Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

ندارد

پادکست:

ندارد
هدف اهمیت و مزایای آموزش کارکنان

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه هدف از آموزش کارکنان چیست می‌پردازیم. در ادامه به اهمیت و مزایای آموزش کارکنان نیز اشاره خواهیم کرد. با پیشرفت تکنولوژی و بهبود روشها و استراتژیهای محل کار، ضروریست که دانش، مهارت، ارزش‌ها و توانایی‌های کارفرمایان و کارکنان با این تغییرات همسو شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش دانش و مهارت کارکنان، آموزش کارکنان است.

هدف ارائه آموزش های مرتبط و مداوم به کارکنان ، افزایش عملکرد و بهبود نتایج شرکت‌ها در محل کار است. در این مقاله، اهمیت آموزش کارکنان را توضیح می‌دهیم و لیستی از مزایای بالقوه آموزش کارکنان را ارائه می‌دهیم.

مدیرنو به‌صورت تخصصی به آموزش کارکنان سازمان می‌پردازد. بیشتر بدانید؛

 

اهمیت آموزش کارکنان

آموزش کارکنان مهم است. زیرا آموزش فرصت مناسبی برای توسعه پایگاه دانش و افزایش مهارت‌های شغلی کارکنان برای موثرتر بودن در محیط کار است. با وجود هزینه‌های آموزش کارکنان، درصورتی‌که آموزش‌ها ادامه‌دار باشد، بازده سرمایه گذاری در آن بسیار زیاد است.

دلایل مختلفی برای اینکه کارفرمایان باید برنامه‌های آموزشی را برای کارکنان خود آغاز کنند وجود دارد. مانند:

آموزش کارکنان مهارت و دانش را بهبود می‌بخشد

برنامه‌های آموزشی کارکنان به بهبود دانش و مهارت‌های کارکنان برای مطابقت با تغییرات مختلف در صنعت کمک می‌کند. این پیشرفت‌ها بر بهره وری کارگران تأثیر مثبت می‌گذارد. افزایش بهروه وری کارکنان می‌تواند سود و کارایی یک سازمان را افزایش دهد. برخی از مواردی که کارکنان از طریق آموزش می‌آموزند شامل: اخلاق کاری، روابط انسانی و ایمنی است.

 

توصیه‌هایی که در ارزیابی عملکرد کارکنان ارائه می‌شود را برآورده می‌کند.

وقتی ارزیابی عملکرد کارکنان سازمان، در یک موضوع یا مهارت خاص، نیاز به بهبود را نشان می‌دهد، می‌توان برای رفع این نیازها، برنامه‌های آموزشی را برای اعضای کارکنان ترتیب داد. بنابراین وقتی مشکلی تشخیص داده شد، آموزش می‌تواند به آن مشکل مشخص‌شده بپردازد و برای آن راه حل ارائه دهد. برای شناسایی رفع مشکلات سازمانتان، به صفحه ارزیابی سازمان و ارزیابی عملکرد کارکنان مراجعه فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه ارزیابی عملکرد کارکنان مدیرنو مراجعه فرمایید.

 

کارکنان را برای مسئولیت‌های بالاتر آماده می‌کند.

برنامه‌های آموزشی می‌تواند به آماده‌سازی کارکنانی که وظایف و مسئولیت‌های بیشتری را در یک سازمان بر عهده می‌گیرند، کمک کند. این برنامه‌های آموزشی به آنها کمک می‌کند تا برای عملکرد مؤثر در موقعیت‌های جدید خود، مهارت‌های بیشتری یاد بگیرند. به‌عنوان‌مثال، آنها ممکن است در مهارت‌های رهبری یا برای استفاده از نرم افزار خاصی که در سمت جدید خود لازم دارند، آموزش ببینند.

 

ارائه آموزش به کارکنان نشان می‌دهد که ارزشمند هستند.

اجرای برنامه‌های آموزشی در محل کار به کارکنان کمک می‌کند که احساس کنند شرکت روی آنها سرمایه گذاری کرده. با تداوم آموزش مهارت‌ها و توانایی‌های جدید به کارکنان خود، آنها نه تنها کارمندان بهتری خواهند شد، بلکه احساس می‌کنند اعضای مولد سازمان هستند. این امر باعث تقویت روحیه و همچنین توانایی‌های محل کار آنها می‌شود.

