013-34934 / 021-22130611

برای دریافت مشاوره کسب و کار کلیک کنید.

Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

عمومی

ویدئو:

ندارد

پادکست:

ندارد

در مقاله چطور لایق ترفیع شوید؟ می خوانید:

اگر می­ خواهید ترفیع بگیرید و پیشرفت کنید، بهتر است فراتر از مهارت ها و تجارب خود بیاندیشید. بهترین کارکنان آنهایی هستند که نگرش و برخورد مناسبی داشته و همچنین تصور درستی از افراد و عملکرد تیم دارند.
چگ.نه ارتقا شغلی و ترفیع بگیریم

در این مقاله از مدیرنو؛ به اینکه چگونه ارتقا شغلی بگیریم و چطور لایق ترفیع شوید می‌پردازیم. اگر می‌خواهید ارتقا شغلی و ترفیع بگیرید و پیشرفت کنید، بهتر است فراتر از مهارت‌ها و تجارب خود بیندیشید. بهترین کارکنان آنهایی هستند که نگرش و برخورد مناسبی داشته و همچنین تصور درستی از افراد و عملکرد تیم دارند.

این استدلال بسیار ساده است. نگرش آگاهی‌بخش عمل و رفتار است. نگرش نیروی محرکه تمام موفقیت‌ها و پیروزی‌هاست. تا جایی که به عملکرد و درنتیجه‌ی آن پیشرفت مربوط می‌شود، می‌توان گفت نگرش و طرز برخورد همه‌چیز است.

 

چگونه ارتقا شغلی بگیریم

اگر می‌خواهید پیشرفت کرده و ارتقا شغلی و ترفیع بگیرید، بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

۱- بنده و خدمت گذار دیگران باشید و نه بنده‌ی خودتان.

افراد هرگز نمی‌توانند خودشان به چیز ارزشمندی برسند. به همین دلیل است که هم تیمی‌های خوب می‌توانند همه‌کس و همه‌چیز را در اطراف خودشان بهتر کنند. یک بازیکن بسکتبال متواضع را در نظر بگیرید: او می‌تواند با ارسال پاس‌های دقیق، باعث بهبود و بهتر شدن هم تیمی‌های خود شود. تمام این کارها چیزهایی هستند که در آمارها دیده نمی‌شوند، اما مطمئناً عملکرد تیمی را بهبود می‌دهند.

رهبران بزرگ ابزارها، آموزش، و فرهنگ را برای کمک به کارکنان خودشان فراهم می‌کنند تا آنها بتوانند کارهایشان را بهتر انجام داده و به اهداف خود برسند. شرکت‌های بزرگ ابتدا به مشتریان خود می‌رسند؛ آنها می‌دانند که خدمت به مشتریان درنهایت به نفع کسب و کار آنهاست. کارکنانی که فقط به خودشان فکر می‌کنند، روزی تنها می‌مانند. کارکنانی که به دیگران کمک می‌کنند شاید در مرکز توجه نباشد اما قطعاً همکارانی به آنها توجه کرده و آنها را می‌بینند.

 

2- فروتن باشید و از تکبر دوری‌کنید.

افراد متکبر فکر می‌کنند همه‌چیز را می‌دانند؛ افراد فروتن همیشه در حال یادگیری هستند. افراد فروتن سؤال می‌پرسند و درخواست کمک می‌کنند. افرادی که فروتن هستند به‌طور خودکار اعتبارات به‌دست‌آمده را با دیگران تقسیم می‌کنند زیرا آنها به‌طور غریزی می‌دانند که هر تلاشی، هرچقدر هم که فردی به نظر برسد، درواقع یک تلاش تیمی است. افراد فروتن هر کاری را انجام می‌دهند، حال هرچقدر هم که کم‌ارزش باشد.

 

3- خوش بین باشید، نه بدبین.

خوش بینی باعث افزایش انرژی می‌شود؛ بدبینی انرژی را کاهش داده و از بین می‌برد. افراد خوش بین چیزهای بیشتری را امتحان کرده و ریسک‌های هوشمندانه بیشتری را به جان می‌خرند، زیرا آنها بر روی چیزهایی متمرکزشده‌اند که توانایی انجام درست آنها را دارند.

بدبین‌ها هرگز حتی کار را شروع هم نمی‌کنند، زیرا آنها آن‌قدر مشغول فکر کردن به مشکلات و اشتباهات پیش رو هستند که فرصت شروع کار را از دست می‌دهند!

افراد خوش بین نیازی به صبر و انتظار در خود احساس نمی‌کنند. برای اینکه ترفیع گرفته یا مورد پذیرش قرار بگیرند و یا اینکه کشف شوند – می‌دانند که باید سخت کار کنند. از همه مهم‌تر اینکه خوش بین بودن مسری است و به دیگران نیز سرایت می‌کند.

 

4- بر روی انجام و اجرای کار تمرکز داشته باشید.

برنامه ریزی مهم است، اما نباید قفسه‌ها را از استراتژی‌هایی پر کرد که هرگز اجرا نمی‌شوند. کارکنان خوب ایده را ایجاد کرده، استراتژی را به وجود آورده، برنامه عملیاتی را تنظیم کرده، و سپس مراحل اجرا، سازگار نمودن، اجرا، اصلاح، اجرای مجدد و تصحیح را انجام داده و کاری می‌کنند که کارهای باورنکردنی، رخ دهند.

