Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
سؤالات عجیب شرکت های بزرگ در مصاحبه های استخدامی

در این مقاله از مدیران نواندیش؛ به سؤالات عجیب شرکت‌های بزرگ در مصاحبه‌های استخدامی می‌پردازیم. شرکت های بزرگ مانند اپل و گوگل و فیسبوک و مایکروسافت و … سؤالات استخدامی خاص خود را دارند.

 اگر سؤالات مصاحبه‌های استخدامی چالش برانگیز و دشوار نباشند ارزش زیادی ندارند! معمولاً اکثر کاندیداها پاسخ‌هایی برای سؤالات روتین و معمولی آماده می‌کنند به این امید که بهترین گزینه برای استخدام باشند. به نظر شما چه اتفاقی می‌افتد اگر مصاحبه کننده  سؤالات غیرمنتظره از افراد بپرسد؟ افراد چه واکنشی در مقابل این سؤالات نشان می‌دهند؟

در این مقاله به بررسی سؤالات شرکت‌های برتر دنیا پرداخته تا ببینیم که آنها چطور افراد با استعداد را انتخاب و استخدام می‌کنند.

مثلاً کسی که می‌خواهد وارد شرکت اپل شود با چنین سوالی مواجه خواهد شد:

از نظر بهترین دوستتان، تنها چیزی که باید در خودتان بهبود دهید چیست؟

و یا در فیسبوک چنین سوالی پرسیده می‌شود:

چه چیزی روز کاری شمارا عالی می‌کند؟ و یا شما در مورد چه‌کاری شور و اشتیاق زیادی دارید؟

بعضی از این سؤالات عمیق‌ترند درحالی‌که ممکن است بی‌معنی و احمقانه به نظر برسند! مثلاً شرکت Whole Foods می‌پرسد؛ شما ترجیح می‌دهید با یک اردک هم اندازه اسب بجنگید و یا 100 اسب هم اندازه اردک؟ (یعنی مبارزه با یک مشکل بزرگ را انتخاب می‌کنید یا چندین مشکل کوچک)

سؤالات استخدامی شرکت اپل

 

ازنظر بهترین دوستتان، تنها چیزی که باید در خودتان بهبود دهید چیست؟

منظور این سؤال این است که در مورد ضعف‌ها و خطاهایی که دیگران در شما می‌بینند، توضیح دهید تا متوجه شویم چه چیزهایی شمارا متوقف می‌کنند و چگونه باید با آنها مبارزه کرده و رشد کنید.

بیشتر ما از چنین سوالاتی وحشت می‌کنیم! اما به یاد داشته باشید که باید پاسختان صادقانه باشد و نشان دهید که به دنبال بهبود نقاط ضعفتان هستید.

سؤال استخدامی شرکت فیسبوک

 

فکر کنید امروز بهترین روز کاری‌تان است  و تصور می‌کنید که بهترین شغل دنیا را دارید در این روز چه کاری انجام می‌دهید؟

این سؤال برای درک این مسئله است که به چه کاری شور و اشتیاق زیادی دارید؟ و در مواقعی که خوشحال و راضی از زندگی هستید به چه کاری می‌پردازید.

پاسخ افراد به مصاحبه کننده نشان می‌دهد که آیا علایق آنها با شرکت همخوانی دارد یا نه.

سؤالات استخدامی شرکت گوگل

تصور کنید که ناخدای کشتی دزدان دریایی هستید و یک صندوق پر از طلا پیدا می‌کنید. خدمه کشتی به نحوه تقسیم طلاها رأی خواهند داد. اگر کمتر از نیمی از افراد با روش تقسیم شما موافق باشند، شما خواهید مرد. چطور طلاها را تقسیم می‌کنید که هم سهم خوبی بگیرید و هم زنده بمانید؟

 این سؤال برای بررسی توانایی شما در حل مسائل مطرح می‌شود و پاسخ شما این موضوع را برای مصاحبه کننده روشن می‌کند.

یکی از مهم‌ترین نکات در مصاحبه‌های استخدامی، آمادگی لازم برای پاسخگویی سریع به سؤالات است. بعضی از این سؤالات رایج هستند و مصاحبه کنندگان انتظار دارند که در سریع‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهید. در مقاله “چگونه به سؤالات مصاحبه پاسخ دهیم؟ ” به معرفی 10 سؤال مهم در مصاحبه‌ها پرداخته‌ایم.

سؤالات استخدامی شرکت HubSpot (بازاریابی محصولات نرم افزاری)

 

یک چیز به من یاد بده!

خیلی خوب است که در مورد تجاربتان صحبت می‌کنید، اما در این سؤال باید تجاربتان را نشان دهید و به مصاحبه کننده ثابت کنید که چقدر در حوزه تخصصی‌تان به خود مطمئن هستید.

 سؤالات استخدامی شرکت مایکروسافت

 

بین نامرئی شدن و پرواز کردن کدام را انتخاب می‌کنید؟

این سؤال اطلاعاتی در مورد شخصیتتان به مصاحبه کننده نشان می‌دهدمثلاً اگر نامرئی شدن انتخاب شما باشد، ممکن است آدمی خجالتی‌ای باشید. اگر هم پرواز کردن را انتخاب کنید یعنی از آزاد بودن و ریسک کردن لذت می‌برید.

سؤالات استخدامی شرکت Nvidia (شرکت آمریکایی پیشگام درزمینه کارت‌های گرافیکی)

 

کاربردهای آجر را در یک دقیقه نام ببرید.

این سؤال بررسی می‌کند که شما چقدر خلاق هستید و با چه سرعتی می‌توانید در مورد مسائل فکر کنید. مصاحبه کننده از شما نمی‌خواهد که به‌صورت تخصصی در مورد آجر فکر کنید، فقط باید سعی کنید خارج از چهارچوب‌ها فکر کنید.

سؤالات استخدامی شرکت stryker (تولید کننده تجهیزات پزشکی)

 

از چه افرادی متنفرید؟

این سؤال مشخص می‌کند که چه چیزهایی برای شما ارزش بیشتری دارند و چه ویژگی‌هایی از افراد برایتان خوشایند نیستند و آیا ارزش‌های شما با سازمان همخوانی دارد یا نه.

سؤال شرکت Thoughtworks(فعال در زمینه تولید نرم افزار)

یک داستان در مورد یک کلاه سبز تعریف کنید. هدف این سؤال سنجیدن میزان خلاقیت شماست.

سؤال شرکت whole foods (فروشگاه  زنجیره‌ای آمریکایی)

 

شما ترجیح می‌دهید با یک اردک هم‌اندازه اسب بجنگید و یا 100 اسب هم‌اندازه اردک؟

هدف این سؤال سنجیدن ترجیح شما در این موضوع است که می‌خواهید با یک مشکل بزرگ بجنگید یا با چند مشکل کوچک؟

در مورد این سؤال هیچ پاسخ صحیحی وجود ندارد اما تصمیم شما اطلاعات زیادی در مورد نحوه حل مسائل و مهارت‌های تحلیلی‌تان خواهد داد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه مصاحبه سازمانی مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع : dailyinfographic

پیشنهاد مطالعه:

 

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.