013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد

در مقاله طریقه جواب دادن به سؤالات مصاحبه می خوانید:

طریقه جواب دادن به سؤالات مصاحبه

در این مقاله از مدیرنو؛ به طریقه جواب دادن به سؤالات مصاحبه می‌پردازیم. چگونه به سؤالات مصاحبه پاسخ دهیم؟ یکی از مهم‌ترین نکات در مصاحبه‌های شغلی، آمادگی لازم برای پاسخگویی سریع به سؤالات مصاحبه است. بعضی از این سؤالات رایج هستند و مصاحبه کنندگان انتظار دارند که در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهید. نیازی به حفظ کردن سؤالات و پاسخ‌ها نیست بلکه باید قبل از مصاحبه درباره آنها فکر کنید و پاسخ‌های تأثیر گذار و مناسبی برایشان داشته باشید. هرچه آمادگی شما بیشتر باشد، پاسخ‌های قوی‌تری خواهید داد و احتمال استخدامتان بیشتر می‌شود.

در این مقاله به ۱۰ مورد از پر تکرارترین سؤالات پرداخته‌ایم و در مورد طریقه جواب دادن به سؤالات مصاحبه به شما راهکارهایی ارائه می‌دهیم. اگر سؤالات دیگری به ذهنتان رسید با ما در میان بگذارید.

درمورد مصاحبه های استخدامی بخوانید:

 

طریقه جواب دادن به ۱۰ مورد از پرتکرارترین سؤالات مصاحبه

۱- قوی‌ترین نقطه قوت شما چیست؟

این سؤالی است که اکثر کارفرمایان می‌پرسند تا به اطلاعاتی در مورد شما دست یابند. در پاسخ به این سؤال بر ویژگی‌هایی تمرکز داشته باشید که برای احراز شغل موردنظر مهم‌اند و به شما در برتری نسبت به سایر داوطلب‌ها کمک می‌کنند.

 

2- بزرگ‌ترین نقطه‌ضعفتان چیست؟

سؤال دیگری که حتماً در مصاحبه می‌شنوید، این است که در مورد نقاط ضعفتان صحبت کنید. در پاسخ به این سؤال سعی کنید به سمت نقاط قوتتان حرکت کنید و در مورد توانایی‌ها و مهارت‌هایتان به‌عنوان یک کارمند تمرکز داشته باشید.

 

3- صحبت کردن در مورد خودتان

به گونه‌ای به این سؤال پاسخ دهید که وارد جزئیات ویژگی‌های شخصی‌تان نشوید. برای شروع در مورد علایق شخصی خودتان که مستقیماً به‌کار و شغلتان مربوط نمی‌شود، صحبت کنید.

 

4- ما چرا باید شمارا استخدام کنیم؟

آیا شما فکر می‌کنید بهترین گزینه برای این شغل هستید؟ قبل از مصاحبه حتماً بر این سؤال فکر کنید و برای توضیح چرایی این سؤال آماده‌باشید. یک پاسخ مختصر و مفید می‌تواند شانس جذبتان در آن شغل را افزایش دهد.

 

5- چه میزان حقوق در نظر دارید؟

این سؤال ممکن است خیلی ساده به نظر برسد اما جزء سؤالات پر ریسک مصاحبه است. اگر مبلغی بیش‌ازحد معمول و روتین را در نظر بگیرید به‌راحتی می‌تواند منجر به شکست شما در مصاحبه شود.

 

6- چرا شغل قبلی‌تان را ترک کردید؟

اگر در مورد ترک شغل از شما سؤال شد، فقط در مورد حقایق صحبت کنید. سعی کنید صادق باشید و پاسخ‌هایتان را به آینده مربوط سازید و در مورد اهداف ایدئال توضیح دهید.

 

7- چرا می‌خواهید در این شغل فعالیت کنید؟

با این سؤال می‌توانید اطلاعاتتان در مورد شغل و شرکت را به مصاحبه کننده نشان دهید و با ارائه دلایل منطقی او را مجاب کنید که برای شغل موردنظر گزینه مناسبی هستید. به ویژگی‌های شغل که برایتان جالب‌اند اشاره‌کنید.

 

8- شما چطور شرایط استرس زا و وخیم را مدیریت می‌کنید؟

وقتی کارها طبق برنامه و درست پیش نمی‌روند، عکس‌العمل شما چیست؟ بهترین پاسخ این است که شرایط مشابهی که در شغل قبلی‌تان با آن روبه‌رو شده‌اید و توانسته‌اید آن را به خوبی مدیریت کنید را برای کارفرما توضیح دهید. تجربه‌هایتان را بازگو کنید و اطلاعات کاملی در اختیار کارفرما قرار دهید.

 

9- وقتی در یک موقعیت یا پروژه با مشکل مواجه می‌شوید چگونه آن را حل می‌کنید؟

با این سؤال مصاحبه کننده می‌خواهد واکنش شمارا نسبت به تصمیم‌های دشوار و شرایط بحرانی بسنجد. بهترین پاسخ این است که مانند سؤال قبلی، از تجربه‌هایتان صحبت کنید و مثال‌هایی از تصمیم‌گیری دشوارتان ارائه دهید.

 

10- هدف‌هایتان برای آینده چیست؟

هدف از پرسش این سؤال این است که مصاحبه کننده بداند شما چه برنامه‌ای برای آینده‌تان دارید و چقدر به شرکت پایبند خواهید بود و اگر زمانی با موقعیت شغلی بهتری مواجه شدید، شرکت را ترک می‌کنید یا به کارتان ادامه می‌دهید. دقت کنید پاسخ‌هایتان بر موقعیت شغلی حال حاضر و شرکتی که با آن مصاحبه می‌کنید، تمرکز داشته باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مصاحبه سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: about

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.