013-34934
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

ندارد

پادکست:

در مقاله ۵ دلیل استعفای کارمندان و راههای جلوگیری از آنها می خوانید:

دلایل 5 دلیل استعفای کارمندان و راههای جلوگیری از آنها

در این مقاله و پادکست از مدیرنو به دلایل استعفای کارمندان و روش‌های جلوگیری از استعفای کارمند می‌پردازیم. دلایلی که باعث می‌شوند کارمندی شغل و سازمان فعلی خود را ترک کند، ممکن است بسیار واضح باشد. اما قبل از اینکه یک کارمند دست‌به‌کار شود، مدیران می‌توانند با استفاده از ابزارها و راهکارهای مناسب از خروج احتمالی آنها مطلع شوند. از نشانه‌های تمایل به خروج کارمند می‌توان به حواس پرتی‌های مداوم، درگیر نبودن با کار و فضای شرکت، کارایی کمتری نسبت به حد متوسط و غیبت‌های مکرر اشاره کرد.

 

مراقبت آگاهانه در مورد نشانه‌های آشکار استعفای کارمند به سه دلیل حیاتی هستند.

اول، به شما کمک می‌کند مشکل را در مراحل اولیه حل کنید و بتوانید نظر کارمند را تغییر دهید. دوم، این فرصت را به شما می‌دهد که تأثیر منفی بودن کارمند مستعفی را بر سایر کارمندان مدیریت کنید، که می‌تواند باعث جلوگیری از کاهش روحیه و کاهش بهره وری کلی شود. و درنهایت، به شما این امکان را می‌دهد که زمان بیشتر و مناسب‌تری برای تدوین و اجرای یک استراتژی استخدام داشته باشید.

امروزه، این انتظار که کارمندان تا پایان عمر کاری خود از داشتن یک شغل راضی باشند، شدنی نیست. آنها نه تنها توانایی رشد حرفه‌ای خود را می‌خواهند، بلکه می‌خواهند فرصتی برای کشف مسیرهای شغلی مختلف را نیز داشته باشند.

امروز توسعه شغلی فقط به معنی بالا رفتن از نردبان شغلی و رسیدن به موقعیت بالاتر نیست. کارکنان علاقه‌مندند تا فرصت‌هایی را دنبال کنند که با مهارت‌ها و علایق آنها همخوانی دارد و آنها را قادر می‌سازد تا مسیر شغلی خود را توسعه دهند.

سؤال این نیست که آیا کارمندان شما به دنبال تغییر هستند یا خیر، بلکه سؤال این است که آنها چرا به دنبال چنین تغییری هستند و چه سازمان یا موقعیتی را انتخاب می‌کنند. امروزه، اکثر کارمندان وقتی می‌خواهند به دنبال رشد باشند، به خارج از سازمان خود نگاه می‌کنند. نظرسنجی Gloat تأیید می‌کند که تقریباً دو سوم از پاسخ‌دهندگان (۶۵.۱ درصد) محل کار فعلی خود را به‌عنوان گزینه‌ها و فرصت‌هایی برای رشد نمی‌بینند.

 

دلایل استعفای کارمندان و روش جلوگیری از استعفای کارمند

برای جلوگیری از استعفای یک کارمند چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

۱. رشد محدود در شرکت

حرفه‌ای ها تمایل زیادی به رشد در یک شرکت دارند و فقدان فرصت‌های رشد یکی از دو دلیل اصلی استعفای کارمندان است. به رسمیت شناختن سخت‌کوشی و قدردانی از کارمندان برای انجام یک کار خوب، علاوه بر تعیین یک مسیر شغلی روشن می‌تواند به کارکنان این احساس را بدهد که آینده بلندمدتی در سازمان دارند.

 

2. احساس دستمزد کم

حقوق یکی دیگر از دلایل اصلی استعفای کارمندان و ترک کار است. با توسعه ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی، کارمندان می‌توانند به‌راحتی بفهمند که همتایانشان در شرکت‌های دیگر چه درآمدی دارند، که باعث می‌شود به‌شدت از ارزش بازار خودآگاه شوند. بنابراین ارائه حقوق رقابتی و پرداخت سایر مزایا می‌تواند انگیزه ماندن در آنها را تقویت کند. البته به خاطر داشته باشید که همه استعفاها و خروج‌ها ماهیت مالی ندارند و ممکن است کشف عوامل زمینه‌ای دیگر، برای حفظ کارمند ضروری باشد.

 

3. دیگر به چالش کشیده نمی‌شوند

کارمندان خوب به دنبال انجام کارهای بیهوده نیستند؛ آنها به دنبال درگیری با کار بوده و دوست دارند به‌طور مداوم در حال یادگیری باشند. ایجاد چالش‌ها و تعیین اهداف جدید به کارکنان کمک می‌کند احساس مفید بودن کرده و آنها را علاقه‌مند به‌کار و سازمان نگه می‌دارد.

 

4. احساس کم ارزش شدن

کارمندان می‌خواهند به رسمیت شناخته شوند. هنگامی‌که مدیران شرکت دستاوردهای یک کارمند را نادیده می‌گیرند، ممکن است باعث ترغیب کارمندان برای یافتن ارزش‌های موردنظر در جای دیگری شوند. شما به‌عنوان مدیر باید سیستمی را پیاده‌سازی کنید که کارمندان خوب را تأیید کرده تا آنها احساس کنند جزئی جدایی‌ناپذیر از چشم انداز شرکت هستند.

 

5. فرهنگ شرکتی دیگر مناسب نیست

سخت‌ترین عامل جلوگیری از خروج پرسنل خوب، بهینه سازی فرهنگ شرکت است. درحالی‌که دلایل قبلی بر روی افراد متمرکز بود، این پارامتر، موضوعی کلان و در سطح شرکت است. بااین‌حال، ترویج ارتباطات باز در محیط کار بین مدیران و کارمندان می‌تواند نرخ حفظ را تقویت کند. ایجاد فرصت‌هایی برای شبکه‌سازی بین پرسنل در خارج از دفتر نیز حس رفاقت و وفاداری را تقویت می‌کند.

بیشتر کارکنان می‌خواهند برای شرکتی کار کنند که با ارزش‌های آنها همسو باشد. مشاغل صرفاً وسیله‌ای برای پرداخت صورت‌حساب‌ها نبوده، بلکه به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان بخشی از هویت کارکنان در نظر گرفته می‌شوند. جویندگان کار به دنبال ارتباط معتبرتر بین ارزش‌های شرکتی و ارزشهای شخصی هستند.

نگرانی واقعی اینست که بسیاری از نیروهای کار جدید فکر می‌کنند که کارفرمایان آنها در راستای همسو کردن ارزش‌های شرکت با باورهای شخصی‌شان چیزهای زیادی را نادیده می‌گیرند. تنها یک سوم (۳۴.۱ درصد) از جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله فکر می‌کنند که ارزش‌های مشابهی با کارفرمای خود دارند.

استعفای کارمندان همچنین می‌تواند فرصتی برای به‌دست آوردن درک بهتری از آنچه در سازمان شما در حال وقوع است باشد، پس به‌جای تأسف برای خروج پرسنل با کیفیت به فکر برطرف کردن دلایل خروج آنها باشید تا مجدد در آینده در چنین شرایطی قرار نگیرید.

منبع: robertwalters

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.