 

کمک به بررسی و آزمایش کارایی یک سیستم مدیریت عملکرد جدید

برنامه‌های آموزشی کارکنان به سازمان کمک می‌کند تا کارایی و اثربخشی یک سیستم مدیریت عملکرد جدید را آزمایش کند. این امر به منابع انسانی کمک می‌کند تا انتظارات عملکرد واضح‌تری را ایجاد کند. استفاده از این سیستم‌های ارزیابی عملکرد برای آموزش کارکنان، ضرورت دستیابی به اهداف را تقویت می‌کند. به کارکنان کمک می‌کند تا انتظاراتی که مدیران از آنها دارند را بهتر درک کنند.

 

دوره آموزش به کارکنان مهارت‌های IT و کامپیوتر را بهبود می‌بخشد

برنامه‌های آموزشی به کارکنان کمک می‌کند تا مهارت‌های رایانه‌ای و موضوعات فناوری اطلاعات، مانند استفاده از سیستم‌های نرم افزاری را یاد بگیرند. ممکن است شرکت‌ها برای بهبود کاراریی کارکنان در محل کار و درک بهتر از مهارت‌های رایانه‌ای، به کارکنان خود نحوه ایجاد نمودارها و صفحات گسترده، ویرایش داده‌ها در پایگاه داده خود و درک ترتیبات شبکه را آموزش دهند.

 

طبقه بندی آموزش و توسعه برای کارکنان

دسته‌های مختلفی وجود دارد که کارکنان می‌توانند در داخل یا خارج از محل کار تحت آموزش باشند، ازجمله:

 

آموزش مدیریت

هنگامی‌که کارکنان به سمت‌های مدیریتی یا سطح عالی در یک سازمان ارتقا می‌یابند، می‌توانند سطوح مختلف آموزش مدیریت را بگذرانند. این نوع آموزش، به‌منظور آماده‌سازی آنها برای مسئولیت‌های بالاتری که در سازمان خواهند داشت، می‌باشد.

 

آموزش فروش

ممکن است کارکنان، به‌ویژه آنهایی که در مشاغل فروش و بازاریابی هستند، برای تقویت مهارت‌های خود در فروش و بازاریابی محصولات شرکت آموزش فروش بخواهند.

 

آموزش‌های حین کار

هنگامی‌که یک کارمند برای اولین بار در یک شرکت شروع به‌کار می‌کند، ممکن است آموزش‌های حین کار را ببیند. آموزش‌های حین کار به کارکنان جدید کمک می‌کند آنچه از آنها انتظار می‌رود و همچنین مهارت‌های شغلی لازم برای موقعیت جدید خود را بیاموزند.

 

آموزش زیر نظر مربی

گاهی اوقات ممکن است از کارمندان (به‌ویژه در مورد کارکنان تازه‌کار) خواسته شود که تحت سرپرست یا مدیر مجرب کار کنند. تا در مورد شغل خود بیشتر بیاموزند و تجربه اولیه برای کار در یک سازمان را کسب کنند.

 

آموزش درون سازمانی

اکثر سازمان‌ها سطوح مختلف آموزش داخلی را برای کارکنان خود انجام می‌دهند. یکی از گزینه‌ها این است که از اعضای باتجربه سازمان به‌عنوان آموزش‌دهنده استفاده شود. گزینه دیگر این است که یک مربی خارجی برای آموزش مهارت‌ها یا توانایی‌های خاص به کارکنان یا مدیران بیاورید.

یک مربی در خارج از سازمان چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟

 

مطالعه شخصی

کارمندان همچنین می‌توانند خود را وقف مطالعه شخصی کنند. تا در مورد یک موضوع خاص و موردعلاقه آموزش ببینند. بسیاری از مراجع مطالعه خوب به‌صورت آنلاین موجود است که می‌تواند در این مورداستفاده شود.

 

آموزش ترکیبی

آموزش ترکیبی شامل مشارکت کارکنان در آموزش‌ها، به صورت ترکیبی از کلاس درس و یادگیری آنلاین می‌شود.

 

مزایای آموزش کارکنان

11 مزیت آموزش کارکنان

کارفرمایان از سازماندهی برنامه‌های آموزشی برای کارکنان خود مزایای زیادی به‌دست می‌آورند، به‌ویژه زمانی که آنها به‌طور اختصاصی و پیوسته این برنامه‌ها را اجرا می‌کنند. در اینجا برخی از مزایای احتمالی وجود دارد:

 

1. افزایش بهره وری و عملکرد

یکی از مزایای آموزش کارکنان افزایش بهره وری و عملکرد آنهاست. هنگامی که کارکنان تحت آموزش قرار می‌گیرند، مهارت‌ها و دانش آنها در مورد شغل بهبود می‌یابد و اعتماد آنها به توانایی‌هایشان افزایش می‌یابد. این کار عملکرد آنها را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود کارآمدتر و موثرتر کار کنند.

