Share on whatsapp
Share on print
Share on email
Share on twitter
Share on telegram

سطح:

تخصصی

ویدئو:

پادکست:

ندارد
اتلاف وقت در سازمان و کارمندان چگونه وقت شان را در محل کار تلف می کنند؟

در این مقاله از مدیرنو؛ به اتلاف وقت در سازمان و کارمندان چگونه وقت شان را در محل کار تلف می کنند می‌پردازیم. طبعاً هیچ مدیری دوست ندارد که کارمندان سازمان در ساعت کاری وقت خود را با مسائل غیر کاری تلف کنند. ازآنجایی‌که رشد و سودآوری کسب و کار مستقیماً با بهره وری کارکنان در محل کار گره خورده است، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

چه چیزی باعث می‌شود که کارمندان در محل کار بهره وری شان پایین باشد؟ و این مشکل چگونه حل می‌شود؟

در این مقاله به سه مورد از مهم‌ترین چیزهایی که وقت را تلف می‌کنند می‌پردازیم و راه حل‌هایی برای آنها ارائه می‌دهیم.

 

اتلاف وقت در سازمان

کارمندان چگونه وقت شان را در محل کار تلف می کنند؟

صحبت کردن با همکاران

بر اساس تحقیق سایت trackvia ، صحبت با همکاران بیشترین زمان را در محل کار تلف می‌کند. بعضی کارمندان ساعت‌های زیادی دورهم جمع شده و در مورد مسائل غیر کاری گفتگو می‌کنند. گاهی ممکن است این صحبت‌ها لازم باشد، اما قطع کردن آن به‌طور چشمگیری زمان تلف شده را کاهش خواهد داد.

تعیین قوانین و مقررات مشخص، باعث می‌شود که تا حدی این صحبت‌ها کاهش یابد.

وقت

وبگردی‌های غیر کاری

تقریباً دو سوم از پاسخ دهندگان سایت salary.com در یک نظرسنجی گفته‌اند که در ساعت کاری به سایت‌های غیر کاری سر می‌زنند. همچنین 3 درصد از آنها گفته‌اند که بیشتر از 10 ساعت در هفته زمانشان را در سایت‌های شخصی سپری می‌کنند.

این سایت‌ها شامل شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های آنلاین، چک کردن ایمیل‌ها، خرید آنلاین و… می‌شود.

یک راه‌حل برای این موضوع رهگیری سایت‌هایی است که هر فرد در کامپیوترش بازدید می‌کند و اطمینان یافتن از اینکه آنها زمان زیادی را در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی غیر مرتبط سپری نمی‌کنند.

یک راه برای بررسی سایت‌ها استفاده از نرم افزار Time Doctor می‌باشد.

 وقت

وقت

وقت

جلسات بی فایده

بیشتر جلساتی که در شرکت‌ها تشکیل می‌شوند، بی فایده و غیرضروری‌اند. اما بااین‌وجود بسیاری از ما ساعت‌های زیادی را در این جلسات تلف می‌کنیم. بر اساس آمارهای سایت EffectiveMeetings، اکثر افراد حاضر در جلسات اعتراف کرده‌اند که به خیال پردازی، انجام دادن کارهای دیگر و حتی چرت زدن می‌پردازند!

 

در تله جلسات گرفتار نشوید!

به موضوعات مورد بحث در جلسه آتی‌تان نگاه کنید و ببینید که آیا مسائل از طریق تلفن، ایمیل و یا اسکایپ قابل‌حل شدن هستند یا نه. اگر جواب مثبت بود، پس وقتتان را در اتاق کنفرانس تلف نکنید. به آمارهای زیر توجه کنید و اگر کارمندانتان در این موارد وقت تلف می‌کند، باید کاری برای آن انجام دهید.

 وقت

وقت

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه ارزیابی سازمان و ارزیابی عملکرد کارکنان مدیرنو مراجعه فرمایید. 

با ما در ارتباط باشید.

منبع: dailyinfographic

ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی دیگر از خدماتی است که توسط مجموعه مدیران نواندیش برای کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی انجام می‌شود. ارزیابی عملکرد کارکنان به‌صورت ماهیانه بوده که، در ادامه به شرح کامل موضوع ارزیابی کارکنان خواهیم پرداخت. توضیحات بیشتر+

لوگو مدیران نواندیش

درباره ما

مجموعه مدیران نواندیش متشکل از یک تیم مشاوره کسب و کار به مدیریت جناب آقای علی معبودی می‌باشد. ما در زمینه های استراتژی، بازاریابی، فروش، سیستم سازی، برندینگ و ... خدمات تخصصی ارائه می‌نماییم. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره کسب و کار مراجعه کنید.