Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
مهارت های مورد نیاز برای استخدام

در این مقاله از مدیرنو؛ به مهارت های مورد نیاز برای استخدام می‌پردازیم. 5 مهارت مهم برای استخدام شما را شرح خواهیم داد. آیا شما دارای مهارت‌های ارتباطی قوی هستید؟ آیا در یک مجموعه تیمی عملکرد خوبی دارید؟ اگر چنین است به‌احتمال‌زیاد شما یکی از کاندیداهای پرطرفدار از سوی کارفرمایان در سال جدید خواهید بود.

با توجّه به گزارش NACE در نوامبر 2014، رهبری، توانایی کار در یک تیم و مهارت‌های ارتباطی قوی، تعدادی از مهارت‌هایی هستند که کارفرمایان به دنبال آنها در بین کاندیداها هستند.

همان‌طور که شما خودتان را برای جستجوی کار آماده می‌کنید، مهم است که از مهارت های مورد نیاز شما که باعث استخدام شما در این سال خواهند شد، آگاه باشید.

 

مهارت های مهم برای استخدام

1- رهبری

کاندیداهایی احتمال زیاد برای استخدام شدن دارند که بتوانند توانایی خود را در مدیریت محل کار به کارفرمایان نشان دهند. رهبری یکی از خصوصیات مهمیست که باید حتماً دارا باشید. به دلیل اینکه کارفرمایان، کارکنانی می‌خواهند که بتوانند تیم‌ها را رهبری کنند. در مسئولیت‌های متفاوت نقش ایفا کنند. توانایی مدیریت همکاران خود را داشته باشند.

مهارت‌های رهبری خود را به کارفرمایان از طریق صحبت کردن در مورد موقعیت‌های رهبری که قبلاً تجربه کرده‌اید یا شرایطی که شما مجبور به هدایت تیم محل کار خود شدید، نشان دهید. کارفرمایان از این طریق متوجّه می‌شوند که شما توانایی رهبری شرکت آنها را دارا هستید.

 

2- توانایی کار در یک تیم

توانایی کار در یک تیم به این معنیست که شما مهارت همکاری و کار کردن با دیگران به‌طور موثّر را دارا باشید. به‌عنوان یکی از اعضای تیم شما باید توانایی الهام بخشیدن به سایر اعضا و باهم کار کردن برای رسیدن به هدف را داشته باشید. این مهارت از سوی کارفرمایان بسیار باارزش است. به دلیل این‌که آنها به دنبال کارمندانی هستند که بتوانند نقاط قوّت خود را به تیم منتقل کنند.

 

3- حل مشکل

حل کردن مشکل مهارتی است که بسیاری از جویندگان کار به آن برای تحت تأثیر قرار دادن کارفرمایان فکر نمی‌کنند. بااین‌حال، این یک مهارت مهم است. که شما باید برای استخدام شدن دارا باشید. مهارت‌های خود را در این زمینه به کارفرمایان از طریق گفتن به آنها در مورد زمانی که شما مجبور به حل یک مشکل بودید و نتیجه‌ای که به‌دست آوردید نشان دهید.

 

4- ارتباط نوشتاری و کلامی

در دنیای امروز مهارت‌های نوشتاری و کلامی برای دستیابی به موفقیت در محیط‌های کاری ضروری هستند. اگر شما یکی از کاندیداهای شغلی هستید یا برای یک مقام رهبری درخواستی داده‌اید، شما باید مهارت‌های ارتباطی عالی داشته باشید.

فرآیند استخدام یک فرصت عالی برای شماست. تا مهارت‌های ارتباطی خود را به کارفرمایان نشان دهید. در آغاز بررسی روند درخواستتان، از طریق نوشتن یک رزومه به همراه نامه توضیحی و برقراری ارتباط سریع با مدیر استخدام، به کارفرمایان نشان دهید که شما به‌راحتی می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. همچنین در هنگام مصاحبه نیز شما فرصت دیگری برای نشان دادن مهارت‌های کلامی خود دارید.

 

5- ابتکار عمل

کارفرمایان کسانی را استخدام می‌کنند که افکار محدودی ندارند. به همین دلیل داشتن ابتکار عمل ویژگی است. که باعث می‌شود کاندیداهایی با این ویژگی در فرآیند استخدام از سایرین جدا شوند. ابتکار عمل خود را به کارفرمایان از طریق بیان موفقیت‌های خود در زمانی که مجبور بودید پروژه‌ای را تکمیل کنید یا با محدودیت زمانی مواجه بودید، نشان دهید. به‌عنوان‌مثال، بگوید که مدیر قبلیم از من خواسته بود تا یک گزارش را در آخرین دقایق برای یک ارائه مهم آماده کنم. شما می‌توانید در مورد آنچه انجام داده‌اید تا قبل از ضرب‌الاجل گزارش را آماده کنید، صحبت کنید.

پیشنهاد مطالعه: 9 مهرات ضروری برای سال 2021

همان‌طور که شما به دنبال کار هستید و برای شغل‌ها درخواست ارسال می‌کنید این مهارت‌ها را نیز در ذهن خود داشته باشید. با آموختن بعضی از این مهارت‌ها به‌عنوان یک حرفه‌ای، کارفرمایان بیشتری به شما توجّه خواهند کرد و به یک شغل در سال جدید دست خواهید یافت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مصاحبه سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: personal brandin gblog

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.