 

2. متحدالشکل کردن فرآیندهای کاری

هنگامی‌که کارکنان در یک محل کار در معرض آموزش قرار می‌گیرند، به استانداردسازی روند کار در بین کارکنان کمک می‌کند. درنتیجه قرار گرفتن در معرض آموزش‌های مشابه، کارکنان رویه‌های مشابهی را اعمال و دنبال خواهند کرد.

 

3. کاهش اتلاف

هنگامی‌که کارکنان آموزش ببینند، یاد خواهند گرفت که از مواد، ابزار و تجهیزات شرکت به خوبی، ایمن و اقتصادی استفاده کنند. تصادفات و صدمات به تجهیزات به حداقل می‌رسد و این امر ضایعات را پایین نگه می‌دارد.

 

4. کاهش نظارت

یکی دیگر از مزایای آموزش کارکنان کم کردن نیاز به نظارت است. اگرچه آموزش کارکنان نباید به‌طور کامل نیاز به نظارت را از بین ببرد، اما می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی نیاز به نظارت بیش‌ازحد در محل کار را کاهش دهد.

 

5. ترویج از درون

هنگامی که یک سازمان به افراد حرفه‌ای با مهارت‌های جدید یا خاص نیاز دارد، آنها مجبور نیستند برای استخدام متخصصان جدید از منابع خارجی در بازار کار استفاده کنند. آنها می‌توانند به درون سازمان خودشان نگاه کنند و کارکنان قابل اعتمادی را انتخاب کنند که می‌توانند پس از آموزش در این مجموعه از مهارت‌های جدید موردنیاز سازمان، ارتقاء شغلی پیدا کنند.

 

6. بهبود ساختار سازمانی

شرکتی که سیستم آموزشی سازمان یافته برای کارکنان خودش دارد، به آنها کمک می‌کند تا به روشی منظم و سیستماتیک، کارها را یاد بگیرند. این کار از اینکه کارکنان با آزمون و خطا کارهایشان را یاد بگیرند جلوگیری می‌کند.

ساختار سازمانی چیست؟

 

7. تقویت روحیه

یکی از مزایای خوب آموزش کارکنان تقویت روحیه آنهاست. در سازمان‌هایی که برنامه‌های آموزشی اجرا می شود، کارکنان احساس می‌کنند که بخشی از یک محیط کاری حمایتی هستند که در آن مورد قدردانی قرار می‌گیرند. این امر باعث تقویت روحیه آنها می‌شود. باعث می‌شود با اعتمادبه‌نفس بیشتری به وظایف شغلی خود نزدیک شوند.

 

8. بهبود دانش سیاست‌ها و اهداف

یک برنامه آموزشی خوب همیشه به کارکنان کمک می‌کند تا با اخلاق، ارزش‌ها، خط‌مشی‌ها، چشم‌اندازها و مأموریت های سازمان خود آشنا شوند.

 

9. بهبود ارزش‌گذاری مشتری

یکی از هدف های مهم آموزش کارکنان جلب نظر مشتری است. وقتی کارکنان یک سازمان در معرض آموزش مداوم قرار می‌گیرند، مهارت‌های آن‌ها در محل کار بهبود می‌یابد و باعث می‌شود حرفه‌ای‌تر و سازنده‌تر کار کنند. مشتریان تأثیر این خدمات عالی را احساس خواهند کرد و نظر آنها نسبت به سازمان بهبود خواهد یافت.

 

10. محیط کار بهتر

آموزش مداوم به کارمندان کمک می‌کند تا در محیط کار، به‌طور موثرتری کار کنند. این امر باعث ایجاد فضایی در سازمان می‌شود که هر کارمندی را به احساس ارزشمندی و خوشی دلگرم می‌کند.

 

11. فن‌آوری بهبود یافته و به روز

با تغییر روزافزون فناوری در همه صنایع، قرار گرفتن کارکنان در معرض تکنیک‌های جدید در فناوری‌های پیشرفته، به افزایش کارایی و بهره وری در سازمان کمک می‌کند.

 

حال که موارد ذکرشده در این مقاله را مطالعه کردید، به اینکه هدف و اهمیت آموزش کارکنان چیست پی بردید. امیدواریم نکات ذکرشده در این مقاله به بهبود و تقویت سازمان شما کمک کند.

منبع: indeed

کلیدواژه ها: هدف از آموزش کارکنان – هدف آموزش کارکنان – هدف از آموزش کارکنان چیست – اهمیت آموزش کارکنان – مزایای آموزش کارکنان – آموزش کارکنان چیست

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.