Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
مصاحبه با کارفرما - 5 سوال اساسی در مصاحبه که باید از کارفرما بپرسید

در این مقاله از مدیرنو؛ به سؤالات ضروری در مصاحبه با کارفرما می‌پردازیم. در مصاحبه شغلی چه سوالاتی از کارفرما بپرسیم . در ادامه به 5 سوال اساسی در مصاحبه که باید از کارفرما بپرسید خواهیم پرداخت. سوالاتی اجتناب‌ناپذیر بعد از هر مصاحبه برای مصاحبه شوندگان پیش می‌آید و هنوز هم آنها به‌راحتی جوابی برای آنها نیافته‌اند. هرگاه که این افراد راجع به چنین موضوعی فکر می‌کنند معمولاً سوالاتی کم‌اهمیت را می‌پرسند که چندان در انتخاب شغلشان تاثیری ندارد.

 

در مصاحبه شغلی چه سوالاتی از کارفرما بپرسیم

معمولاً افراد آن‌قدر درگیر پیدا کردن جواب برای سوال‌هایی که در طول مصاحبه ممکن است از آنان پرسیده شود می‌شوند که یادشان می‌رود سوالاتی پیدا کنند و در مورد شرکت از کارفرما بپرسند. متأسفانه در وضع رکودی بازار و اقتصاد جویندگان یا شکار کنندگان کار به تطابق شرایط خود با نیازها و شرایط کارفرما بیشتر فکر می‌کنند.

اگر پیدا کردن کار برای شما حیاتی باشد شاید نتوانید درباره اینکه کدام پیشنهاد کاری را قبول کنید خیلی وسواس به خرج دهید، اما این به آن معنی نیست که شما از آن زاویه به مصاحبه بپردازید.
البته اگر شما در طول مصاحبه سوالاتی را بپرسید این‌طور به نظر می‌رسد که در حال سبک و سنگین کردن پیشنهاد و مقایسه با پیشنهادهای دیگر هستید (حال چه پیشنهاد دیگری داشته باشید و چه نداشته باشید). با این رویکرد در موقعیت بهتری خواهید بود که بفهمید آیا این کار مناسب شما هست و اینکه چگونه می‌توانید در آن شرکت موفق‌تر شوید.

به یاد داشته باشید که در چنین موقعیت‌هایی قدرت با شنونده است بنابراین شما می‌توانید اظهارات خود را با پرسیدن سؤالات عمیق و خردمندانه به‌پایان ببرید که نه تنها مصاحبه گر را به فکر وا‌می‌دارد، بلکه به جواب‌هایی که در انتخاب خود به آن نیاز دارید می‌رسید که آیا این کار را قبول کنید یا نه.

 

5 سوال اساسی در مصاحبه که باید از کارفرما بپرسید

اینجا ما پنج سوالی که بهتر است در مصاحبه با کارفرما پرسیده شود را ذکر می‌کنیم:

1- به نظر شما کدام‌یک از مهارت‌های من در جایگاهی که می‌خواهم مشغول شوم چالشی‌تر است؟

شغلی را می‌خواهید که قابلیت‌های کلیدی شمارا تقویت کند. پاسخ به این سؤال به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا شرکت می‌خواهد شمارا به خاطر ویژگی‌های کلیدی که دارای آن هستید و می‌خواهید تقویت کنید به‌کار بگیرد یا مهارت‌هایی که شما آن را کم‌اهمیت‌تر می‌دانید. همچنین شما متوجه می‌شوید چقدر چالش‌هایی که آنها برای این موقعیت شغلی در نظر گرفته‌اند با آنچه شما انتظار داشتید منطبق است.

 

2- چگونه شرکت به پیشرفت من کمک می‌کند؟

مسلماً شما فقط به دنبال این نیستید که از قابلیت‌هایتان استفاده کنید؛ شما می‌خواهید آنها را تقویت کنید و چیزهای جدید بیاموزید مطمئن شوید قبل از آنکه کار را قبول کنید یک مسیر و سیستم پشتیبانی برای تحقق این مسئله در شرکت وجود دارد. این مسئله می‌تواند از یک نظام پشتیبانی افزایش قابلیت‌های کارکنان نشأت بگیرد یا اینکه با شکل‌های دیگری از پشتیبانی دیگر مانند طرح‌های مشاوره حرفه‌ای و شغلی. پرسیدن این سؤال به مصاحبه‌کننده نشان می‌دهد که شما علاقه‌مند به پیشرفت فردی و رشد، پا به‌پای شرکت هستید.

 

3- آیا ممکن است کمی در رابطه با گروهی که من با آنها کار خواهم کرد بگویید؟

این یک سؤال عالی برای خطاب قرار دادن شرکت است. بدون اینکه صریح در رابطه با «فرهنگ» آن شرکت بپرسید. ممکن است شما با این سؤال به جواب متفاوتی ازآنچه در بیانیه مأموریت شرکت یا سایت نوشته‌شده برسید. این سؤال کمک می‌کند بدانید چقدر احساس نزدیکی با شرکت می‌کنید. ازنظر روانی یک سؤال فوق‌العاده است. چراکه فرض این سؤال بر آن است که شما این کار را به‌دست خواهید آورد.

 

4- معیار و تعریف شما از موفقیت شغلی در این شرکت چیست؟

این سؤال یک راه خوب برای نشان دادن آنست که شما به دنبال موفقیت هستید. (نه فقط کارمندی که سر ساعت بیاید و برود) همچنین این سؤال به شما اطلاعات ارزشمندی در مورد انتظارات از موفقیت شغلی شما و فرهنگ شرکت می‌دهد.

 

5- آیا شما در توانایی‌های من نکته‌ای می‌بینید که نیاز به تقویت داشته باشد؟

این یک سؤال شجاعانه و توفانی است. هرکسی آن‌قدر با اعتماد به نفس نیست که چنین سوالی را بپرسد. این سؤال شمارا در جایگاهی متفاوت در رقابت با سایرین قرار می‌دهد. برای مصاحبه‌گر شما یک فرد روشن‌فکر تلقی می‌شوید. نشان می‌دهد شما مقید به پر کردن خلأها و کاستی‌های خود هستید.

برای شما بدترین اتفاق ممکن آنست که خلأهایی در توانایی‌های شما وجود دارد و شمارا از رسیدن و گرفتن کار بازمی‌دارد. اما این سوالی بسیار باارزش است که برای مصاحبه بعدی شما بسیار مفید خواهد بود. در بهترین حالت هم مصاحبه‌گر جوابی ندارد و باکمال شادمانی برای تصدی آن شغل انتخاب می‌شوید.

برخی از مصاحبه شوندگان از این بخش از مصاحبه با طرح سوالاتی در مورد دستمزد، کارانه، ساعت تعطیلی و ساعت کاری و… سرسری رد می‌شوند. اما این فرصتی استثنایی برای مصاحبه شونده است. برای گرفتن اطلاعاتی که نیاز دارید بدانید که برای آن کار مناسب هستید یا نه. همچنین نشان می‌دهد که شما تافته‌ای جدا بافته‌اید و نه فقط یک رزومه در خروارها رزومه دیگر.

البته مجبور نیستید که تا پایان مصاحبه منتظر بمانید تا این سؤالات را بپرسید. در حقیقت خیلی بهتر (و البته طبیعی‌تر) است اگر شما این سؤالات را در طول مصاحبه بپرسید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مدیریت کسب و کار به صفحه مصاحبه سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه:

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.