انجام مصاحبه دوم چه مزایایی دارد؟

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on telegram
انجام مصاحبه دوم چه مزایایی دارد؟

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به انجام مصاحبه دوم چه مزایایی دارد می‌پردازیم. آیا مصاحبه دوم برای کارمندانی که قصد استخدامشان را دارید، ترتیب داده‌اید؟ اگر جوابتان منفیست بهتر است این کار را امتحان کنید. هنگام استخدام افراد باید کاملاً آنها را بشناسید چون ممکن است همکاری شما با آنها تا چندین سال ادامه داشته باشد و همچنین آنها در شکست یا موفقیت کسب و کارتان نقشی اساسی دارند. در اولین مصاحبه با متقاضیان، شما اطلاعات اصلی و عمومی آن‌ها را به‌دست می‌آورید و  مصاحبه  دوم با افراد به شما کمک می‌کند در مورد آنها اطلاعات بیشتری به‌دست آورده و صلاحیتشان را ارزیابی کنید.

چرا مصاحبه دوم ؟

کارفرمایان مصاحبه دوم را با افراد انجام می‌دهند تا به جزئیات بیشتری درباره فرد دست پیدا کنند. تا اطمینان یابند که همه کارمندان می‌توانند با فرد تازه‌وارد به خوبی همکاری کنند. متقاضیانی که برای مصاحبه دوم انتخاب می‌کنید، بهترین گزینه‌های موجود هستند و باید بین آن‌ها بهترین فرد را که شایسته پست موردنظر است و با فرهنگ شرکتتان همخوانی دارد را برگزینید.

انجام مصاحبه دوم چه مزایایی دارد؟

در این مقاله  به چند نمونه از مزایای مصاحبه دوم در استخدام می‌پردازیم:

مزیت اول:

شما به‌عنوان مسئول استخدام، نظر مثبتی از توانایی‌ها و تناسب فرد موردنظر دارید، چون یک بار با او مصاحبه انجام داده‌اید. در این مرحله باید نظر اولیه‌تان نسبت به کاندیدا تأیید شود تا شغل موردنظر را به او بسپارید.

مزیت دوم:

در این مرحله امکان دارد شما افرادی را به گروه مصاحبه اضافه کنید. در مصاحبه اول فرد با مدیر منابع انسانی ملاقات داشته است. در مصاحبه دوم ممکن است همکاران دیگری هم در جلسه مصاحبه حضورداشته باشند. شما از کارمندان دیگر می‌خواهید که صلاحیت و تعامل با کاندیدا را بررسی کند. این فکر خوبی است چون کارمندانتان تلاش می‌کنند که بهترین فرد را انتخاب کنند و در موفقیت کارمند جدید سهیم می‌شوند.

بیش از هر چیز دیگر، استخدام صحیح افراد سرنوشت کاری شمارا تعیین می‌کند. بهترین‌ها را انتخاب کنید که تحت نظارت و افکار شما قرار می‌گیرند و ب هدف‌هایتان جامه عمل می‌پوشانند. مقاله ” ۷ سؤال مصاحبه برای استخدام برترین‌ها ” به نکات مهمی در این زمینه اشاره می‌کند.

مزیت سوم:

این نوع مصاحبه می‌تواند یک نصف روز یا روز کامل کاری باشد. در طول این مدت تیمتان متوجه می‌شوند که فرد موردنظر ویژگی‌هایی که در مصاحبه اولیه نشان داده، دارا است یا خیر. افراد می‌توانند تصویر واقعی‌شان را برای چند ساعت پنهان کنند اما در طول یک روز کامل نمی‌توانند نقش بازی کنند. در طول این نوع مصاحبه شما رفتارهای اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی متقاضی را کشف می‌کنید.

مزیت چهارم:

هنگام مصاحبه، کاندیدای شما می‌تواند ایده‌هایش را درباره شغل موردنظر بیان کند. همچنین او ارتباطی بین مهارت‌ها و تجربه‌اش و نیازهای پست پیشنهادی برقرار می‌کند. در این مصاحبه او می‌تواند بهتر به سؤالات شما پاسخ دهد.

مزیت پنج:

به سؤالات فرد پاسخ دهید. این مصاحبه فرصت بسیار مناسبی است که او در مورد کسب و کار شما اطلاعات بیشتری به‌دست آورده و توانایی‌اش برای کار کردن با شمارا بسنجد. او در این مرحله سوالاتی با جزئیات بیشتر پرسیده و در پی یافتن انتظارات شماست. سؤالات او را به‌طور دقیق پاسخ دهید تا هر دو نفر در مورد انتخابتان اطمینان پیدا کنید.

مزیت ششم:

در این مصاحبه می‌توانید از متقاضی یک تست عملی بگیرید تا میزان خلاقیت، نظم و دقت، تجربه و موارد دیگر را دریابید. مثلاً کاندیدای بخش خدمات مشتری می‌تواند به‌طور آزمایشی به چند تلفن مشتری پاسخ دهد.

مزیت هفتم:

از این نوع مصاحبه می‌توانید برای نشان دادن اعتبار کسب و کار و برندتان استفاده کنید. به متقاضیان جدید نشان دهید که کار کردن با شما چگونه است و اجازه دهید کارمندانتان برای فرد تازه‌وارد داستان سرایی کنند و از محیط کاری مجموعه، چالش‌ها و انتظارات صحبت کنند.

امیدواریم با خواندن این مقاله درباره انجام مصاحبه دوم با کارمند آینده‌تان متقاعد شده باشید.

مصاحبه مجدد به شما اطلاعات لازم درباره فرد موردنظر را می‌دهد و می‌توانید با او تعامل داشته باشید. قطعاً با انجام این مصاحبه و در نظر گرفتن تمام جوانب بهترین استخدام را خواهید داشت.

منبع: about

پیشنهاد مطالعه:

0 0 نظر
رتبه مقاله
اشتراک
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
0
افکارتو دوست دارم. لطفا کامنتش کن!x
()
x