Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
پذیرش کار جدید

در این مقاله از مدیرنو؛ به علامت‌های هشداردهنده در پذیرش کار جدید می‌پردازیم. همه‌ی ما ممکن است زمانی مجبور شویم به دنبال کار تازه‌ای بگردیم. در حقیقت اگر جوان هستید محققان اعتقاد دارند در طول زندگی حرفه‌ای خود ممکن است ۱۵ تا ۲۰ شغل مختلف را تجربه کنید. فارغ از اینکه دهه چندی محسوب می‌شوید، علائم هشدار دهنده خاصی وجود دارند که باید پیش از پذیرفتن پیشنهاد یک شغل تازه شمارا وادار کنند مجدداً پاسخ مثبت خود را موردبررسی قرار دهید.

 

10 مورداز علامت های هشدار دهنده در پذیرش کار جدید

1- کسب و کار موردنظر تازه نباشد اما همه‌ی کارکنان آن تازه باشند

نرخ بالای جدایی کارکنان از یک کسب و کار همیشه یک علامت هشدار دهنده محسوب می‌شود. مگر شرایط کاری یک شرکت تا چه اندازه می‌تواند بد باشد که نتواند کارکنان خوب خود را حفظ کند؟

 

2- مصاحبه کننده در اولین برخورد با شما از کارکنان فعلی‌اش گله گذاری کند

اگر رئیس آینده‌ در کار جدید شما پیش شمایی که هنوز به شرکتش نپیوسته‌اید پشت سر کارکنان فعلی‌اش بدگویی کند، فکر می‌کنید پشت سر شما چه چیزهایی ممکن است بگوید؟

 

3- استفاده از کلمات دهان‌پرکن بی‌ربط و جملات گنگ و نامفهوم هیچ‌وقت نشانه‌ی خوبی محسوب نمی‌شود

این نوع ادبیات نشان‌دهنده اینست که شرکت مذکور دقیقاً نمی‌داند چطور می‌خواهد از شما به شکلی مؤثر در موقعیت شغلی پیشنهادی استفاده کند.

 

4- مبالغه در مورد شغل موردنظر با هدف تهییج متقاضیان

این کار معمولاً به آن معنی است که ویژگی‌های بیان‌شده در مورد شغل موردنظر آن‌قدر رؤیایی هستند که نمی‌توانند حقیقت داشته باشند. به‌ویژه اگر تعریف آن نیز نامفهوم باشد. و کسی از شما در مورد تجربه‌ی کار در این زمینه سؤالی نپرسد.

 

5- موقعیت شغلی مذکور مکرراً آگهی شود

اگر دیدید موقعیت شغلی به‌خصوصی بارها و بارها در رسانه‌ها آگهی می‌شود، تقریباً می‌توان مطمئن بود این موضوع علت خاصی دارد. علتی که به‌احتمال‌زیاد نمی‌تواند مثبت باشد.

 

6- هیچ مسیر مشخصی برای پیشرفت و ارتقا در تعریف شغل موردنظر بیان‌نشده باشد

اگر برای ارتقای سازمانی شما در یک موقعیت شغلی هیچ مسیری مشخص نشده باشد، ممکن است گرفتار یک بن‌بست شغلی شوید. قطعاً حق شما بیشتر از اینهاست.

 

7- نظر کارکنان فعلی شرکت درباره‌ی کار در آنجا مثبت نباشد

از کارکنان آن شرکت درباره‌ی مزایا و معایب کار کردن در آنجا سؤال کنید. اگر بهترین چیزی که می‌شنوید به نظرتان بد آمد و بدترین چیزی که می‌شنوید از آن نیز بدتر بود، تا فرصت را از دست نداده‌اید از آنجا دور شوید.

 

8- کارفرمای آینده‌تان از شما درخواست پول کند

باور کنید یا نه، برخی از کارفرماها برای بررسی سابقه و آموزش، از شما طلب پول می‌کنند. به چنین درخواست‌هایی پاسخ منفی بدهید. به دنبال محیط کار جدید در جای دیگری برای کار کردن باشید.

 

9- به نظر نمی‌رسد کارمندان از رئیس خود خوششان بیاید

اگر حس کردید کارمندان شرکت و محیط کار جدید شما دوست ندارند در حضور رئیسشان آفتابی شوند، باید این را نشانه‌ای بدانید بر اینکه رئیس آنها از رهبری شایسته بویی نبرده. احتمالاً شما هم دوست ندارید برای چنین فردی کارکنید.

 

10- زبان بدن کارکنان حاکی از نارضایتی‌شان باشد

هنگام رد شدن از فضاهای عمومی شرکت و محیط کار جدید به کارکنان نگاه کنید. زبان بدن آنها را زیر نظر داشته باشید. اگر حس کردید زبان بدن آنها حاکی از عدم رضایتشان از حضور در آنجاست، به این فکرکنید که اگر پیشنهاد کاری آنها را بپذیرید، آینده‌ی خود شما نیز ممکن است مشابه همین باشد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مصاحبه سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: inc

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.