Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
هماهنگ شدن افراد تیم در کار گروهی

در این مقاله از مدیرنو؛ به هماهنگ شدن افراد تیم در کار گروهی می‌پردازیم. چطور با افراد تیمتان هماهنگ می‌شوید؟ هیچ‌کس فردی را که خلاف جهت دیگران رفتار می‌کند و همیشه با نظرات سایرین مخالف است، دوست ندارد. شما به‌عنوان عضوی از تیم باید یاد بگیرید که چگونه با دیگران هماهنگ باشید و یکی از “آنها” شوید و مانند یک فرد غریبه، خارج از گروه نباشید. برای این منظور باید تا جایی که می‌توانید رفتارهای زیر را در خود تقویت کرده و خود را با همکارانتان سازگار و هماهنگ کنید.

 

چگونگی هماهنگ شدن افراد تیم در کار گروهی

1- فرهنگ جمعی را بشناسید

برای هماهنگ شدن افراد تیم در کار گروهی ابتدا باید فرهنگ جمعی را بشناسیم. هر موسسه، شرکت یا حتی دفتر کوچکی دارای فرهنگ است. دانستن آن فرهنگ به شما حدومرز می‌بخشد و کلیدی برای موفقیت، دانش و قدرت است. فرهنگ یعنی چگونگی انجام کار توسط افراد. این فرهنگ گاهی توسط شرکت راهبری می‌شود و اغلب اوقات به‌وسیله افراد آفریده می‌شود.

اگر این فرهنگ را نشناسید یا در به‌کارگیری آن با شکست مواجه شوید؛ درنهایت سوءاستفاده از شما سهل و آسان خواهد بود. 70 درصد از برکناری‌ها، به دلیل انجام نادرست وظایف نبوده است بلکه به این سبب بوده است که فرهنگ جمعی را نمی‌دانسته اند و خود را با آن هماهنگ نکرده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: 8 راه برای ایجاد یک فرهنگ فروش مثبت

2- با توجه به موقعیت، لباس رسمی و مخصوص یا غیر رسمی بپوشید

برای هماهنگ شدن افراد تیم در کار گروهی با دقت دیگران را زیر نظر بگیرید. آنها چه می‌کنند؟ اگر در یک گردهمایی کت‌ها را در آورده‌اند و آستین‌ها را تا زده‌اند، شما نیز این‌چنین کنید. اگر جلسه بسیار رسمی است و افراد کت به تن دارند، شما هم با کت در آنجا حاضر شوید. این نکات بسیار واضحی هستند اما افرادی که در ملاقات‌ها ساز مخالف می‌زنند توسط دیگران طرد می‌شوند. ما کم‌وبیش باید همرنگ جماعت شویم تا با آنها هماهنگی پیداکنیم.

 

3- در رفتار با افراد مختلف سازگار باشید

افراد باهم تفاوت دارند. اگر با همه به یک روش رفتار کنید، این خطر وجود دارد که همه‌ی آنها را دلگیر کنید یا حداقل، رضایت هیچ‌یک از آنها را به‌دست نیاورید. اگر صاحب فرزند باشید این قانون را بهتر درک خواهید کرد. باید با هر کودک روش رفتاری متفاوت و منحصربه‌فردی را پیش بگیرید. در کسب و کار به همین شکل است اگر مدیر هستید باید برای افراد تیمتان در نقش والدین باشید و با هرکدام رفتاری جداگانه داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: ارتباط رهبر با اعضای تیم از مدیرنو

بررسی کنید که با مردم چگونه رفتار می‌کنید. آیا بدون در نظر گرفتن شخص مقابل و اتفاقات در حال جریان با همه یکسان برخورد می‌کنید؟ آیا به‌راحتی و به‌سرعت سازگاری می‌یابید و تغییر می‌کنید؟ تحقیق کنید که چه کسی در اطراف شما موفق است و چگونه با دیگران رفتار می‌کند.

اکثر موانع و مشکلات بیرونی تیم‌های کاری بر اثر تغییرات بیرونی به وجود می‌آیند و برای جلوگیری از تأثیر مشکلات بر تیم و از هم پاشیدن تیم پس از هر اتفاق ناخوشایند، باید تیمی با قابلیت انعطاف و برگشت‌پذیر تشکیل داد که با هر تندباد کوچکی نلرزد و از بین نرود.

 

4- باید بدانید کی و کجا رفت‌وآمد داشته باشید

همواره مکان‌های کلیدی‌ای وجود دارند که بزرگان و افراد رده‌بالا در مواقع رسمی و غیررسمی در آنجا گرد هم جمع می‌شوند. شما باید این مکان‌ها را شناسایی کرده و از آنها به‌عنوان محل‌های مهم برای جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات، برقراری ارتباط، نقطه‌ای برای دیده شدن و ایجاد تأثیر استفاده کنید. رؤسا در موقعیت‌های رسمی، برای تنفس از جلسه بیرون خواهند آمد، بهتر است با پیوستن به جمعشان جزئی از آنها شوید.

 

5- روحیه و نگرش گروه را درک کنید

افراد ایجاد گروه‌های کوچک و امن را دوست دارند؛ خانواده، دوستان، همکاران، شهر، کشور و.. در صورت تهدید آنها، بی‌نهایت از آنها حمایت خواهند کرد. هماهنگ شدن با گروه به این معنا نیست که شما اجباراً هویت خود را از دست بدهید و تمام احساس فردی خود را کنار بگذارید بلکه تمام آنچه نیاز است، درک روحیه و طرز تفکر گروه است و بعد به‌کارگیری آن در جهت منافع خودتان.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مشاوره کسب و کار و آموزش درن سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

منبع: کتاب 100 قانون موفقیت در بازار کار

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.