظرات مخالف خود را بیان کنند. وقتی اعضای تیم احساس امنیت کنند تمایل بیشتری برای ریسک‌پذیری نشان می‌دهند و روابط بر مبنای صداقت تشکیل‌شده که درنهایت موجب حل و فصل مشکلات کوچک قبل از تبدیل شدن به موانع بزرگ می‌شود.

اعضای چنین تیمی هرکدام زاویه دید خود را بیان می‌کنند و احساسات خود را بدون ترس یا خجالت ابراز می‌کنند که در کل از ایجاد روابط خصمانه و رقابت بد جلوگیری می‌شود.

 

2- آنها اهدافشان را به اشتراک می‌گذارند.

نشانه دیگر تیم منعطف داشتن هدف واضح و قابل دستیابی است. هر عضو تیم با دانستن هدف، نقش خود را می‌داند و یک تصویر کلی از آینده در ذهن دارند. تیمی که اعضا اهداف مشترکی داشته باشند و این اهداف فردی همسو با هدف مجموعه باشد موفق خواهد بود. نکته مهم بیان اهداف فردی است که باعث می‌شود کل اعضا متوجه شوند چقدر به یکدیگر نزدیک‌اند و اهداف نسبتاً مشترکی دارند.

 

3- تغییر اعضا در تیم منعطف کمتر است.

در طول زمان اعضای تیم روابط راحت‌تر و بهتری برقرار می‌کنند پس برای داشتن تیم منعطف باید نرخ تغییرات را پایین نگه داشت و اعضا به‌سرعت تغییر داده نشوند که این مورد بیشتر از جانب رهبران و مدیران مجموعه دیده می‌شود. از طرفی وقتی‌که اخراج و تغییر جایگاه اعضا کمتر باشد اعضا وفاداری مدیران به اعضا را احساس می‌کنند که عکس‌العمل آن‌هم وفاداری اعضا و انگیزه بیشتر است.

 هفت راهکار برای تشکیل تیم منعطف

4- رهبران تیم منعطف، باتدبیر رفتار و عمل می‌کنند.

اعضای تیم رهبر یا مدیر خود را نگاه می‌کنند و اعمال و رفتار خودشان را با آن تنظیم می‌کنند.

اگر رهبر تیم به آنچه می‌گوید عمل کند اعضا به او اعتماد خواهند کرد. اعضا مدل رفتاری رهبر را درک می‌کنند و هر حرف خود را با در نظر گرفتن مدل برخورد رهبر تیم بیان می‌کنند. اگر رفتار وی منصفانه و صادقانه باشد، اعضا احساس خوبی نسبت به او خواهند داشت.

اگر با فردی که یک اشتباه ناخواسته را مرتکب شده به‌سرعت برخورد کنید و یا از تیم خارج کنید، دیگر اعضا چه فکری خواهند کرد؟

 

5- از مشکلات فرار نمی‌کنند.

در هر کاری مشکلات، استرس و اشتباهات وجود دارد که باید برای کاهش آن تلاش کرد اما راه بدتر و غیرقابل‌قبول نپذیرفتن و اجتناب از مشکلات موجود است، به ویژه مدیرانی که از صحبت درباره کمبودها و مشکلات موجود می‌ترسند چون فکر می‌کنند اگر دیگران بفهمند وضع بدتر می‌شود. آنها باید شجاعت به خرج دهند و مشکلات موجود را با تیم به اشتراک‌گذارند تا آنها هم بتوانند ایده‌ها و راه حل‌های خودشان را بیان کنند.

 

6- آنها در مقابل چالش‌ها تغییر می‌کنند.

درست همانند افراد منعطف که در هر چالش نقاط مثبت را می‌بینند، تیم‌های منعطف و برگشت‌پذیر هم در مقابل چالش‌ها موقعیت‌های مثبت و منفی را درک می‌کنند و می‌دانند چه‌کاری می‌توانند انجام دهند. تیمی که یکپارچه برای عبور از چالش‌ها تلاش کند و هر فرد راه جداگانه خود را نرود موفق خواهد بود، که این یکپارچگی و وحدت خود با رعایت موارد قبلی به وجود می‌آید.

 

7- اعضای تیم، مهارت‌های خود را تقویت می‌کنند.

در یک محیط بحرانی، پیچیده و مبهم که در بسیار کسب و کارها متداول است، فرصتی برای پیشرفت فردی نمی‌ماند. هر کس تلاش می‌کند تا فقط کارهایی که بر عهده‌اش است به انجام برساند. اما یک تیم قوی که در مقابل تغییرات و اتفاقات بد مقاوم است، اعضایی ماهر و قوی می‌خواهد. باید محیط مناسب برای پیشرفت فردی اعضا فراهم کرد. کمک کرد تا هر عضو تیم، مهارت‌های لازم فردی را مثل؛ خودآگاهی، روابط عمومی، تصمیم‌گیری و … را یاد بگیرند. تا تعامل بهتری با شرایط موجودشان داشته باشند.

تیمی که آمادگی هر موقعیتی را داشته باشد، به‌راحتی دچار بحران نمی‌شود. حتی پس از وقوع شکست‌ها و سقوط نیز می‌داند چگونه به اوج بازگردد. لازمه این‌چنین تیمی تنظیم درست روابط بین فردی، ایجاد محیط امن و راحت از سوی مدیران و از همه مهم‌تر رفتار و عملکرد درست رهبران تیم است.

در دنیای امروز که هزاران کسب و کار کوچک با رؤیاهای بزرگ به وجود می‌آیند. همین‌طور طرح‌های ریز و درشتی که شرکت‌های بزرگ شروعشان می‌کنند، هر یک نیازمند تیم قوی است. اما تیمی که خودش دچار مشکل باشد نمی‌تواند دوام بیاورد. این دلیل بسیاری از شکست‌های نابودکننده است.

منبع: fastcompany

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه آموزش درون سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.