موفقیت با استراتژی آغازشده اما با اجرا و انجام آن به‌پایان می‌رسد. کارکنانی که ارتقا شغلی می گیرند و پیشرفت می‌کنند، قطعاً در برنامه ریزی خوب هستند، اما در اجرای آن عالی‌اند.

 

5- به بلند مدت فکر کنید.

رهبری واقعی کوتاه مدت نیست. رهبران واقعی قادر هستند به‌طور مداوم الهام بخش و انگیزه بخش باشند و کاری کنند که افراد احساس بهتری درباره خودشان داشته باشند. رهبران واقعی افرادی هستند که شما نه از روی اجبار، بلکه از روی میل و خواست خودتان دنباله‌روی آنها هستید.

افراد تا ابد و همیشه از یک رهبر واقعی پیروی می‌کنند، زیرا او این احساس را القا می‌کند که شما در حقیقت دنباله‌روی او نیستید و احساس می‌کنید که با هم و در کنار یکدیگر به موفقیت رسیده‌اید.

ایجاد این سطح از احترام و اعتماد و این نوع پیوند زمان‌بر است. کارکنان خوب فقط به دنبال چیزهای کوتاه مدت نیستند، بلکه به بلند مدت نیز توجه کرده و سپس وارد عمل می‌شوند. در زمان مناسب، کارکنان خوب در پست‌هایی مناسب قرارگرفته و می‌توانند بر موفقیت شرکت تأثیر گذار باشند.

پیشنهاد مطالعه: راه های میانبر برای ارتقا شغلی

 

6- داوطلب باشید.

بهترین کارکنان داوطلبانی طبیعی هستند. آدمها برای انجام کارهای اضافی داوطلب می‌شوند. آنها برای دریافت مسئولیت قبل از اعطای آن مسئولیت داوطلب می‌شوند. آنها داوطلب می‌شوند تا کارکنان جدید را آموزش و تعلیم دهند. آنها به افرادی که نیازمند کمک هستند، کمک می‌کنند – و حتی آنهایی که نیازی به کمک ندارند.

چرا این کار مهم است؟ داوطلب شدن نشان دهنده توانایی رهبری است. رهبران فعال هستند و افراد فعال منتظر نمی‌مانند به آنها گفته شود باید چه‌کار کنند. آنها از قبل انجام آن کار را شروع کرده‌اند. کارکنان موفق ترفیع‌ها را با سخت کوشی خود به‌دست می‌آورند، دقیقاً همان‌طور که کسب و کارهای موفق سود بیشتری را با ارائه ارزش‌های بیشتر کسب می‌کنند و کارآفرینان موفق بازده بیشتری را با سخت کوشی بسیار، آن‌هم قبل از مشاهده هرگونه بازگشت سرمایه به‌دست می‌آورند.

 

7- خود آگاه باشید ولی خودخواه نباشید.

افراد خود آگاه خودشان را می‌فهمند. این درک از خود به آنها کمک می‌کند تا مردم اطرافشان را بهتر درک کنند. آنها همدل‌تر هستند و بهتر می‌توانند نقاط ضعف دیگران را قبول کنند. زیرا آنها به خوبی می‌دانند که شکست خوردن چه احساسی دارد. آنها می‌توانند با شفقت و مهربانی رهبری کنند. زیرا می‌دانند اینکه با بی‌احترامی، بی شرمی، و تمسخر و تحقیر با شما برخورد شود چه حسی دارد. آنها هر کاری که از دستشان بربیاید برای کمک به تحقق اهداف دیگران انجام می‌دهند، زیرا به خوبی حس کمبود و کاستی داشتن را درک می‌کنند.

افراد خود آگاه مسائل را برای تیم، سازمان و مشتریان حل می‌کنند –نه فقط برای خودشان. هر سازمان باید افراد خود آگاه را در نقش‌های کلیدی قرار دهد. این افراد لایق ترفیع هستند.

 

8- سازگار باشید و از سرسختی اجتناب کنید.

در شرکت‌هایی که رشد بالایی دارند همه‌چیز به‌طور مداوم در حال تغییر است. افراد بدون انعطاف با تغییرات زیاد احساس راحتی نمی‌کنند و به‌طور مداوم و نا خودآگاه تلاش می‌کنند سرعت این تغییرات را کاهش دهند. دستورالعمل‌ها، رویه‌ها، سیاست‌ها، همه می‌توانند به اداره بهتر یک کسب و کار کمک کنند. اما هرکسی می‌تواند دستورالعمل‌ها و رویه‌ها را دنبال کند. کارکنان عالی تمایل به تغییر دارند و حتی مشتاق این تغییرات هستند. کارکنان عالی به شرایط و چالش‌های جدید با هیجان واکنش نشان داده و تردید به خود راه نمی‌دهند.

کارکنانی که بتوانند خود را با پیشرفت‌ها سازگار کنند، سریع‌تر ارتقا شغلی و ترفیع می گیرند و پیشرفت می‌کنند. این کارکنان لایق ترفیع هستند. زیرا این همان چیزی است که هر شرکتیپ مخصوصاً شرکت‌های با رشد بالا، به آن نیاز دارند. در غیر این صورت، رشد به چیزی تبدیل می‌شود که در گذشته است و به آینده متعلق نیست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه آموزش درون سازمانی و ارزیابی عملکرد کارکنان مدیرنو مراجعه فرمایید.

با ما در ارتباط باشید.

منبع: inc

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش
درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.